Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 28. júla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Ľahký, tenký, avšak výkonný konvertibilný herný notebook prináša oslňujúci displej Nebula HDR, špičkové komponenty a nové vysoko efektívne chladenie

KĽÚČOVÉ BODY

 

Republic of Gamers (ROG) spustil predaj úplne nového herného notebooku ROG Flow X16. Tento 16-palcový tenký a ľahký konvertibilný notebook poháňa procesor až do AMD Ryzen 9 6900HS a grafická karta až do NVIDIA® GeForce RTX™ 3070 Ti. K dispozícii je tiež podpora pre pripojenie externej grafickej karty rodiny XG Mobile – to všetko v tele notebooku s hmotnosťou 2,1 kg a rozmermi na úrovni tradičných 15-palcových zariadení. Flow X16 tiež prináša prémiový displej Nebula HDR, oslňujúci QHD/165 Hz Mini LED panel s maximálnym jasom na úrovni 1 100 nitov, 512 zónami lokálneho stmievania a 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3. Tieto prémiové komponenty dopĺňa úplne nový chladiaci systém s technológiami Frost Force a Pulsar Heatsink s troma ventilátormi a chladičom s vysokou hustotou pre nízke teploty a vysoký výkon.

Tenký a ľahký 16″ notebook so špičkovým výkonom

Flow X16 predstavuje tretí a doteraz najvýkonnejší prírastok do rodiny ROG Flow. Vybavený je procesorom až do AMD Ryzen 9 6900HS a grafickou kartou až NVIDIA® GeForce RTX 3070 Ti s technológiou MUX Switch. Flow X16 vďaka tomu dokáže vykresľovať herné vizuály oveľa rýchlejšie, ako by naznačovalo jeho 19,4 mm šasi. Grafická karta RTX 3070 Ti funguje s maximálnym TGP na úrovni až 125 W s technológiou Dynamic Boost, vďaka čomu Flow X16 nanovo definuje, čo dokážu ultraprenosné notebooky z hľadiska hrania hier a tvorby obsahu.

ROG tenkým a ľahkým šasi nekompromitoval ani využiteľnosť a ani prípadnú výmenu komponentov tohto notebooku. Operačnú pamäť typu DDR5 4800 MHz a PCIe® 4.0 SSD úložisko je možné jednoducho vymeniť, pričom Flow X16 podporuje až 64 GB RAM v dvojkanálovom zapojení. K dispozícii je tiež až 2 TB SSD úložisko a druhý M.2 slot.

Prenosný a všestranný konvertibilný dizajn

Prenosnosť a všestrannosť sú kľúčové vlastnosti dizajnu zariadení rodiny Flow a rovnako je to v prípade Flow X16. 360° pánt umožňuje hráčom používať notebook v režime „stan“ a maximalizovať tak prietok vzduchu – v kombinácii s externou klávesnicou alebo gamepadom. K dispozícii je tiež režim tabletu, ktorý naplno využíva dotykový displej. Jednoducho, Flow X16 sa vždy prispôsobí aktuálnej situácii a potrebám.

Všestrannosť sa prejavuje aj podporou pre externé grafické karty rodiny XG Mobile. Tieto kompaktné skrinky obsahujú notebookové verzie najvýkonnejších grafických kariet značiek AMD a NVIDIA. Externé grafické karty môžete so sebou nosiť v batohu a fungujú aj ako hub na rozšírenie I/O portov. Vo výbave majú ethernet, USB typu A, DisplayPort, HMDI® 2.1 porty a čítačku SD kariet.

Nebula HDR displej

Aby mohol displej získať označenie ROG Nebula, musí pokrývať 100 % farebného priestoru DCI-P3, mať maximálny jas na úrovni aspoň 500 nitov a dosahovať odozvu 3 milisekundy alebo menej. Nebula HDR displej vo výbave notebooku Flow X16 spĺňa všetky tieto podmienky a posúva zobrazovanie HDR obsahu na novú úroveň.

Nebula HDR displej s QHD rozlíšením, pomerom strán 16 : 10 a obnovovacou frekvenciou 165 Hz využíva technológiu Mini LED na dosiahnutie maximálneho jasu až 1 100 nitov. Takisto disponuje certifikáciou VESA DisplayHDR 1000, 512 zónami lokálneho stmievania a technológiami AUO AmLED a ROG Nebula HDR Engine pre špičkový kontrast a výnimočný HDR zážitok. ROG Nebula HDR Engine je softvérová kombinácia adaptívneho spracovania obrazu, adaptívneho stmievania a zosilnenia podsvietenia pre neuveriteľne presný obraz s minimálnym halo-efektom.

Je jedno, či využijete tento špičkový HDR panel na hranie alebo na sledovanie obsahu v režime tabletu. Vo všetkých prípadoch ide o najlepšiu voľbu, pokiaľ si chcete naplno užiť HDR obsah na cestách.

