Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

Autor
Dátum zverejnenia 26. júla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Na vytvorenie Wi-Fi siete na záhrade existuje niekoľko spôsobov. Môžete posunúť existujúci Wi-Fi router, použiť Wi-Fi extender alebo viac jednotiek, tzv. Mesh systém. Najvhodnejším riešením je ale použitie vonkajšieho prístupového bodu a jeho napojenie na existujúci Wi-Fi router pomocou UTP kábla. Len tak získate spoľahlivú a stabilnú Wi-Fi a budete si môcť užívať internetové pripojenie aj pri bazéne alebo pri posedení s rodinou či priateľmi.

Pre tieto aplikácie sú vhodným riešením vonkajšie prístupové body TP-Link z radu Omada. Majú rozšírený rozsah prevádzkových teplôt na vonkajšie použitie a odolajú vonkajším vplyvom počasia, ako dážď či sneh. S ohľadom na vaše potreby môžete vyberať medzi troma modelmi, ktoré sa líšia podporovaným Wi-Fi štandardom a poskytovanou rýchlosťou.

 

EAP110-Outdoor EAP225-Outdoor EAP610-Outdoor
Obrázek Obrázek Obrázek
Základní a cenově nejdostupnější model. Pro malý počet uživatelů. Zlatá střední cesta. Provoz ve dvou pásmech pro větší odolnost proti rušení. Pro náročné. Pro rychlou Wi-Fi a větší počet uživatelů.
N300 Wi-Fi 4

(802.11n)

AC1200 Wi-Fi 5 (802.11ac) AX1800 Wi-Fi 6 (802.11ax)

Inštalácia

Vonkajšie prístupové body TP-Link Omada je možné pripevniť na stenu pomocou držiaka, ktorý je súčasťou dodávky, alebo tiež na stĺpik pomocou sťahovacích pások. Na pripojenie k existujúcemu routeru budete potrebovať dva dátové UTP káble, jeden najlepšie vonkajší. Napájanie prístupového bodu je pomocou technológie Power over Ethernet (PoE), kedy sa napájanie prenáša po UTP kábli spoločne s dátami. V mieste vonkajšieho prístupového bodu teda nepotrebujete elektrickú zásuvku. Jeden UTP kábel pripojíte do LAN portu existujúceho Wi-Fi routera ak LAN portu PoE adaptéra (injektora), ktorý je súčasťou dodávky prístupového bodu. Druhý kábel zapojíte do PoE portu injektora a do prístupového bodu. Potom stačí už len zapojiť PoE adaptér do elektrickej zásuvky.

Konfigurácia

Konfigurácia vonkajšieho prístupového bodu TP-Link Omada je veľmi jednoduchá. Stiahnite si mobilnú aplikáciu Omada av nej v spodnom menu zvoľte „Standalone APs“, teda samostatné prístupové body. Aplikácia automaticky nájde nainštalovaný prístupový bod. Kliknite naň a otvorí sa vám stránka s informáciami o prístupovom bode. V pravom hornom rohu kliknite na ozubené koliesko a nastavte si vlastné meno siete (tzv. SSID) a heslo pre každé pásmo. Prístupové body Omada môžete prípadne spravovať aj zo zabudovaného webového rozhrania.

Na doma aj pre firmy

Prístupové body TP-Link Omada sú určené aj pre firemných užívateľov, reštaurácie, hotely, školy, vonkajšie areály, amfiteátre či verejné kúpaliská. Pri nasadení väčšieho počtu jednotiek, napr. v kombinácii s vnútornými prístupovými bodmi, switchi alebo VPN routermi, môžete všetky tieto prvky spravovať centralizovane z jediného rozhrania pomocou HW alebo bezplatného SW kontroléra Omada. Z mobilnej aplikácie Omada môžete spravovať svoju sieť tiež vzdialene, kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Spoľahlivosť a podpora

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku. Pokiaľ si nebudete vedieť rady s konfiguráciou, môžete sa obrátiť na technickú podporu výrobcu, ktorá je v slovenčine a je k dispozícii zadarmo v pracovné dni od 9h do 16h. Pre viac informácií navštívte www.tp-link.com.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022