IronKey Keypad 200

Kingston predstavil hardvérovo šifrovaný USB disk

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie USB flash disku Kingston IronKey Keypad 200 (KP200), ktorý ako prvý vo svojej kategórii prináša najnovšie zabezpečenie dát podľa normy FIPS 140-3 Level 3. Disk IronKey™ […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. septembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie USB flash disku Kingston IronKey Keypad 200 (KP200), ktorý ako prvý vo svojej kategórii prináša najnovšie zabezpečenie dát podľa normy FIPS 140-3 Level 3.

Disk IronKey™ Keypad 200 bol vyrobený s cieľom zaistiť robustnú ochranu dát a flexibilitu použitia. Ponúka 256-bitové hardvérové šifrovanie XTS-AES a množstvo funkcií nezávislých na operačnom systéme. Disk má tiež vstavanú dobíjaciu batériu a alfanumerickú klávesnicu pre ľahké zadávanie prístupového PIN kódu, takže sa dá odomknúť bez externého napájania a softvéru. Po odomknutí môžu používatelia pristupovať k svojim dátam pripojením disku k akémukoľvek zariadeniu, ktoré podporuje flash úložisko s rozhraním USB-A. To umožňuje jednoduché použitie so širokou škálou IT systémov.

Disk KP200 má certifikát FIPS-140-3 Level 3 (vystavenie oficiálneho certifikátu práve prebieha) pre zabezpečenie na armádnej úrovni a elektronické obvody disku sú potiahnuté odolným epoxidovým náterom, ktorý znemožňuje prístup k interným súčastiam bez ich poškodenia. Pre ďalšie zvýšenie ochrany je klávesnica potiahnutá ochrannou polymérovou vrstvou, ktorá zabraňuje analýze odtlačkov prstov na tlačidlách.

KP200 umožňuje používať samostatné PIN kódy pre správcov a používateľov. Pri desiatich neúspešných pokusoch o prihlásenie sa automaticky zablokuje PIN kód používateľa, no ak sú povolené oba PIN kódy, je možné na obnovenie PIN kódu používateľa a prístupu k diskovej jednotke použiť PIN kód správcu. Ak je samotný PIN kód správcu zadaný desaťkrát po sebe chybne, vstavaná ochrana hrubou silou disk kryptograficky vymaže, čím trvalo zničí dáta a resetuje zariadenie. Okrem toho je možné chrániť disk pred malwarom z nedôveryhodných systémov pomocou dvoch režimov povoľujúcich iba čítanie dát. To umožňuje chrániť disk proti zápisu počas konkrétnej relácie alebo globálne vo všetkých používateľských reláciách.

„Disk Kingston IronKey KP200 je prvým, ktorý úspešne prešiel certifikačným laboratórnym testovaním na najnovšiu armádnu úroveň zabezpečenia FIPS 140-3 Level 3 od Národného inštitútu štandardov a technológií (NIST) v USA,“ povedal Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager spoločnosti Kingston. „Vďaka nezávislosti od externého softvéru a jednoduchému používaniu klávesnice je KP200 najlepším riešením pre tých, čo potrebujú flexibilitu pri zachovaní najvyššej úrovne zabezpečenia na uchovávanie citlivých dát na cestách.“

KP200 prináša ďalšie vylepšenia zabezpečenia pre FIPS 140-3 Level 3:

USB disk Kingston IronKey Keypad 200 ponúka pamäťové kapacity od 8 GB do 128 GB, obmedzenú trojročnú záruku s bezplatnou technickou podporou a legendárnu spoľahlivosť značky Kingston. Viac informácií nájdete na kingston.com.

 

Kingston IronKey Keypad 200
Označenie Kapacita
IKKP200/8GB 8GB IronKey Keypad 200
IKKP200/16GB 16GB IronKey Keypad 200
IKKP200/32GB 32GB IronKey Keypad 200
IKKP200/64GB 64GB IronKey Keypad 200
IKKP200/128GB 128GB IronKey Keypad 200

 

Vlastnosti a funkcie disku Kingston IronKey Keypad 200:


Kingston IronKey Keypad 200 využíva zabezpečovaciu technológiu DataLock licencovanú od spoločnosti ClevX, LLC. www.clevx.com/patents

1 Časť kapacity uvedenej na flash pamäťovom zariadení sa používa pre formátovanie a ďalšie funkcie, a preto nie je k dispozícii na ukladanie dát. Skutočná dostupná kapacita pre dáta je teda menšia, než aká je uvedená na produktoch. Ďalšie informácie nájdete v príručke Kingston Flash Memory Guide.
2 Rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od hostiteľského hardvéru, softvéru a použitia.
3 Produkt musí byť pred použitím čistý a suchý.
4 Kompatibilné systémy.

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022