Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

Autor
Dátum zverejnenia 9. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Medzi hlavné prednosti nového radu patria výborný displej, bezproblémový multitasking a bohaté možnosti konektivity v rámci rozsiahleho ekosystému

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový rad tabletov Galaxy Tab A9 s bohatou funkčnou výbavou a výborným pomerom ceny a výkonu. Nové tablety sú k dispozícii v dvoch veľkostiach, vyznačujú sa výborným obrazom i zvukom a bohatými možnosťami konektivity. Ponúkajú všetko, čo je dnes potrebné na prácu i zábavu, a to v praktickom prenosnom balení. Oba modely, Galaxy Tab A9 aj Galaxy Tab A9+ výborne zapadnú do ekosystému Galaxy – dajú sa jednoducho prepojiť s množstvom ďalších zariadení a používatelia aj ich blízki sa môžu tešiť na jedinečné zážitky z digitálneho sveta.

„Sme presvedčení, že si najlepšie vlastnosti a funkcie moderných tabletov zaslúži skutočne každý,“ hovorí TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Vďaka novému radu Galaxy Tab A si všetci môžu užiť nekonečné možnosti zábavy aj práce pri multitaskingu v rámci celého ekosystému Galaxy.“

Filmovým fanúšikom pre radosť

Medzi najväčšie prednosti modelov Galaxy Tab A9 a A9+ nepochybne patria vynikajúce displeje, rad Galaxy A má doposiaľ vôbec najlepší, s uhlopriečkami 8,7 a 11 palcov[i]. Výborne sa hodí na sledovanie filmov či seriálov, ale taktiež na hranie hier.

Filmovým fanúšikom i hráčom môžeme odporučiť predovšetkým väčší model Galaxy Tab A9+ s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, vďaka ktorej pri hraní nedochádza prakticky k žiadnym omeškaniam. Okrem skvelého obrazu si užijú aj výborný zvuk vďaka audiosystému so štyrmi reproduktormi a podporou Dolby Atmos. Nechýba prepojenie 5G[ii], takže sa nemusíte báť, že by ste sa ocitli mimo dosahu signálu. Menší model Galaxy Tab A9 ponúka dva reproduktory a pripojenie LTE. Pri oboch modeloch sa záujemcovia môžu tešiť na elegantné prevedenie so zadnou stranou z mäkkej textúry, vďaka ktorej tablety, či už pri práci alebo zábave, výborne padnú do ruky.

Vynikajúci výkon

Tablety Galaxy Tab A9 i A9+ zaujmú aj výnimočným výkonom a rýchlosťou, vďaka ktorej sa hodia nielen na multimediálnu zábavu, ale aj pracovné úlohy. Majú doposiaľ najväčšiu kapacitu pamäte i úložného priestoru v celej histórii radu Galaxy Tab A, čo znamená množstvo miesta pre dokumenty, rôzne zdroje inšpirácie a pod.

K tabletom určeným na prácu alebo štúdium, samozrejme, patrí aj bezproblémový multitasking. V tejto oblasti si vedie skvele hlavne model Galaxy Tab A9+, pretože podporuje systém Samsung DeX a zobrazenie až troch okien na displeji súčasne[iii]. Pri všetkých modeloch radu Galaxy Tab A sa dá teraz použiť na ukladanie obsahu na displeji funkcia Screen Recorder[iv], takže je možné sa k akýmkoľvek zdrojom informácií alebo inšpiráciám kedykoľvek vrátiť.

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Tablety z radu Galaxy Tab A sa dajú jednoducho prepojiť s ďalšími zariadeniami Samsung Galaxy, takže používatelia môžu jednoducho presúvať obrazový obsah medzi inteligentnými telefónmi, tabletmi a televízormi. O mimoriadne jednoduché zdieľanie súborov mnohých typov sa stará systém Quick Share[v], ktorý nevyžaduje žiadne párovanie jednotlivých prístrojov.

O zabezpečenie dát sa pri novom rade Galaxy Tab A stará osvedčená a obľúbená multifunkčná bezpečnostná platforma Samsung Knox. Tabuľka Security & Privacy Dashboard umožňuje používateľom jednoducho sledovať a kontrolovať, čo sa s ich dátami deje. Vďaka funkcii Private Share sa všetky dáta pred zdieľaním šifrujú. Používatelia môžu pri zasielaní dôležitých či dôverných informácií nastaviť možnosti prístupu, dátum exspirácie jednotlivých súborov a ďalšie parametre. Funkcia Secure Wi-Fi zase umožňuje využívať tablety Galaxy Tab A9 či A9+ na cestách v ľubovoľnom prostredí bez obáv z nezabezpečených Wi-Fi sietí. Akákoľvek aktivita na internete sa šifruje a systém nepovoľuje prístup sledovacím aplikáciám, takže používateľ môže brázdiť internetom bez akýchkoľvek obáv z dotieravých pohľadov.

