Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

Autor
Dátum zverejnenia 26. júla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Na vytvorenie Wi-Fi siete na záhrade existuje niekoľko spôsobov. Môžete posunúť existujúci Wi-Fi router, použiť Wi-Fi extender alebo viac jednotiek, tzv. Mesh systém. Najvhodnejším riešením je ale použitie vonkajšieho prístupového bodu a jeho napojenie na existujúci Wi-Fi router pomocou UTP kábla. Len tak získate spoľahlivú a stabilnú Wi-Fi a budete si môcť užívať internetové pripojenie aj pri bazéne alebo pri posedení s rodinou či priateľmi.

Pre tieto aplikácie sú vhodným riešením vonkajšie prístupové body TP-Link z radu Omada. Majú rozšírený rozsah prevádzkových teplôt na vonkajšie použitie a odolajú vonkajším vplyvom počasia, ako dážď či sneh. S ohľadom na vaše potreby môžete vyberať medzi troma modelmi, ktoré sa líšia podporovaným Wi-Fi štandardom a poskytovanou rýchlosťou.

 

EAP110-Outdoor EAP225-Outdoor EAP610-Outdoor
Obrázek Obrázek Obrázek
Základní a cenově nejdostupnější model. Pro malý počet uživatelů. Zlatá střední cesta. Provoz ve dvou pásmech pro větší odolnost proti rušení. Pro náročné. Pro rychlou Wi-Fi a větší počet uživatelů.
N300 Wi-Fi 4

(802.11n)

AC1200 Wi-Fi 5 (802.11ac) AX1800 Wi-Fi 6 (802.11ax)

Inštalácia

Vonkajšie prístupové body TP-Link Omada je možné pripevniť na stenu pomocou držiaka, ktorý je súčasťou dodávky, alebo tiež na stĺpik pomocou sťahovacích pások. Na pripojenie k existujúcemu routeru budete potrebovať dva dátové UTP káble, jeden najlepšie vonkajší. Napájanie prístupového bodu je pomocou technológie Power over Ethernet (PoE), kedy sa napájanie prenáša po UTP kábli spoločne s dátami. V mieste vonkajšieho prístupového bodu teda nepotrebujete elektrickú zásuvku. Jeden UTP kábel pripojíte do LAN portu existujúceho Wi-Fi routera ak LAN portu PoE adaptéra (injektora), ktorý je súčasťou dodávky prístupového bodu. Druhý kábel zapojíte do PoE portu injektora a do prístupového bodu. Potom stačí už len zapojiť PoE adaptér do elektrickej zásuvky.

Konfigurácia

Konfigurácia vonkajšieho prístupového bodu TP-Link Omada je veľmi jednoduchá. Stiahnite si mobilnú aplikáciu Omada av nej v spodnom menu zvoľte „Standalone APs“, teda samostatné prístupové body. Aplikácia automaticky nájde nainštalovaný prístupový bod. Kliknite naň a otvorí sa vám stránka s informáciami o prístupovom bode. V pravom hornom rohu kliknite na ozubené koliesko a nastavte si vlastné meno siete (tzv. SSID) a heslo pre každé pásmo. Prístupové body Omada môžete prípadne spravovať aj zo zabudovaného webového rozhrania.

Na doma aj pre firmy

Prístupové body TP-Link Omada sú určené aj pre firemných užívateľov, reštaurácie, hotely, školy, vonkajšie areály, amfiteátre či verejné kúpaliská. Pri nasadení väčšieho počtu jednotiek, napr. v kombinácii s vnútornými prístupovými bodmi, switchi alebo VPN routermi, môžete všetky tieto prvky spravovať centralizovane z jediného rozhrania pomocou HW alebo bezplatného SW kontroléra Omada. Z mobilnej aplikácie Omada môžete spravovať svoju sieť tiež vzdialene, kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Spoľahlivosť a podpora

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku. Pokiaľ si nebudete vedieť rady s konfiguráciou, môžete sa obrátiť na technickú podporu výrobcu, ktorá je v slovenčine a je k dispozícii zadarmo v pracovné dni od 9h do 16h. Pre viac informácií navštívte www.tp-link.com.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022