Späť do školy a do práce.

Máme pre vás tipy na monitory značiek Phlilips a Evnia

September je vždy impulzom k novému začiatku. Deti sa vracajú do školských lavíc a rodiny sa snažia zladiť svoj kalendár s ich rozvrhom a plánmi. Rovnako tak sa vracia do práce mnoho zamestnancov. Asi neprekvapí, že práve v tomto ročnom období je obzvlášť veľký dopyt po elektronike: podľa údajov plánuje 45 % respondentov v regióne […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 8. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

September je vždy impulzom k novému začiatku. Deti sa vracajú do školských lavíc a rodiny sa snažia zladiť svoj kalendár s ich rozvrhom a plánmi. Rovnako tak sa vracia do práce mnoho zamestnancov. Asi neprekvapí, že práve v tomto ročnom období je obzvlášť veľký dopyt po elektronike: podľa údajov plánuje 45 % respondentov v regióne strednej a východnej Európy (EMEA) nákup nových elektronických produktov, od notebookov cez tablety a monitory až po príslušenstvo pre webové konferencie.

Aby ste nemuseli zložito hľadať a zvoliť presne tie, ktoré v škole alebo v práci budete potrebovať, vybrala pre vás spoločnosť Philips užitočné tipy v oblasti monitorov a IT príslušenstva, ktoré môžu vašu prácu alebo vzdelávanie posunúť do nových výšin.

Profesionálne riešenie pre profesionálnych užívateľov

Návrat do práce po prázdninách vyžaduje nových „parťákov“, ktorí dokážu zvýšiť produktivitu používateľov a zároveň podporiť kreativitu. Profesionáli potrebujú najnovšie a najrýchlejšie možnosti pripojenia (napríklad USB-C alebo Thunderbolt™ 4), skvelú webovú kameru a reproduktory, silné zabezpečenie (Windows Hello™ s rozpoznávaním tváre) a niektoré ďalšie funkcie zvyšujúce výkon, ako je integrovaný prepínač KVM MultiClient, ktorý umožňuje bez námahy prepínať medzi zdrojmi. A všetky tieto vlastnosti by mali ísť ruka v ruke so spoľahlivými ergonomickými technológiami.

Tí, ktorí hľadajú najlepšie riešenie pre videokonferencie, by mali zvážiť monitory Philips 45B1U6900CH. Tento 44,5″ zakrivený displej zjednodušuje každodennú pracovnú rutinu: obsahuje dokovaciu jednotku USB-C s RJ45, integrovaný prepínač KVM MultiClient a vstavanú 5 Mpx webovú kameru s mikrofónom, ktorý dokáže potlačiť šum. Tento monitor je tiež vybavený funkciou rozpoznávania tváre Windows Hello™ – a je k dispozícii za maloobchodnú cenu 1189 Eur.

Skvelou voľbou pre profesionálnych dizajnérov, ktorí pracujú s programami CAD-CAM, 3D grafiky alebo fotografmi je monitor Philips 40B1U6903CH, 39,7″ 5K2K Thunderbolt™ 4 monitor pre novú úroveň vizuálnej dokonalosti. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu (1849 Eur).

Philips monitory 34B1U5600CH ponúkajú všetky dôležité funkcie potrebné pre prácu a zároveň jasný a živý obraz: tento 34″ monitor CrystalClear Quad HD zaisťuje vysokú produktivitu, konektivitu a multi-tasking vďaka dokovacej stanici USB-C, integrovanému prepínaču MultiClient KVM a DisplayPort-Out. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 759 Eur.

Študujte, pracujte a užívajte komfort

S novým školským rokom budú žiaci potrebovať ďalší impulz, aby sa čo najrýchlejšie dostali do nového režimu. Zvážte monitor s množstvom funkcií, ktorý im umožní dosť času na štúdium aj na zábavu. Rovnako profesionáli pracujúci na plný úväzok využijú model, ktorý dokáže držať krok s ich dlhou pracovnou dobou, ale zároveň ho možno pohodlne používať na surfovanie po webe, retušovanie fotografií, hranie videohier alebo sledovanie filmov.

Monitor Philips 16B1P3302D je 15,6″ prenosné riešenie ideálne pre multitasking, ktoré sa ľahko zmestí do aktovky alebo batohu. Duálny USB-C sa navyše pýši dvoma portami na boku monitora a každý kábel USB-C je možné pripojiť a používať súčasne. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 279 Eur.

Monitory Philips 27E1N5600AE sú riešením typu „všetko v jednom“. Tento 27″ QHD IPS displej ponúka pripojenie USB-C, ergonomické funkcie, rýchlu odozvu 1 ms (MPRT) a bohaté zobrazenie pre prácu aj hranie hier.

Monitory Philips 34E1C5600HE dokážu zlepšiť spoluprácu na diaľku vďaka integrovanej 5MP webovej kamere certifikovanej pre Windows Hello™. Pripojenie je jednoduché a bezproblémové vďaka USB-C, zatiaľ čo produktivita rastie vďaka tomuto UltraWide QHD 34″ displeju s väčším priestorom pre prípadné prepájanie monitorov. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 619 Eur.

Pre najlepšie hranie hier

Návrat z letných prázdnin zároveň znamená návrat k rutine, ale aj k vášniam, konkrétne k hrám. Monitory Philips Evnia v sebe spájajú nezabudnuteľné a epické herné zážitky, pričom sú ergonomicky a štýlovo futuristické.

Philips Evnia 25M2N3200W je 24,5″ FullHD VA displej s ultrarýchlou obnovovacou frekvenciou 240 Hz a MPRT 0,5 ms pre veľmi rýchle a veľmi plynulé herné sekvencie s čistým a presným obrazom bez trhania a duchov. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 219 Eur.

Philips Evnia 27M2C5500W je 27″ herný monitor s Quad HD rozlíšením, ktorý je z hľadiska plynulosti vybavený technológiou AMD FreeSyncTM Premium Pro, bleskovou obnovovacou frekvenciou 240 Hz, nízkym vstupným oneskorením a rýchlou odozvou 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 549 Eur.

Philips Evnia 34M2C8600 je zakrivený 34″ QD OLED krásavec vybavený portom USB-C, prepínačom KVM a všetkými funkciami, ktoré používatelia potrebujú pre neuveriteľne vťahujúce hranie hier, ako sú VESA Certified ClearMR, AMD FreeSync Premium Pre, DTS Sound a mnoho ďalšieho. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 1299 Eur.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024