Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

Autor
Dátum zverejnenia 29. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

Potrebujete zaistiť adaptabilitu pre dátové centrá rôznych veľkostí, ich nepretržitú prevádzku 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a predovšetkým mať istotu, že budú v prevádzke aj v kritických situáciách? Vďaka trojfázovému zdroju neprerušovaného napájania od spoločnosti CyberPower je možné získať nielen to. Toto unikátne riešenie pre dátové centrá dokonca znižuje prevádzkové náklady na energie.

Dátové centrá so servermi bežiacimi prakticky nepretržite spotrebujú oveľa viac energie ako klasické kancelárske budovy. Pre ich bezproblémovú prevádzku je potrebné zaistiť predovšetkým IT služby bez výpadkov, a to aj v prípade poruchy napájania. Obvyklé riešenie spočíva vo využití dvojitých rozvodov napájania z dvoch nezávislých zdrojov tak, aby v prípade neočakávanej situácie dokázal každý z nich plne obslúžiť celý systém.

Spoločnosť CyberPower odporúča inštaláciu dvojitých prívodov napájania extra ku každej serverovej skrini. Oba prívody by pritom mali vychádzať zo samostatnej UPS jednotky, ktorá podporuje napájanie z generátora. Rozvodové jednotky sú potom obsluhované z dvoch zdrojov (viď obrázok #Input Power 1 a #Input Power #2) a dodávajú tak energiu zdvojeným prívodom napájania. Takéto riešenie je priamočiare, efektívne a bezpečné. CyberPower tiež ponúka možnosť začleniť do systému s vysokou dostupnosťou zariadenia s jedným prívodom napájania použitím automatického prepínača zdroja napájania (ATS viď obrázok).

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará. Nepretržitá prevádzka IT zariadení a služieb je tak spoľahlivo zaistená, pričom pomáha ušetriť za náklady na elektrinu vďaka menším energetickým požiadavkám a menšiemu zahrievaniu. Ďalšou nespornou výhodou je nulová doba prepnutia, pričom čistý sínusový výstup je samozrejmosťou.

Napájanie pomocou dvojice AC vstupov umožňuje pripojenie k ďalšiemu zdroju energie pre alternatívne zdroje napájania. Na zvýšenie výkonu tiež možno zapojiť niekoľko UPS jednotiek.

Pokročilá správa zaisťuje meranie teploty a vlhkosti okolitého prostredia pomocou senzora. Jednotky je možné ovládať aj diaľkovo pomocou softvéru pre správu napájania od spoločnosti CyberPower. Samozrejmosťou je aj flexibilné riešenie montáže, pretože je možné vyberať medzi horizontálnymi aj vertikálnymi modelmi. Nakoniec nesmieme zabudnúť na certifikácie ENERGY STAR, Cisco Compatible a VMware READY, ktoré potvrdzujú, že je dané riešenie od CyberPower ohľaduplné k životnému prostrediu a zároveň je kompatibilné s priemyselnými štandardmi.

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Softvér pre správu PowerPanel je nevyhnutnou súčasťou komplexného riešenia zálohovania dátového centra. Jeho správne nastavenie zaistí zodpovedajúcu funkcionalitu a istotu správneho fungovania a ďalšie reakcie jednotlivých komponentov riešenia v prípade abnormality, výpadku a obnovenia dodávok prúdu či kritického nebezpečenstva aj v spojení s ďalšími bezpečnostnými a záchrannými prvkami. Vďaka tomu je zaistené napr. uzavretie požiarnych brán či naopak otvorenie evakuačných závor, brán, aktiváciu núdzových osvetlení, vetrania, varovných hlášok osobám v budovách alebo miestach potenciálne ohrozeným mimoriadnym stavom a pod. Pri nebezpečnom zvyšovaní teploty prostredia je možné spustiť napr. chladiace/klimatizačné systémy , zapnúť nevyhnutné odvetrávacie cesty a ventilátory. Často je v prípade ohrozenia požadované aj centrálne vypnutie napájania UPS aj celého systému a spustenie následných bezpečnostných opatrení (núdzové osvetlenie, uzavretie/otvorenie definovaných únikových či prístupových okruhov…) a zároveň nutná notifikácia správcom alebo majiteľom objektu.

Ďalšie informácie nájdete na oficiálnych stránkach www.cyberpower.com

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021