Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. mája 2022
Obsahuje nasledovné témy

Na slovenský trh tento týždeň vstúpila svetová spoločnosť TECNO, inovatívna značka inteligentných telefónov, ktorá poskytuje spotrebiteľom najnovšie inteligentné telefóny vo viac ako 70 krajinách po celom svete. Na Slovensku spoločnosť TECNO začala predávať hneď päť modelov smartfónov zo svojich radov Camon a Spark. Všetky modely sú dostupné vždy v dvoch rôznych farebných prevedeniach.

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO, výrobca prémiových inteligentných telefónov a zariadení AIoT spoločnosti TRANSSION Holdings. Slovensko sa tak stalo štvrtou európskou krajinou, v ktorej TECNO pôsobí. Nedávno značka vstúpila aj na český trh.

Heslom značky TECNO je „Stop At Nothing“ (Nezastaviť sa pred ničím). Jej cieľom je sprístupniť najlepšie súčasné technológie progresívnym jedincom a ponúknuť im štýlovo navrhnuté inteligentné produkty, ktoré ich inšpirujú k objavovaní sveta možností a k trendy životnému štýlu, ktorý im umožňujú práve inteligentné technológie.

Celosvetovo uznávaný líder

Spoločnosť TECNO úspešne rozšírila svoje podnikanie z Afriky na viac než 80 000 maloobchodných sietí po celom svete a to predovšetkým vďaka svojej „glokálnej“ stratégii, teda „myslieť globálne, jednať lokálne“. S viac než 400 globálnymi partnermi vytvára silný partnerský ekosystém.

TECNO Camon 18 Ceramic White

Podľa spoločnosti Counterpoint je TECNO celosvetovo uznávaným lídrom v štyroch hlavných oblastiach vrátane vývoja široko dostupných technických riešení, inovatívneho designu, kvalitného fotoaparátu a umelej inteligencie.

V najuznávanejšom každoročnom prieskume „100 najobdivovanejších značiek v Afrike“ sa spoločnosť TECNO už päť rokov po sebe umiestnila medzi TOP 6 značiek na africkom kontinente.

Ambiciózny vstup na slovenský trh

„Značka TECNO predstavuje kvalitné a designové produkty za dostupnú cenu, ktoré sú postavené na najnovších technológiách a umelej inteligencii. Som presvedčený, že práve vďaka týmto vlastnostiam smartfóny TECNO rýchlo nájdu svojich zákazníkov aj na českom a slovenskom trhu, rovnako ako sa to značke podarilo na ostatných trhoch, kde pôsobí. Ambície značky TECNO sú veľké, distribúciu začíname u najväčších lokálnych predajcov a plánujeme spoluprácu aj s operátormi a to v druhej polovici tohto roku,“ Viktor Hajíček, CEO spoločnosti Witty s.r.o., ktorá je oficiálnym distribútorom značky TECNO v Česku aj na Slovensku.

TECNO Camon 18 Premier Vast Sky 

Portfólio spoločnosti TECNO zahŕňa inteligentné telefóny, tablety, inteligentné zariadenia a zariadenia AIoT, ktoré sú pre spotrebiteľa dostupné na viac ako 70 trhoch všetkých svetových kontinentov. K týmto trhom sa práve pripája aj Slovensko.

Neustále prielomy v oblasti výskumu, vývoja a designu

 Tri hlavné výhody, ktorými sa TECNO odlišuje od konkurencie, sú uspokojenie dopytu miestnych spotrebiteľov, prispôsobený profesionálny fotoaparát pre fotografovanie a nakrúcanie videa a štýlový design, ktorý používateľov prekvapí predovšetkým svojím mladistvým vzhľadom.

Spoločnosť TECNO má obrazové laboratórium TAIVOS, vlastní výskumné a vývojové centrá s viac ako 1 600 zamestnancami vo výskume a vývoji spolu s radom silných medzinárodných podporných tímov.

TECNO sa snaží predstaviť špičkové zobrazovacie riešenia, ktoré lepšie spĺňajú očakávania spotrebiteľov vďaka kombinácii zberu dát a umelej inteligencie. To taktiež značke umožňuje udržať si svoju konkurencieschopnosť a vedúce postavenie v obore.

