To najlepšie vo svojej lige

Huawei WATCH Ultimate

Huawei uvádza na slovenský trh smart hodinky WATCH Ultimate s luxusným dizajnom a prémiovými funkciami

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. apríla 2023
Obsahuje nasledovné témy

Huawei oficiálne prináša svoje vrcholné smart hodinky Huawei WATCH Ultimate do Európy a na slovenský trh. Nová vlajková loď na poli nositeľných zariadení stelesňuje vrchol technologických a dizajnových inovácií Huawei, pokiaľ ide o smart hodinky. Vynikajú nielen konštrukciou, materiálovou skladbou a majstrovským dizajnom, ale sú tiež nabité najmodernejšími funkciami, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších používateľov.

To najlepšie vo svojej lige

Huawei WATCH Ultimate prinášajú kovové púzdro zo zirkónovej zliatiny, nového materiálu s elegantnou estetikou a prepracovanou textúrou. Je to vôbec po prvýkrát, čo sa tento materiál, zvyčajne vyhradený pre tradičné, luxusné hodinky, používa pri výrobe smart hodiniek. Vďaka jedinečným vlastnostiam, ako je 4,5-krát vyššia pevnosť a 2,5-krát väčšia tvrdosť v porovnaní s nehrdzavejúcou oceľou, telo hodiniek odolá deformácii pri vysokých teplotách, no zároveň sa môže pochváliť špičkovým kovovým leskom. Výsledkom je materiál dostatočne odolný na to, aby zvládol aj to najnáročnejšie prostredie – napríklad skalnatý vysokohorský terén či horúcu púšť. Zároveň však vďaka svojmu prémiovému dizajnu hodinky vyniknú aj na luxusnej večeri kde horiaca sviečka a plápolajúci elektrický krb, doplňaju luxusný dizajn tychto hodiniek či ako doplnok na každodenné nosenie.

Novinka je dostupná v dvoch edíciách: Voyage Blue a Expedition Black.

Huawei WATCH Ultimate Voyage Blue stelesňujú silu divokého mora. S tmavomodrým nano-tech keramickým rámom, ktorý pripomína oceán, je táto verzia jasnou voľbou pre tých, ktorí milujú morské športy. Farebne konzervatívnejšia edícia Expedition Black bola vytvorená pre odvážne duše, ktoré milujú prírodu a opúšťajú svoju komfortnú zónu. Ich ľahké obsidiánové telo je vyrobené z jednodielneho nano-tech keramického krúžku s tachymetrom.

Exkluzívne ciferníky Voyage Blue a Expedition Black zobrazujú čas z 24 veľkých miest v 24 časových pásmach – vďaka nim budete mať vždy prehľad o viacerých časových zónach naraz. Hodinky tiež umožňujú prepínať medzi prémiovo vyzerajúcim dizajnom ciferníka a funkčným ciferníkom zameraným na produktivitu v závislosti od vašej nálady, aktivity alebo outfitu.

Huawei WATCH Ultimate sú osadené tenkým, no flexibilným AMOLED panelom s vysoko pevným krytom zo zafírového skla[1], ktorý je plne laminovaný a mimoriadne odolný voči opotrebovaniu. Obe farebné prevedenia hodiniek sa dodávajú aj s ďalším jedinečným remienkom z hydrogenovanej nitrilovej gumy (HNBR). Pre väčšie pohodlie pri ovládaní sa novinka môže pochváliť tromi tlačidlami, ktoré napodobňujú štýl dizajnu tradičných špičkových hodiniek: 3D otočná korunka, funkčné tlačidlo a asistenčné tlačidlo, z ktorých každé je určené na iné úlohy.

Ponorte sa do mora možností

Huawei WATCH Ultimate nanovo definujú štandard odolnosti voči vode v oblasti smart hodiniek: podporujú vodotesnosť na úrovni 100 metrov, čo je bezprecedentný výkon medzi nositeľnými zariadeniami. Patentovaný vodeodolný dizajn stroja so 16 vodeodolnými štruktúrami umožňuje Huawei WATCH Ultimate odolať extrémnemu tlaku v hlbokom mori. Hodinky prešli štandardným testom odolnosti voči vode ISO 22810 a štandardným testom potápačského vybavenia EN13319, čo znamená, že vydržali 24 hodín ponorenia do hĺbky 110 metrov.

Úplne nový potápačský režim prináša štyri rôzne režimy potápania, z ktorých si vyberie aj ten najodvážnejší podmorský dobrodruh. Na výber máte napríklad rekreačné potápanie, technické potápanie či voľné potápanie, ako aj meranie alebo zobrazenie nastavení voľného ponoru a hodinky ukazujú aj hodnotu GF (Gradient Factor). Využívajú osvedčený Bühlmann[2] dekompresný algoritmus na nepretržité monitorovanie údajov o potápaní a poskytujú návrhy založené na podmienkach prostredia v reálnom čase. Môžete tiež nastaviť viac ako 20 pripomienok, čo uľahčuje plánovanie ponorov.