Chladenie novej generácie

Zakomponovať všetky výkonné komponenty notebooku Flow X16 do šasi s hrúbkou menej ako 20 mm nebola jednoduchá úloha. Chladenie procesora zabezpečuje tekutý kov Thermal Grizzly v kombinácii s úplne novou technológiou Frost Force. Tá využíva dva ventilátory na usmernenie prúdu vzduchu k dôležitým komponentom cez presne vypočítané výrezy a tretí ventilátor na odvádzanie tepla z grafickej karty priamo na nový chladič Pulsar Heatsink, ktorý pokrýva celú zadnú stranu notebooku. Chladič má rebrá s hrúbkou iba 0,1 mm a celkovú plochu 110,902 mm².

Tretí ventilátor znižuje teplotu grafickej karty o 7 °C v porovnaní s tradičnými riešeniami, vďaka čomu dokáže Flow X16 vykresľovať vysoký počet snímok aj počas dlhších herných relácií, a to vo všetkých štyroch režimoch. Jednoducho, je to ideálne riešenie pre všetkých hráčov, ktorí hľadajú najlepší herný notebook z hľadiska prenosnosti a bez kompromitovania výkonu.

CENA & DOSTUPNOSŤ

Model ROG Flow X16 je na našom trhu dostupný za cenu od 1 949 eur.

 

 

ŠpecifiKÁCIE[1]

ROG Flow X16 (2022)
Procesor Až do AMD Ryzen 9 6900HS
Grafická karta Až do NVIDIA® GeForce RTX 3070 Ti GDDR6 8 GB

TGP 125 W s funkciou Dynamic Boost

Operačný systém Windows 11 Pro
Displej 16″ 16 : 10 Mini LED QHD (2 560 × 1 600), 165 Hz, 3 ms, 100 % DCI-P3, 1 100 nitov, 100 000 : 1 kontrast, 512 zón lokálneho stmievania, dotykový displej s adaptívnou synchronizáciou, Pantone® Validated a Dolby Vision

 

16″ 16 : 10 IPS QHD (2 560 × 1 600), 165 Hz, 3 ms, 100 % DCI-P3, 500 nitov, dotykový displej s adaptívnou synchronizáciou, Pantone® Validated a Dolby Vision

Operačná pamäť 2x SO-DIMM

Až do 64 GB DDR5 4 800 MHz

Úložisko Až do 2 TB PCIe® Gen 4 SSD
Klávesnica Jednozónové RGB podsvietenie / Jednozónové biele podsvietenie s Aura Sync

Podsvietená chiclet klávesnica

N-key, 1,7 mm aktivačná vzdialenosť

Audio 4 reproduktory s podporou inteligentného zosilňovača

Dolby Atmos®

Hi-Res Audio certifikácia

Obojsmerné tlmenie hluku AI Noise-Cancelation

3D mikrofónové pole

Webkamera 3DNR + HD IR webkamera s podporou Windows Hello
Wi-Fi / Bluetooth WIFI 6E (802.11ax)

Bluetooth® 5.2

I/O porty 1x XG Mobile rozhranie (vrátane 1x USB-C 3.2 Gen 2 s DisplayPort 1.4 a Power Delivery)

1x USB-C 3.2 s podporou pre DisplayPort 1.4 a Power Delivery

2x USB 3.2 Gen 2 typu A

1x HDMI® 2.0b

1x 3,5 mm kombinovaný audio jack

1x čítačka microSD kariet

Batéria 90 Wh
Rozmery 355 x 243 x 19,4 mm
Hmotnosť 2,0-2,1 kg

 

 

ROG XG Mobile (2022)
Grafická karta AMD Radeon RX 6850M XT, 12 GB GDDR6 VRAM
Pripojenie grafickej karty Kombinované ROG XG Mobile rozhranie a USB-C 3.2 Gen 2
Ethernet 2.5 Gbps LAN
I/O porty 4x USB 3.2 Gen 1 typu A

1x HDMI® 2.1

1x DisplayPort 1.4

1x čítačka SD kariet

1x RJ-45

1x napájací vstup

Napájací zdroj Zabudovaný 330 W napájací zdroj
Rozmery 217 x 165 x 32,6 mm
Hmotnosť 1 kg

 

O značke ROG

Republic of Gamers (ROG) je značka spoločnosti ASUS, ktorá sa zameriava na tvorbu najlepšieho herného hardvéru a softvéru na svete. Značka ROG vznikla v roku 2006 a ponúka kompletné portfólio inovatívnych produktov, ktoré sú oceňované za svoju kvalitu a výkon. Medzi produkty ROG patria základné dosky, grafické karty, notebooky, stolné počítače, monitory, zvukové zariadenia, routery a príslušenstvo. ROG sa zúčastňuje na veľkých medzinárodných herných turnajoch a sponzoruje  ich. Produkty tejto značky sa použili pri pokorení stoviek rekordov v pretaktovaní. ROG je preferovaná značka hráčov a nadšencov na celom svete. Ďalšie detaily o ROG nájdete na stránke http://rog.asus.com.

###

[1] Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com

Čítajte aj ďalšie podobné články:

FANTASTICKÉ NOVINKY OD HP

HP nám predviedlo herný notebook s 2 displejmi a revolučnú laserovú tlačiareň

HP predstavilo celú paletu nových zariadení, ktoré sa môžu pochváliť špičkovými funkciami.

10. júna 2019

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024