ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. augusta 2022
Obsahuje nasledovné témy

 

 ASUS oznámil Expert Series 2022, široké portfólio produktov pre firmy, ktoré ponúkajú maximálnu spoľahlivosť, flexibilitu a zabezpečenie na podnikovej úrovni. Súčasťou portfólia je nový ExpertBook B9 (B9400CBA), najľahší 14-palcový biznis notebook na svete[i]; ExpertBook B7 Flip (B7402FBA), najnovší 14-palcový konvertibilný notebook s 5G pripojením a ExpertBook B3 Detachable (B3000), prvý notebook radu Expert Series s odnímateľnou klávesnicou, ktorý je možné používať v režime na šírku alebo na výšku. Nové špičkové notebooky ExpertBook, konfigurovateľné stolné počítače ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače prinášajú elegantné a flexibilné prevedenie a poskytujú vysoký výkon a odolnosť, ktorá je potrebná na každom pracovisku – v zasadačke, kancelárii, učebni, na cestách, v logistickom centre alebo v zdravotníckom zariadení.

„Miesto, kde pracujeme, sa mení a je na majiteľoch firiem, manažéroch, učiteľoch, predajcoch a ďalších výkonných pracovníkoch, aby rozhodli o tom, ktorým smerom sa bude trh uberať. Títo ľudia určujú budúcnosť nového spôsobu práce a potrebujú také nástroje, ktoré pracujú na pozadí, spoľahlivo a bez problémov každý deň. Spoločnosť ASUS je známa inováciami, spoľahlivosťou a odolnosťou svojich spotrebiteľských a herných produktov. Rad Expert Series predstavuje nový štandard na trhu PC pre firemný segment. Elitným výkonom, prvotriednym spracovaním, vojenskými štandardmi odolnosti a inovatívnymi zlepšeniami pomáhame firmám definovať svoj štýl,“ povedal Michal Mostýn, Key Account Manager spoločnosti ASUS

ASUS ExpertBook B9 – najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

ASUS ExpertBook B9 (B9400CBA) je ultraprenosný výkonný počítač, ktorý aj napriek menším rozmerom nerobí kompromisy v oblasti kvality a výkonu. Umožňuje bezproblémovú prácu na cestách a ničím nerušené videohovory. Ľahká konštrukcia zo zliatiny horčíka má hmotnosť iba 880 g[ii], pričom veko z horčíka a lítia špičkovej kvality a odolnosti bolo navrhnuté tak, aby notebook splnil najvyššie štandardy vojenskej odolnosti a najprísnejšie testy kvality spoločnosti ASUS. ASUS ExpertBook B9 ponúka aj napriek tenkému šasi až 16-hodinovú výdrž batérie[iii], a to v kombinácii s  vysokým výkonom. Novinka splní očakávania manažérov, zamestnancov na cestách a ďalších používateľov vo firmách z hľadiska výkonu a odolnosti pri každodennom používaní. Notebook má certifikáciu EPEAT Gold a ekologický obal.

ASUS ExpertBook B7 Flip – najnovší 14-palcový konvertibilný 5G ExpertBook

ASUS ExpertBook B7 Flip (B7402FBA) je dokonalý nástroj na prácu na cestách pre tých používateľov, ktorí vyžadujú vysoký výkon. Vďaka 11-hodinovej výdrži batérie a voliteľnej podpore 5G pripojenia umožňuje využívať kdekoľvek a kedykoľvek vysokorýchlostnú zabezpečenú sieť, ktorá eliminuje prerušenie spojenia a riziká verejných Wi-Fi sietí. ExpertBook B7 Flip má konštrukciu zo zliatiny horčíka a hliníka, ktorá je ľahká, tenká a zároveň odolná. Jeho ErgoLift pánt umožňuje otočenie obrazovky až o 360°, takže je možné zariadenie používať ako tradičný notebook, tablet alebo čokoľvek medzi – pánt v rámci testovania vykonal 30 000 cyklov otvorenia a zatvorenia. Notebook má vo výbave dotykovú obrazovku s pomerom strán 16 : 10, magnetický stylus ASUS, exkluzívnu numerickú klávesnicu ASUS NumberPad v touchpade, biometrické zabezpečenie vrátane prihlasovania sa pomocou tváre a snímačom odtlačkov prstov v napájacom tlačidle, režim ASUS PrivateView, ktorý stmaví obrazovku, aby mohol citlivé informácie vidieť iba jeho majiteľ. Notebook disponuje bohatou portovou výbavou vrátane podpory pripojenia až troch externých displejov.