Vysoká kvalita fotoaparátu

 TECNO kladie doraz na najvyššiu kvalitu fotografií a videí. Predné kamery niektorých typov mobilných telefónov TECNO sú vybavené novou inteligentnou identifikáciou mužov a žien, ktoré smartfónu umožňuje rozpoznať rysy používateľa a prispôsobiť fotografiu jeho tváre. Pomocou algoritmov AI pre super rozlíšenie obrazu možno napríklad taktiež obnoviť snímky s nízkym rozlíšením, ktoré vznikli vďaka použitiu digitálneho zoomu.

TECNO Camon – Skvelé snímky a videa za všetkých okolností

 Najvyššie modely smartfónov TECNO na českom trhu budú v súčasnosti reprezentovať inteligentné telefóny radu Camon (Camon 18 a Camon 18 Premier), ktoré okrem výkonných procesorov prinášajú aj displeje s vysokým rozlíšením a 120Hz obnovovacou frekvenciou (model Camon 18 Premier) a špičkové moduly fotoaparátov.

V oblasti fotografovania a zadováženia videa vyniká predovšetkým telefón TECNO Camon 18 Premier, vybavený trojitým hlavným fotoaparátom s rozlíšením 64 megapixelov, optickou stabilizáciou a 5násobným optickým zoomom, zasadeným do zadnej strany telefónu, vyrobené z matného skla. Ďalšou prednosťou tohto inteligentného telefónu so 6,7palcovým, 120Hz AMOLED displejom je taktiež rýchle 33wattové dobíjanie, vďaka ktorému možno jeho 4 750mAh batériu dobiť z nuly na 100 % behom 65 minút.

Model TECNO Camon 18 s 6,8palcovým, 90Hz displejom vsádza na vysoký výkon platformy MediaTek Helio G88 a dlhú výdrž svojej 5 000mAh batérie. K tvoreniu snímok a videí slúži trojitý multifunkčný fotoaparát s rozlíšením hlavného snímača 48 megapixelov a schopnosťou zadovážiť pútavé nočné zábery alebo videá s rozostreným pozadím.

TECNO Spark – Najnovšia technológia pre každého

Smartfóny strednej a nižšej triedy prinášajú na český trh rad TECNO Spark, reprezentovaný modelmi Spark 8, Spark 8T a Spark 8 Pro. Vo všetkých prípadoch sa jedná o – vo svojej kategórii – vysoko nadpriemerne vybavené smartfóny s kvalitnými displejmi, výkonnými platformami MediaTek Helio, dostatočnou kapacitou operačnej pamäte a úložiska na dáta, rovnako ako dlhou výdržou vďaka 5 000mAh batérii. Duálne a trojité moduly fotoaparátov smartfónov radu TECNO Spark produkujú skvelé portrétne snímky, panoráma aj selfie.

Vlastná používateľská nadstavba HiOS

Smartfóny značky TECNO bežia na Androide 12 s prísľubom jeho skorej aktualizácie. Systém je doplnený vlastnou používateľskou nadstavbou HiOS. Nadstavba, vyvinutá priamo pre telefóny TECNO, ponúka mnoho funkcií, ktoré zákazníkom spríjemní ovládanie telefónu, prispôsobenie notifikácií, uvoľnenie úložiska a taktiež dôležité bezpečnostné vylepšenia.

HiOS je neustále vyvíjaný a aktualizovaný a v súčasnosti sa radí medzi najlepšie Androidové nadstavby na trhu.

Technické špecifikácie

 

  TECNO Camon 18 Premier TECNO

Camon 18

TECNO

Spark 8 Pro

TECNO

Spark 8 T

TECNO

Spark 8

Farba Vast Sky

Polar Night

Dust Grey

Ceramic White

Interstellar Black

Turqoise Cyan

Atlantic Blue

Turqoise Cyan

Atlantic Blue

Turqoise Cyan

Procesor a pamäť MediaTek Helio G96

RAM: 8 GB

ROM: 256 GB

MediaTek Helio G88

RAM: 6 GB

ROM: 128 GB

MediaTek Helio G85

RAM: 4 GB

ROM: 128 GB

MediaTek Helio 35

RAM: 4 GB

ROM: 64 GB

MediaTek Helio P22

RAM: 4 GB

ROM: 64 GB

Operačný systém Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS
Displej AMOLED, 6,7“, 1 080 × 2 400 bodov, 120 Hz IPS, 6,8“, 1 080 × 2 460 bodov,

