Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Modelové rady Neo QLED, MICRO LED a QD OLED prinášajú prvotriedne zážitky a rozšírené možnosti sledovania televízneho a internetového obsahu

Nové lifestylové produkty, napríklad laserový projektor The Premiere 8K a funkcia Smart EDGE Blending na projektore The Freestyle dávajú používateľom voľnosť pri rozhodovaní sa, ako a kedy ich používať

Produkty Samsung pre rok 2023 podporujú každodennú udržateľnosť vďaka znižovaniu uhlíkovej stopy počas celého svojho životného cyklu

 Spoločnosť Samsung Electronics pred začatím veľtrhu CES 2023 predstavila nové rady televízorov Neo QLED, MICRO LED a QD OLED spolu s ďalšími lifestylovými produktmi a príslušenstvom. Tohtoročná ponuka obsahuje pokročilé inovatívne produkty so zameraním na lepšiu konektivitu a personalizované používateľské zážitky.

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky a používateľské prostredie podľa svojich preferencií so zariadeniami, ktoré používajú každý deň, a to vďaka oveľa intuitívnejším technológiám. Spoločnosť Samsung tento rok postúpila o ďalší krok na svojej pokračujúcej ceste k zjednodušeniu každodenného života ľudí vďaka bezproblémovej integrácii mnohých zariadení v rámci celého svojho ekosystému prostredníctvom platformy SmartThings pre inteligentné domácnosti.

„V roku 2023 posúvame hranice inovácií, aby sme zákazníkom ponúkli nielen špičkovú kvalitu obrazu, ale aj mimoriadne ucelený spôsob používania zariadení prispôsobených tomu, čo od svojej prepojenej domácnosti potrebujú a očakávajú,“ uvádza Cheolgi Kim, výkonný viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Vďaka SmartThings je naša pokročilá technológia bezproblémovo a intuitívne použiteľná, čo robí každodenný život udržateľnejším, jednoduchším a príjemnejším.“

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Najnovší rad televízorov Samsung Neo QLED s rozlíšením 8K a 4K poskytuje svojim majiteľom prémiové funkcie, ktoré vyhovejú všetkým ich potrebám. Kvalitu obrazu Neo QLED zaisťuje pokročilý Samsung Neural Quantum Processor, ktorý riadi Quantum Mini LED podsvietenie, 14-bitové spracovanie farieb a upscaling s umelou inteligenciou na zvýšenie pôvodného rozlíšenia zobrazovaného obsahu. Ponúka aj špeciálne funkcie, ako sú Shape Adaptive Light Control a Real Depth Enhancer Pro, na vytvorenie trojrozmerného realistického obrazu.

Televízory Samsung Neo QLED pre rok 2023 však neposkytujú iba čistý obraz vďaka kvalitnému panelu s vysokým rozlíšením, ale využívajú aj špeciálny algoritmus, ktorý je základom pre precízny kontrast Auto HDR Remastering. Ten využíva technológiu umelej inteligencie s hlbokým učením na analýzu jednotlivých scén a aplikáciu efektov vysokého dynamického rozsahu (HDR) v reálnom čase na obsah so štandardným dynamickým rozsahom (SDR). Vďaka tomu je pôvodný SDR obsah jasnejší a živší a dokonale vtiahne divákov do deja.

Používatelia platformy SmartThings si už teraz nemusia kupovať samostatný adaptér na pripojenie a ovládanie zariadení s protokolom Zigbee a Thread. V roku 2023 bude jednočipový modul SmartThings pre Zigbee a Matter Thread zabudovaný priamo do produktov Samsung. SmartThings potom bude automaticky podporovať a synchronizovať činnosť nielen zariadení Samsung, ale aj spotrebičov a IoT produktov tretích strán[1], čo umožní ich bezproblémové prepojenie a ucelené ovládanie.

Nové televízory poskytujú aj ďalšie funkcie:

 

Rozšírenie možností zobrazovania s MICRO LED a QD OLED

Rad MICRO LED pre rok 2023 ponúka nové modely s uhlopriečkou od 50 do 140 palcov[2], ktoré prinášajú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu a mimoriadne zážitky pri sledovaní programov. Modulárna konštrukcia obrazovky s MICRO LED odstraňuje obmedzenia tvarov, pomerov strán a veľkostí, a preto je možné ju plne prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Okolo obrazovky nie sú žiadne rámčeky, takže bez ohľadu na konfiguráciu je hranica medzi obrazom a reálnym svetom úplne neviditeľná.

Aby mali zákazníci ešte väčší výber možností sledovania vizuálneho obsahu, je teraz rad QD OLED televízorov spoločnosti Samsung pre rok 2023 k dispozícii nielen s uhlopriečkou 55 a 65 palcov, ale najnovšie aj v ultra veľkom prevedení s uhlopriečkou 77 palcov. Najnovší rad QD OLED televízorov je vybavený technológiou Quantum Dot, ktorá bola vyvinutá pre televízory Samsung Neo QLED, ako aj procesormi Neural Quantum. Tie zachovávajú základné prednosti technológie OLED a zároveň prekonávajú niektoré jej obmedzenia v oblasti jasu a podania farieb.

