Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. mája 2022
Obsahuje nasledovné témy

Na slovenský trh tento týždeň vstúpila svetová spoločnosť TECNO, inovatívna značka inteligentných telefónov, ktorá poskytuje spotrebiteľom najnovšie inteligentné telefóny vo viac ako 70 krajinách po celom svete. Na Slovensku spoločnosť TECNO začala predávať hneď päť modelov smartfónov zo svojich radov Camon a Spark. Všetky modely sú dostupné vždy v dvoch rôznych farebných prevedeniach.

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO, výrobca prémiových inteligentných telefónov a zariadení AIoT spoločnosti TRANSSION Holdings. Slovensko sa tak stalo štvrtou európskou krajinou, v ktorej TECNO pôsobí. Nedávno značka vstúpila aj na český trh.

Heslom značky TECNO je „Stop At Nothing“ (Nezastaviť sa pred ničím). Jej cieľom je sprístupniť najlepšie súčasné technológie progresívnym jedincom a ponúknuť im štýlovo navrhnuté inteligentné produkty, ktoré ich inšpirujú k objavovaní sveta možností a k trendy životnému štýlu, ktorý im umožňujú práve inteligentné technológie.

Celosvetovo uznávaný líder

Spoločnosť TECNO úspešne rozšírila svoje podnikanie z Afriky na viac než 80 000 maloobchodných sietí po celom svete a to predovšetkým vďaka svojej „glokálnej“ stratégii, teda „myslieť globálne, jednať lokálne“. S viac než 400 globálnymi partnermi vytvára silný partnerský ekosystém.

TECNO Camon 18 Ceramic White

Podľa spoločnosti Counterpoint je TECNO celosvetovo uznávaným lídrom v štyroch hlavných oblastiach vrátane vývoja široko dostupných technických riešení, inovatívneho designu, kvalitného fotoaparátu a umelej inteligencie.

V najuznávanejšom každoročnom prieskume „100 najobdivovanejších značiek v Afrike“ sa spoločnosť TECNO už päť rokov po sebe umiestnila medzi TOP 6 značiek na africkom kontinente.

Ambiciózny vstup na slovenský trh

„Značka TECNO predstavuje kvalitné a designové produkty za dostupnú cenu, ktoré sú postavené na najnovších technológiách a umelej inteligencii. Som presvedčený, že práve vďaka týmto vlastnostiam smartfóny TECNO rýchlo nájdu svojich zákazníkov aj na českom a slovenskom trhu, rovnako ako sa to značke podarilo na ostatných trhoch, kde pôsobí. Ambície značky TECNO sú veľké, distribúciu začíname u najväčších lokálnych predajcov a plánujeme spoluprácu aj s operátormi a to v druhej polovici tohto roku,“ Viktor Hajíček, CEO spoločnosti Witty s.r.o., ktorá je oficiálnym distribútorom značky TECNO v Česku aj na Slovensku.

TECNO Camon 18 Premier Vast Sky 

Portfólio spoločnosti TECNO zahŕňa inteligentné telefóny, tablety, inteligentné zariadenia a zariadenia AIoT, ktoré sú pre spotrebiteľa dostupné na viac ako 70 trhoch všetkých svetových kontinentov. K týmto trhom sa práve pripája aj Slovensko.

Neustále prielomy v oblasti výskumu, vývoja a designu

 Tri hlavné výhody, ktorými sa TECNO odlišuje od konkurencie, sú uspokojenie dopytu miestnych spotrebiteľov, prispôsobený profesionálny fotoaparát pre fotografovanie a nakrúcanie videa a štýlový design, ktorý používateľov prekvapí predovšetkým svojím mladistvým vzhľadom.

Spoločnosť TECNO má obrazové laboratórium TAIVOS, vlastní výskumné a vývojové centrá s viac ako 1 600 zamestnancami vo výskume a vývoji spolu s radom silných medzinárodných podporných tímov.

TECNO sa snaží predstaviť špičkové zobrazovacie riešenia, ktoré lepšie spĺňajú očakávania spotrebiteľov vďaka kombinácii zberu dát a umelej inteligencie. To taktiež značke umožňuje udržať si svoju konkurencieschopnosť a vedúce postavenie v obore.