Tvárou v tvár novým výzvam

Vonkajšie dobrodružstvo môže trvať aj niekoľko dní, čo si vyžaduje dlhotrvajúcu výdrž batérie. Pre tento účel Huawei WATCH Ultimate využívajú úplne nový, špeciálne navrhnutý režim Expedition Mode pre navodenie atmosféry outdoorových športov. Táto funkcia je čerešničkou na torte pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvá v prírode, a uspokojí ich rôznorodé potreby v oblasti objavovania prírody, a to či už ide o púštny off-road, kempovanie alebo turistiku.

Vďaka funkciám presného dvojfrekvenčného päťsystémového GNSS určovania polohy podporujú hodinky profesionálne zobrazovanie údajov v exteriéri, meranie kyslíka v krvi, ako aj nástrojov pre vonkajšie dobrodružstvá a mnoho ďalších. Hodinky presne zaznamenávajú trajektóriu cvičenia používateľa s vyznačením bodov a podporujú presnú navigáciu pomocou prejdených bodov a zaznamenaných trajektórií cvičenia, čo umožňuje dobrodruhom ľahko sa vrátiť do východiskového bodu alebo na akékoľvek predchádzajúce miesto. Inak povedané, s Watch Ultimate sa už nikdy nestratíte.

Pohodlná, profesionálna a komplexná zdravotná starostlivosť

Huawei WATCH Ultimate prinášajú používateľom najprofesionálnejší a najkomplexnejší balík správy zdravia od Huawei. Novinka zahŕňa vylepšenú analýzu EKG s certifikáciou CE MDR, upozornenie na nepravidelný srdcový tep, presný skríning rizika artériosklerózy, celodenné monitorovanie SpO2, podrobné sledovanie spánku počas celej noci a monitorovanie stresu.

Ako je pri Huawei produktoch zvykom, nechýba mimoriadne dlhá výdrž batérie až 2 týždne na jedno nabitie, vrátane vysokorýchlostného nabíjania. Keď sa batéria smart hodiniek vybije, nový pokročilý bezdrôtový systém rýchleho nabíjania zaistí úplné nabitie do 60 minút a nabitie na 25 % za 10 minút.

Huawei WATCH Ultimate tiež podporujú hovory cez Bluetooth, rýchle odpovede, prehrávanie hudby, pripomienky a širokú kompatibilitu[3] naprieč rôznymi smartfónmi, ktoré podporujú zariadenia so systémom Android aj iOS.

Cena a dostupnosť

Huawei Watch Ultimate sú na slovenskom trhu dostupné v predpredaji od dnes, 3. apríla 2023 u vybraných maloobchodných predajcov. V rámci predpredajovej akcie pri kúpe hodiniek získate slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2 v hodnote 199 eur ako bonus.

Odporúčaná maloobchodná cena čiernej verzie Expedition Black je 749 eur, vo verzii Voyage Blue sa hodinky predávajú za 899 eur.

 

 

[1] Materiál je umelé zafírové sklo.

[2] Bühlmannov model depresie ZHL-16C je matematický model, ktorý simuluje zmeny okolitého tlaku inertných plynov vstupujúcich a vystupujúcich z ľudského tela.

[3]  Android 6.0 a iOS 9.0 alebo novší

Najnovšie

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

s pomocou teplotného senzora

Na hodinkách radu Galaxy Watch5 je teraz možné sledovať menštruačný cyklus

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že súčasťou funkcie Cycle Tracking (sledovanie menštruačného cyklu) bude naďalej aj meranie teploty pokožky. Používateľky hodiniek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro tak môžu pohodlne získať podstatne podrobnejšie informácie o svojom menštruačnom cykle a celkovom zdraví. Funkcia bude postupne k dispozícii prostredníctvom aktualizácie aplikácie Samsung Health v Južnej Kórei, v Spojených štátoch a v 30 krajinách v Európe, vrátane […]

20. apríla 2023

…s dvoma produktovými tipmi v rôznych cenových kategóriách…

Päť tipov na výber slúchadiel na šport

Patríte medzi aktívnych ľudí, ktorí s nástupom jari vybiehajú na outdoorové bežecké trasy? Alebo sa práve vo fitku pripravujete na letnú plavkovú sezónu? Takmer pri všetkých individuálnych športoch pomáha hudba prekonať vyčerpanie, chytiť druhý dych a docieliť vyššie výkony. K tomu je potrebné správne zvoliť nielen playlist, ale aj slúchadlá. Tu nájdete niekoľko konkrétnych tipov na výber slúchadiel vhodných pre šport.

7. apríla 2023

Spite ako v bavlnke

Ako zlepšiť spánkový režim? Pomôžu moderné technológie

Priemerný človek prespí približne jednu tretinu svojho života, čo je okolo 26 rokov. To znamená, že bez spánku jednoducho nevieme existovať.

7. apríla 2023

To najlepšie vo svojej lige

Huawei WATCH Ultimate

Huawei uvádza na slovenský trh smart hodinky WATCH Ultimate s luxusným dizajnom a prémiovými funkciami

7. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022