ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. augusta 2022
Obsahuje nasledovné témy

 

 ASUS oznámil Expert Series 2022, široké portfólio produktov pre firmy, ktoré ponúkajú maximálnu spoľahlivosť, flexibilitu a zabezpečenie na podnikovej úrovni. Súčasťou portfólia je nový ExpertBook B9 (B9400CBA), najľahší 14-palcový biznis notebook na svete[i]; ExpertBook B7 Flip (B7402FBA), najnovší 14-palcový konvertibilný notebook s 5G pripojením a ExpertBook B3 Detachable (B3000), prvý notebook radu Expert Series s odnímateľnou klávesnicou, ktorý je možné používať v režime na šírku alebo na výšku. Nové špičkové notebooky ExpertBook, konfigurovateľné stolné počítače ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače prinášajú elegantné a flexibilné prevedenie a poskytujú vysoký výkon a odolnosť, ktorá je potrebná na každom pracovisku – v zasadačke, kancelárii, učebni, na cestách, v logistickom centre alebo v zdravotníckom zariadení.

„Miesto, kde pracujeme, sa mení a je na majiteľoch firiem, manažéroch, učiteľoch, predajcoch a ďalších výkonných pracovníkoch, aby rozhodli o tom, ktorým smerom sa bude trh uberať. Títo ľudia určujú budúcnosť nového spôsobu práce a potrebujú také nástroje, ktoré pracujú na pozadí, spoľahlivo a bez problémov každý deň. Spoločnosť ASUS je známa inováciami, spoľahlivosťou a odolnosťou svojich spotrebiteľských a herných produktov. Rad Expert Series predstavuje nový štandard na trhu PC pre firemný segment. Elitným výkonom, prvotriednym spracovaním, vojenskými štandardmi odolnosti a inovatívnymi zlepšeniami pomáhame firmám definovať svoj štýl,“ povedal Michal Mostýn, Key Account Manager spoločnosti ASUS

ASUS ExpertBook B9 – najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

ASUS ExpertBook B9 (B9400CBA) je ultraprenosný výkonný počítač, ktorý aj napriek menším rozmerom nerobí kompromisy v oblasti kvality a výkonu. Umožňuje bezproblémovú prácu na cestách a ničím nerušené videohovory. Ľahká konštrukcia zo zliatiny horčíka má hmotnosť iba 880 g[ii], pričom veko z horčíka a lítia špičkovej kvality a odolnosti bolo navrhnuté tak, aby notebook splnil najvyššie štandardy vojenskej odolnosti a najprísnejšie testy kvality spoločnosti ASUS. ASUS ExpertBook B9 ponúka aj napriek tenkému šasi až 16-hodinovú výdrž batérie[iii], a to v kombinácii s  vysokým výkonom. Novinka splní očakávania manažérov, zamestnancov na cestách a ďalších používateľov vo firmách z hľadiska výkonu a odolnosti pri každodennom používaní. Notebook má certifikáciu EPEAT Gold a ekologický obal.

ASUS ExpertBook B7 Flip – najnovší 14-palcový konvertibilný 5G ExpertBook

ASUS ExpertBook B7 Flip (B7402FBA) je dokonalý nástroj na prácu na cestách pre tých používateľov, ktorí vyžadujú vysoký výkon. Vďaka 11-hodinovej výdrži batérie a voliteľnej podpore 5G pripojenia umožňuje využívať kdekoľvek a kedykoľvek vysokorýchlostnú zabezpečenú sieť, ktorá eliminuje prerušenie spojenia a riziká verejných Wi-Fi sietí. ExpertBook B7 Flip má konštrukciu zo zliatiny horčíka a hliníka, ktorá je ľahká, tenká a zároveň odolná. Jeho ErgoLift pánt umožňuje otočenie obrazovky až o 360°, takže je možné zariadenie používať ako tradičný notebook, tablet alebo čokoľvek medzi – pánt v rámci testovania vykonal 30 000 cyklov otvorenia a zatvorenia. Notebook má vo výbave dotykovú obrazovku s pomerom strán 16 : 10, magnetický stylus ASUS, exkluzívnu numerickú klávesnicu ASUS NumberPad v touchpade, biometrické zabezpečenie vrátane prihlasovania sa pomocou tváre a snímačom odtlačkov prstov v napájacom tlačidle, režim ASUS PrivateView, ktorý stmaví obrazovku, aby mohol citlivé informácie vidieť iba jeho majiteľ. Notebook disponuje bohatou portovou výbavou vrátane podpory pripojenia až troch externých displejov.

