Virtuálny tréner priamo na zápästí

Huawei Watch GT Runner

Beh je aktivita, ktorá vyžaduje plánovanie a určitú úroveň znalostí. Na to, aby ste mohli svoj tréning zlepšovať, je dobré poznať svoje schopnosti. U väčšiny bežcov sa zostavenie tréningových plánov často opiera iba o ich vlastné skúsenosti, čo nezaručuje maximálnu efektivitu tréningu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. marca 2022
Obsahuje nasledovné témy

Smart hodinky Huawei Watch GT Runner vám vďaka virtuálnemu trénerovi pomôžu pripraviť tréning na mieru. Aké je riadiť sa umelou inteligenciou počas tréningov? To si na vlastnej koži vyskúšal Martin Chyba, tréner atlétov a moderných päťbojárov.

 Základom je vhodný tréningový plán

„Ak chcú športovci neustále zlepšovať svoje bežecké schopnosti, potrebujú k tomu bezpochyby aj odborné rady profesionálneho poradcu. Oproti profesionálom, ktorí majú pri tréningu a súťažiach podporu svojho tímu odborníkov, sú amatérski bežci v jasnej nevýhode,” vysvetľuje Martin Chyba.

Existuje ale ešte jeden spôsob, ako posunúť svoj tréning na vyššiu úroveň. Hodinky Huawei Watch GT Runner poskytujú profesionálne tréningové rady vďaka funkcii virtuálneho trénera. Virtuálny tréner na základe vstupných dát prispôsobí úroveň tréningu, naplánuje jeho rozvrhnutie do niekoľkých blokov vrátane rozcvičky, behu pri vyššej aj nižšej tepovej frekvenci až po ukľudnenie. Tým zaistí, že bežci nebudú mať príliš intenzívnu ani príliš nízku tréningovú záťaž.

„Aj ja som rád, keď môžem využiť služby virtuálneho trénera. Huawei Watch GT Runner ma v tomto ohľade milo prekvapili. Na základe mojich športových výkonov mi prispôsobili tréningový plán a zostavili ho tak, ako by som si ho na základe dostupných dát zostavil ja sám,” hovorí Martin Chyba.

Spoľahnite sa na technológie

Tajomstvom, ktoré stojí za kvalitou virtuálneho trénera, je tzv. Huawei Running Ability Index (RAI), čo je komplexný index na meranie úrovne vytrvalosti, efektivity a techniky bežca. Ten sa vypočítava na základe záznamov tepovej frekvencie, tempa, vzdialenosti, frekvencie a radu ďalších údajov. Vďaka tomu vám zariadenie poskytne presné informácie o vašom bežeckom výkone.

Ako každý dobrý osobný tréner, aj Huawei GT Watch Runner vám prostredníctvom aplikácie Huawei Health navrhnú personalizovaný tréningový plán s ohľadom na váš cieľ.

„Navyše sa prostredníctvom aplikácie môžu užívatelia navzájom motivovať. Napríklad po dokončení vonkajšieho behu hodinky vďaka svojej presnej GPS automaticky vygenerujú trasu behu, ktorú môžu používatelia zdieľať s ostatnými bežcami prostredníctvom aplikácie a podeliť sa tak o svoje tréningové zážitky a nadšenie. Myslím si, že motivácia je kľúčom k úspechu. Vnímam to tak aj u svojich zverencov,“ dopĺňa Martin Chyba.

Ako vyzerá tréning s virtuálnym trénerom?

Okrem motivácie v rámci bežeckej komunity ponúkajú hodinky funkciu hlasového trénera a poskytujú upozornenia počas tréningu. Bežecký plán sa navyše z aplikácie Huawei Health automaticky synchronizuje, takže všetko vidíte priamo na hodinkách. Výhodou je aj to, že máte dáta a prehľadné štatistiky k dispozícii okamžite po dobehnutí.

„Je skvelé, že vás hodinky upozornia, kedy máte venovať čas regenerácii, ktorá je nesmierne dôležitá. Musíme si uvedomiť, že obzvlášť v strese sa telo horšie regeneruje. Huawei GT Runner vám pošlú upozornenie, keď ste vystavení nadmernej dávke stresu. Z mojich dát bolo napríklad jasne poznať, kedy sa konali preteky mojich zverencov. To bol môj tep a miera stresu skutočne vysoko,“ uzatvára Martin Chyba.

Každý občas vypne

Je prirodzené, že občas na chvíľu „vypadnete“ zo svojej bežeckej rutiny. Ak si však dáte od behania dlhšiu pauzu, býva niekedy ťažké sa k rutine opäť vrátiť. Aby sa týmto problémom ľahšie predchádzalo, vyvinul Huawei tzv. inteligentný plán dynamickej úpravy. To v praxi znamená, že Huawei Watch GT Runner dokážu analyzovať aktuálnu záťaž používateľa a automaticky podľa toho upraviť tréningový plán na budúci týždeň. Tým sa maximalizuje uskutočniteľnosť tréningového plánu a zaistí, aby ste si beh skutočne užívalii a zároveň sa držali svojich plánov.

Hodia sa ku každému smartfónu

Hodinky Huawei Watch GT Runner si “rozumejú” s akýmkoľvek smartfónom so systémom iOS aj Android. Užívateľ si jednoducho stiahne aplikáciu Huawei Health a môže začať využívať všetky funkcie monitorovania zdravia a kondície, vrátane tréningového plánu s virtuálnym trénerom a funkcie Healthy Living Shamrock, ktorá rozkvitne zakaždým, keď splníte svoj denný cieľ. Hodinky sú navyše nádherne spracované a skrášlia mužskú i ženskú ruku. Podobne ako práve navzájom darované zásnubné prstene

Spolupráca s Adidas Runtastic

Huawei Watch GT Runner ponúka svojim užívateľom prepojenie s rôznymi fitness aplikáciami, či už je to Fitify, Komoot alebo Health Sync. V spolupráci s Adidas si Huawei pripravil malé prekvapenie.

Každý zákazník, ktorý si zakúpi nové GT Runner, dostane vo vybraných predajniach zadarmo na rok prémiové členstvo v aplikácii Runtastic v hodnote 60 eur. Na aktivovanie členstva dostane u vybraných predajcov špeciálny promo kód, ktorý vloží v rámci svojho profilu v Runtastic do kolónky „Adidas running“, ktorú nájde v nastavení profilu. Promo kódy sú platné najneskôr do 30. 4. a k dispozícii do vyčerpania zásob.

Huawei Watch GT Runner sú na Slovensku v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 279 eur. Do 20. marca zároveň každý zákazník, ktorý sa rozhodne zakúpiť Huawei Watch GT Runner, získa ako bonus slúchadlá Huawei Freebuds 4i.

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022