Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. mája 2022
Obsahuje nasledovné témy

Na slovenský trh tento týždeň vstúpila svetová spoločnosť TECNO, inovatívna značka inteligentných telefónov, ktorá poskytuje spotrebiteľom najnovšie inteligentné telefóny vo viac ako 70 krajinách po celom svete. Na Slovensku spoločnosť TECNO začala predávať hneď päť modelov smartfónov zo svojich radov Camon a Spark. Všetky modely sú dostupné vždy v dvoch rôznych farebných prevedeniach.

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO, výrobca prémiových inteligentných telefónov a zariadení AIoT spoločnosti TRANSSION Holdings. Slovensko sa tak stalo štvrtou európskou krajinou, v ktorej TECNO pôsobí. Nedávno značka vstúpila aj na český trh.

Heslom značky TECNO je „Stop At Nothing“ (Nezastaviť sa pred ničím). Jej cieľom je sprístupniť najlepšie súčasné technológie progresívnym jedincom a ponúknuť im štýlovo navrhnuté inteligentné produkty, ktoré ich inšpirujú k objavovaní sveta možností a k trendy životnému štýlu, ktorý im umožňujú práve inteligentné technológie.

Celosvetovo uznávaný líder

Spoločnosť TECNO úspešne rozšírila svoje podnikanie z Afriky na viac než 80 000 maloobchodných sietí po celom svete a to predovšetkým vďaka svojej „glokálnej“ stratégii, teda „myslieť globálne, jednať lokálne“. S viac než 400 globálnymi partnermi vytvára silný partnerský ekosystém.

TECNO Camon 18 Ceramic White

Podľa spoločnosti Counterpoint je TECNO celosvetovo uznávaným lídrom v štyroch hlavných oblastiach vrátane vývoja široko dostupných technických riešení, inovatívneho designu, kvalitného fotoaparátu a umelej inteligencie.

V najuznávanejšom každoročnom prieskume „100 najobdivovanejších značiek v Afrike“ sa spoločnosť TECNO už päť rokov po sebe umiestnila medzi TOP 6 značiek na africkom kontinente.

Ambiciózny vstup na slovenský trh

„Značka TECNO predstavuje kvalitné a designové produkty za dostupnú cenu, ktoré sú postavené na najnovších technológiách a umelej inteligencii. Som presvedčený, že práve vďaka týmto vlastnostiam smartfóny TECNO rýchlo nájdu svojich zákazníkov aj na českom a slovenskom trhu, rovnako ako sa to značke podarilo na ostatných trhoch, kde pôsobí. Ambície značky TECNO sú veľké, distribúciu začíname u najväčších lokálnych predajcov a plánujeme spoluprácu aj s operátormi a to v druhej polovici tohto roku,“ Viktor Hajíček, CEO spoločnosti Witty s.r.o., ktorá je oficiálnym distribútorom značky TECNO v Česku aj na Slovensku.

TECNO Camon 18 Premier Vast Sky 

Portfólio spoločnosti TECNO zahŕňa inteligentné telefóny, tablety, inteligentné zariadenia a zariadenia AIoT, ktoré sú pre spotrebiteľa dostupné na viac ako 70 trhoch všetkých svetových kontinentov. K týmto trhom sa práve pripája aj Slovensko.

Neustále prielomy v oblasti výskumu, vývoja a designu

 Tri hlavné výhody, ktorými sa TECNO odlišuje od konkurencie, sú uspokojenie dopytu miestnych spotrebiteľov, prispôsobený profesionálny fotoaparát pre fotografovanie a nakrúcanie videa a štýlový design, ktorý používateľov prekvapí predovšetkým svojím mladistvým vzhľadom.

Spoločnosť TECNO má obrazové laboratórium TAIVOS, vlastní výskumné a vývojové centrá s viac ako 1 600 zamestnancami vo výskume a vývoji spolu s radom silných medzinárodných podporných tímov.

TECNO sa snaží predstaviť špičkové zobrazovacie riešenia, ktoré lepšie spĺňajú očakávania spotrebiteľov vďaka kombinácii zberu dát a umelej inteligencie. To taktiež značke umožňuje udržať si svoju konkurencieschopnosť a vedúce postavenie v obore.

