Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Modelové rady Neo QLED, MICRO LED a QD OLED prinášajú prvotriedne zážitky a rozšírené možnosti sledovania televízneho a internetového obsahu

Nové lifestylové produkty, napríklad laserový projektor The Premiere 8K a funkcia Smart EDGE Blending na projektore The Freestyle dávajú používateľom voľnosť pri rozhodovaní sa, ako a kedy ich používať

Produkty Samsung pre rok 2023 podporujú každodennú udržateľnosť vďaka znižovaniu uhlíkovej stopy počas celého svojho životného cyklu

 Spoločnosť Samsung Electronics pred začatím veľtrhu CES 2023 predstavila nové rady televízorov Neo QLED, MICRO LED a QD OLED spolu s ďalšími lifestylovými produktmi a príslušenstvom. Tohtoročná ponuka obsahuje pokročilé inovatívne produkty so zameraním na lepšiu konektivitu a personalizované používateľské zážitky.

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky a používateľské prostredie podľa svojich preferencií so zariadeniami, ktoré používajú každý deň, a to vďaka oveľa intuitívnejším technológiám. Spoločnosť Samsung tento rok postúpila o ďalší krok na svojej pokračujúcej ceste k zjednodušeniu každodenného života ľudí vďaka bezproblémovej integrácii mnohých zariadení v rámci celého svojho ekosystému prostredníctvom platformy SmartThings pre inteligentné domácnosti.

„V roku 2023 posúvame hranice inovácií, aby sme zákazníkom ponúkli nielen špičkovú kvalitu obrazu, ale aj mimoriadne ucelený spôsob používania zariadení prispôsobených tomu, čo od svojej prepojenej domácnosti potrebujú a očakávajú,“ uvádza Cheolgi Kim, výkonný viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Vďaka SmartThings je naša pokročilá technológia bezproblémovo a intuitívne použiteľná, čo robí každodenný život udržateľnejším, jednoduchším a príjemnejším.“

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Najnovší rad televízorov Samsung Neo QLED s rozlíšením 8K a 4K poskytuje svojim majiteľom prémiové funkcie, ktoré vyhovejú všetkým ich potrebám. Kvalitu obrazu Neo QLED zaisťuje pokročilý Samsung Neural Quantum Processor, ktorý riadi Quantum Mini LED podsvietenie, 14-bitové spracovanie farieb a upscaling s umelou inteligenciou na zvýšenie pôvodného rozlíšenia zobrazovaného obsahu. Ponúka aj špeciálne funkcie, ako sú Shape Adaptive Light Control a Real Depth Enhancer Pro, na vytvorenie trojrozmerného realistického obrazu.

Televízory Samsung Neo QLED pre rok 2023 však neposkytujú iba čistý obraz vďaka kvalitnému panelu s vysokým rozlíšením, ale využívajú aj špeciálny algoritmus, ktorý je základom pre precízny kontrast Auto HDR Remastering. Ten využíva technológiu umelej inteligencie s hlbokým učením na analýzu jednotlivých scén a aplikáciu efektov vysokého dynamického rozsahu (HDR) v reálnom čase na obsah so štandardným dynamickým rozsahom (SDR). Vďaka tomu je pôvodný SDR obsah jasnejší a živší a dokonale vtiahne divákov do deja.

Používatelia platformy SmartThings si už teraz nemusia kupovať samostatný adaptér na pripojenie a ovládanie zariadení s protokolom Zigbee a Thread. V roku 2023 bude jednočipový modul SmartThings pre Zigbee a Matter Thread zabudovaný priamo do produktov Samsung. SmartThings potom bude automaticky podporovať a synchronizovať činnosť nielen zariadení Samsung, ale aj spotrebičov a IoT produktov tretích strán[1], čo umožní ich bezproblémové prepojenie a ucelené ovládanie.

Nové televízory poskytujú aj ďalšie funkcie:

 

Rozšírenie možností zobrazovania s MICRO LED a QD OLED

Rad MICRO LED pre rok 2023 ponúka nové modely s uhlopriečkou od 50 do 140 palcov[2], ktoré prinášajú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu a mimoriadne zážitky pri sledovaní programov. Modulárna konštrukcia obrazovky s MICRO LED odstraňuje obmedzenia tvarov, pomerov strán a veľkostí, a preto je možné ju plne prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Okolo obrazovky nie sú žiadne rámčeky, takže bez ohľadu na konfiguráciu je hranica medzi obrazom a reálnym svetom úplne neviditeľná.

Aby mali zákazníci ešte väčší výber možností sledovania vizuálneho obsahu, je teraz rad QD OLED televízorov spoločnosti Samsung pre rok 2023 k dispozícii nielen s uhlopriečkou 55 a 65 palcov, ale najnovšie aj v ultra veľkom prevedení s uhlopriečkou 77 palcov. Najnovší rad QD OLED televízorov je vybavený technológiou Quantum Dot, ktorá bola vyvinutá pre televízory Samsung Neo QLED, ako aj procesormi Neural Quantum. Tie zachovávajú základné prednosti technológie OLED a zároveň prekonávajú niektoré jej obmedzenia v oblasti jasu a podania farieb.

