Vysoká kvalita aj v tých najprísnejších termínoch

ImagePRESS

Canon predstavil nový rad produkčných tlačiarní imagePRESS V1350 a V900

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 20. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe oznámila dva nové prírastky do rodiny farebných digitálnych produkčných tlačiarní imagePRESS V – vlajkovú loď V1350 a rad V900. Vďaka technologickým vylepšeniam, ktoré posúvajú výkon tlačiarní imagePRESS na novú úroveň a zároveň uľahčujú jej používanie, umožňuje rad V komerčným aj interným poskytovateľom tlačových služieb prekonať produkčné výzvy a splniť požiadavky zákazníkov na vysoko kvalitnú tlač aj v tých najprísnejších termínoch.

Rad imagePRESS V, ktorý je možné prispôsobiť komerčným aj interným tlačovým prostrediam na základe veľkosti a potrieb, je rodinou výkonných tonerových produkčných tlačových strojov, ktoré ponúkajú zvýšenú automatizáciu. Vďaka nej sú veľmi prívetivé na obsluhu. Ďalej ponúka bohaté možnosti podávania a dokončovania a bezproblémovú integráciu do existujúceho workflow, a to prostredníctvom riadiacich jednotiek PRISMAsync alebo EFI Fiery.

K produkčnému tlačovému stroju strednej triedy imagePRESS V1000, ktorý je na trhu od júna, sa pripojil model V1350. Ten ponúka doposiaľ najvyššiu rýchlosť tlače, produktivitu a odolnosť. Produkčný tlačový stroj pre nižšie objemy V900 ponúkne najširšiu škálu aplikácií tlačiteľných na jednom kompaktnom zariadení. Robustne skonštruovaný rad bol navrhnutý s ohľadom na udržateľnosť a je ideálnym riešením pre nepretržitú a spoľahlivú tlač, konzistentné a stabilné farby a bezkonkurenčnú presnosť sútlače prednej a zadnej strany.

ImagePRESS V1350 – najlepšia produktivita vo svojej triede

Vlajková loď imagePRESS V1350 ponúka výnimočný výkon a najvyššiu produktivitu vo svojej triede farebných tonerových produkčných strojov. Vďaka svojej priemyselnej konštrukcii zvládne maximálnu rýchlosť tlače 135 strán za minútu a mesačný objem až 2,4 milióna strán A4. Celková životnosť je odhadovaná na 72 miliónov strán A4. Zapojenie vákuového podávacieho mechanizmu, plochejšie dráhy pre transport papiera, pokročilé fixačné jednotky POD-SURF (Print on Demand – Surface Rapid Fusing) a integrovaného chladiaceho systému podporuje nepretržitú tlač v špičkovej kvalite, vysokou rýchlosťou a bez zasekávania papiera. To umožňuje komerčným aj interným poskytovateľom tlačových služieb rýchlo a bez kompromisov uskutočňovať aj náročné projekty vo veľkých objemoch.

Canon imagePRESS V1350

Kvalita na nerozoznanie od ofsetovej tlače je pre tlačiareň V1350 samozrejmosťou, a to od prvého do posledného listu každej úlohy. Systém korekcie farieb Multi-D.A.T. automaticky zachováva farebnú stabilitu aj pri nepretržitej tlači, pričom vstavaný inline spektrofotometrický senzor automatizuje presné nastavenie farieb. Tlačiareň V1350 je určená na produkciu vysoko kvalitných tlačových aplikácií, ako sú brožúry, letáky, špičkové poštové zásielky a karty. Vďaka pokročilým registračným technológiám ponúka najpresnejšiu sútlač prednej a zadnej strany vo svojej triede (0,5 mm).

 

Vďaka podpore najširšieho rozsahu gramáže médií (60 g/m2-500 g/m2) medzi farebnými digitálnymi tlačovými strojmi, širokému výberu typov papiera (vrátane štruktúrovaného a syntetického) a plnej kompatibilite s rozsiahlym radom inline dokončovacích zariadení od spoločnosti Canon a popredných technologických partnerov umožňuje tlačiareň imagePRESS V1350 ponúkať zákazníkom širokú škálu tlačových produktov ľubovoľnej dĺžky.

 

Rad imagePRESS V900 – ľahká produkčná tlačiareň pre väčšiu flexibilitu

Základný model radu V, rad imagePRESS V900, je ideálny pre tlačiarne produkujúce mesačné objemy do 500 000 strán A4. Dodáva sa v troch rôznych modeloch – V900, V800 a V700 – ich označenie odráža maximálnu rýchlosť každého z nich, teda 90 strán za minútu, 80 strán za minútu a 70 strán za minútu. Ocenia ich najmä rýchle produkčné prostredia, kde je deň čo deň vyžadovaná konzistentná vysoká kvalita, produktivita a výber médií.

