S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. mája 2023
Obsahuje nasledovné témy

Séria P od Huawei je známa svojimi inováciami v oblasti fotoaparátov a dizajnu. Ani pri novinke P60 Pro to nie je inak. Tento nový telefón nadchne používateľov vylepšeným optickým systémom, automaticky nastaviteľnou clonou a kvalitnými fotografiami zachytenými aj za zlých svetelných podmienok. Nie je už problém zachytiť spomienky a zážitky kedykoľvek a kdekoľvek, ani vzdialenosť už nie je prekážkou. Fotoaparát totiž disponuje až 100-násobným digitálnym zoomom. Po uvedení na trh si tak telefón P60 Pro rýchlo vyslúžil 156 bodov v rebríčku DXOMARK, čím obsadil prvé miesto a získal titul najlepšieho fotomobilu.

Dokonalé detaily v tmavom prostredí

Fotografovanie je umenie aj veda, ktorá využíva svetlá na vytvorenie trvalého obrazového záznamu. Manipulácia so svetlom je teda to najdôležitejšie, čo potrebujeme ovládať, aby sme zachytili kvalitnú snímku. Niektoré zariadenia nám ale dokážu pri fotografovaní pomôcť. Novinka Huawei P60 Pro vstupuje na trh vybavená Ultra Lighting XMAGE kamerou s hlavným 48Mpx fotoaparátom s automaticky nastaviteľnou fyzickou clonou F1.4-F4.0, skupinou objektívov s vysokou priepustnosťou a snímačom RYYB SuperSensing. Vďaka týmto inováciám je fotoaparát veľmi citlivý na svetlo a disponuje schopnosťou obnoviť detaily v stmavených snímkach. To umožňuje dosiahnuť fotografie s vysokým rozlíšením a mimoriadne vysokým dynamickým rozsahom.

Huawei P60 Pro je tiež vybavený ultra svetelným teleobjektívom, ktorý dokáže v noci zachytiť aj takmer neviditeľné. Technológia Ultra Lighting Telephoto s clonou F2.1, skupina objektívov Ultra Lighting Lens a snímač RYYB SuperSensing umožňujú zvýšiť množstvo svetla vstupujúceho do objektívu o 178% v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Vďaka tomu dokáže fotoaparát zachytiť a zvýrazniť detaily svetiel v diaľke a robiť snímky aj pri slabom osvetlení bez straty detailov. Výsledné fotografie sú reálne a zachytávajú presne to, čo používatelia vidia. Zároveň ide o najväčšiu clonu (F2.1) v odvetví mobilných fotoaparátov s periskopovým teleobjektívom, čo len potvrdzuje dlhodobú prácu Huawei na zostave fotoaparátov.

Automaticky nastaviteľná fyzická clona: Fotografovanie už nemôže byť jednoduchšie

Huawei P60 Pro ponúka taktiež automaticky nastaviteľnú fyzickú clonu F1.4-F4.0 v absolútne kompaktnom module. Ide tak o prelom v oblasti mobilných fotoaparátov. Štandardne je v rámci fotomobilov využívaný prístup automatického zväčšovania veľkosti snímača a clony, aby sa do snímača dostalo viac svetla. To vedie k malej hĺbke ostrosti a rozmazanej fotografii. Nastaviteľná fyzická clona pri Huawei P60 Pro však používa šesť lamiel, ktoré ovládajú veľkosť clony. Tú je možné synchrónne otvárať a zatvárať pomocou ovládača.

U rôznych scén je možné premennú veľkosť clony automaticky upraviť pomocou umelej inteligencie. V noci a za zlých svetelných podmienok sa clona automaticky prepne na svetelnosť F1.4 a zvýši množstvo svetla vstupujúceho do objektívu, čím zosvetlí fotografiu. Pri vytváraní skupinovej fotografie s viacerými ľuďmi v dobre osvetlenom prostredí sa prepne na menšiu clonu F4.0, aby rozšírila hĺbku ostrosti a zabezpečila, že každý objekt, na pozadí alebo v popredí, bude na fotografii zaostrený. Pri fotografii krajiny sa naopak prepne na svetelnosť F2.0., aby zachytila čo najviac svetla a zároveň zachovala detaily s dostatočnou hĺbkou ostrosti.

