Virtuálny tréner priamo na zápästí

Huawei Watch GT Runner

Beh je aktivita, ktorá vyžaduje plánovanie a určitú úroveň znalostí. Na to, aby ste mohli svoj tréning zlepšovať, je dobré poznať svoje schopnosti. U väčšiny bežcov sa zostavenie tréningových plánov často opiera iba o ich vlastné skúsenosti, čo nezaručuje maximálnu efektivitu tréningu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. marca 2022
Obsahuje nasledovné témy

Smart hodinky Huawei Watch GT Runner vám vďaka virtuálnemu trénerovi pomôžu pripraviť tréning na mieru. Aké je riadiť sa umelou inteligenciou počas tréningov? To si na vlastnej koži vyskúšal Martin Chyba, tréner atlétov a moderných päťbojárov.

 Základom je vhodný tréningový plán

„Ak chcú športovci neustále zlepšovať svoje bežecké schopnosti, potrebujú k tomu bezpochyby aj odborné rady profesionálneho poradcu. Oproti profesionálom, ktorí majú pri tréningu a súťažiach podporu svojho tímu odborníkov, sú amatérski bežci v jasnej nevýhode,” vysvetľuje Martin Chyba.

Existuje ale ešte jeden spôsob, ako posunúť svoj tréning na vyššiu úroveň. Hodinky Huawei Watch GT Runner poskytujú profesionálne tréningové rady vďaka funkcii virtuálneho trénera. Virtuálny tréner na základe vstupných dát prispôsobí úroveň tréningu, naplánuje jeho rozvrhnutie do niekoľkých blokov vrátane rozcvičky, behu pri vyššej aj nižšej tepovej frekvenci až po ukľudnenie. Tým zaistí, že bežci nebudú mať príliš intenzívnu ani príliš nízku tréningovú záťaž.

„Aj ja som rád, keď môžem využiť služby virtuálneho trénera. Huawei Watch GT Runner ma v tomto ohľade milo prekvapili. Na základe mojich športových výkonov mi prispôsobili tréningový plán a zostavili ho tak, ako by som si ho na základe dostupných dát zostavil ja sám,” hovorí Martin Chyba.

Spoľahnite sa na technológie

Tajomstvom, ktoré stojí za kvalitou virtuálneho trénera, je tzv. Huawei Running Ability Index (RAI), čo je komplexný index na meranie úrovne vytrvalosti, efektivity a techniky bežca. Ten sa vypočítava na základe záznamov tepovej frekvencie, tempa, vzdialenosti, frekvencie a radu ďalších údajov. Vďaka tomu vám zariadenie poskytne presné informácie o vašom bežeckom výkone.

Ako každý dobrý osobný tréner, aj Huawei GT Watch Runner vám prostredníctvom aplikácie Huawei Health navrhnú personalizovaný tréningový plán s ohľadom na váš cieľ.

„Navyše sa prostredníctvom aplikácie môžu užívatelia navzájom motivovať. Napríklad po dokončení vonkajšieho behu hodinky vďaka svojej presnej GPS automaticky vygenerujú trasu behu, ktorú môžu používatelia zdieľať s ostatnými bežcami prostredníctvom aplikácie a podeliť sa tak o svoje tréningové zážitky a nadšenie. Myslím si, že motivácia je kľúčom k úspechu. Vnímam to tak aj u svojich zverencov,“ dopĺňa Martin Chyba.

Ako vyzerá tréning s virtuálnym trénerom?

Okrem motivácie v rámci bežeckej komunity ponúkajú hodinky funkciu hlasového trénera a poskytujú upozornenia počas tréningu. Bežecký plán sa navyše z aplikácie Huawei Health automaticky synchronizuje, takže všetko vidíte priamo na hodinkách. Výhodou je aj to, že máte dáta a prehľadné štatistiky k dispozícii okamžite po dobehnutí.

„Je skvelé, že vás hodinky upozornia, kedy máte venovať čas regenerácii, ktorá je nesmierne dôležitá. Musíme si uvedomiť, že obzvlášť v strese sa telo horšie regeneruje. Huawei GT Runner vám pošlú upozornenie, keď ste vystavení nadmernej dávke stresu. Z mojich dát bolo napríklad jasne poznať, kedy sa konali preteky mojich zverencov. To bol môj tep a miera stresu skutočne vysoko,“ uzatvára Martin Chyba.

Každý občas vypne

Je prirodzené, že občas na chvíľu „vypadnete“ zo svojej bežeckej rutiny. Ak si však dáte od behania dlhšiu pauzu, býva niekedy ťažké sa k rutine opäť vrátiť. Aby sa týmto problémom ľahšie predchádzalo, vyvinul Huawei tzv. inteligentný plán dynamickej úpravy. To v praxi znamená, že Huawei Watch GT Runner dokážu analyzovať aktuálnu záťaž používateľa a automaticky podľa toho upraviť tréningový plán na budúci týždeň. Tým sa maximalizuje uskutočniteľnosť tréningového plánu a zaistí, aby ste si beh skutočne užívalii a zároveň sa držali svojich plánov.

Hodia sa ku každému smartfónu

Hodinky Huawei Watch GT Runner si “rozumejú” s akýmkoľvek smartfónom so systémom iOS aj Android. Užívateľ si jednoducho stiahne aplikáciu Huawei Health a môže začať využívať všetky funkcie monitorovania zdravia a kondície, vrátane tréningového plánu s virtuálnym trénerom a funkcie Healthy Living Shamrock, ktorá rozkvitne zakaždým, keď splníte svoj denný cieľ. Hodinky sú navyše nádherne spracované a skrášlia mužskú i ženskú ruku. Podobne ako práve navzájom darované zásnubné prstene

Spolupráca s Adidas Runtastic

Huawei Watch GT Runner ponúka svojim užívateľom prepojenie s rôznymi fitness aplikáciami, či už je to Fitify, Komoot alebo Health Sync. V spolupráci s Adidas si Huawei pripravil malé prekvapenie.

Každý zákazník, ktorý si zakúpi nové GT Runner, dostane vo vybraných predajniach zadarmo na rok prémiové členstvo v aplikácii Runtastic v hodnote 60 eur. Na aktivovanie členstva dostane u vybraných predajcov špeciálny promo kód, ktorý vloží v rámci svojho profilu v Runtastic do kolónky „Adidas running“, ktorú nájde v nastavení profilu. Promo kódy sú platné najneskôr do 30. 4. a k dispozícii do vyčerpania zásob.

Huawei Watch GT Runner sú na Slovensku v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 279 eur. Do 20. marca zároveň každý zákazník, ktorý sa rozhodne zakúpiť Huawei Watch GT Runner, získa ako bonus slúchadlá Huawei Freebuds 4i.

 

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022