Tablety sa v poslednej dobe stali dôležitým zdrojom zábavy a učenia aj pre deti, pre ne je určený systém Samsung Kids – s ním sa môžu pustiť do digitálneho sveta bez obáv, pretože sú v úplnom bezpečí. Stačí pár krokov v nastaveniach a rodičia či poverení dospelí môžu sledovať, čo deti na tablete robia, nastaviť možnosti prístupu, vytvárať detské profily, obmedziť čas na hranie a pod. Okrem toho deti nájdu priamo v tablete množstvo zaujímavého obsahu, ktorý sa týka zábavy aj informácií.

Dostupnosť

Tablety radu Galaxy Tab A9 budú na Slovensku k dispozícii od 1. decembra v grafitovej a striebornej farbe. Odporúčané maloobchodné ceny boli stanovené nasledovne:

 

MODEL CENA
Galaxy Tab A9+ 5G 128 GB 349 eur
Galaxy Tab A9+ 5G 64 GB 299 eur
Galaxy Tab A9+ Wi-Fi 64 GB 249 eur
Galaxy Tab A9 LTE 64 GB 219 eur
Galaxy Tab A9 Wi-Fi 64 GB 179 eur

 

Technické špecifikácie

Galaxy Tab A9/A9+
  Galaxy Tab A9 Galaxy Tab A9+
Displej 8,7“ (22,1 cm), LCD

Až 60 Hz

11“ (28 cm), LCD

Až 90 Hz

* Merané uhlopriečne ako plný obdĺžnik bez započítania zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.
Rozmery a hmotnosť 124,7 x 211,0 x 8,0 mm, 332 g (Wi-Fi), 333 g (LTE) 168,7 x 257,1 x 6,9 mm, 480 g (Wi-Fi), 491 g (5 G)
Fotoaparát Zadný fotoaparát 8 MPix

Predný fotoaparát 2 MPix

Zadný fotoaparát 8 MPix

Predný fotoaparát 5 MPix

Procesor Octa-Core
Pamäť a úložný priestor 4 GB + 64 GB

8 GB + 128 GB

4 GB + 64 GB

8 GB + 128 GB

Karta Micro SD až 1 TB
* Dostupná kapacita úložného priestoru závisí od inštalovaného softvéru.

** Kapacita sa môže na jednotlivých trhoch odlišovať.

*** Karty MicroSD sa predávajú samostatne.

Batéria 5 100 mAh 7 040 mAh
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.

** Káblové nabíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.

*** Sieťová nabíjačka a dátový kábel 15 W sa predávajú samostatne. Odporúčame používať len originálne príslušenstvo Samsung.

Operačný systém Android 13
Siete a konektivita 4G LTE, 5G*, Wi-Fi 5
Bluetooth® v 5.3 Bluetooth® v 5.1
* 5G k dispozícii len pri modeli Galaxy Tab A9+.

** Služby 5G sú k dispozícii len v lokalitách, kde je táto technológia v prevádzke. Vyžaduje optimálne pripojenie 5G. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

Audio Dolby Atmos®
Zabezpečenie Samsung Knox
Príslušenstvo Kryty Book Cover, Book Cover Keyboard Slim
* Príslušenstvo sa predáva samostatne. Dostupnosť produktov tretích výrobcov sa na jednotlivých trhoch a u jednotlivých operátorov líši.

** Kryt Book Cover Keyboard Slim bude k dispozícii v blízkej budúcnosti len pre model Tab A9+.

 

[i] Merané uhlopriečne. Displej Galaxy Tab A9 meria 8,7“ ako plný obdĺžnik bez započítania zaoblených rohov. Displej Galaxy Tab A9+ meria 11“ ako plný obdĺžnik bez započítania zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom na zaoblené rohy menšia.

[ii] Pripojenie 5G k dispozícii len pri modeloch Galaxy Tab A9+. Služby 5G sú k dispozícii len v lokalitách, kde je táto technológia v prevádzke. Vyžaduje optimálne pripojenie 5G. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

[iii] Na displeji Galaxy Tab A9 je možné súčasne zobraziť dve aplikácie. Na displeji Galaxy Tab A9+ je možné súčasne zobraziť až tri aplikácie.

[iv] Funkcia Screen Recorder je k dispozícii pri tabletoch s používateľským rozhraním One UI 2 či novším. Niektoré displeje alebo aplikácie nemusia nahrávanie alebo tvorbu screenshotov podporovať, napr. z dôvodov súvisiacich s autorskými právami. Funkciu nie je možné použiť pri súčasnom zrkadlení obrazovky na inom zariadení.

[v] K dispozícii v telefónoch a tabletoch Galaxy s používateľským rozhraním One UI 2.1 či novším, resp. v notebookoch Galaxy Book od roku 2020. Vyžaduje aktualizácie Quick Share, Quick Share Connectivity a Quick Share Agent. Použitie Quick Share vyžaduje pripojenie cez Bluetooth Low Energy a Wi-Fi. Niektoré aplikácie využitie Quick Share nepodporujú.

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022