Vysoká kvalita fotoaparátu

 TECNO kladie doraz na najvyššiu kvalitu fotografií a videí. Predné kamery niektorých typov mobilných telefónov TECNO sú vybavené novou inteligentnou identifikáciou mužov a žien, ktoré smartfónu umožňuje rozpoznať rysy používateľa a prispôsobiť fotografiu jeho tváre. Pomocou algoritmov AI pre super rozlíšenie obrazu možno napríklad taktiež obnoviť snímky s nízkym rozlíšením, ktoré vznikli vďaka použitiu digitálneho zoomu.

TECNO Camon – Skvelé snímky a videa za všetkých okolností

 Najvyššie modely smartfónov TECNO na českom trhu budú v súčasnosti reprezentovať inteligentné telefóny radu Camon (Camon 18 a Camon 18 Premier), ktoré okrem výkonných procesorov prinášajú aj displeje s vysokým rozlíšením a 120Hz obnovovacou frekvenciou (model Camon 18 Premier) a špičkové moduly fotoaparátov.

V oblasti fotografovania a zadováženia videa vyniká predovšetkým telefón TECNO Camon 18 Premier, vybavený trojitým hlavným fotoaparátom s rozlíšením 64 megapixelov, optickou stabilizáciou a 5násobným optickým zoomom, zasadeným do zadnej strany telefónu, vyrobené z matného skla. Ďalšou prednosťou tohto inteligentného telefónu so 6,7palcovým, 120Hz AMOLED displejom je taktiež rýchle 33wattové dobíjanie, vďaka ktorému možno jeho 4 750mAh batériu dobiť z nuly na 100 % behom 65 minút.

Model TECNO Camon 18 s 6,8palcovým, 90Hz displejom vsádza na vysoký výkon platformy MediaTek Helio G88 a dlhú výdrž svojej 5 000mAh batérie. K tvoreniu snímok a videí slúži trojitý multifunkčný fotoaparát s rozlíšením hlavného snímača 48 megapixelov a schopnosťou zadovážiť pútavé nočné zábery alebo videá s rozostreným pozadím.

TECNO Spark – Najnovšia technológia pre každého

Smartfóny strednej a nižšej triedy prinášajú na český trh rad TECNO Spark, reprezentovaný modelmi Spark 8, Spark 8T a Spark 8 Pro. Vo všetkých prípadoch sa jedná o – vo svojej kategórii – vysoko nadpriemerne vybavené smartfóny s kvalitnými displejmi, výkonnými platformami MediaTek Helio, dostatočnou kapacitou operačnej pamäte a úložiska na dáta, rovnako ako dlhou výdržou vďaka 5 000mAh batérii. Duálne a trojité moduly fotoaparátov smartfónov radu TECNO Spark produkujú skvelé portrétne snímky, panoráma aj selfie.

Vlastná používateľská nadstavba HiOS

Smartfóny značky TECNO bežia na Androide 12 s prísľubom jeho skorej aktualizácie. Systém je doplnený vlastnou používateľskou nadstavbou HiOS. Nadstavba, vyvinutá priamo pre telefóny TECNO, ponúka mnoho funkcií, ktoré zákazníkom spríjemní ovládanie telefónu, prispôsobenie notifikácií, uvoľnenie úložiska a taktiež dôležité bezpečnostné vylepšenia.

HiOS je neustále vyvíjaný a aktualizovaný a v súčasnosti sa radí medzi najlepšie Androidové nadstavby na trhu.