Vysoká kvalita fotoaparátu

 TECNO kladie doraz na najvyššiu kvalitu fotografií a videí. Predné kamery niektorých typov mobilných telefónov TECNO sú vybavené novou inteligentnou identifikáciou mužov a žien, ktoré smartfónu umožňuje rozpoznať rysy používateľa a prispôsobiť fotografiu jeho tváre. Pomocou algoritmov AI pre super rozlíšenie obrazu možno napríklad taktiež obnoviť snímky s nízkym rozlíšením, ktoré vznikli vďaka použitiu digitálneho zoomu.

TECNO Camon – Skvelé snímky a videa za všetkých okolností

 Najvyššie modely smartfónov TECNO na českom trhu budú v súčasnosti reprezentovať inteligentné telefóny radu Camon (Camon 18 a Camon 18 Premier), ktoré okrem výkonných procesorov prinášajú aj displeje s vysokým rozlíšením a 120Hz obnovovacou frekvenciou (model Camon 18 Premier) a špičkové moduly fotoaparátov.

V oblasti fotografovania a zadováženia videa vyniká predovšetkým telefón TECNO Camon 18 Premier, vybavený trojitým hlavným fotoaparátom s rozlíšením 64 megapixelov, optickou stabilizáciou a 5násobným optickým zoomom, zasadeným do zadnej strany telefónu, vyrobené z matného skla. Ďalšou prednosťou tohto inteligentného telefónu so 6,7palcovým, 120Hz AMOLED displejom je taktiež rýchle 33wattové dobíjanie, vďaka ktorému možno jeho 4 750mAh batériu dobiť z nuly na 100 % behom 65 minút.

Model TECNO Camon 18 s 6,8palcovým, 90Hz displejom vsádza na vysoký výkon platformy MediaTek Helio G88 a dlhú výdrž svojej 5 000mAh batérie. K tvoreniu snímok a videí slúži trojitý multifunkčný fotoaparát s rozlíšením hlavného snímača 48 megapixelov a schopnosťou zadovážiť pútavé nočné zábery alebo videá s rozostreným pozadím.

TECNO Spark – Najnovšia technológia pre každého

Smartfóny strednej a nižšej triedy prinášajú na český trh rad TECNO Spark, reprezentovaný modelmi Spark 8, Spark 8T a Spark 8 Pro. Vo všetkých prípadoch sa jedná o – vo svojej kategórii – vysoko nadpriemerne vybavené smartfóny s kvalitnými displejmi, výkonnými platformami MediaTek Helio, dostatočnou kapacitou operačnej pamäte a úložiska na dáta, rovnako ako dlhou výdržou vďaka 5 000mAh batérii. Duálne a trojité moduly fotoaparátov smartfónov radu TECNO Spark produkujú skvelé portrétne snímky, panoráma aj selfie.

Vlastná používateľská nadstavba HiOS

Smartfóny značky TECNO bežia na Androide 12 s prísľubom jeho skorej aktualizácie. Systém je doplnený vlastnou používateľskou nadstavbou HiOS. Nadstavba, vyvinutá priamo pre telefóny TECNO, ponúka mnoho funkcií, ktoré zákazníkom spríjemní ovládanie telefónu, prispôsobenie notifikácií, uvoľnenie úložiska a taktiež dôležité bezpečnostné vylepšenia.

HiOS je neustále vyvíjaný a aktualizovaný a v súčasnosti sa radí medzi najlepšie Androidové nadstavby na trhu.

