S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. mája 2023
Obsahuje nasledovné témy

Séria P od Huawei je známa svojimi inováciami v oblasti fotoaparátov a dizajnu. Ani pri novinke P60 Pro to nie je inak. Tento nový telefón nadchne používateľov vylepšeným optickým systémom, automaticky nastaviteľnou clonou a kvalitnými fotografiami zachytenými aj za zlých svetelných podmienok. Nie je už problém zachytiť spomienky a zážitky kedykoľvek a kdekoľvek, ani vzdialenosť už nie je prekážkou. Fotoaparát totiž disponuje až 100-násobným digitálnym zoomom. Po uvedení na trh si tak telefón P60 Pro rýchlo vyslúžil 156 bodov v rebríčku DXOMARK, čím obsadil prvé miesto a získal titul najlepšieho fotomobilu.

Dokonalé detaily v tmavom prostredí

Fotografovanie je umenie aj veda, ktorá využíva svetlá na vytvorenie trvalého obrazového záznamu. Manipulácia so svetlom je teda to najdôležitejšie, čo potrebujeme ovládať, aby sme zachytili kvalitnú snímku. Niektoré zariadenia nám ale dokážu pri fotografovaní pomôcť. Novinka Huawei P60 Pro vstupuje na trh vybavená Ultra Lighting XMAGE kamerou s hlavným 48Mpx fotoaparátom s automaticky nastaviteľnou fyzickou clonou F1.4-F4.0, skupinou objektívov s vysokou priepustnosťou a snímačom RYYB SuperSensing. Vďaka týmto inováciám je fotoaparát veľmi citlivý na svetlo a disponuje schopnosťou obnoviť detaily v stmavených snímkach. To umožňuje dosiahnuť fotografie s vysokým rozlíšením a mimoriadne vysokým dynamickým rozsahom.

Huawei P60 Pro je tiež vybavený ultra svetelným teleobjektívom, ktorý dokáže v noci zachytiť aj takmer neviditeľné. Technológia Ultra Lighting Telephoto s clonou F2.1, skupina objektívov Ultra Lighting Lens a snímač RYYB SuperSensing umožňujú zvýšiť množstvo svetla vstupujúceho do objektívu o 178% v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Vďaka tomu dokáže fotoaparát zachytiť a zvýrazniť detaily svetiel v diaľke a robiť snímky aj pri slabom osvetlení bez straty detailov. Výsledné fotografie sú reálne a zachytávajú presne to, čo používatelia vidia. Zároveň ide o najväčšiu clonu (F2.1) v odvetví mobilných fotoaparátov s periskopovým teleobjektívom, čo len potvrdzuje dlhodobú prácu Huawei na zostave fotoaparátov.

Automaticky nastaviteľná fyzická clona: Fotografovanie už nemôže byť jednoduchšie

Huawei P60 Pro ponúka taktiež automaticky nastaviteľnú fyzickú clonu F1.4-F4.0 v absolútne kompaktnom module. Ide tak o prelom v oblasti mobilných fotoaparátov. Štandardne je v rámci fotomobilov využívaný prístup automatického zväčšovania veľkosti snímača a clony, aby sa do snímača dostalo viac svetla. To vedie k malej hĺbke ostrosti a rozmazanej fotografii. Nastaviteľná fyzická clona pri Huawei P60 Pro však používa šesť lamiel, ktoré ovládajú veľkosť clony. Tú je možné synchrónne otvárať a zatvárať pomocou ovládača.

U rôznych scén je možné premennú veľkosť clony automaticky upraviť pomocou umelej inteligencie. V noci a za zlých svetelných podmienok sa clona automaticky prepne na svetelnosť F1.4 a zvýši množstvo svetla vstupujúceho do objektívu, čím zosvetlí fotografiu. Pri vytváraní skupinovej fotografie s viacerými ľuďmi v dobre osvetlenom prostredí sa prepne na menšiu clonu F4.0, aby rozšírila hĺbku ostrosti a zabezpečila, že každý objekt, na pozadí alebo v popredí, bude na fotografii zaostrený. Pri fotografii krajiny sa naopak prepne na svetelnosť F2.0., aby zachytila čo najviac svetla a zároveň zachovala detaily s dostatočnou hĺbkou ostrosti.

