Virtuálny tréner priamo na zápästí

Huawei Watch GT Runner

Beh je aktivita, ktorá vyžaduje plánovanie a určitú úroveň znalostí. Na to, aby ste mohli svoj tréning zlepšovať, je dobré poznať svoje schopnosti. U väčšiny bežcov sa zostavenie tréningových plánov často opiera iba o ich vlastné skúsenosti, čo nezaručuje maximálnu efektivitu tréningu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. marca 2022
Obsahuje nasledovné témy

Smart hodinky Huawei Watch GT Runner vám vďaka virtuálnemu trénerovi pomôžu pripraviť tréning na mieru. Aké je riadiť sa umelou inteligenciou počas tréningov? To si na vlastnej koži vyskúšal Martin Chyba, tréner atlétov a moderných päťbojárov.

 Základom je vhodný tréningový plán

„Ak chcú športovci neustále zlepšovať svoje bežecké schopnosti, potrebujú k tomu bezpochyby aj odborné rady profesionálneho poradcu. Oproti profesionálom, ktorí majú pri tréningu a súťažiach podporu svojho tímu odborníkov, sú amatérski bežci v jasnej nevýhode,” vysvetľuje Martin Chyba.

Existuje ale ešte jeden spôsob, ako posunúť svoj tréning na vyššiu úroveň. Hodinky Huawei Watch GT Runner poskytujú profesionálne tréningové rady vďaka funkcii virtuálneho trénera. Virtuálny tréner na základe vstupných dát prispôsobí úroveň tréningu, naplánuje jeho rozvrhnutie do niekoľkých blokov vrátane rozcvičky, behu pri vyššej aj nižšej tepovej frekvenci až po ukľudnenie. Tým zaistí, že bežci nebudú mať príliš intenzívnu ani príliš nízku tréningovú záťaž.

„Aj ja som rád, keď môžem využiť služby virtuálneho trénera. Huawei Watch GT Runner ma v tomto ohľade milo prekvapili. Na základe mojich športových výkonov mi prispôsobili tréningový plán a zostavili ho tak, ako by som si ho na základe dostupných dát zostavil ja sám,” hovorí Martin Chyba.

Spoľahnite sa na technológie

Tajomstvom, ktoré stojí za kvalitou virtuálneho trénera, je tzv. Huawei Running Ability Index (RAI), čo je komplexný index na meranie úrovne vytrvalosti, efektivity a techniky bežca. Ten sa vypočítava na základe záznamov tepovej frekvencie, tempa, vzdialenosti, frekvencie a radu ďalších údajov. Vďaka tomu vám zariadenie poskytne presné informácie o vašom bežeckom výkone.

Ako každý dobrý osobný tréner, aj Huawei GT Watch Runner vám prostredníctvom aplikácie Huawei Health navrhnú personalizovaný tréningový plán s ohľadom na váš cieľ.

„Navyše sa prostredníctvom aplikácie môžu užívatelia navzájom motivovať. Napríklad po dokončení vonkajšieho behu hodinky vďaka svojej presnej GPS automaticky vygenerujú trasu behu, ktorú môžu používatelia zdieľať s ostatnými bežcami prostredníctvom aplikácie a podeliť sa tak o svoje tréningové zážitky a nadšenie. Myslím si, že motivácia je kľúčom k úspechu. Vnímam to tak aj u svojich zverencov,“ dopĺňa Martin Chyba.

Ako vyzerá tréning s virtuálnym trénerom?

Okrem motivácie v rámci bežeckej komunity ponúkajú hodinky funkciu hlasového trénera a poskytujú upozornenia počas tréningu. Bežecký plán sa navyše z aplikácie Huawei Health automaticky synchronizuje, takže všetko vidíte priamo na hodinkách. Výhodou je aj to, že máte dáta a prehľadné štatistiky k dispozícii okamžite po dobehnutí.

„Je skvelé, že vás hodinky upozornia, kedy máte venovať čas regenerácii, ktorá je nesmierne dôležitá. Musíme si uvedomiť, že obzvlášť v strese sa telo horšie regeneruje. Huawei GT Runner vám pošlú upozornenie, keď ste vystavení nadmernej dávke stresu. Z mojich dát bolo napríklad jasne poznať, kedy sa konali preteky mojich zverencov. To bol môj tep a miera stresu skutočne vysoko,“ uzatvára Martin Chyba.

Každý občas vypne

Je prirodzené, že občas na chvíľu „vypadnete“ zo svojej bežeckej rutiny. Ak si však dáte od behania dlhšiu pauzu, býva niekedy ťažké sa k rutine opäť vrátiť. Aby sa týmto problémom ľahšie predchádzalo, vyvinul Huawei tzv. inteligentný plán dynamickej úpravy. To v praxi znamená, že Huawei Watch GT Runner dokážu analyzovať aktuálnu záťaž používateľa a automaticky podľa toho upraviť tréningový plán na budúci týždeň. Tým sa maximalizuje uskutočniteľnosť tréningového plánu a zaistí, aby ste si beh skutočne užívalii a zároveň sa držali svojich plánov.

Hodia sa ku každému smartfónu

Hodinky Huawei Watch GT Runner si “rozumejú” s akýmkoľvek smartfónom so systémom iOS aj Android. Užívateľ si jednoducho stiahne aplikáciu Huawei Health a môže začať využívať všetky funkcie monitorovania zdravia a kondície, vrátane tréningového plánu s virtuálnym trénerom a funkcie Healthy Living Shamrock, ktorá rozkvitne zakaždým, keď splníte svoj denný cieľ. Hodinky sú navyše nádherne spracované a skrášlia mužskú i ženskú ruku. Podobne ako práve navzájom darované zásnubné prstene

Spolupráca s Adidas Runtastic

Huawei Watch GT Runner ponúka svojim užívateľom prepojenie s rôznymi fitness aplikáciami, či už je to Fitify, Komoot alebo Health Sync. V spolupráci s Adidas si Huawei pripravil malé prekvapenie.

Každý zákazník, ktorý si zakúpi nové GT Runner, dostane vo vybraných predajniach zadarmo na rok prémiové členstvo v aplikácii Runtastic v hodnote 60 eur. Na aktivovanie členstva dostane u vybraných predajcov špeciálny promo kód, ktorý vloží v rámci svojho profilu v Runtastic do kolónky „Adidas running“, ktorú nájde v nastavení profilu. Promo kódy sú platné najneskôr do 30. 4. a k dispozícii do vyčerpania zásob.

Huawei Watch GT Runner sú na Slovensku v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 279 eur. Do 20. marca zároveň každý zákazník, ktorý sa rozhodne zakúpiť Huawei Watch GT Runner, získa ako bonus slúchadlá Huawei Freebuds 4i.

 

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024