200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 28. marca 2024
Obsahuje nasledovné témy

Od svojho uvedenia na trh v roku 2011 sa rad ColorStream osvedčil ako atraktívna investícia do veľkoobjemových tlačových produkčných prostredí a po celom svete bolo inštalovaných viac ako 1800 tlačových strojov. Nový tlačový stroj Canon ColorStream 8200, ktorý vznikol na základe dopytu zákazníkov, je doposiaľ najproduktívnejším a najviac automatizovaným tlačovým strojom ColorStream. Minimalizuje potrebu manuálnych zásahov a ponúka vynikajúcu prevádzkyschopnosť a efektivitu.

Pri prevádzke maximálnou rýchlosťou dosahuje tlačiareň ColorStream 8200 výkon 2 692 strán A4 za minútu. Vďaka tejto produktivite je ideálny pre tlačiarne, ktoré sa zaoberajú obchodnou komunikáciou, transakčné a knižné tlačiarne a poskytovateľov verejných služieb, ktorí potrebujú ľahko zvládať produkčné špičky a zároveň produkovať mix výstupov, vrátane transakčných tlačí, publikácií, kníh, direct mailov a produktových leták.

Spoločnosť Canon rozšírila rad ColorStream 8000 o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110.

Nové modely ColorStream 8200 a 8110, ktoré ponúkajú rovnakú kvalitu tlače ako existujúce modely ColorStream 8000, sú vybavené tlačovými hlavami s natívnym rozlíšením 1200 dpi a

využívajú vysoko pigmentované polymérové atramenty na vodnej báze, ktoré zaisťujú široký farebný gamut na nenatieranom, a inkjet-treated papieri bez nutnosti predúpravy. Použitie odolných komponentov s dlhou životnosťou v tlačiarňach ColorStream 8200 a 8110 spolu s automatizačnými funkciami, ako je automatické rozpoznanie spoju papierového pásu a prepojenie s inline dokončovacími zariadeniami, odráža zameranie spoločnosti Canon na podporu zákazníkov pri dosahovaní špičkovej produktivity a zároveň na znižovanie dopadu jej produktov a prevádzky na životné prostredie.

Nový ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu.

Pre maximalizáciu efektivity radu ColorStream 8000 ju môžu zákazníci kombinovať s integrovanou a škálovateľnou, vysoko výkonnou SW platformou na riadenie pracovných postupov a výroby, PRISMAproduction. Tá automatizuje a integruje vstup a konverziu dát, predtlačovú prípravu a tlačový výstup. PRISMAproduction, ktorá zvyšuje kvalitu súborov pre vysoko výkonnú produkčnú tlač, umožňuje predtlačovú prípravu a prípravu vo formáte AFP a PDF, obohacovanie dát a zostavenie stránky v rámci jedného flexibilného tlačového pracovného postupu prostredníctvom jedinej platformy. Funkcia zoskupovania tlačových úloh, ktorú systém PRISMAproduction ponúka, taktiež umožňuje zákazníkom optimalizovať spracovanie zákaziek a poradie výroby v súlade s prebiehajúcim trendom skracovania dĺžky nákladu. Umožňuje tak efektívne spracovanie výstupov na tlačiarňach radu ColorStream 8000.

 

Rad tlačiarní ColorStream 8000 je možné kombinovať s integrovanou a škálovateľnou
SW platformou PRISMAproduction pre riadenie pracovných postupov a výroby s vysokým výkonom.

Hans Schmidbauer, riaditeľ marketingu a inovácií pre komerčnú tlač v regióne EMEA, Canon Europe, vyhlásil: „Zákazníci radu ColorStream 8000 sú nadšení robustnou konštrukciou a kvalitou tlače týchto tlačových strojov a chvália ich úroveň automatizácie, výnimočnú dobu prevádzkyschopnosti a výkonnosť OEE. Uvedením novej vlajkovej lode ColorStream 8200 im teraz pomáhame ešte ďalej zvýšiť produktivitu bez toho, aby to bolo na úkor spoľahlivosti alebo kvality. A pretože poskytovatelia služieb v oblasti obchodnej komunikácie a vydavatelia chcú vyrábať knihy a dokumenty na ľahšie recyklovateľných nenatieraných papieroch, sme presvedčení, že pre nich bude nový ColorStream obzvlášť atraktívny.“

Nový ColorStream 8200 bude mať na veľtrhu drupa 2024 na stánku Canon v hale 8a celosvetovú premiéru ako súčasť komplexného riešenia výroby kníh na vyžiadanie. Vďaka integrovanému inline zariadeniu Hunkeler na prípravu a následné spracovanie bude tento tlačový stroj vyrábať knižné bloky s automatickou detekciou spoju pásu papiera, meniacimi sa formátmi, premenlivým počtom strán a premenlivou dĺžkou chrbta knihy pre ľubovoľnú dĺžku nákladu pri maximálnej rýchlosti tlače 200 metrov. Prináša tak vynikajúcu produktivitu, efektivitu a kvalitu tlače aj dokončovacích prác.

Ďalšie informácie o rade ColorStream 8000 nájdete na adrese https://www.canon-europe.com/business/products/production-printers/digital-presses/colorstream-8000-series/.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024