Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

Autor
Dátum zverejnenia 9. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Medzi hlavné prednosti nového radu patria výborný displej, bezproblémový multitasking a bohaté možnosti konektivity v rámci rozsiahleho ekosystému

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový rad tabletov Galaxy Tab A9 s bohatou funkčnou výbavou a výborným pomerom ceny a výkonu. Nové tablety sú k dispozícii v dvoch veľkostiach, vyznačujú sa výborným obrazom i zvukom a bohatými možnosťami konektivity. Ponúkajú všetko, čo je dnes potrebné na prácu i zábavu, a to v praktickom prenosnom balení. Oba modely, Galaxy Tab A9 aj Galaxy Tab A9+ výborne zapadnú do ekosystému Galaxy – dajú sa jednoducho prepojiť s množstvom ďalších zariadení a používatelia aj ich blízki sa môžu tešiť na jedinečné zážitky z digitálneho sveta.

„Sme presvedčení, že si najlepšie vlastnosti a funkcie moderných tabletov zaslúži skutočne každý,“ hovorí TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Vďaka novému radu Galaxy Tab A si všetci môžu užiť nekonečné možnosti zábavy aj práce pri multitaskingu v rámci celého ekosystému Galaxy.“

Filmovým fanúšikom pre radosť

Medzi najväčšie prednosti modelov Galaxy Tab A9 a A9+ nepochybne patria vynikajúce displeje, rad Galaxy A má doposiaľ vôbec najlepší, s uhlopriečkami 8,7 a 11 palcov[i]. Výborne sa hodí na sledovanie filmov či seriálov, ale taktiež na hranie hier.

Filmovým fanúšikom i hráčom môžeme odporučiť predovšetkým väčší model Galaxy Tab A9+ s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, vďaka ktorej pri hraní nedochádza prakticky k žiadnym omeškaniam. Okrem skvelého obrazu si užijú aj výborný zvuk vďaka audiosystému so štyrmi reproduktormi a podporou Dolby Atmos. Nechýba prepojenie 5G[ii], takže sa nemusíte báť, že by ste sa ocitli mimo dosahu signálu. Menší model Galaxy Tab A9 ponúka dva reproduktory a pripojenie LTE. Pri oboch modeloch sa záujemcovia môžu tešiť na elegantné prevedenie so zadnou stranou z mäkkej textúry, vďaka ktorej tablety, či už pri práci alebo zábave, výborne padnú do ruky.

Vynikajúci výkon

Tablety Galaxy Tab A9 i A9+ zaujmú aj výnimočným výkonom a rýchlosťou, vďaka ktorej sa hodia nielen na multimediálnu zábavu, ale aj pracovné úlohy. Majú doposiaľ najväčšiu kapacitu pamäte i úložného priestoru v celej histórii radu Galaxy Tab A, čo znamená množstvo miesta pre dokumenty, rôzne zdroje inšpirácie a pod.

K tabletom určeným na prácu alebo štúdium, samozrejme, patrí aj bezproblémový multitasking. V tejto oblasti si vedie skvele hlavne model Galaxy Tab A9+, pretože podporuje systém Samsung DeX a zobrazenie až troch okien na displeji súčasne[iii]. Pri všetkých modeloch radu Galaxy Tab A sa dá teraz použiť na ukladanie obsahu na displeji funkcia Screen Recorder[iv], takže je možné sa k akýmkoľvek zdrojom informácií alebo inšpiráciám kedykoľvek vrátiť.

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Tablety z radu Galaxy Tab A sa dajú jednoducho prepojiť s ďalšími zariadeniami Samsung Galaxy, takže používatelia môžu jednoducho presúvať obrazový obsah medzi inteligentnými telefónmi, tabletmi a televízormi. O mimoriadne jednoduché zdieľanie súborov mnohých typov sa stará systém Quick Share[v], ktorý nevyžaduje žiadne párovanie jednotlivých prístrojov.

O zabezpečenie dát sa pri novom rade Galaxy Tab A stará osvedčená a obľúbená multifunkčná bezpečnostná platforma Samsung Knox. Tabuľka Security & Privacy Dashboard umožňuje používateľom jednoducho sledovať a kontrolovať, čo sa s ich dátami deje. Vďaka funkcii Private Share sa všetky dáta pred zdieľaním šifrujú. Používatelia môžu pri zasielaní dôležitých či dôverných informácií nastaviť možnosti prístupu, dátum exspirácie jednotlivých súborov a ďalšie parametre. Funkcia Secure Wi-Fi zase umožňuje využívať tablety Galaxy Tab A9 či A9+ na cestách v ľubovoľnom prostredí bez obáv z nezabezpečených Wi-Fi sietí. Akákoľvek aktivita na internete sa šifruje a systém nepovoľuje prístup sledovacím aplikáciám, takže používateľ môže brázdiť internetom bez akýchkoľvek obáv z dotieravých pohľadov.

