Výnimočný výkon dopĺňa dizajn podvozku

Model Honda Civic e:HEV

Úplne nový model Honda Civic e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) bol navrhnutý tak, aby zaistil, že jeho hnacie ústrojenstvo, riadenie a odpruženie poskytnú pútavú úroveň výkonu, dynamickú odozvu a spätnú väzbu, ktoré boli vždy ústredným prvkom príťažlivosti modelu Civic. Výsledkom je auto, ktoré spája obohacujúci zážitok z jazdy s vysoko konkurencieschopnou účinnosťou a emisiami.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 8. septembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

NOVÝ CIVIC JE NAVRHNUTÝ TAK, ABY POSKYTOVAL PÚTAVÚ DYNAMIKU A VÝKON S PÔSOBIVOU ÚSPORNOSŤOU A EFEKTIVITOU

 

2022 Honda Civic e:HEV

Úplne nový model Honda Civic e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) bol navrhnutý tak, aby zaistil, že jeho hnacie ústrojenstvo, riadenie a odpruženie poskytnú pútavú úroveň výkonu, dynamickú odozvu a spätnú väzbu, ktoré boli vždy ústredným prvkom príťažlivosti modelu Civic. Výsledkom je auto, ktoré spája obohacujúci zážitok z jazdy s vysoko konkurencieschopnou účinnosťou a emisiami. S týmto modelom je aj parkovanie v Bratislave hračkou.

Civic 11. generácie, ktorý bude k dispozícii v druhej polovici roka 2022, je po modeloch CR-V, Honda e, Jazz, Jazz Crosstar a HR-V posledným bežným modelom Honda, ktorý bude elektrifikovaný. Vozidlo bude vybavené najpokročilejšou iteráciou oceneného plne hybridného pohonného ústrojenstva e:HEV značky. Kombinuje vysokovýkonnú lítium-iónovú batériu a dva kompaktné, výkonné elektromotory s novovyvinutým 2,0-litrovým zážihovým motorom s Atkinsonovým cyklom, ktorý dosahuje v odvetví najlepšiu 41% tepelnú účinnosť a je vybavený systémom priameho vstrekovania optimalizovaným, takže dosahuje rýchlejšie a efektívnejšie spaľovanie a väčší krútiaci moment.  Okrem systému priameho vstrekovania prispieva k zlepšeniu spotreby paliva pri dosahovaní špecifického výkonu množstvo technológií, ako sú nízkoteplotný aktívny katalyzátor a upravený dizajn nasávacieho otvoru.

Výsledkom týchto technologických pokrokov sú „kombinované“ emisie CO2 podľa WLTP len 108 g/km (WLTP), pričom spotreba paliva je rovnako pôsobivých 4,7 l/100km. Táto výnimočná účinnosť sa spája s maximálnym výkonom 135 kW a maximálnym krútiacim momentom 315 Nm, čo zaisťuje, že úplne nový Civic je pre vodiča v rámci segmentu C presvedčivým vozidlom.

2022 Honda Civic e:HEV

Túto vynikajúcu účinnosť a energetický manažment dosiahla aplikácia inovatívnych nových technológií. Napríklad najnovšia verzia inteligentnej pohonnej jednotky (IPU) od Hondy je o 23 mm plochejšia a o 1 kg ľahšia ako predchádzajúce verzie, no s vyšším počtom článkov 72 – najväčšia, ktorá sa montuje do akéhokoľvek súčasného radu Honda e:HEV. Tenký IPU je umiestnený pod zadnými sedadlami, čo maximalizuje vnútorný priestor a využiteľnosť.

Nová jednotka riadenia výkonu (PCU), umiestnená pod kapotou, umožňuje rýchlejšie nabíjanie a vybíjanie elektriny, čo prispieva k ďalšiemu 12 % zvýšeniu výkonu v porovnaní s predchádzajúcimi aplikáciami e:HEV. Zvýšenie hustoty a výkonu PCU zvyšuje elektrický výkon, čo umožňuje pohonu EV prevziať väčšiu časť zaťaženia a je riešené novým vysokonapäťovým vedením s hliníkovým jadrom. Hliníkové rozvody v porovnaní s bežnými medenými rozvodmi prispievajú k zníženiu hmotnosti o 40 %.

Pokročilá hnacia sústava hladko prepína medzi EV, hybridným pohonom a motorom bez akéhokoľvek zásahu vodiča. Vodič si môže zvoliť štyri jazdné režimy – Eco, Normal, Sport a nový režim Individual a prispôsobiť tak odozvu vozidla v oblasti hnacieho ústrojenstva, riadenia a displeja.

2022 Honda Civic e:HEV

Táto pútavá flexibilita je podporená výnimočnou úrovňou prepracovanosti, pričom veľká pozornosť sa venuje eliminácii nežiaduceho hluku a vibrácií. Sekundárny vyvažovací hriadeľ a kľukový hriadeľ s vysokou tuhosťou v rámci spaľovacieho motora zaisťujú hladký chod, zatiaľ čo nežiaduci hluk motora bol potlačený rozšírenou aplikáciou izolácie na sacom potrubí a kryte motora. Okrem týchto krokov inteligentná aplikácia aktívneho riadenia hluku Active Noise Control (ANC) ďalej obmedzuje akékoľvek zvuky, ktoré by mohli rezonovať v kabíne, zatiaľ čo aktívne riadenie zvuku Active Sound Control (ASC) zvýrazňuje športové tóny spaľovacej jednotky.

