Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 28. októbra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát PowerShot PX, ktorý automaticky zaznamenáva kvalitné snímky s rozlíšením 11,7 MP a video vo formáte Full HD 60p. Smart funkcie prístroja PowerShot PX, ako je automatické fotografovanie a filmovanie, sú najnovším výsledkom dlhodobého úsilia spoločnosti Canon o pokroky v oblasti obrazovej techniky. Novinka prináša zmenu do zvyklostí domácich fotografov a spôsobu, akým rodiny zachytávajú svoje spomienky. Vďaka PoewrShot PX môžu rodiny prežívať naplno každý okamih a zároveň ho zaznamenať bez toho, aby ktokoľvek musel stáť za objektívom.

 

Nový intuitívny fotoaparát si obľúbia ako rodinní fotografi, tak nadšenci technických vymožeností, ktorí ocenia smart funkcie na dokumentovanie spoločenských udalostí i každodenných zážitkov. PowerShot PX s automatickým snímaním a prednastavenými prioritami je inovatívny doplnok súčasnej domácej fotografickej výbavy a ukážka špičkových algoritmov a progresívnych funkcií, ktoré Canon neustále zavádza pri svojich produktoch.

Prežívajte každý okamih s vlastným osobným fotografom

Ak chcete zachytiť vzácne životné okamihy a byť pri tom v zábere, je PowerShot PX ideálnym riešením – sleduje dianie a inteligentne komponuje záber, aby zaznamenal prirodzený výraz a reakcie. Po zapnutí je možné prenosný PowerShot PX umiestniť kamkoľvek v domácnosti, aby zhotovoval pôsobivé momentky zo všedného života. Zároveň je možné fotografovanie aj filmovanie ovládať úplne bezdotykovo hlasovými pokynmi.

Vďaka jednoduchému kompaktnému prevedeniu s nabíjaním cez USB-C a vstavanou Wi-Fi – pre pripojenie k smart zariadeniam – je možné zobrať PowerShot PX kamkoľvek. Vďaka funkcii inteligentného rozpoznávania tváre dokáže PowerShot PX automaticky vyhľadávať vašich blízkych a udržiavať ich v zábere. Zachytí teda aj jedinečné okamihy, ktoré by inak mohli oku fotografa uniknúť. Objektív s rozsahom ohniskových vzdialeností v prepočte 19-57 mm a možnosťou náklonu a rotácie pokryje zorné pole 340˚ horizontálne a 110˚ vertikálne.

Uschovajte si to najlepšie z každého dňa

Svoj digitálny záznamník vzácnych okamihov si môžete prezerať v aplikácii PowerShot PX pre iOS a Android[1] a nechať si smart fotoaparátom poradiť, ktoré snímky sú najvydarenejšie a stoja za zachovanie. Vybrané snímky a videonahrávky sa uložia na pamäťovú kartu, z ktorej sa dajú ľahko presunúť do počítača. Vďaka aplikácii je možné fotoaparát ovládať manuálne a komponovať dokonalé zábery, a to aj na diaľku bez nutnosti prístroj kontrolovať. Rodina si môže dokonca prispôsobiť automatické nastavenie: naklopiť a pootočiť objektív pre uhol pohľadu vo vlastnom štýle a v aplikácii zvoliť známe tváre, ktoré budú mať pri snímaní vyššiu prioritu. PowerShot PX môže po pripojení k PC s príslušnou ovládacou aplikáciou slúžiť aj ako webkamera[2].

Hlavné funkcie a vlastnosti smart fotoaparátu PowerShot PX:

 

 

[1] Používatelia si musia nainštalovať aplikáciu Connect pre Mini PTZ.

[2] Používatelia si musia nainštalovať aplikáciu Wireless Webcam Utility pre Mini PTZ.

[3] Názov Bluetooth® a logo sú ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Inc. ich smie používať na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy patria ich príslušným vlastníkom. Vyžaduje sa, aby inteligentné zariadenie bolo vybavené technológiou Bluetooth verzie 4.0 (alebo vyššou). Inteligentné zariadenie musí tiež využívať operačný systém iOS 8.4 (alebo novší) alebo Android 5.0 (alebo novší).

Najnovšie

Majte zdravie vo svojich rukách

Nové smart hodinky Watch GT 3 Pro s možnosťou merania EK

Huawei Watch GT 3 Pro ako jedny z najlepších smart hodiniek súčasnosti? Ich dizajn a funkcie hovoria za všetko

26. mája 2022

Ultra dlhá životnosť batérie

Hodinky T-Rex 2

Amazfit predstavuje nové outdoorové hodinky T-Rex 2. Majú extra dlhú výdrž batérie, vylepšenia sa dočkalo aj GPS

26. mája 2022

Dôvody, prečo je WiFi 6 proste lepšia

Nový router NBG7510 štandardu 802.11ax

Dokonalou voľbou pre väčšinu domácností, ktoré chcú prejsť na WiFi 6, je náš nový model NBG7510. Ten predstavuje veľmi jednoduchý a cenovo dostupný router štandardu 802.11ax skonštruovaný s ohľadom na potreby domácich užívateľov.

26. mája 2022

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022