ASUS ExpertBook B3 Detachable – prvý ExpertBook s odnímateľnou klávesnicou a dvojitou orientáciou obrazovky na šírku a na výšku

ASUS ExpertBook B3 Detachable (B3000) ponúka výdrž batérie až 21 hodín, vďaka čomu budete produktívny počas celého dňa. Konštrukcia s dvojitou orientáciou obrazovky na šírku a na výšku pomocou stojana ExpertStand a oddeliteľná klávesnica ExpertBoard umožňujú rôzne spôsoby práce kdekoľvek. Zariadenie sa používateľovi prispôsobí na mieru, či už potrebuje pracovať v horizontálnom či vertikálnom režime, s tabletom alebo notebookom. ASUS ExpertBook B3 Detachable je prvý notebook so systémom Windows s procesorom Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 a integrovaným stylusom[iv] s rýchlym nabíjaním. Na účely videokonferencií disponuje ExpertBook B3 Detachable technológiou obojsmerného potlačenia šumu pomocou umelej inteligencie (ASUS Two-Way AI Noise-Cancelation), 5 Mpx prednou kamerou s inovatívnou technológiou 3D redukcie šumu (3DNR) a 13 Mpx kamerou na zadnej strane, ktorá eliminuje až 94 % náhodného šumu.

 

Okrem notebookov ExpertBook, stolných počítačov ExpertCenter, mini PC, pracovných staníc a All-in-One PC zahrnuje portfólio ASUS Expert Series aj príslušenstvo, ktoré uľahčuje prácu – dokovaciu stanicu ASUS SimPro Dock 2, ASUS Webcam Monitor, univerzálny adaptér ASUS Ultra Mini. Všetky produkty radu Expert Series ponúkajú dvojročnú záruku na produkty (3 roky v prípade stolných počítačov). Používatelia si môžu navyše zvoliť špeciálne služby ASUS Premium Care[v] na rozšírenie záruky.

Výhody značky ASUS Expert

Každá firma má iné potreby a preferuje rôzne spôsoby práce. Notebooky ExpertBook, stolné počítače ExpertCenter, mini PC, pracovné stanice a ExpertCenter All-in-One počítače sa firmám prispôsobia vďaka spoľahlivým a odolným konštrukciám, vysokému výkonu procesorov až do Intel Core i7 12. generácie, profesionálnemu zabezpečeniu a funkciám pre spoluprácu, certifikátom EPEAT a Energy Star, technológii ASUS Two-Way AI Noise Cancelation pre čistú kvalitu videohovorov, fyzickej krytke webovej kamery na ochranu súkromia a podpore najnovšieho pripojenia Intel WiFi 6E. Komplexné portfólio radu ASUS Expert Series poskytuje výrobcom, firmám a zamestnancom verejného sektora podporu pri zvládaní náročných pracovných dní:

 

[i] K 7. januáru 2022 na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva veľkosť a hmotnosť notebooku ExpertBook B9 s konkurenčnými produktmi ostatných výrobcov. Skutočná hmotnosť sa môže odlišovať podľa špecifikácií.

[ii] Iba ASUS ExpertBook B9 s voliteľnou batériou 33 Wh

[iii] Iba ASUS ExpertBook B9 s batériou 66 Wh.

