Späť do školy a do práce.

Máme pre vás tipy na monitory značiek Phlilips a Evnia

September je vždy impulzom k novému začiatku. Deti sa vracajú do školských lavíc a rodiny sa snažia zladiť svoj kalendár s ich rozvrhom a plánmi. Rovnako tak sa vracia do práce mnoho zamestnancov. Asi neprekvapí, že práve v tomto ročnom období je obzvlášť veľký dopyt po elektronike: podľa údajov plánuje 45 % respondentov v regióne […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 8. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

September je vždy impulzom k novému začiatku. Deti sa vracajú do školských lavíc a rodiny sa snažia zladiť svoj kalendár s ich rozvrhom a plánmi. Rovnako tak sa vracia do práce mnoho zamestnancov. Asi neprekvapí, že práve v tomto ročnom období je obzvlášť veľký dopyt po elektronike: podľa údajov plánuje 45 % respondentov v regióne strednej a východnej Európy (EMEA) nákup nových elektronických produktov, od notebookov cez tablety a monitory až po príslušenstvo pre webové konferencie.

Aby ste nemuseli zložito hľadať a zvoliť presne tie, ktoré v škole alebo v práci budete potrebovať, vybrala pre vás spoločnosť Philips užitočné tipy v oblasti monitorov a IT príslušenstva, ktoré môžu vašu prácu alebo vzdelávanie posunúť do nových výšin.

Profesionálne riešenie pre profesionálnych užívateľov

Návrat do práce po prázdninách vyžaduje nových „parťákov“, ktorí dokážu zvýšiť produktivitu používateľov a zároveň podporiť kreativitu. Profesionáli potrebujú najnovšie a najrýchlejšie možnosti pripojenia (napríklad USB-C alebo Thunderbolt™ 4), skvelú webovú kameru a reproduktory, silné zabezpečenie (Windows Hello™ s rozpoznávaním tváre) a niektoré ďalšie funkcie zvyšujúce výkon, ako je integrovaný prepínač KVM MultiClient, ktorý umožňuje bez námahy prepínať medzi zdrojmi. A všetky tieto vlastnosti by mali ísť ruka v ruke so spoľahlivými ergonomickými technológiami.

Tí, ktorí hľadajú najlepšie riešenie pre videokonferencie, by mali zvážiť monitory Philips 45B1U6900CH. Tento 44,5″ zakrivený displej zjednodušuje každodennú pracovnú rutinu: obsahuje dokovaciu jednotku USB-C s RJ45, integrovaný prepínač KVM MultiClient a vstavanú 5 Mpx webovú kameru s mikrofónom, ktorý dokáže potlačiť šum. Tento monitor je tiež vybavený funkciou rozpoznávania tváre Windows Hello™ – a je k dispozícii za maloobchodnú cenu 1189 Eur.

Skvelou voľbou pre profesionálnych dizajnérov, ktorí pracujú s programami CAD-CAM, 3D grafiky alebo fotografmi je monitor Philips 40B1U6903CH, 39,7″ 5K2K Thunderbolt™ 4 monitor pre novú úroveň vizuálnej dokonalosti. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu (1849 Eur).

Philips monitory 34B1U5600CH ponúkajú všetky dôležité funkcie potrebné pre prácu a zároveň jasný a živý obraz: tento 34″ monitor CrystalClear Quad HD zaisťuje vysokú produktivitu, konektivitu a multi-tasking vďaka dokovacej stanici USB-C, integrovanému prepínaču MultiClient KVM a DisplayPort-Out. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 759 Eur.

Študujte, pracujte a užívajte komfort

S novým školským rokom budú žiaci potrebovať ďalší impulz, aby sa čo najrýchlejšie dostali do nového režimu. Zvážte monitor s množstvom funkcií, ktorý im umožní dosť času na štúdium aj na zábavu. Rovnako profesionáli pracujúci na plný úväzok využijú model, ktorý dokáže držať krok s ich dlhou pracovnou dobou, ale zároveň ho možno pohodlne používať na surfovanie po webe, retušovanie fotografií, hranie videohier alebo sledovanie filmov.

Monitor Philips 16B1P3302D je 15,6″ prenosné riešenie ideálne pre multitasking, ktoré sa ľahko zmestí do aktovky alebo batohu. Duálny USB-C sa navyše pýši dvoma portami na boku monitora a každý kábel USB-C je možné pripojiť a používať súčasne. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 279 Eur.

Monitory Philips 27E1N5600AE sú riešením typu „všetko v jednom“. Tento 27″ QHD IPS displej ponúka pripojenie USB-C, ergonomické funkcie, rýchlu odozvu 1 ms (MPRT) a bohaté zobrazenie pre prácu aj hranie hier.

Monitory Philips 34E1C5600HE dokážu zlepšiť spoluprácu na diaľku vďaka integrovanej 5MP webovej kamere certifikovanej pre Windows Hello™. Pripojenie je jednoduché a bezproblémové vďaka USB-C, zatiaľ čo produktivita rastie vďaka tomuto UltraWide QHD 34″ displeju s väčším priestorom pre prípadné prepájanie monitorov. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 619 Eur.

Pre najlepšie hranie hier

Návrat z letných prázdnin zároveň znamená návrat k rutine, ale aj k vášniam, konkrétne k hrám. Monitory Philips Evnia v sebe spájajú nezabudnuteľné a epické herné zážitky, pričom sú ergonomicky a štýlovo futuristické.

Philips Evnia 25M2N3200W je 24,5″ FullHD VA displej s ultrarýchlou obnovovacou frekvenciou 240 Hz a MPRT 0,5 ms pre veľmi rýchle a veľmi plynulé herné sekvencie s čistým a presným obrazom bez trhania a duchov. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 219 Eur.

Philips Evnia 27M2C5500W je 27″ herný monitor s Quad HD rozlíšením, ktorý je z hľadiska plynulosti vybavený technológiou AMD FreeSyncTM Premium Pro, bleskovou obnovovacou frekvenciou 240 Hz, nízkym vstupným oneskorením a rýchlou odozvou 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 549 Eur.

Philips Evnia 34M2C8600 je zakrivený 34″ QD OLED krásavec vybavený portom USB-C, prepínačom KVM a všetkými funkciami, ktoré používatelia potrebujú pre neuveriteľne vťahujúce hranie hier, ako sú VESA Certified ClearMR, AMD FreeSync Premium Pre, DTS Sound a mnoho ďalšieho. Tento model je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 1299 Eur.

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022