Tablety sa v poslednej dobe stali dôležitým zdrojom zábavy a učenia aj pre deti, pre ne je určený systém Samsung Kids – s ním sa môžu pustiť do digitálneho sveta bez obáv, pretože sú v úplnom bezpečí. Stačí pár krokov v nastaveniach a rodičia či poverení dospelí môžu sledovať, čo deti na tablete robia, nastaviť možnosti prístupu, vytvárať detské profily, obmedziť čas na hranie a pod. Okrem toho deti nájdu priamo v tablete množstvo zaujímavého obsahu, ktorý sa týka zábavy aj informácií.

Dostupnosť

Tablety radu Galaxy Tab A9 budú na Slovensku k dispozícii od 1. decembra v grafitovej a striebornej farbe. Odporúčané maloobchodné ceny boli stanovené nasledovne:

 

MODEL CENA
Galaxy Tab A9+ 5G 128 GB 349 eur
Galaxy Tab A9+ 5G 64 GB 299 eur
Galaxy Tab A9+ Wi-Fi 64 GB 249 eur
Galaxy Tab A9 LTE 64 GB 219 eur
Galaxy Tab A9 Wi-Fi 64 GB 179 eur

 

Technické špecifikácie

Galaxy Tab A9/A9+
  Galaxy Tab A9 Galaxy Tab A9+
Displej 8,7“ (22,1 cm), LCD

Až 60 Hz

11“ (28 cm), LCD

Až 90 Hz

* Merané uhlopriečne ako plný obdĺžnik bez započítania zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.
Rozmery a hmotnosť 124,7 x 211,0 x 8,0 mm, 332 g (Wi-Fi), 333 g (LTE) 168,7 x 257,1 x 6,9 mm, 480 g (Wi-Fi), 491 g (5 G)
Fotoaparát Zadný fotoaparát 8 MPix

Predný fotoaparát 2 MPix

Zadný fotoaparát 8 MPix

Predný fotoaparát 5 MPix

Procesor Octa-Core
Pamäť a úložný priestor 4 GB + 64 GB

8 GB + 128 GB

4 GB + 64 GB

8 GB + 128 GB

Karta Micro SD až 1 TB
* Dostupná kapacita úložného priestoru závisí od inštalovaného softvéru.

** Kapacita sa môže na jednotlivých trhoch odlišovať.

*** Karty MicroSD sa predávajú samostatne.

Batéria 5 100 mAh 7 040 mAh
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.

** Káblové nabíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.

*** Sieťová nabíjačka a dátový kábel 15 W sa predávajú samostatne. Odporúčame používať len originálne príslušenstvo Samsung.

Operačný systém Android 13
Siete a konektivita 4G LTE, 5G*, Wi-Fi 5
Bluetooth® v 5.3 Bluetooth® v 5.1
* 5G k dispozícii len pri modeli Galaxy Tab A9+.

** Služby 5G sú k dispozícii len v lokalitách, kde je táto technológia v prevádzke. Vyžaduje optimálne pripojenie 5G. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

Audio Dolby Atmos®
Zabezpečenie Samsung Knox
Príslušenstvo Kryty Book Cover, Book Cover Keyboard Slim
* Príslušenstvo sa predáva samostatne. Dostupnosť produktov tretích výrobcov sa na jednotlivých trhoch a u jednotlivých operátorov líši.

** Kryt Book Cover Keyboard Slim bude k dispozícii v blízkej budúcnosti len pre model Tab A9+.

 

[i] Merané uhlopriečne. Displej Galaxy Tab A9 meria 8,7“ ako plný obdĺžnik bez započítania zaoblených rohov. Displej Galaxy Tab A9+ meria 11“ ako plný obdĺžnik bez započítania zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom na zaoblené rohy menšia.

[ii] Pripojenie 5G k dispozícii len pri modeloch Galaxy Tab A9+. Služby 5G sú k dispozícii len v lokalitách, kde je táto technológia v prevádzke. Vyžaduje optimálne pripojenie 5G. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

[iii] Na displeji Galaxy Tab A9 je možné súčasne zobraziť dve aplikácie. Na displeji Galaxy Tab A9+ je možné súčasne zobraziť až tri aplikácie.

[iv] Funkcia Screen Recorder je k dispozícii pri tabletoch s používateľským rozhraním One UI 2 či novším. Niektoré displeje alebo aplikácie nemusia nahrávanie alebo tvorbu screenshotov podporovať, napr. z dôvodov súvisiacich s autorskými právami. Funkciu nie je možné použiť pri súčasnom zrkadlení obrazovky na inom zariadení.

[v] K dispozícii v telefónoch a tabletoch Galaxy s používateľským rozhraním One UI 2.1 či novším, resp. v notebookoch Galaxy Book od roku 2020. Vyžaduje aktualizácie Quick Share, Quick Share Connectivity a Quick Share Agent. Použitie Quick Share vyžaduje pripojenie cez Bluetooth Low Energy a Wi-Fi. Niektoré aplikácie využitie Quick Share nepodporujú.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024