ASUS ExpertBook B3 Detachable – prvý ExpertBook s odnímateľnou klávesnicou a dvojitou orientáciou obrazovky na šírku a na výšku

ASUS ExpertBook B3 Detachable (B3000) ponúka výdrž batérie až 21 hodín, vďaka čomu budete produktívny počas celého dňa. Konštrukcia s dvojitou orientáciou obrazovky na šírku a na výšku pomocou stojana ExpertStand a oddeliteľná klávesnica ExpertBoard umožňujú rôzne spôsoby práce kdekoľvek. Zariadenie sa používateľovi prispôsobí na mieru, či už potrebuje pracovať v horizontálnom či vertikálnom režime, s tabletom alebo notebookom. ASUS ExpertBook B3 Detachable je prvý notebook so systémom Windows s procesorom Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 a integrovaným stylusom[iv] s rýchlym nabíjaním. Na účely videokonferencií disponuje ExpertBook B3 Detachable technológiou obojsmerného potlačenia šumu pomocou umelej inteligencie (ASUS Two-Way AI Noise-Cancelation), 5 Mpx prednou kamerou s inovatívnou technológiou 3D redukcie šumu (3DNR) a 13 Mpx kamerou na zadnej strane, ktorá eliminuje až 94 % náhodného šumu.

 

Okrem notebookov ExpertBook, stolných počítačov ExpertCenter, mini PC, pracovných staníc a All-in-One PC zahrnuje portfólio ASUS Expert Series aj príslušenstvo, ktoré uľahčuje prácu – dokovaciu stanicu ASUS SimPro Dock 2, ASUS Webcam Monitor, univerzálny adaptér ASUS Ultra Mini. Všetky produkty radu Expert Series ponúkajú dvojročnú záruku na produkty (3 roky v prípade stolných počítačov). Používatelia si môžu navyše zvoliť špeciálne služby ASUS Premium Care[v] na rozšírenie záruky.

Výhody značky ASUS Expert

Každá firma má iné potreby a preferuje rôzne spôsoby práce. Notebooky ExpertBook, stolné počítače ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a ExpertCenter All-in-One počítače sa firmám prispôsobia vďaka spoľahlivým a odolným konštrukciám, vysokému výkonu procesorov až do Intel Core i7 12. generácie, profesionálnemu zabezpečeniu a funkciám pre spoluprácu, certifikátom EPEAT a Energy Star, technológii ASUS Two-Way AI Noise Cancelation pre čistú kvalitu videohovorov, fyzickej krytke webovej kamery na ochranu súkromia a podpore najnovšieho pripojenia Intel WiFi 6E. Komplexné portfólio radu ASUS Expert Series poskytuje výrobcom, firmám a zamestnancom verejného sektora podporu pri zvládaní náročných pracovných dní:

 

[i] K 7. januáru 2022 na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva veľkosť a hmotnosť notebooku ExpertBook B9 s konkurenčnými produktmi ostatných výrobcov. Skutočná hmotnosť sa môže odlišovať podľa špecifikácií.

[ii] Iba ASUS ExpertBook B9 s voliteľnou batériou 33 Wh

[iii] Iba ASUS ExpertBook B9 s batériou 66 Wh.

[iv] K 17. novembru 2021 je ASUS ExpertBook B3 Detachable na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva ExpertBook B3 Detachable s konkurenčnými produktmi ostatných výrobcov prvým notebookom s integrovaným stylusom, ktorý využíva platformu Snapdragon 7c Gen 2 a dodáva sa s predinštalovaným operačným systémom Windows.

[v] Službu ASUS Premium Care je možné zakúpiť a aktivovať iba v krajine, kde ste si pôvodne zakúpili svoj nový produkt ASUS. Služby sa môžu odlišovať v závislosti od regiónu, v ktorom sa nachádzate.

[vi] ASUS Control Center je voliteľná funkcia a jeho dostupnosť sa odlišuje podľa regiónu. Podrobnosti zistíte u vášho predajcu značky ASUS.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022