Rozšírený rad má obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a disponuje všetkými smart funkciami spoločnosti Samsung. QD OLED televízory Samsung získali ako vôbec prvé certifikáciu AMD FreeSync Premium Pro zaručujúcu dokonalý herný zážitok na OLED obrazovke.

Objavte nový svet hier s televízormi Samsung

Smart televízory Samsung ponúkajú používateľom neobmedzený prístup k tisícom obľúbených hier od partnerov, ako sú Xbox, NVIDIA GeForce NOW, Amazon Luna alebo Utomik, bez nutnosti sťahovania, obmedzenia veľkostí úložiska alebo vlastníctva hernej konzoly. Je to ten najintuitívnejší prístup k hrám, pretože hráči môžu jednoducho zapnúť svoj televízor a začať hneď hrať.

Aplikácie pre cloudové hranie vstúpili na trh v minulom roku, prinášajú neuveriteľnú kvalitu obrazu a úplne nový spôsob hrania – s multitaskingom, rozšírenou spoluprácou a streamovaním v 4K. Hráči môžu dokonca sledovať viacero typov obsahu naraz.

Rok 2023 prináša vylepšenú hernú informačnú a ovládaciu lištu GameBar 3.0 so zdieľaním miniatúrnych máp MiniMap Sharing[3] a virtuálnym zameriavacím bodom Virtual Aim Point, ktorá umocní zážitky všetkých typov hráčov. Funkcia MiniMap Sharing dovoľuje sledovať prehľadnú minimapu hry na akomkoľvek displeji, zatiaľ čo funkcia Virtual Aim Point, určená pre strieľačky z pohľadu hrajúcej osoby (FPS), umožňuje hráčom zobraziť v akejkoľvek hre výraznejší zameriavací kríž a zlepšiť mušku.

Aplikácie pre cloudové hranie sú k dispozícii aj na smart a herných monitoroch Samsung vrátane radu Odyssey. Pri monitore Odyssey Ark môžu hráči otáčať obrazovku vodorovne alebo zvisle podľa požadovanej orientácie a užívať si naplno hry vďaka 55-palcovému displeju so zakrivením 1000R a mohutnému zvuku.

Vylepšite si životný štýl s rozšírenou lifestylovou ponukou a novými funkciami

Objavte nové Lifestylové televízory a projektory

So zmenou životného štýlu sa menia aj potreby ľudí. Spoločnosť Samsung im vychádza v ústrety a predstavila nové lifestylové produkty, ktoré pozdvihnú nielen zážitok zo sledovania obľúbených filmov, ale zároveň sa dokonale prispôsobia interiéru vašej domácnosti.

Každodenná udržateľnosť s obrazovkami Samsung

Spoločnosť Samsung v súlade s najnovšou stratégiou ochrany životného prostredia, ktorú oznámila v roku 2022, dôsledne spolupracuje s partnermi a zákazníkmi na dodržiavaní ekologického prístupu, ktorý má vplyv na celý životný cyklus výrobkov. Výsledkom je vyššia ekologickosť každého kroku, od zefektívnenia výrobného procesu cez zníženie množstva obalov až po zmenu spôsobu, akým ľudia svoje produkty používajú.

Viacrozmerná zvuková kulisa a vyššia kvalita zvuku vďaka umelej inteligencii

Špičkový zážitok zo sledovania programov na obrazovke by nebol úplný bez mimoriadne pôsobivého zvuku. Televízory Samsung majú nielen kvalitné vstavané reproduktory, ale aj výkonné zvukové funkcie a doplnky, ktoré umocňujú filmový zážitok a vytvárajú dojem, ako keby ste sedeli v dokonale ozvučenej kinosále.

Vďaka prepojeniu televízorov a soundbarov značky Samsung ponúknu tieto zariadenia v roku 2023 doposiaľ najvýkonnejší, najprispôsobiteľnejší a najosobnejší ekosystém.

*Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane výhod, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti a možností produktu, sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia a bez akýchkoľvek záväzkov. Dostupnosť vyššie uvedených produktov, služieb a funkcií sa môže líšiť podľa regiónu.

[1] SmartThings bude podporovať štandardy Matter a HCA v roku 2023. Používatelia tak budú môcť bez problémov pridávať do svojho domáceho prostredia SmartThings tisíce kompatibilných zariadení.

[2] Rad MICRO LED spoločnosti Samsung bude v roku 2023 k dispozícii vo veľkostiach 50, 63, 76, 89, 101, 114 a 140 palcov.

[3] Funkcia MiniMap Sharing bude k dispozícii prostredníctvom aktualizácie softvéru v prvej polovici roka 2023.

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023