Kyocera vstupuje do segmentu produkčných atramentových tlačiarní so zariadením TASKalfa Pro 15000c

Najbližšia doba v plnej miere zasiahne rentabilitu klasického printu

Kyocera Document Solutions Europe, popredný dodávateľ tlačiarní a kancelárskych riešení, expanduje do nových obchodných segmentov a uvádza na trh prvé produkčné tlačové zariadenie TASKalfa Pro 15000c. Tento produkt je ďalším krokom v diverzifikácii Kyocery a stavia na množstve vlastných skúseností z vývoja a výroby atramentových tlačových hláv.

Kyocera využila na presun do sféry produkčných tlačiarní svoje dlhoročné skúsenosti a odborné znalosti v polygrafickom priemysle, kde mnoho jej multifunkčných zariadení a tlačiarní patrí k najuznávanejším na trhu. Zariadenie TASKalfa Pro 15000c ponúka nízku mieru údržby, vysokú účinnosť a nízku spotrebu energie a poskytuje ekonomicky výhodné riešenie pre veľkokapacitnú tlač.

„Prechod do produkčnej tlače je pre Kyoceru významným medzníkom, ktorý sme dosiahli vďaka desiatkam rokov našich skúseností. TASKalfa Pro 15000c je inovatívne zariadenie vytvorené spojením vedomostí špičkových odborníkov po celom svete. Vysoko produktívny stroj poskytuje spoločnostiam všetkých veľkostí bezkonkurenčnú návratnosť investícií vďaka jeho spoľahlivosti a rýchlosti tlače 150 strán za minútu“, vysvetlil Marcel Ebbenhorst, manažér produkčnej tlače z Marketingového inovačného centra Kyocera Document Solutions Europe.

Napriek tomu, že sa pri uvedení tohto produktu na trh Kyocera posunula do úplne novej oblasti podnikania, zachováva si mnoho kľúčových funkcií, vďaka ktorým je značka taká úspešná. Jedným z takých aspektov je jednoduchá údržba zariadenia založená na použití iba niekoľkých pohyblivých častí, čím sa znižuje riziko poruchy. Tieto diely môžu jednoducho vymeniť samotní používatelia, a to v mnohých prípadoch aj bez nutnosti návštevy servisného technika. To zaručuje spoľahlivosť všetkým firmám, ktoré vyžadujú zachovanie pracovnej konzistencie svojich tlačových zariadení aj pri požiadavkách na veľké množstvo tlačových výstupov.

Vďaka času nábehu pod 120 sekúnd a tlačou prvej strany do 5,5 sekundy dokáže TASKalfa Pro 15000c zvýšiť produktivitu akejkoľvek tlačovej úlohy. To prináša vyššiu agilitu a flexibilitu spoločnostiam, ktoré si nemôžu dovoliť čakať na tlačový výstup. Jej jednoduchá integrácia do existujúcich firemných pracovných postupov zaistí, že používatelia budú schopní splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky a termíny bez vplyvu na kvalitu, kontrolu alebo cenu.

Toto všetko je dosiahnuté pri zachovaní environmentálnej udržateľnosti, ktorá je základom filozofie značky Kyocera. Zariadenie pracuje so spotrebou elektriny 6,3 kWh/týždeň (Typical Electricity Consumption TEC), čo predstavuje jeden z energeticky najúspornejších produktov na trhu v tejto kategórii. Zariadenie TASKalfa Pro 15000c je zamerané na čo najväčšiu optimalizáciu využitia energie a dokladá tak úsilie spoločnosti Kyocera minimalizovať finančné náklady na energiu a neustále znižovať vplyvy na životné prostredie.

„Spoločnosti si stále viac uvedomujú potrebu zlepšiť bezpečnosť interných tlačových služieb najmä v takých odvetviach, ako je bankovníctvo, zdravotníctvo, služby a verejná správa. Uvedomili si taktiež pridanú hodnotu možnej personalizácie, ktorá je v prípade tohto typu produktov jedinečná. Tým sme si potvrdili, že je ten správny čas preniesť naše skúsenosti do nového segmentu a prísť s konkrétnym produktom, ktorý je pripravený stať sa lídrom na trhu“, uzavrel Ebbenhorst.

Spoločnosť Kyocera poskytuje optimalizované riešenia tlače podnikom všetkých veľkostí prostredníctvom celého radu svojich produktov. TASKalfa Pro 15000c rozširuje toto portfólio a poskytuje tlačovým špecialistom a organizáciám s vysokými požiadavkami na tlač šancu optimalizovať svoje procesy efektívnym a spoľahlivým spôsobom.

Technické prednosti:

„Spoločnosť Kyocera Document Solutions Czech predpokladá, že v dôsledku súčasnej situácie a jej vplyvu na podnikanie v Českej a Slovenskej republike dôjde aj k maximalizácii tlaku na náklady tlačových služieb. Ide o úplne jedinečné a inovatívne riešenie atramentovej tlače s maximálnym možným objemom výstupov v prostredí maloformátovej tlače a otvára úplne nové obzory v polygrafii.  Umožní nám sústrediť všetky výhody atramentovej technológie smerom k vyššej operabilite tlače a zákazníckej škálovateľnosti zákaziek. Riešenie Kyocera prichádza v čase, keď poskytovatelia tlačových služieb budú hľadať riešenie, ktoré bude oveľa efektívnejšie než to doterajšie“, uviedol Jakub Eremiáš, riaditeľ produkčnej tlače Kyocera Document Solutions Czech.

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Kyocera získala tri ocenenia „Winter 2020 Copier Pick Award“ od spoločnosti Keypoint Intelligence Buyers Lab

Spoločnosť Kyocera Document Solutions Europe, popredný dodávateľ tlačiarní a kancelárskych riešení, získala ocenenie od spoločnosti Keypoint Intelligence Buyers Lab. Cena „Winter 2020 Copier MFP Pick Award“ bola udelená dvom farebným a jednej čiernobielej multifunkcii z radu Kyocera TASKalfa. Z radu farebných multifunkcií boli ocenené TASKalfa 9003i a 8003i, z čiernobielych multifunkcií získala cenu TASKalfa 7003i.

3. februára 2020

Najnovšie

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Martin Doležal sa stal novým vedúcim brand marketing tímu českého a slovenského Samsungu

2. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

2. júna 2022

Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

1. júna 2022

So štyrmi novými klávesnicami SureFire sa vaše hranie rozsvieti

Verbatim, uviedol na trh štyri nové klávesnice

SureFire, špecializovaná herná značka od spoločnosti Verbatim, uviedla na trh štyri nové klávesnice, ktoré ponúkajú na výber klasickú alebo 60% veľkosť, membránové či mechanické spínače alebo viac režimové, programovateľné RGB osvetlenie tak, aby vyhovovali vášmu rozpočtu a štýlu hry.

1. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022