 

Nielenže je V900 najkompaktnejším zariadením v rodine imagePRESS, ale vďaka podporovaným médiám – od 52g/m2 obyčajných a 70g/m2 natieraných médií až po 350g/m2 silné médiá, či úzke obálky, rovnako ako automatická obojstranná tlač predĺžených formátov do 762 mm (jedno do dĺžky papiera 1,3 m), reliéfny a syntetický papier – ponúka vo svojej triede najväčšiu pestrosť aplikácií, ktoré je možné na malom zariadení tlačiť. Túto všestrannosť podporuje najnovšia vákuová technológia. Tá upravuje saciu silu podľa hmotnosti papiera, čím stabilizuje transport silného papiera, a tiež zaradenie podávacích valcov a zosilnených transportných valcov, ktoré zlepšujú stabilitu transportu tenkého, silného a krátkeho papiera, rozširujú rozsah médií, ktoré je možné použiť a zabraňujú zasekávaniu papiera.

Canon imagePRESS V900

Model V900 prináša nové automatizačné funkcie, ktoré šetria čas a prácu a uľahčujú používanie, čím odpadá potreba vysoko kvalifikovanej obsluhy. Začlenenie voliteľného podávača originálov s jednopriechodovým skenerom na čítanie farebného obrazu umožňuje zariadenie vykonávať rýchle predtlačové úpravy predozadnej registrácie (s pôsobivou presnosťou 0,8 mm), farebné gradácie, hustoty farieb a sekundárneho prenosového napätia pre zaistenie vysokej kvality aj na textúrovaných médiách. Používatelia jednoducho prejdú vytlačené tabuľky úprav automatickým podávačom dokumentov a zariadenie V900 potom automaticky vykoná požadované úpravy. Medzi ďalšie časovo úsporné funkcie tlačiarne V900 patria diaľkové upozornenia, ktoré obsluhu informujú o nedostatku spotrebného materiálu.

 

Jennifer Kolloczeková, európska senior CEO pre plánovanie, marketing a inovácie divízie Product Printing v spoločnosti Canon Europe, hovorí: „Prírastky V1350 a V900 do nášho radu imagePRESS V umožnia komerčným aj interným poskytovateľom tlačových služieb pracovať lepšie a rýchlejšie a ponúkať zákazníkom viac tlačových produktov. imagePRESS V prináša nový pohľad na konštrukciu digitálnych tonerových tlačových strojov a predstavuje pre poskytovateľov tlačových služieb spoľahlivé riešenie, ktoré im umožní produkovať rôznorodé úlohy na jedinom tlačovom stroji. Ponúka viac automatizovaných funkcií, širokú škálu možností podávania a dokončovania a jednoduchú integráciu pracovných postupov. S využitím aplikácií, ako je PRISMAsync Remote Manager pre vzdialené odosielanie, monitorovanie a správu úloh na jednom alebo viacerých tlačových strojoch a PRISMAlytics Dashboard pre sledovanie a analýzu kľúčových ukazovateľov výkonnosti, môžu používatelia zvýšiť ziskovosť vďaka optimalizovanému výkonu tlače a ťažiť z obmedzenia manuálnych zásahov, menšieho množstva odpadu a vyššej produktivity. A vďaka väčšej voľnosti vo výrobe môžu prijímať nové objemy tlače, ponúkať väčšiu podporu zákazníkom a rozvíjať svoje podnikanie.“

 

Foto na titulke: Canon imagePRESS V900

Najnovšie

Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

8. decembra 2022

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

8. decembra 2022

Môžu pochváliť lepšou výdržou batérie

Najlepšie smart hodinky pre rok 2022

Ocenenie EISA za najlepšie smart hodinky pre rok 2022 – 2023 získavajú Huawei Watch GT 3 Pro

8. decembra 2022

Užite si každý tón bez rušenia vďaka Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Dokonalá kvalita hudby, hovory bez hluku z okolia a batéria, ktorá vás rozhodne nenechá v štichu. To všetko svojim užívateľom ponúka novinka na trhu, bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2.

8. decembra 2022

Spoľahlivá batéria pre neprerušované hranie

4 dôvody, pre ktoré je Huawei nova Y70 skvelou voľbou pre mobilných hráčov

Účel smartfónu v dnešnej siaha omnoho ďalej, než je obyčajné volanie či esemeskovanie. Smart asistenti vo vreckách nám denne pomáhajú komunikovať, sledovať obľúbené relácie a filmy, zachytávať spomienky, počúvať hudbu a poskytujú možnosť zostať v spojení so svetom.

8. decembra 2022

Sprievodca najlepšími darčekmi pre hráčov od AGON by AOC

Čas dať trochu RGB na vianočný stromček

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

8. decembra 2022

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C o dve nové zariadenia

Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

Dynabook Europe GmbH predstavuje dva nové notebooky radu Satellite Pro C: 14“ prístroj Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

8. decembra 2022

Tipy na darčeky – Vianoce 2022

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC) Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie […]

8. decembra 2022

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Odporúčané

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022