Či už ide o fotenie jedla, portrétov a ďalších každodenných činností, je možné prepnúť na vhodnú clonu zodpovedajúcu danej scéne. Jednoduchým cvaknutím spúšte, bez profesionálnych zručností a zložitých úkonov, vám systém automaticky pomôže zachytiť ostré fotografie s vysokým rozlíšením.

So 100-násobným digitálnym zoomom už nie je vzdialenosť prekážkou

Huawei P60 Pro prichádza s úplne prepracovanou mechanickou štruktúrou teleobjektívu, ktorá prináša 3,5-násobný optický zoom s optickou stabilizáciou a až 100-násobný digitálny zoom, ktorý zachytí aj tie najvzdialenejšie objekty. V kombinácii so skupinou objektívov pre optimalizáciu obrazu dokáže nielen dobre pracovať so svetlom, ale tiež umožňuje fotografovať z blízkych aj ďalekých vzdialeností. Vďaka schopnosti zaostriť na objekty už od 10 cm otvára dvere pre ešte väčšiu kreativitu ako kedykoľvek predtým. V rámci jednej ohniskovej vzdialenosti môžete teraz zachytiť siluetu osoby alebo budovy s tlmeným mesačným svetlom za oknom vašej spálne a zároveň miniatúrny predmet priamo pred vami, vďaka rýchlemu prechodu do režimu Super makro.

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Ďalšou technologickou vychytávkou je režim Super Moon. Táto funkcia pomôže dokonale zachytiť vzdialený Mesiac a zároveň zachovať detaily okolitých objektov. Užívatelia tak majú možnosť experimentovať s astrofotografiou a vytvárať vizuálne ilúzie mesiaca. S týmto režimom idú zachytiť veľkolepé nočné scény v špičkovej kvalite.

Huawei P60 Pro implementuje aj Anti-Shake Sensor Rotation, ktorý využíva dynamický pohyb snímača namiesto dynamického pohybu objektívu. Objektívy fotoaparátu sú štandardne ďalej od snímača, čím je optická dráha dlhšia a môže byť na snímkach viditeľné chvenie. Smartfón má optickú vzdialenosť kratšiu vďaka snímaču proti otrasom, čo znamená, že žiadne otrasy ani chvenie nebudú na fotografiách viditeľné.

Ohromujúce scény zachytené do najmenších detailov

Pri prezeraní fotografií majú ľudia subjektívne preferencie pre rôzne farby. Preto pri vývoji fotoaparátu P60 Pro zhromaždil Huawei expertné tímy zo siedmich výskumných ústavov a na základe príspevkov viac ako 3,3 milióna užívateľov av spolupráci s profesionálnymi inštitúciami vytvorila exkluzívny štýl obrazu. Fotoaparát XMAGE naživo a plne vykresľuje pohlcujúcu atmosféru, rozmanité farby a dodáva fotografiám svetlo a tieň. Výsledkom je prekvapivo ohromujúci efekt na scénach s výraznými farbami, ako sú západy slnka a jesenné lístie. S XMAGE bude fotografia jasná a živá. Pri fotografovaní ľudí a zázname jedla dokáže zachytiť svetlo, tiene, detaily a živé farby.

Vďaka týmto inováciám si Huawei P60 Pro zaslúžil prvé miesto v prestížnom rebríčku DXOMARK a titul kráľa mobilnej fotografie so 156 bodmi.

Huawei P60 Pro je v na Slovensku v predaji v dvoch farebných prevedeniach – Rococo Pearl a Black. Odporúčaná maloobchodná cena smartfónu je 1199 eur. Zároveň Huawei predlžuje špeciálnu uvádzaciu ponuku: ak si P60 Pro zakúpite do 5. júna 2023, získate ako bonus smart hodinky Huawei Watch GT 3.

 

 

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024