Technické špecifikácie

 

  TECNO Camon 18 Premier TECNO

Camon 18

TECNO

Spark 8 Pro

TECNO

Spark 8 T

TECNO

Spark 8

Farba Vast Sky

Polar Night

Dust Grey

Ceramic White

Interstellar Black

Turqoise Cyan

Atlantic Blue

Turqoise Cyan

Atlantic Blue

Turqoise Cyan

Procesor a pamäť MediaTek Helio G96

RAM: 8 GB

ROM: 256 GB

MediaTek Helio G88

RAM: 6 GB

ROM: 128 GB

MediaTek Helio G85

RAM: 4 GB

ROM: 128 GB

MediaTek Helio 35

RAM: 4 GB

ROM: 64 GB

MediaTek Helio P22

RAM: 4 GB

ROM: 64 GB

Operačný systém Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS
Displej AMOLED, 6,7“, 1 080 × 2 400 bodov, 120 Hz IPS, 6,8“, 1 080 × 2 460 bodov,

90 Hz

IPS, 6,8“, 1 080 × 2 460 bodov,

60 Hz

IPS, 6,6“, 1 080 × 2 408 bodov,

60 Hz

IPS, 6,5“, 720 × 1 600 bodov,

60 Hz

Predný fotoaparát 32Mpx širokouhlá selfie kamera 16Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera
Hlavný fotoaparát 64Mpx hlavná kamera

12Mpx širokouhlý fotoaparát

8Mpx teleobjektív (5× optický zoom)

48Mpx hlavná kamera

2Mpx portrétny snímač

2Mpx snímač pre AI efekty

48Mpx hlavná kamera

2Mpx portrétny snímač

2Mpx snímač pre AI efekty

50Mpx hlavná kamera

2Mpx snímač pre AI efekty

16Mpx hlavná kamera

2Mpx snímač pre AI efekty

Rozmery

a hmotnosť

75,9 × 163,8 × 8,2 mm, 200 g 76,7 × 168,9 × 8,8 mm, 200 g 76,8 × 169,0 × 8,8 mm, 195 g 75,9 × 164,3 × 8,9 mm, 192 g 75,8 × 164,5 × 8,9 mm, 200 g
Batéria 4 750 mAh, 33W dobíjanie 5 000 mAh,

18W dobíjanie

5 000 mAh, 33W dobíjanie 5 000 mAh 5 000 mAh
Dual SIM / microSD áno/áno áno/áno áno/áno áno/áno áno/áno
Cena 367 EUR 184 EUR 163 EUR 143 EUR 122 EUR

 

Všetky inteligentné telefóny značky TECNO sú na slovenskom trhu dostupné u predajcov Alza.sk, Nay.sk, Mall.sk, Okay.sk, Datart.sk, Muziker.sk a do konca tohto roka aj s operátormi O2, Orange a Telecom.

Na titulke: Tecno Spark 8 Pro Turqoise Cayene

 

_________________________________________________________________

O ZNAČKE TECNO

 

TECNO je značka inteligentných telefónov a zariadení AIoT, ktorá patrí spoločnosti TRANSSION Holdings. Podstatou značky TECNO je „Stop At Nothing“ (Nezastaviť sa pred ničím) a jej cieľom je sprístupniť najlepšie súčasné technológie progresívnym jedincom na rozvíjajúcich sa svetových trhoch a poskytnúť im štýlovo navrhnuté inteligentné produkty, ktoré spotrebiteľov inšpirujú k objavovaniu sveta plného nekonečných možností. Spoločnosť TECNO rozumie potrebám spotrebiteľov z rôznych trhov a poskytuje im lokalizované inovácie a prielomový design, ktorý sa prejavuje v jej majstrovstve slúžiť spotrebiteľom, ktorí sú „mladí srdcom“ a nikdy neprestávajú usilovať o dokonalosť. Portfólio spoločnosti TECNO zahŕňa inteligentné telefóny, tablety, inteligentné nositeľné zariadenia a zariadenia AIoT vyrábané pre spotrebiteľov na viac ako 70 rozvíjajúcich sa trhoch po celom svete. Portfólio inteligentných telefónov TECNO zahŕňa štyri hlavné produktové rady – PHANTOM, CAMON, POVA a SPARK, ktoré používateľom umožňujú zažiť štýlový a inteligentný životný štýl. TECNO je taktiež oficiálnym partnerom futbalového klubu Manchester City, majstra Premier League 2020-21. Viac informácií nájdete na adrese: www.tecno-mobile.com.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024