IGZO technológia vedie k skutočne výraznému zníženiu spotreby

Displeje IGZO – Nižšia spotreba a presnejšie dotykové ovládanie

• Displeje IGZO od spoločnosti Sharp majú pri zachovaní úrovne jasu výrazne nižšiu spotrebu energie • V kombinácii s efektívnymi nástrojmi pre optimalizáciu výkonu, dosahujú notebooky Dynabook až 18,5 * hodiny výdrže na batériu Medzi najžiadanejšie vlastnosti profesionálnych notebookov patrí kvalitné zabezpečenie pred neoprávneným prístupom, vysoký výkon, dlhá výdrž na batérie a kvalitný matný displej […]

• Displeje IGZO od spoločnosti Sharp majú pri zachovaní úrovne jasu výrazne nižšiu spotrebu energie
• V kombinácii s efektívnymi nástrojmi pre optimalizáciu výkonu, dosahujú notebooky Dynabook až 18,5 * hodiny výdrže na batériu

Medzi najžiadanejšie vlastnosti profesionálnych notebookov patrí kvalitné zabezpečenie pred neoprávneným prístupom, vysoký výkon, dlhá výdrž na batérie a kvalitný matný displej eliminujúci odlesky. Veľkým prínosom pre mobilné firemné technológia je preto displej IGZO spoločnosti Sharp. Vďaka jeho použitiu v notebookoch Dynabook sa výrazne predlžuje výdrž  batérie, čo ocenia predovšetkým zamestnanci pracujúci na cestách.

IGZO je skratkou materiálu, ktorý zvyšuje vodivosť a znižuje presakovanie prúdu tranzistorov používaných v TFT displejoch (Indium, Gálium, Zinc, Oxide). Tranzistory IGZO sú vyrobené z vyššie popísaných vzácnych prvkov, a preto sú oproti bežne používaným TFT technológiám aj drahšie. Najskôr implementoval Sharp tieto displeje do svojich inteligentných telefónov, tabletov a 32 „LCD displejov. Pred dvoma rokmi prebral Sharp pod svoje krídla počítačovú divíziu spoločnosti Toshiba a premenoval ju na Dynabook. To logicky viedlo k využitiu IGZO displejov okrem iného práve v notebookoch Dynabook.

Nižšia spotreba a presnejšie dotykové ovládanie displeja IGZO

IGZO technológia vedie k skutočne výraznému zníženiu spotreby, a to bez akéhokoľvek negatívneho viditeľného následku. Je to vďaka tomu, že umožňuje počas každej snímky na krátku dobu vypnúť obnovovanie každého zobrazeného bodu. Vďaka vyššej mobilite elektrónov je displej IGZO v porovnaní so štandardným panelovým monitorom a-Si až o 80% až 90% energeticky účinnejší. Počas spomínaných páuz v obnovovaní nie je navyše dotyková vrstva rušená napätím, čo umožňuje snímať čistejšie signál z dotykovej vrstvy a zaisťuje presnejšie dotykové ovládanie. Okrem toho ponúka IGZO aj ďalšie výhody bez ohľadu na veľkosť displeja – vyššie rozlíšenie, rýchlosť a hustotu pixelov.

Výdrž až 18,5 hodiny vďaka displeju IGZO a optimalizáciu riadenia výkonu

Mnoho rokov boli notebooky Toshiba oceňované pre svoje účinné nástroje slúžiace na optimalizáciu výkonu vzhľadom na zníženie spotreby. Teraz, po rebrandingu, ponúka vybrané prenosné počítače Dynabook tieto stále vylepšované nástroje práve v spojení s displeji IGZO. Vďaka tomu vydrží napríklad ultra mobilný 13,3 „notebook Dynabook Portégé X30L-G s hmotnosťou iba 870 g pracovať až 14,5 hodiny *. Tento prístroj, ktorý zodpovedá nárokom dnešných firemných aplikácií, ponúka najnovšie procesory Intel Core ™ 10. generácie, široký výber úložísk SSD vrátane SATA, rýchlych PCIe diskov, Intel® opýtanie, a tiež rýchlu operačnú pamäť DDR4 SDRAM. Podobných výsledkov dosahujú aj ďalšie notebooky, ktoré využívajú displej IGZO, ako napríklad Dynabook Portégé X30, Portégé X30L či Tecra X50.

Ďalšie informácie o sortimente Dynabook nájdete na https://cz.dynabook.com.

* V závislosti od konfigurácie. Merané pomocou Mobile Mark ™ 2014. Mobile Mark je ochranná známka spoločnosti Business Applications Performance Corporation

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022