Vyššia spoľahlivosť a životnosť

Displej s novou generáciou riešenia fotoaparátu

OPPO predstavuje novú generáciu technológie fotoaparátu pod displejom, ktorá prináša skvelé zážitky na celej ploche obrazovky smartfónu

Autor
Dátum zverejnenia 5. augusta 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

Vďaka kombinácii inovácií v oblasti hardwaru a unikátnych algoritmov prináša nová generácia technológie OPPO pre fotoaparát pod obrazovkou smartfónu dokonalú rovnováhu medzi kvalitou displeja a fotoaparátu. Na základe dlhoročných skúseností s technológiou fotoaparátov pod obrazovkou pokračuje OPPO vo vedení v oblasti inovácií inteligentných telefónov.

Spoločnosť OPPO, predná svetová značka inteligentných zariadení, predstavila novú generáciu technológie fotoaparátu pod displejom (under-screen camera, USC) pre smartfóny. Vďaka kombinácii najlepších hardwarových inovácií a algoritmov umelej inteligencie, vyvinutých spoločnosťou OPPO, umiestňuje nové riešenie fotoaparátu pod obrazovkou predný fotoaparát diskrétne pod displej inteligentného telefónu spôsobom, ktorý zachováva integritu a konzistenciu celej obrazovky a to ako behom používania, tak v pohotovostnom režime. Nová technológia ponúka dokonalú rovnováhu medzi konzistentnou kvalitou obrazovky a kvalitou obrazu z fotoaparátu a predstavuje riešenie fotoaparátu pod obrazovkou, ktoré nemá konkurenciu.

 Nová generácia riešenia fotoaparátu pod obrazovkou spoločnosti OPPO

Nové riešenie fotoaparátu pod obrazovkou odstraňuje mnoho technických a výrobných problémov, ktoré technológiu kamery pod displejom trápili už od začiatku jej vývoja. Prielomová technológia zahŕňa riešenie problémov, ako sú nekonzistentná kvalita zobrazenia v oblasti obrazovky nad fotoaparátom, špatná kvalita obrazu spôsobená umiestnením kamery pod displej a taktiež ťažkosti so spoľahlivosťou a životnosťou výrobku. Vďaka pokrokom v týchto oblastiach sa spoločnosti OPPO podarilo priniesť vylepšené riešenie fotoaparátu pod obrazovkou, ktoré posúva zážitok z používania celej obrazovky na novú úroveň.

 

Prototyp zariadenia s novou generáciou fotoaparátu pod obrazovkou od spoločnosti OPPO

Displej s novou generáciou riešenia fotoaparátu pod obrazovkou od spoločnosti OPPO prináša niekoľko inovácií v oblasti konštrukcie aj algoritmov umelej inteligencie:

 

Inovatívna geometria pixelov novej generácie fotoaparátu pod obrazovkou od spoločnosti OPPO

 

Pre samotný fotoaparát vyvinuli americké výskumné ústavy spoločnosti OPPO rad zobrazovacích algoritmov umelej inteligencie – vrátane redukcie difrakcie, HDR a AWB – s cieľom obmedziť niektoré negatívne vedľajšie účinky, ktoré sa obvykle vyskytujú u fotoaparátov pod obrazovkou, ako sú rozmazaný obraz a odlesky. Spoločnosť OPPO taktiež pomocou desiatok tisíc snímok vycvičila svoj model umelej inteligencie pre redukciu difrakcie, aby vyriešila problémy spôsobené difrakciou u zdroja svetla a umožnila používateľom zhotoviť jasnejšie a prirodzenejšie vyzerajúce snímky.

 

Ukážkové fotografie zhotovené pomocou novej generácie fotoaparátu pod displejom od spoločnosti OPPO

V súvislosti s rastúcim dopytom spotrebiteľov po väčšom pomere displeja k telu smartfónu a nových riešeniach inteligentných telefónov, investovala spoločnosť OPPO do výskumu a vývoja v týchto oblastiach značné prostriedky. Od roku 2018, kedy spoločnosť OPPO zahájila vývoj tejto technológie, uviedla doposiaľ tri generácie riešení fotoaparátu pod displejom a zažiadala pritom o viac ako 200 súvisiacich patentov. V roku 2020 spoločnosť OPPO ďalej prispela k rozvoji tejto technológie predložením prvých návrhov noriem pre technológiu kamier pod obrazovkou Medzinárodnej elektrotechnickej komisie (International Electrotechnical Commission, IEC). Súčasťou predloženého návrhu boli odporúčania siedmich kľúčových technických ukazovateľov vrátane priepustnosti displeja, odrazivosti, rovnomernosti, gama korekcie, farebného posunu a poklesu jasu.

OPPO bude pokračovať vo výskume a vývoji hardwarovej konštrukcie a možností algoritmického spracovania pre ďalšie optimalizácie svojej technológie kamery pod displejom. Konečným cieľom je priniesť používateľom na celom svete pohlcujúci, skutočný systém fotoaparátu pod displejom, ktorý pokryje celú prednú stranu smartfónu.

_______________________________________________________________

O ZNAČKE OPPO

OPPO je predná svetová značka na poli inteligentných telefónov a zariadení. Svoj prvý mobilný telefón spoločnosť uviedla na trh už v roku 2008 a od samého začiatku sa snaží do technológií vkladať svoje srdce aj dušu.  Zároveň neúnavne usiluje o dokonalú harmóniu dizajnu a inovácií. Dnes OPPO ponúka širokú škálu inteligentných zariadení v čele so sériami smartfónov s označeniami Find a Reno. Okrem toho poskytuje OPPO svojim používateľom vlastnú softwarovú nadstavbu používateľského prostredia ColorOS. OPPO pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta. Na celom svete má taktiež 6 vlastných výskumných ústavov a 5 centier výskumu a vývoja. V Londýne sídli OPPO International Design Center. Na celom svete má OPPO viac ako 40 000 zamestnancov.

oppo.com facebook.com/oppomobilesk instagram.com/oppomobilesk

Čítajte aj ďalšie podobné články:

S 5G smartfónmi vstupuje taktiež na Slovensko

OPPO expanduje do ďalších európskych krajín

Aktuálne 4. najväčší svetový výrobca smartfónov prináša na slovenský trh telefóny OPPO Reno5 5G a OPPO Reno5 Z s podporou 5G sietí, patentovaným superrýchlym nabíjaním a špičkovými fotoaparátmi.

29. júna 2021

Expresné nabíjanie a špičkové fotoaparáty

Na slovenský trh mieri výrobca smartfónov OPPO

Na slovenský trh vstúpi so smartfónmi z radu OPPO Reno5.

29. júna 2021

Najtenšie smartfóny na svete podľa Webmagazin.sk

Pre internetový portál Webmagazin.sk som pripravil tému „Najtenšie telefóny na svete vás svojou hrúbkou prekvapia“. Venoval som sa v nej smartfónom, ktoré možno považovať za najtenšie na svete k začiatku roka 2015.   Celý článok si môžete prečítať na Webmagazin.sk na adrese: http://webmagazin.teraz.sk/technologie/najtensie-telefony-na-svete/3409-nahlad.html   Huawei Ascend P6 (6,2 mm):   Prestigio Grace (5,5 mm):   […]

15. januára 2015

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021