ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. augusta 2022
Obsahuje nasledovné témy

 

 ASUS oznámil Expert Series 2022, široké portfólio produktov pre firmy, ktoré ponúkajú maximálnu spoľahlivosť, flexibilitu a zabezpečenie na podnikovej úrovni. Súčasťou portfólia je nový ExpertBook B9 (B9400CBA), najľahší 14-palcový biznis notebook na svete[i]; ExpertBook B7 Flip (B7402FBA), najnovší 14-palcový konvertibilný notebook s 5G pripojením a ExpertBook B3 Detachable (B3000), prvý notebook radu Expert Series s odnímateľnou klávesnicou, ktorý je možné používať v režime na šírku alebo na výšku. Nové špičkové notebooky ExpertBook, konfigurovateľné stolné počítače ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače prinášajú elegantné a flexibilné prevedenie a poskytujú vysoký výkon a odolnosť, ktorá je potrebná na každom pracovisku – v zasadačke, kancelárii, učebni, na cestách, v logistickom centre alebo v zdravotníckom zariadení.

„Miesto, kde pracujeme, sa mení a je na majiteľoch firiem, manažéroch, učiteľoch, predajcoch a ďalších výkonných pracovníkoch, aby rozhodli o tom, ktorým smerom sa bude trh uberať. Títo ľudia určujú budúcnosť nového spôsobu práce a potrebujú také nástroje, ktoré pracujú na pozadí, spoľahlivo a bez problémov každý deň. Spoločnosť ASUS je známa inováciami, spoľahlivosťou a odolnosťou svojich spotrebiteľských a herných produktov. Rad Expert Series predstavuje nový štandard na trhu PC pre firemný segment. Elitným výkonom, prvotriednym spracovaním, vojenskými štandardmi odolnosti a inovatívnymi zlepšeniami pomáhame firmám definovať svoj štýl,“ povedal Michal Mostýn, Key Account Manager spoločnosti ASUS

ASUS ExpertBook B9 – najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

ASUS ExpertBook B9 (B9400CBA) je ultraprenosný výkonný počítač, ktorý aj napriek menším rozmerom nerobí kompromisy v oblasti kvality a výkonu. Umožňuje bezproblémovú prácu na cestách a ničím nerušené videohovory. Ľahká konštrukcia zo zliatiny horčíka má hmotnosť iba 880 g[ii], pričom veko z horčíka a lítia špičkovej kvality a odolnosti bolo navrhnuté tak, aby notebook splnil najvyššie štandardy vojenskej odolnosti a najprísnejšie testy kvality spoločnosti ASUS. ASUS ExpertBook B9 ponúka aj napriek tenkému šasi až 16-hodinovú výdrž batérie[iii], a to v kombinácii s  vysokým výkonom. Novinka splní očakávania manažérov, zamestnancov na cestách a ďalších používateľov vo firmách z hľadiska výkonu a odolnosti pri každodennom používaní. Notebook má certifikáciu EPEAT Gold a ekologický obal.

ASUS ExpertBook B7 Flip – najnovší 14-palcový konvertibilný 5G ExpertBook

ASUS ExpertBook B7 Flip (B7402FBA) je dokonalý nástroj na prácu na cestách pre tých používateľov, ktorí vyžadujú vysoký výkon. Vďaka 11-hodinovej výdrži batérie a voliteľnej podpore 5G pripojenia umožňuje využívať kdekoľvek a kedykoľvek vysokorýchlostnú zabezpečenú sieť, ktorá eliminuje prerušenie spojenia a riziká verejných Wi-Fi sietí. ExpertBook B7 Flip má konštrukciu zo zliatiny horčíka a hliníka, ktorá je ľahká, tenká a zároveň odolná. Jeho ErgoLift pánt umožňuje otočenie obrazovky až o 360°, takže je možné zariadenie používať ako tradičný notebook, tablet alebo čokoľvek medzi – pánt v rámci testovania vykonal 30 000 cyklov otvorenia a zatvorenia. Notebook má vo výbave dotykovú obrazovku s pomerom strán 16 : 10, magnetický stylus ASUS, exkluzívnu numerickú klávesnicu ASUS NumberPad v touchpade, biometrické zabezpečenie vrátane prihlasovania sa pomocou tváre a snímačom odtlačkov prstov v napájacom tlačidle, režim ASUS PrivateView, ktorý stmaví obrazovku, aby mohol citlivé informácie vidieť iba jeho majiteľ. Notebook disponuje bohatou portovou výbavou vrátane podpory pripojenia až troch externých displejov.

