Vysoká kvalita aj v tých najprísnejších termínoch

ImagePRESS

Canon predstavil nový rad produkčných tlačiarní imagePRESS V1350 a V900

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 20. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe oznámila dva nové prírastky do rodiny farebných digitálnych produkčných tlačiarní imagePRESS V – vlajkovú loď V1350 a rad V900. Vďaka technologickým vylepšeniam, ktoré posúvajú výkon tlačiarní imagePRESS na novú úroveň a zároveň uľahčujú jej používanie, umožňuje rad V komerčným aj interným poskytovateľom tlačových služieb prekonať produkčné výzvy a splniť požiadavky zákazníkov na vysoko kvalitnú tlač aj v tých najprísnejších termínoch.

Rad imagePRESS V, ktorý je možné prispôsobiť komerčným aj interným tlačovým prostrediam na základe veľkosti a potrieb, je rodinou výkonných tonerových produkčných tlačových strojov, ktoré ponúkajú zvýšenú automatizáciu. Vďaka nej sú veľmi prívetivé na obsluhu. Ďalej ponúka bohaté možnosti podávania a dokončovania a bezproblémovú integráciu do existujúceho workflow, a to prostredníctvom riadiacich jednotiek PRISMAsync alebo EFI Fiery.

K produkčnému tlačovému stroju strednej triedy imagePRESS V1000, ktorý je na trhu od júna, sa pripojil model V1350. Ten ponúka doposiaľ najvyššiu rýchlosť tlače, produktivitu a odolnosť. Produkčný tlačový stroj pre nižšie objemy V900 ponúkne najširšiu škálu aplikácií tlačiteľných na jednom kompaktnom zariadení. Robustne skonštruovaný rad bol navrhnutý s ohľadom na udržateľnosť a je ideálnym riešením pre nepretržitú a spoľahlivú tlač, konzistentné a stabilné farby a bezkonkurenčnú presnosť sútlače prednej a zadnej strany.

ImagePRESS V1350 – najlepšia produktivita vo svojej triede

Vlajková loď imagePRESS V1350 ponúka výnimočný výkon a najvyššiu produktivitu vo svojej triede farebných tonerových produkčných strojov. Vďaka svojej priemyselnej konštrukcii zvládne maximálnu rýchlosť tlače 135 strán za minútu a mesačný objem až 2,4 milióna strán A4. Celková životnosť je odhadovaná na 72 miliónov strán A4. Zapojenie vákuového podávacieho mechanizmu, plochejšie dráhy pre transport papiera, pokročilé fixačné jednotky POD-SURF (Print on Demand – Surface Rapid Fusing) a integrovaného chladiaceho systému podporuje nepretržitú tlač v špičkovej kvalite, vysokou rýchlosťou a bez zasekávania papiera. To umožňuje komerčným aj interným poskytovateľom tlačových služieb rýchlo a bez kompromisov uskutočňovať aj náročné projekty vo veľkých objemoch.

Canon imagePRESS V1350

Kvalita na nerozoznanie od ofsetovej tlače je pre tlačiareň V1350 samozrejmosťou, a to od prvého do posledného listu každej úlohy. Systém korekcie farieb Multi-D.A.T. automaticky zachováva farebnú stabilitu aj pri nepretržitej tlači, pričom vstavaný inline spektrofotometrický senzor automatizuje presné nastavenie farieb. Tlačiareň V1350 je určená na produkciu vysoko kvalitných tlačových aplikácií, ako sú brožúry, letáky, špičkové poštové zásielky a karty. Vďaka pokročilým registračným technológiám ponúka najpresnejšiu sútlač prednej a zadnej strany vo svojej triede (0,5 mm).

 

Vďaka podpore najširšieho rozsahu gramáže médií (60 g/m2-500 g/m2) medzi farebnými digitálnymi tlačovými strojmi, širokému výberu typov papiera (vrátane štruktúrovaného a syntetického) a plnej kompatibilite s rozsiahlym radom inline dokončovacích zariadení od spoločnosti Canon a popredných technologických partnerov umožňuje tlačiareň imagePRESS V1350 ponúkať zákazníkom širokú škálu tlačových produktov ľubovoľnej dĺžky.

