Smartfón, ktorý niečo vydrží

Huawei P50 Pocket

Multifunkčný Huawei P50 Pocket očarí inovatívnym mechanizmom aj kvalitným spracovaním

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 24. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Najnovší prírastok do vlajkovej série P od Huawei, skladací smartfón P50 Pocket, napriek svojej vreckovej veľkosti ponúka schopnosti plnohodnotného telefónu. Jednou z funkcií, ktoré rozhodne stoja za pozornosť, je napríklad intuitívne prispôsobovanie jasu obrazovky. Tým poskytuje displej P50 Pocket vždy skvelý obraz v akomkoľvek prostredí a je tak šetrný voči zraku používateľa.

 

Huawei P50 Pocket je vybavený viacrozmerným pántom novej generácie, ktorý pri skladaní telefónu vytvára dutinu v tvare kvapky, kde sa prehyb obrazovky krásne uloží, a ponúka tak veľmi elegantné riešenie skladacieho mechanizmu. Pri zložení sú tak obe časti smartfónu tesne pri sebe a nie je medzi nimi najmenšia medzera. Pri otváraní zariadenia sa obrazovka opäť vďaka funkcii Multi-Dimensional Linkage Lifting rovnomerne napne a zaistí tak, aby bol pánt prakticky neviditeľný.

Displej plný farieb a pohybu

Čo sa týka spracovania dizajnu, Huawei P50 Pocket je neuveriteľne tenký a má hrúbku iba 15,2 mm v zloženom stave a 7,2 mm, keď je rozložený v plnej veľkosti. Aby bol zážitok ešte lepší, je nový smartfón vybavený hneď dvoma obrazovkami. Tou hlavnou je 6,9-palcová flexibilná OLED obrazovka s pomerom strán 21:9 a so škálou 1,07 miliardy farebných odtieňov pre skutočne vernú reprodukciu farieb. Displej ponúka dotykovú odozvu s rýchlosťou 300 Hz, takže sa môžete spoľahnúť, že práca s ním je dokonale plynulá a ničím nerušená.

Displej sa navyše dokáže skvele prispôsobovať aktuálnemu prostrediu, v ktorom sa práve nachádza. Funkcia adaptívneho jasu zaisťuje, že sa jas displeja dynamicky upravuje a optimalizuje s ohľadom na okolité svetlo, zobrazovaný obsah a používateľa. Displej P50 Pocket tak zostáva čitateľný aj vonku za slnečného dňa. Dvojicu dopĺňa inovatívna kruhová vonkajšia obrazovka o rozmere 1 palec.

 

Šikovný mechanizmus v peknom obale

Huawei P50 Pocket je pútavý telefón aj po stránke dizajnérskeho spracovania. Ide o zariadenie, ktoré urobí dojem na mladšie publikum alebo na tých, ktorí sa zaujímajú o technologické a módne trendy. Na slovenskom trhu si môžete P50 Pocket zaobstarať v oslnivom bielom prevedení s 3D dizajnom, pre ktorý bol inšpiráciou brúsený diamant. Práve na ňom sa skvele vyníma typický dvojkruhový dizajn, kde každý kruh plní inú funkciu. Horný v sebe ukrýva prepracovaný systém prvotriednych fotoaparátov, zatiaľ čo spodný implementuje 1-palcovú dotykovú obrazovku.

Táto obrazovka funguje úplne nezávisle a poskytuje používateľom ľahký prístup k ovládaniu vybraných funkcií, ako sú upozornenia, hudobný prehrávač či napríklad kalendár. V zloženom stave je možné taktiež zariadenie používať na vykonávanie bezkontaktných platieb alebo dokonca na náhľad fotografií.

Smartfón, ktorý niečo vydrží

Kľúčom k tomu, aby skladací telefón poskytoval plnohodnotné služby, však nie je iba funkčnosť, ale aj maximálna odolnosť. Aj to je dôvodom, prečo sú na výrobu P50 Pocket využívané rôzne inovatívne materiály, ako je napríklad tekutý kov na báze zirkónu či vysokopevnostná oceľ. Tým sa nielen zlepšuje odolnosť proti nárazom, ale aj celková životnosť a spoľahlivosť mechanizmu.

 

Svoj Huawei P50 Pocket si môžete zakúpiť za 1 399 eur u operátorov Orange a Telekom s hodnotnými bonusmi, rovnako ako u maloobchodných predajcov.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022