Vyššia spoľahlivosť a životnosť

Displej s novou generáciou riešenia fotoaparátu

OPPO predstavuje novú generáciu technológie fotoaparátu pod displejom, ktorá prináša skvelé zážitky na celej ploche obrazovky smartfónu

Autor
Dátum zverejnenia 5. augusta 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

Vďaka kombinácii inovácií v oblasti hardwaru a unikátnych algoritmov prináša nová generácia technológie OPPO pre fotoaparát pod obrazovkou smartfónu dokonalú rovnováhu medzi kvalitou displeja a fotoaparátu. Na základe dlhoročných skúseností s technológiou fotoaparátov pod obrazovkou pokračuje OPPO vo vedení v oblasti inovácií inteligentných telefónov.

Spoločnosť OPPO, predná svetová značka inteligentných zariadení, predstavila novú generáciu technológie fotoaparátu pod displejom (under-screen camera, USC) pre smartfóny. Vďaka kombinácii najlepších hardwarových inovácií a algoritmov umelej inteligencie, vyvinutých spoločnosťou OPPO, umiestňuje nové riešenie fotoaparátu pod obrazovkou predný fotoaparát diskrétne pod displej inteligentného telefónu spôsobom, ktorý zachováva integritu a konzistenciu celej obrazovky a to ako behom používania, tak v pohotovostnom režime. Nová technológia ponúka dokonalú rovnováhu medzi konzistentnou kvalitou obrazovky a kvalitou obrazu z fotoaparátu a predstavuje riešenie fotoaparátu pod obrazovkou, ktoré nemá konkurenciu.

 Nová generácia riešenia fotoaparátu pod obrazovkou spoločnosti OPPO

Nové riešenie fotoaparátu pod obrazovkou odstraňuje mnoho technických a výrobných problémov, ktoré technológiu kamery pod displejom trápili už od začiatku jej vývoja. Prielomová technológia zahŕňa riešenie problémov, ako sú nekonzistentná kvalita zobrazenia v oblasti obrazovky nad fotoaparátom, špatná kvalita obrazu spôsobená umiestnením kamery pod displej a taktiež ťažkosti so spoľahlivosťou a životnosťou výrobku. Vďaka pokrokom v týchto oblastiach sa spoločnosti OPPO podarilo priniesť vylepšené riešenie fotoaparátu pod obrazovkou, ktoré posúva zážitok z používania celej obrazovky na novú úroveň.

 

Prototyp zariadenia s novou generáciou fotoaparátu pod obrazovkou od spoločnosti OPPO

Displej s novou generáciou riešenia fotoaparátu pod obrazovkou od spoločnosti OPPO prináša niekoľko inovácií v oblasti konštrukcie aj algoritmov umelej inteligencie:

 

Inovatívna geometria pixelov novej generácie fotoaparátu pod obrazovkou od spoločnosti OPPO

 

Pre samotný fotoaparát vyvinuli americké výskumné ústavy spoločnosti OPPO rad zobrazovacích algoritmov umelej inteligencie – vrátane redukcie difrakcie, HDR a AWB – s cieľom obmedziť niektoré negatívne vedľajšie účinky, ktoré sa obvykle vyskytujú u fotoaparátov pod obrazovkou, ako sú rozmazaný obraz a odlesky. Spoločnosť OPPO taktiež pomocou desiatok tisíc snímok vycvičila svoj model umelej inteligencie pre redukciu difrakcie, aby vyriešila problémy spôsobené difrakciou u zdroja svetla a umožnila používateľom zhotoviť jasnejšie a prirodzenejšie vyzerajúce snímky.

 

Ukážkové fotografie zhotovené pomocou novej generácie fotoaparátu pod displejom od spoločnosti OPPO

V súvislosti s rastúcim dopytom spotrebiteľov po väčšom pomere displeja k telu smartfónu a nových riešeniach inteligentných telefónov, investovala spoločnosť OPPO do výskumu a vývoja v týchto oblastiach značné prostriedky. Od roku 2018, kedy spoločnosť OPPO zahájila vývoj tejto technológie, uviedla doposiaľ tri generácie riešení fotoaparátu pod displejom a zažiadala pritom o viac ako 200 súvisiacich patentov. V roku 2020 spoločnosť OPPO ďalej prispela k rozvoji tejto technológie predložením prvých návrhov noriem pre technológiu kamier pod obrazovkou Medzinárodnej elektrotechnickej komisie (International Electrotechnical Commission, IEC). Súčasťou predloženého návrhu boli odporúčania siedmich kľúčových technických ukazovateľov vrátane priepustnosti displeja, odrazivosti, rovnomernosti, gama korekcie, farebného posunu a poklesu jasu.

OPPO bude pokračovať vo výskume a vývoji hardwarovej konštrukcie a možností algoritmického spracovania pre ďalšie optimalizácie svojej technológie kamery pod displejom. Konečným cieľom je priniesť používateľom na celom svete pohlcujúci, skutočný systém fotoaparátu pod displejom, ktorý pokryje celú prednú stranu smartfónu.

_______________________________________________________________

O ZNAČKE OPPO

OPPO je predná svetová značka na poli inteligentných telefónov a zariadení. Svoj prvý mobilný telefón spoločnosť uviedla na trh už v roku 2008 a od samého začiatku sa snaží do technológií vkladať svoje srdce aj dušu.  Zároveň neúnavne usiluje o dokonalú harmóniu dizajnu a inovácií. Dnes OPPO ponúka širokú škálu inteligentných zariadení v čele so sériami smartfónov s označeniami Find a Reno. Okrem toho poskytuje OPPO svojim používateľom vlastnú softwarovú nadstavbu používateľského prostredia ColorOS. OPPO pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta. Na celom svete má taktiež 6 vlastných výskumných ústavov a 5 centier výskumu a vývoja. V Londýne sídli OPPO International Design Center. Na celom svete má OPPO viac ako 40 000 zamestnancov.

oppo.com facebook.com/oppomobilesk instagram.com/oppomobilesk

Čítajte aj ďalšie podobné články:

S 5G smartfónmi vstupuje taktiež na Slovensko

OPPO expanduje do ďalších európskych krajín

Aktuálne 4. najväčší svetový výrobca smartfónov prináša na slovenský trh telefóny OPPO Reno5 5G a OPPO Reno5 Z s podporou 5G sietí, patentovaným superrýchlym nabíjaním a špičkovými fotoaparátmi.

29. júna 2021

Expresné nabíjanie a špičkové fotoaparáty

Na slovenský trh mieri výrobca smartfónov OPPO

Na slovenský trh vstúpi so smartfónmi z radu OPPO Reno5.

29. júna 2021

Najtenšie smartfóny na svete podľa Webmagazin.sk

Pre internetový portál Webmagazin.sk som pripravil tému „Najtenšie telefóny na svete vás svojou hrúbkou prekvapia“. Venoval som sa v nej smartfónom, ktoré možno považovať za najtenšie na svete k začiatku roka 2015.   Celý článok si môžete prečítať na Webmagazin.sk na adrese: http://webmagazin.teraz.sk/technologie/najtensie-telefony-na-svete/3409-nahlad.html   Huawei Ascend P6 (6,2 mm):   Prestigio Grace (5,5 mm):   […]

15. januára 2015

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022