[iv] K 17. novembru 2021 je ASUS ExpertBook B3 Detachable na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva ExpertBook B3 Detachable s konkurenčnými produktmi ostatných výrobcov prvým notebookom s integrovaným stylusom, ktorý využíva platformu Snapdragon 7c Gen 2 a dodáva sa s predinštalovaným operačným systémom Windows.

[v] Službu ASUS Premium Care je možné zakúpiť a aktivovať iba v krajine, kde ste si pôvodne zakúpili svoj nový produkt ASUS. Služby sa môžu odlišovať v závislosti od regiónu, v ktorom sa nachádzate.

[vi] ASUS Control Center je voliteľná funkcia a jeho dostupnosť sa odlišuje podľa regiónu. Podrobnosti zistíte u vášho predajcu značky ASUS.

Najnovšie

Bezproblémová tlač

Fototlačiareň Canon Zoemini 2

Canon uvádza štýlovú a skutočne vreckovú instantnú fototlačiareň Zoemini S2

27. septembra 2022

Unikátny biely chladič s atraktívnym RGB podsvietením

Kingston FURY Beast DDR4 RGB Special Edition

Kingston FURY Kingston FURY vydáva novú špeciálnu edíciu DDR4 pamätí s RGB podsvietením

26. septembra 2022

Integrovaný prehrávač médií

PPDS uvádza na trh nový displej radu Philips S-Line

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o nový displej Philips 37BDL3050S patriaci do produktovej rady S-Line.

26. septembra 2022

s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY rozširuje ponuku o DDR5 pamäte s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY oznámila doplnenie radu pamätí Kingston FURY Beast o DDR5 moduly s certifikáciou AMD EXPO. Technológia AMD EXPO (EXtended Profile for Overclocking) umožňuje vyladiť časovanie pamätí podobne ako technológia XMP (Extreme Memory Profiles) od spoločnosti Intel. Nové pamäťové moduly a sady majú pretaktovávacie špecifikácie EXPO optimalizované pre nastupujúcu platformu AMD AM5. Hráčom a počítačovým […]

16. septembra 2022

IronKey Keypad 200

Kingston predstavil hardvérovo šifrovaný USB disk

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie USB flash disku Kingston IronKey Keypad 200 (KP200), ktorý ako prvý vo svojej kategórii prináša najnovšie zabezpečenie dát podľa normy FIPS 140-3 Level 3.

14. septembra 2022

Výnimočný výkon dopĺňa dizajn podvozku

Model Honda Civic e:HEV

Úplne nový model Honda Civic e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) bol navrhnutý tak, aby zaistil, že jeho hnacie ústrojenstvo, riadenie a odpruženie poskytnú pútavú úroveň výkonu, dynamickú odozvu a spätnú väzbu, ktoré boli vždy ústredným prvkom príťažlivosti modelu Civic. Výsledkom je auto, ktoré spája obohacujúci zážitok z jazdy s vysoko konkurencieschopnou účinnosťou a emisiami.

8. septembra 2022

Projekt v spolupráci s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation

Toalety nového typ

Samsung predstavuje prototyp „toalety nového typu“

8. septembra 2022

Najvyšší model prestížneho radu Forza

HONDA FORZA 750, modelový rok 2023

Dynamická akcelerácia je samozrejmosťou vďaka výkonnému dvojvalcovému motoru s objemom 745 cm3 vybavenému elektronicky riadenou škrtiacou klapkou, 3 prednastavenými jazdnými režimami a systémom nastaviteľnej kontroly trakcie Honda s 3 úrovňami.

8. septembra 2022

Axis predstavuje nové pevné mini kopule s hlbokým učením

Diskrétne a smart

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové cenovo výhodné mini kopulovité IP kamery, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu obrazu aj v náročných svetelných podmienkach

8. septembra 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. septembra 2022

Odporúčané

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022