Cena, ktorá podrží

Jednoduchá Wi-Fi sieť pre rodičov, či seniorov

V dnešnej dobe je pripojenie k internetu takmer nutnosťou. Už kvôli komunikácii, ktorá sa stále častejšie rieši na diaľku. Do sveta internetu tak často bývajú zasvätení aj seniori a nie je výnimkou, že sieť dnes dokáže ovládať aj 80-ročný človek.

Autor
Dátum zverejnenia 10. marca 2022
Obsahuje nasledovné témy

Hoci v dnešnej dobe je štandardom už Wi-Fi 6 a pomaly sa začína presadzovať aj „medzigenerácia“ Wi-Fi 6E, pre seniorov je používanie úplne tých najnovších technológií vcelku zbytočné. Najmä na vidieku, kde nie je štandardné 2,4 GHz frekvenčné pásmo tak zahltené, respektíve aj v mestských oblastiach, kde nie je zase až toľko bytov, úplne stačí využiť zariadenie podporujúce starší štandard, a to dokonca aj Wi-Fi 4.

Mercusys AC12

Seniori skrátka nepotrebujú používať virtuálnu alebo rozšírenú realitu, hrať on-line hry, riadit technické vychytávky, tipu robotická kosačka alebo streamovať video v 8K rozlíšení. Úplne stačí, keď si k internetu pripoja notebook alebo smartfón a sú šťastní, keď môžu komunikovať cez videohovor, chat alebo e-mail so zvyškom rodiny. Na to všetko im bohato stačí práve aj Wi-Fi 4 router, ktorý bez problémov sprostredkuje rýchlosť samotného internetového pripojenia.

Mercusys MW305R

Inštalácia riešení, ktoré bohato naplní vyššie uvedené potreby, je pomerne jednoduchá. A navyše sú takéto riešenia aj dosť lacné, čo u starších ľudí s trochu obmedzeným rozpočtom zohráva veľkú úlohu. Práve na nízkorozpočtové a ľahko inštalovateľné riešenia sa vo svojom portfóliu zameriava aj značka Mercusys, ktorá sa na slovenskom trhu etablovala pomerne nedávno, a napriek tomu už ponúka ucelený súbor sieťových zariadení so slušným pomerom ceny a výkonu.

Jednoduchá Wi-Fi pre internet
Domácu sieť pre seniorov tak možno bez problémov postaviť napríklad na najzákladnejších routeroch tejto značky, konkrétne modeloch Mercusys MW305R alebo MW301R. Oba modely zhodne podporujú prenosovú rýchlosť do 300 Mb/s, čo postačí pre základnú prácu typu streamovania HD videa (napríklad pre ony videohovory), on-line hranie alebo sťahovanie veľkých súborov.

Mercusys AC10

Oba modely sa líšia predovšetkým počtom externých antén, zatiaľ čo prvý spomínaný je vybavený tromi kúskami, ten druhý má antény dve. Proces nastavenia je jednoduchý a intuitívny a zvládne ho aj priemerne technicky zdatný senior – prípadne s ním svojim starým otcom a babičkám môžete pomôcť vy.

Pokiaľ by ste chceli svojim rodičom dopriať vyššiu rýchlosť, pozerajte sa po modeloch routerov podporujúcich štandard 802.11ac, teda Wi-Fi 5. Ten môže dodnes stačiť aj bežným nenáročným domácnostiam s deťmi. Za zmienku tu stoja napríklad routery Mercusys AC10 a AC12. Tie užívateľom ponúknu rýchlosť prenosu dát až 1 167 Mb/s (respektíve 1 200 Mb/s), a vďaka štvorici antén s vysokým ziskom je signál v prípade oboch zariadení aj stabilný. Inštalácia je opäť jednoduchá a tentoraz sa dočkáte aj podpory technológií IPTV či IPv6.

Rozšírenie Wi-Fi siete otázkou minút
Pokiaľ už váš starý otec či babička doma internet má, lenže mu signál nedosahuje do všetkých kútov domácnosti, môžete im pripojenie na väčšiu plochu rozšíriť s využitím Wi-Fi extenderu (opakovača). Tu odporúčame model Mercusys ME10, ktorým dokážete ľahko eliminovať zóny bez pokrytia Wi-Fi, najmä priestory, ktoré boli predtým nedostupné alebo boli po kábli len ťažko pripojiteľné.

Mercusys ME10

Rozsah siete rozšírite stlačením tlačidla WPS a pripojiť sa tak môžete už za niekoľko sekúnd. Stačí len zariadenie vložiť do zásuvky. Vďaka LED ukazovateľu signálu ľahko určíte miesto, kde je ešte dostatok signálu z routera, ale zároveň tam jeho dosah končí. Extender Merucsys ME10 môžete využiť aj na káblové pripojenie, a to vďaka rýchlemu portu 10/100 Mbit/s.

Cena, ktorá podrží
Vďaka využitiu overených technológií i množstvu vyrobených produktov sú „internetové krabičky“ s Wi-Fi 4 alebo Wi-Fi 5 k dostaniu za veľmi zaujímavé ceny a môžu sa pohybovať už okolo 250 Sk v rade e-hopov. V prípade produktov Mercusys potom na ne navyše zadarmo dostanete aj nadštandardnú 3-ročnú záruku. Wi-Fi si tak dnes doma môže dovoliť každý a pripojenie nového notebooku alebo tabletu vašej mamičky či dedka je potom otázkou jednej návštevy.

Mercusys MW301R

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024