Technické špecifikácie

 

  TECNO Camon 18 Premier TECNO

Camon 18

TECNO

Spark 8 Pro

TECNO

Spark 8 T

TECNO

Spark 8

Farba Vast Sky

Polar Night

Dust Grey

Ceramic White

Interstellar Black

Turqoise Cyan

Atlantic Blue

Turqoise Cyan

Atlantic Blue

Turqoise Cyan

Procesor a pamäť MediaTek Helio G96

RAM: 8 GB

ROM: 256 GB

MediaTek Helio G88

RAM: 6 GB

ROM: 128 GB

MediaTek Helio G85

RAM: 4 GB

ROM: 128 GB

MediaTek Helio 35

RAM: 4 GB

ROM: 64 GB

MediaTek Helio P22

RAM: 4 GB

ROM: 64 GB

Operačný systém Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS
Displej AMOLED, 6,7“, 1 080 × 2 400 bodov, 120 Hz IPS, 6,8“, 1 080 × 2 460 bodov,

90 Hz

IPS, 6,8“, 1 080 × 2 460 bodov,

60 Hz

IPS, 6,6“, 1 080 × 2 408 bodov,

60 Hz

IPS, 6,5“, 720 × 1 600 bodov,

60 Hz

Predný fotoaparát 32Mpx širokouhlá selfie kamera 16Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera
Hlavný fotoaparát 64Mpx hlavná kamera

12Mpx širokouhlý fotoaparát

8Mpx teleobjektív (5× optický zoom)

48Mpx hlavná kamera

2Mpx portrétny snímač

2Mpx snímač pre AI efekty

48Mpx hlavná kamera

2Mpx portrétny snímač

2Mpx snímač pre AI efekty

50Mpx hlavná kamera

2Mpx snímač pre AI efekty

16Mpx hlavná kamera

2Mpx snímač pre AI efekty

Rozmery

a hmotnosť

75,9 × 163,8 × 8,2 mm, 200 g 76,7 × 168,9 × 8,8 mm, 200 g 76,8 × 169,0 × 8,8 mm, 195 g 75,9 × 164,3 × 8,9 mm, 192 g 75,8 × 164,5 × 8,9 mm, 200 g
Batéria 4 750 mAh, 33W dobíjanie 5 000 mAh,

18W dobíjanie

5 000 mAh, 33W dobíjanie 5 000 mAh 5 000 mAh
Dual SIM / microSD áno/áno áno/áno áno/áno áno/áno áno/áno
Cena 367 EUR 184 EUR 163 EUR 143 EUR 122 EUR

 

Všetky inteligentné telefóny značky TECNO sú na slovenskom trhu dostupné u predajcov Alza.sk, Nay.sk, Mall.sk, Okay.sk, Datart.sk, Muziker.sk a do konca tohto roka aj s operátormi O2, Orange a Telecom.

Na titulke: Tecno Spark 8 Pro Turqoise Cayene

 

_________________________________________________________________

O ZNAČKE TECNO

 

TECNO je značka inteligentných telefónov a zariadení AIoT, ktorá patrí spoločnosti TRANSSION Holdings. Podstatou značky TECNO je „Stop At Nothing“ (Nezastaviť sa pred ničím) a jej cieľom je sprístupniť najlepšie súčasné technológie progresívnym jedincom na rozvíjajúcich sa svetových trhoch a poskytnúť im štýlovo navrhnuté inteligentné produkty, ktoré spotrebiteľov inšpirujú k objavovaniu sveta plného nekonečných možností. Spoločnosť TECNO rozumie potrebám spotrebiteľov z rôznych trhov a poskytuje im lokalizované inovácie a prielomový design, ktorý sa prejavuje v jej majstrovstve slúžiť spotrebiteľom, ktorí sú „mladí srdcom“ a nikdy neprestávajú usilovať o dokonalosť. Portfólio spoločnosti TECNO zahŕňa inteligentné telefóny, tablety, inteligentné nositeľné zariadenia a zariadenia AIoT vyrábané pre spotrebiteľov na viac ako 70 rozvíjajúcich sa trhoch po celom svete. Portfólio inteligentných telefónov TECNO zahŕňa štyri hlavné produktové rady – PHANTOM, CAMON, POVA a SPARK, ktoré používateľom umožňujú zažiť štýlový a inteligentný životný štýl. TECNO je taktiež oficiálnym partnerom futbalového klubu Manchester City, majstra Premier League 2020-21. Viac informácií nájdete na adrese: www.tecno-mobile.com.

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022