Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

Autor
Dátum zverejnenia 29. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

Potrebujete zaistiť adaptabilitu pre dátové centrá rôznych veľkostí, ich nepretržitú prevádzku 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a predovšetkým mať istotu, že budú v prevádzke aj v kritických situáciách? Vďaka trojfázovému zdroju neprerušovaného napájania od spoločnosti CyberPower je možné získať nielen to. Toto unikátne riešenie pre dátové centrá dokonca znižuje prevádzkové náklady na energie.

Dátové centrá so servermi bežiacimi prakticky nepretržite spotrebujú oveľa viac energie ako klasické kancelárske budovy. Pre ich bezproblémovú prevádzku je potrebné zaistiť predovšetkým IT služby bez výpadkov, a to aj v prípade poruchy napájania. Obvyklé riešenie spočíva vo využití dvojitých rozvodov napájania z dvoch nezávislých zdrojov tak, aby v prípade neočakávanej situácie dokázal každý z nich plne obslúžiť celý systém.

Spoločnosť CyberPower odporúča inštaláciu dvojitých prívodov napájania extra ku každej serverovej skrini. Oba prívody by pritom mali vychádzať zo samostatnej UPS jednotky, ktorá podporuje napájanie z generátora. Rozvodové jednotky sú potom obsluhované z dvoch zdrojov (viď obrázok #Input Power 1 a #Input Power #2) a dodávajú tak energiu zdvojeným prívodom napájania. Takéto riešenie je priamočiare, efektívne a bezpečné. CyberPower tiež ponúka možnosť začleniť do systému s vysokou dostupnosťou zariadenia s jedným prívodom napájania použitím automatického prepínača zdroja napájania (ATS viď obrázok).

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará. Nepretržitá prevádzka IT zariadení a služieb je tak spoľahlivo zaistená, pričom pomáha ušetriť za náklady na elektrinu vďaka menším energetickým požiadavkám a menšiemu zahrievaniu. Ďalšou nespornou výhodou je nulová doba prepnutia, pričom čistý sínusový výstup je samozrejmosťou.

Napájanie pomocou dvojice AC vstupov umožňuje pripojenie k ďalšiemu zdroju energie pre alternatívne zdroje napájania. Na zvýšenie výkonu tiež možno zapojiť niekoľko UPS jednotiek.

Pokročilá správa zaisťuje meranie teploty a vlhkosti okolitého prostredia pomocou senzora. Jednotky je možné ovládať aj diaľkovo pomocou softvéru pre správu napájania od spoločnosti CyberPower. Samozrejmosťou je aj flexibilné riešenie montáže, pretože je možné vyberať medzi horizontálnymi aj vertikálnymi modelmi. Nakoniec nesmieme zabudnúť na certifikácie ENERGY STAR, Cisco Compatible a VMware READY, ktoré potvrdzujú, že je dané riešenie od CyberPower ohľaduplné k životnému prostrediu a zároveň je kompatibilné s priemyselnými štandardmi.

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Softvér pre správu PowerPanel je nevyhnutnou súčasťou komplexného riešenia zálohovania dátového centra. Jeho správne nastavenie zaistí zodpovedajúcu funkcionalitu a istotu správneho fungovania a ďalšie reakcie jednotlivých komponentov riešenia v prípade abnormality, výpadku a obnovenia dodávok prúdu či kritického nebezpečenstva aj v spojení s ďalšími bezpečnostnými a záchrannými prvkami. Vďaka tomu je zaistené napr. uzavretie požiarnych brán či naopak otvorenie evakuačných závor, brán, aktiváciu núdzových osvetlení, vetrania, varovných hlášok osobám v budovách alebo miestach potenciálne ohrozeným mimoriadnym stavom a pod. Pri nebezpečnom zvyšovaní teploty prostredia je možné spustiť napr. chladiace/klimatizačné systémy , zapnúť nevyhnutné odvetrávacie cesty a ventilátory. Často je v prípade ohrozenia požadované aj centrálne vypnutie napájania UPS aj celého systému a spustenie následných bezpečnostných opatrení (núdzové osvetlenie, uzavretie/otvorenie definovaných únikových či prístupových okruhov…) a zároveň nutná notifikácia správcom alebo majiteľom objektu.

Ďalšie informácie nájdete na oficiálnych stránkach www.cyberpower.com

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Martin Doležal sa stal novým vedúcim brand marketing tímu českého a slovenského Samsungu

2. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

2. júna 2022

Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

1. júna 2022

So štyrmi novými klávesnicami SureFire sa vaše hranie rozsvieti

Verbatim, uviedol na trh štyri nové klávesnice

SureFire, špecializovaná herná značka od spoločnosti Verbatim, uviedla na trh štyri nové klávesnice, ktoré ponúkajú na výber klasickú alebo 60% veľkosť, membránové či mechanické spínače alebo viac režimové, programovateľné RGB osvetlenie tak, aby vyhovovali vášmu rozpočtu a štýlu hry.

1. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022