 

Rad imagePRESS V900 – ľahká produkčná tlačiareň pre väčšiu flexibilitu

Základný model radu V, rad imagePRESS V900, je ideálny pre tlačiarne produkujúce mesačné objemy do 500 000 strán A4. Dodáva sa v troch rôznych modeloch – V900, V800 a V700 – ich označenie odráža maximálnu rýchlosť každého z nich, teda 90 strán za minútu, 80 strán za minútu a 70 strán za minútu. Ocenia ich najmä rýchle produkčné prostredia, kde je deň čo deň vyžadovaná konzistentná vysoká kvalita, produktivita a výber médií.

 

Nielenže je V900 najkompaktnejším zariadením v rodine imagePRESS, ale vďaka podporovaným médiám – od 52g/m2 obyčajných a 70g/m2 natieraných médií až po 350g/m2 silné médiá, či úzke obálky, rovnako ako automatická obojstranná tlač predĺžených formátov do 762 mm (jedno do dĺžky papiera 1,3 m), reliéfny a syntetický papier – ponúka vo svojej triede najväčšiu pestrosť aplikácií, ktoré je možné na malom zariadení tlačiť. Túto všestrannosť podporuje najnovšia vákuová technológia. Tá upravuje saciu silu podľa hmotnosti papiera, čím stabilizuje transport silného papiera, a tiež zaradenie podávacích valcov a zosilnených transportných valcov, ktoré zlepšujú stabilitu transportu tenkého, silného a krátkeho papiera, rozširujú rozsah médií, ktoré je možné použiť a zabraňujú zasekávaniu papiera.

Canon imagePRESS V900

Model V900 prináša nové automatizačné funkcie, ktoré šetria čas a prácu a uľahčujú používanie, čím odpadá potreba vysoko kvalifikovanej obsluhy. Začlenenie voliteľného podávača originálov s jednopriechodovým skenerom na čítanie farebného obrazu umožňuje zariadenie vykonávať rýchle predtlačové úpravy predozadnej registrácie (s pôsobivou presnosťou 0,8 mm), farebné gradácie, hustoty farieb a sekundárneho prenosového napätia pre zaistenie vysokej kvality aj na textúrovaných médiách. Používatelia jednoducho prejdú vytlačené tabuľky úprav automatickým podávačom dokumentov a zariadenie V900 potom automaticky vykoná požadované úpravy. Medzi ďalšie časovo úsporné funkcie tlačiarne V900 patria diaľkové upozornenia, ktoré obsluhu informujú o nedostatku spotrebného materiálu.

 

Jennifer Kolloczeková, európska senior CEO pre plánovanie, marketing a inovácie divízie Product Printing v spoločnosti Canon Europe, hovorí: „Prírastky V1350 a V900 do nášho radu imagePRESS V umožnia komerčným aj interným poskytovateľom tlačových služieb pracovať lepšie a rýchlejšie a ponúkať zákazníkom viac tlačových produktov. imagePRESS V prináša nový pohľad na konštrukciu digitálnych tonerových tlačových strojov a predstavuje pre poskytovateľov tlačových služieb spoľahlivé riešenie, ktoré im umožní produkovať rôznorodé úlohy na jedinom tlačovom stroji. Ponúka viac automatizovaných funkcií, širokú škálu možností podávania a dokončovania a jednoduchú integráciu pracovných postupov. S využitím aplikácií, ako je PRISMAsync Remote Manager pre vzdialené odosielanie, monitorovanie a správu úloh na jednom alebo viacerých tlačových strojoch a PRISMAlytics Dashboard pre sledovanie a analýzu kľúčových ukazovateľov výkonnosti, môžu používatelia zvýšiť ziskovosť vďaka optimalizovanému výkonu tlače a ťažiť z obmedzenia manuálnych zásahov, menšieho množstva odpadu a vyššej produktivity. A vďaka väčšej voľnosti vo výrobe môžu prijímať nové objemy tlače, ponúkať väčšiu podporu zákazníkom a rozvíjať svoje podnikanie.“

 

Foto na titulke: Canon imagePRESS V900

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024