ASUS ExpertBook B3 Detachable – prvý ExpertBook s odnímateľnou klávesnicou a dvojitou orientáciou obrazovky na šírku a na výšku

ASUS ExpertBook B3 Detachable (B3000) ponúka výdrž batérie až 21 hodín, vďaka čomu budete produktívny počas celého dňa. Konštrukcia s dvojitou orientáciou obrazovky na šírku a na výšku pomocou stojana ExpertStand a oddeliteľná klávesnica ExpertBoard umožňujú rôzne spôsoby práce kdekoľvek. Zariadenie sa používateľovi prispôsobí na mieru, či už potrebuje pracovať v horizontálnom či vertikálnom režime, s tabletom alebo notebookom. ASUS ExpertBook B3 Detachable je prvý notebook so systémom Windows s procesorom Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 a integrovaným stylusom[iv] s rýchlym nabíjaním. Na účely videokonferencií disponuje ExpertBook B3 Detachable technológiou obojsmerného potlačenia šumu pomocou umelej inteligencie (ASUS Two-Way AI Noise-Cancelation), 5 Mpx prednou kamerou s inovatívnou technológiou 3D redukcie šumu (3DNR) a 13 Mpx kamerou na zadnej strane, ktorá eliminuje až 94 % náhodného šumu.

 

Okrem notebookov ExpertBook, stolných počítačov ExpertCenter, mini PC, pracovných staníc a All-in-One PC zahrnuje portfólio ASUS Expert Series aj príslušenstvo, ktoré uľahčuje prácu – dokovaciu stanicu ASUS SimPro Dock 2, ASUS Webcam Monitor, univerzálny adaptér ASUS Ultra Mini. Všetky produkty radu Expert Series ponúkajú dvojročnú záruku na produkty (3 roky v prípade stolných počítačov). Používatelia si môžu navyše zvoliť špeciálne služby ASUS Premium Care[v] na rozšírenie záruky.

Výhody značky ASUS Expert

Každá firma má iné potreby a preferuje rôzne spôsoby práce. Notebooky ExpertBook, stolné počítače ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a ExpertCenter All-in-One počítače sa firmám prispôsobia vďaka spoľahlivým a odolným konštrukciám, vysokému výkonu procesorov až do Intel Core i7 12. generácie, profesionálnemu zabezpečeniu a funkciám pre spoluprácu, certifikátom EPEAT a Energy Star, technológii ASUS Two-Way AI Noise Cancelation pre čistú kvalitu videohovorov, fyzickej krytke webovej kamery na ochranu súkromia a podpore najnovšieho pripojenia Intel WiFi 6E. Komplexné portfólio radu ASUS Expert Series poskytuje výrobcom, firmám a zamestnancom verejného sektora podporu pri zvládaní náročných pracovných dní:

 

[i] K 7. januáru 2022 na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva veľkosť a hmotnosť notebooku ExpertBook B9 s konkurenčnými produktmi ostatných výrobcov. Skutočná hmotnosť sa môže odlišovať podľa špecifikácií.

[ii] Iba ASUS ExpertBook B9 s voliteľnou batériou 33 Wh

[iii] Iba ASUS ExpertBook B9 s batériou 66 Wh.

[iv] K 17. novembru 2021 je ASUS ExpertBook B3 Detachable na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva ExpertBook B3 Detachable s konkurenčnými produktmi ostatných výrobcov prvým notebookom s integrovaným stylusom, ktorý využíva platformu Snapdragon 7c Gen 2 a dodáva sa s predinštalovaným operačným systémom Windows.

[v] Službu ASUS Premium Care je možné zakúpiť a aktivovať iba v krajine, kde ste si pôvodne zakúpili svoj nový produkt ASUS. Služby sa môžu odlišovať v závislosti od regiónu, v ktorom sa nachádzate.

[vi] ASUS Control Center je voliteľná funkcia a jeho dostupnosť sa odlišuje podľa regiónu. Podrobnosti zistíte u vášho predajcu značky ASUS.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024