Výnimočný výkon dopĺňa dizajn podvozku. Civic e:HEV bol vyvinutý s osobitným zameraním na odozvu riadenia a spätnú väzbu, čím sa zvyšuje pocit spojenia vodiča s vozidlom. Zlepšená stabilita v priamom smere a na nerovnom povrchu vozovky bola dosiahnutá vďaka o 35 mm dlhšiemu rázvoru a 18 mm širšiemu rozchodu zadnej časti v porovnaní s predošlým modelom tohto vozidla. Stabilita v zákrutách a celková odozva na vstupe bola ďalej vylepšená zvýšenou tuhosťou karosérie a použitím guľových čapov s nízkym trením a prepracovanými prednými tlmičmi, čo je kombinácia na zvýšenie dynamického pocitu.

2022 Honda Civic e:HEV

Na zlepšenie pôžitku z jazdy a odozvy nová logika ovládania, „ovládanie v serpentínach“, zaisťuje, že chod spaľovacieho motora zostane zachovaný aj počas prejazdu zákrutami v serpentínach. To umožňuje vozidlu zabezpečiť okamžitú akceleráciu a dodať skutočne dynamický pocit pri zrýchľovaní. Na diaľnici zaisťuje dodatočný krútiaci moment a elektrický pohon výkonné zrýchlenie pri predbiehaní pri vysokej rýchlosti, ale so zníženým hlukom otáčania motora, takže cestovanie na dlhé vzdialenosti bude pokojné.

2022 Honda Civic e:HEV

„Toto je najnovšia generácia našej špičkovej technológie e:HEV, ktorá je sama osebe vyvrcholením viac ako 20-ročných skúseností s navrhovaním, konštrukciou a zdokonaľovaním hybridných pohonných systémov,“ povedal Tomoyuki Yamagami, vedúci veľkých projektov pre úplne nový Civic e:HEV. „Dôkladným posúdením širokého spektra prípadov použitia a prevádzkových prostredí sme boli schopní zaujať prístup „vozidlo ako celok“, vďaka čomu je hybridný pohon pre vodiča zábavný, veľmi pôsobivý a pútavý.“

 

Najnovšie

Bezproblémová tlač

Fototlačiareň Canon Zoemini 2

Canon uvádza štýlovú a skutočne vreckovú instantnú fototlačiareň Zoemini S2

27. septembra 2022

Unikátny biely chladič s atraktívnym RGB podsvietením

Kingston FURY Beast DDR4 RGB Special Edition

Kingston FURY Kingston FURY vydáva novú špeciálnu edíciu DDR4 pamätí s RGB podsvietením

26. septembra 2022

Integrovaný prehrávač médií

PPDS uvádza na trh nový displej radu Philips S-Line

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o nový displej Philips 37BDL3050S patriaci do produktovej rady S-Line.

26. septembra 2022

s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY rozširuje ponuku o DDR5 pamäte s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY oznámila doplnenie radu pamätí Kingston FURY Beast o DDR5 moduly s certifikáciou AMD EXPO. Technológia AMD EXPO (EXtended Profile for Overclocking) umožňuje vyladiť časovanie pamätí podobne ako technológia XMP (Extreme Memory Profiles) od spoločnosti Intel. Nové pamäťové moduly a sady majú pretaktovávacie špecifikácie EXPO optimalizované pre nastupujúcu platformu AMD AM5. Hráčom a počítačovým […]

16. septembra 2022

IronKey Keypad 200

Kingston predstavil hardvérovo šifrovaný USB disk

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie USB flash disku Kingston IronKey Keypad 200 (KP200), ktorý ako prvý vo svojej kategórii prináša najnovšie zabezpečenie dát podľa normy FIPS 140-3 Level 3.

14. septembra 2022

Výnimočný výkon dopĺňa dizajn podvozku

Model Honda Civic e:HEV

Úplne nový model Honda Civic e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) bol navrhnutý tak, aby zaistil, že jeho hnacie ústrojenstvo, riadenie a odpruženie poskytnú pútavú úroveň výkonu, dynamickú odozvu a spätnú väzbu, ktoré boli vždy ústredným prvkom príťažlivosti modelu Civic. Výsledkom je auto, ktoré spája obohacujúci zážitok z jazdy s vysoko konkurencieschopnou účinnosťou a emisiami.

8. septembra 2022

Projekt v spolupráci s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation

Toalety nového typ

Samsung predstavuje prototyp „toalety nového typu“

8. septembra 2022

Najvyšší model prestížneho radu Forza

HONDA FORZA 750, modelový rok 2023

Dynamická akcelerácia je samozrejmosťou vďaka výkonnému dvojvalcovému motoru s objemom 745 cm3 vybavenému elektronicky riadenou škrtiacou klapkou, 3 prednastavenými jazdnými režimami a systémom nastaviteľnej kontroly trakcie Honda s 3 úrovňami.

8. septembra 2022

Axis predstavuje nové pevné mini kopule s hlbokým učením

Diskrétne a smart

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové cenovo výhodné mini kopulovité IP kamery, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu obrazu aj v náročných svetelných podmienkach

8. septembra 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. septembra 2022

Odporúčané

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022