90 Hz

IPS, 6,8“, 1 080 × 2 460 bodov,

60 Hz

IPS, 6,6“, 1 080 × 2 408 bodov,

60 Hz

IPS, 6,5“, 720 × 1 600 bodov,

60 Hz

Predný fotoaparát 32Mpx širokouhlá selfie kamera 16Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera
Hlavný fotoaparát 64Mpx hlavná kamera

12Mpx širokouhlý fotoaparát

8Mpx teleobjektív (5× optický zoom)

48Mpx hlavná kamera

2Mpx portrétny snímač

2Mpx snímač pre AI efekty

48Mpx hlavná kamera

2Mpx portrétny snímač

2Mpx snímač pre AI efekty

50Mpx hlavná kamera

2Mpx snímač pre AI efekty

16Mpx hlavná kamera

2Mpx snímač pre AI efekty

Rozmery

a hmotnosť

75,9 × 163,8 × 8,2 mm, 200 g 76,7 × 168,9 × 8,8 mm, 200 g 76,8 × 169,0 × 8,8 mm, 195 g 75,9 × 164,3 × 8,9 mm, 192 g 75,8 × 164,5 × 8,9 mm, 200 g
Batéria 4 750 mAh, 33W dobíjanie 5 000 mAh,

18W dobíjanie

5 000 mAh, 33W dobíjanie 5 000 mAh 5 000 mAh
Dual SIM / microSD áno/áno áno/áno áno/áno áno/áno áno/áno
Cena 367 EUR 184 EUR 163 EUR 143 EUR 122 EUR

 

Všetky inteligentné telefóny značky TECNO sú na slovenskom trhu dostupné u predajcov Alza.sk, Nay.sk, Mall.sk, Okay.sk, Datart.sk, Muziker.sk a do konca tohto roka aj s operátormi O2, Orange a Telecom.

Na titulke: Tecno Spark 8 Pro Turqoise Cayene

 

_________________________________________________________________

O ZNAČKE TECNO

 

TECNO je značka inteligentných telefónov a zariadení AIoT, ktorá patrí spoločnosti TRANSSION Holdings. Podstatou značky TECNO je „Stop At Nothing“ (Nezastaviť sa pred ničím) a jej cieľom je sprístupniť najlepšie súčasné technológie progresívnym jedincom na rozvíjajúcich sa svetových trhoch a poskytnúť im štýlovo navrhnuté inteligentné produkty, ktoré spotrebiteľov inšpirujú k objavovaniu sveta plného nekonečných možností. Spoločnosť TECNO rozumie potrebám spotrebiteľov z rôznych trhov a poskytuje im lokalizované inovácie a prielomový design, ktorý sa prejavuje v jej majstrovstve slúžiť spotrebiteľom, ktorí sú „mladí srdcom“ a nikdy neprestávajú usilovať o dokonalosť. Portfólio spoločnosti TECNO zahŕňa inteligentné telefóny, tablety, inteligentné nositeľné zariadenia a zariadenia AIoT vyrábané pre spotrebiteľov na viac ako 70 rozvíjajúcich sa trhoch po celom svete. Portfólio inteligentných telefónov TECNO zahŕňa štyri hlavné produktové rady – PHANTOM, CAMON, POVA a SPARK, ktoré používateľom umožňujú zažiť štýlový a inteligentný životný štýl. TECNO je taktiež oficiálnym partnerom futbalového klubu Manchester City, majstra Premier League 2020-21. Viac informácií nájdete na adrese: www.tecno-mobile.com.

Najnovšie

Predvianočné nákupy

Ako bezpečne vyriešiť vianočné darčeky bez následkov? 

Ľudia sa s príchodom predvianočných nákupov presúvajú do online priestoru čoraz intenzívnejšie. Nákup cez internet alebo využívanie mobilných aplikácií na komunikáciu je pohodlnejší a rýchlejší, má však svoje bezpečnostné riziká.

6. decembra 2023

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE

Axis má nové multisenzorové kamery s umelou inteligenciou. Dokážu pokryť aj široké plochy v rozlíšení až 4×4K

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° […]

16. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022