Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. mája 2022
Obsahuje nasledovné témy

Dokonalý študentský notebook? MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

Hektické obdobie prijímacích skúšok na stredné školy je za nami. Nastávajúci študenti sa už tak môžu pomaly, ale isto začať pripravovať na nové prostredie, úlohy a študijné výzvy. Základnou školskou výbavou je šikovný notebook, ktorý zodpovedá potrebám mladých a zvláda aj ďalšie funkcie navyše. Preto si dal Huawei spolu s MateBookmi D 14 a D 15 za cieľ poskytnúť študentom priestor pre úspešné štúdium aj zábavu.

Mladí používatelia, najmä stredoškolskí a vysokoškolskí študenti, sú, čo sa týka nárokov na notebook, veľmi špecifickou skupinou. Dôvodom toho je skutočnosť, že je pre nich veľmi dôležitá výdrž batérie rovnako ako odolnosť a ľahká konštrukcia, aby ich mohli brať všade so sebou a spoľahnúť sa na ne po celý deň.

Nemenej veľký význam sa pripisuje dizajnu. Notebook určený mladej generácii by mal mať skrátka niečo do seba. Avšak skvelý vzhľad nie je ich jediná požiadavka. Rad Huawei MateBook D zastáva všetko, bez čoho sa dnes študenti nezaobídu, a prináša ultratenký dizajn a bohatú výbavu, ktorá uspokojí neustále sa vyvíjajúce potreby mladých.

Výkon a výdrž baterie na jednotku

Oba Matebooky sa môžu pochváliť výkonným procesorom AMD Ryzen, ktorý zaručí plynulý a svižný chod, či už surfujete po internete, alebo pracujete s náročnejšími aplikáciami. Príjemný vizuálny zážitok má na svedomí širokouhlý displej vo Full HD rozlíšení, ktorého okraje lemuje decentný rám, ktorý nenarušuje vzhľad a dodáva notebookom štýl a eleganciu.

Huawei pri vývoji série MateBook D nezabúda ani na praktickú stránku veci. Nie vždy je u študentskej lavici k dispozícii zásuvka, a ani vás nezaskočí nečakané prerušenie elektrického prúdu, ktorý kontroluje prúdový chránič –  a aj preto by mala batéria niečo vydržať. Nový MateBook sa preto zaobíde bez pripojenia do siete až celých 9 hodín, takže celý školský deň zvládnete ľavou zadnou aj bez “dobíjania šťavy”. No keď už nakoniec šťava predsa len dôjde, notebook rýchlo a ľahko energiu dočerpá vďaka rýchlonabíjaciemu adaptéru, ktorý ho nabije na polovicu už za krátkych 30 minút.

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Okrem priaznivej ceny ponúka MateBook D 14 a D 15 všetky dizajnové prvky hodné vlajkových lodí notebookovi. Telo je vyrobené z hliníkovej zliatiny, čím je na rozdiel od plastových a kovových konštrukcií podobných modelov v rovnakej cenovej kategórii oveľa pevnejšie, odolnejšie, a pritom si zachováva svoju ľahkosť. Navyše je notebook veľmi kompaktný a ľahký na prenášanie. Hrúbka MateBooku D 15 je v najširšom bode iba 229 mm, a pri MateBook D 14 je to dokonca len 214 mm.

Zabudnite na ťažkopádne notebooky s hrubým plastovým telom a obmedzenou výbavou. Kúpou MateBooku D 14 alebo D 15 získate moderný, dizajnovo atraktívny notebook, a zároveň ušetríte rodinný rozpočet.

Viac informácií o produktoch Huawei nájdete na https://consumer.huawei.com/sk.

 

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022