Či už ide o fotenie jedla, portrétov a ďalších každodenných činností, je možné prepnúť na vhodnú clonu zodpovedajúcu danej scéne. Jednoduchým cvaknutím spúšte, bez profesionálnych zručností a zložitých úkonov, vám systém automaticky pomôže zachytiť ostré fotografie s vysokým rozlíšením.

So 100-násobným digitálnym zoomom už nie je vzdialenosť prekážkou

Huawei P60 Pro prichádza s úplne prepracovanou mechanickou štruktúrou teleobjektívu, ktorá prináša 3,5-násobný optický zoom s optickou stabilizáciou a až 100-násobný digitálny zoom, ktorý zachytí aj tie najvzdialenejšie objekty. V kombinácii so skupinou objektívov pre optimalizáciu obrazu dokáže nielen dobre pracovať so svetlom, ale tiež umožňuje fotografovať z blízkych aj ďalekých vzdialeností. Vďaka schopnosti zaostriť na objekty už od 10 cm otvára dvere pre ešte väčšiu kreativitu ako kedykoľvek predtým. V rámci jednej ohniskovej vzdialenosti môžete teraz zachytiť siluetu osoby alebo budovy s tlmeným mesačným svetlom za oknom vašej spálne a zároveň miniatúrny predmet priamo pred vami, vďaka rýchlemu prechodu do režimu Super makro.

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Ďalšou technologickou vychytávkou je režim Super Moon. Táto funkcia pomôže dokonale zachytiť vzdialený Mesiac a zároveň zachovať detaily okolitých objektov. Užívatelia tak majú možnosť experimentovať s astrofotografiou a vytvárať vizuálne ilúzie mesiaca. S týmto režimom idú zachytiť veľkolepé nočné scény v špičkovej kvalite.

Huawei P60 Pro implementuje aj Anti-Shake Sensor Rotation, ktorý využíva dynamický pohyb snímača namiesto dynamického pohybu objektívu. Objektívy fotoaparátu sú štandardne ďalej od snímača, čím je optická dráha dlhšia a môže byť na snímkach viditeľné chvenie. Smartfón má optickú vzdialenosť kratšiu vďaka snímaču proti otrasom, čo znamená, že žiadne otrasy ani chvenie nebudú na fotografiách viditeľné.

Ohromujúce scény zachytené do najmenších detailov

Pri prezeraní fotografií majú ľudia subjektívne preferencie pre rôzne farby. Preto pri vývoji fotoaparátu P60 Pro zhromaždil Huawei expertné tímy zo siedmich výskumných ústavov a na základe príspevkov viac ako 3,3 milióna užívateľov av spolupráci s profesionálnymi inštitúciami vytvorila exkluzívny štýl obrazu. Fotoaparát XMAGE naživo a plne vykresľuje pohlcujúcu atmosféru, rozmanité farby a dodáva fotografiám svetlo a tieň. Výsledkom je prekvapivo ohromujúci efekt na scénach s výraznými farbami, ako sú západy slnka a jesenné lístie. S XMAGE bude fotografia jasná a živá. Pri fotografovaní ľudí a zázname jedla dokáže zachytiť svetlo, tiene, detaily a živé farby.

Vďaka týmto inováciám si Huawei P60 Pro zaslúžil prvé miesto v prestížnom rebríčku DXOMARK a titul kráľa mobilnej fotografie so 156 bodmi.

Huawei P60 Pro je v na Slovensku v predaji v dvoch farebných prevedeniach – Rococo Pearl a Black. Odporúčaná maloobchodná cena smartfónu je 1199 eur. Zároveň Huawei predlžuje špeciálnu uvádzaciu ponuku: ak si P60 Pro zakúpite do 5. júna 2023, získate ako bonus smart hodinky Huawei Watch GT 3.

 

 

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022