Rozšírený rad má obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a disponuje všetkými smart funkciami spoločnosti Samsung. QD OLED televízory Samsung získali ako vôbec prvé certifikáciu AMD FreeSync Premium Pro zaručujúcu dokonalý herný zážitok na OLED obrazovke.

Objavte nový svet hier s televízormi Samsung

Smart televízory Samsung ponúkajú používateľom neobmedzený prístup k tisícom obľúbených hier od partnerov, ako sú Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Amazon Luna alebo Utomik, bez nutnosti sťahovania, obmedzenia veľkostí úložiska alebo vlastníctva hernej konzoly. Je to ten najintuitívnejší prístup k hrám, pretože hráči môžu jednoducho zapnúť svoj televízor a začať hneď hrať.

Aplikácie pre cloudové hranie vstúpili na trh v minulom roku, prinášajú neuveriteľnú kvalitu obrazu a úplne nový spôsob hrania – s multitaskingom, rozšírenou spoluprácou a streamovaním v 4K. Hráči môžu dokonca sledovať viacero typov obsahu naraz.

Rok 2023 prináša vylepšenú hernú informačnú a ovládaciu lištu GameBar 3.0 so zdieľaním miniatúrnych máp MiniMap Sharing[3] a virtuálnym zameriavacím bodom Virtual Aim Point, ktorá umocní zážitky všetkých typov hráčov. Funkcia MiniMap Sharing dovoľuje sledovať prehľadnú minimapu hry na akomkoľvek displeji, zatiaľ čo funkcia Virtual Aim Point, určená pre strieľačky z pohľadu hrajúcej osoby (FPS), umožňuje hráčom zobraziť v akejkoľvek hre výraznejší zameriavací kríž a zlepšiť mušku.

Aplikácie pre cloudové hranie sú k dispozícii aj na smart a herných monitoroch Samsung vrátane radu Odyssey. Pri monitore Odyssey Ark môžu hráči otáčať obrazovku vodorovne alebo zvisle podľa požadovanej orientácie a užívať si naplno hry vďaka 55-palcovému displeju so zakrivením 1000R a mohutnému zvuku.

Vylepšite si životný štýl s rozšírenou lifestylovou ponukou a novými funkciami

Objavte nové Lifestylové televízory a projektory

So zmenou životného štýlu sa menia aj potreby ľudí. Spoločnosť Samsung im vychádza v ústrety a predstavila nové lifestylové produkty, ktoré pozdvihnú nielen zážitok zo sledovania obľúbených filmov, ale zároveň sa dokonale prispôsobia interiéru vašej domácnosti.

Každodenná udržateľnosť s obrazovkami Samsung

Spoločnosť Samsung v súlade s najnovšou stratégiou ochrany životného prostredia, ktorú oznámila v roku 2022, dôsledne spolupracuje s partnermi a zákazníkmi na dodržiavaní ekologického prístupu, ktorý má vplyv na celý životný cyklus výrobkov. Výsledkom je vyššia ekologickosť každého kroku, od zefektívnenia výrobného procesu cez zníženie množstva obalov až po zmenu spôsobu, akým ľudia svoje produkty používajú.

Viacrozmerná zvuková kulisa a vyššia kvalita zvuku vďaka umelej inteligencii

Špičkový zážitok zo sledovania programov na obrazovke by nebol úplný bez mimoriadne pôsobivého zvuku. Televízory Samsung majú nielen kvalitné vstavané reproduktory, ale aj výkonné zvukové funkcie a doplnky, ktoré umocňujú filmový zážitok a vytvárajú dojem, ako keby ste sedeli v dokonale ozvučenej kinosále.

Vďaka prepojeniu televízorov a soundbarov značky Samsung ponúknu tieto zariadenia v roku 2023 doposiaľ najvýkonnejší, najprispôsobiteľnejší a najosobnejší ekosystém.

*Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane výhod, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti a možností produktu, sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia a bez akýchkoľvek záväzkov. Dostupnosť vyššie uvedených produktov, služieb a funkcií sa môže líšiť podľa regiónu.

[1] SmartThings bude podporovať štandardy Matter a HCA v roku 2023. Používatelia tak budú môcť bez problémov pridávať do svojho domáceho prostredia SmartThings tisíce kompatibilných zariadení.

[2] Rad MICRO LED spoločnosti Samsung bude v roku 2023 k dispozícii vo veľkostiach 50, 63, 76, 89, 101, 114 a 140 palcov.

[3] Funkcia MiniMap Sharing bude k dispozícii prostredníctvom aktualizácie softvéru v prvej polovici roka 2023.

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022