Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

Autor
Dátum zverejnenia 27. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus. Ide o prvý 16-palcový model z tejto série – s vyšším výkonom, novými funkciami a väčšou obrazovkou.

Či už spolupracujete v reálnom čase s kolegami v práci, vytvárate obsah na cestách alebo sa zabávate doma, notebooky HP Pavilion Plus sú navrhnuté tak, aby podporovali kreativitu vždy, keď vám napadne inšpirácia. Okrem nových modelov Pavilion Plus predstavujeme aj novú programovateľnú myš HP 420/425 Bluetooth, ktorá posunie vašu produktivitu na vyššiu úroveň.

Aktualizované portfólio notebookov HP Pavilion Plus sa vyznačuje štýlom a inteligentnými vylepšeniami:

 

Najnovší Pavilion Plus 14 je ľahký kompaktný notebook s hmotnosťou od 1,37[vii] kilogramov. Jeho batéria vydrží[viii] až 13 hodín používania. Notebook je navrhnutý na dynamické používanie, živé farebné podanie IMAX Enhanced[ix] zabezpečuje displej OLED s rozlíšením až 2,8K[x]. Vďaka dvom možnostiam poháňaným až 13. generáciou[xi] procesorov Intel® Core™ i7 alebo AMD Ryzen™ 7 7840H[xii], si každý môže vybrať dokonalý 14-palcový model, ktorý vyhovuje jeho životnému štýlu. Technológia Intel® Unison™[xiii] na notebookoch Pavilion Plus s procesormi Intel (14-palcový a 16-palcový) bezproblémovo prepojí notebook s akýmkoľvek telefónom pre lepší prehľad a ovládanie všetkých zariadení. Exkluzívne vo verzii s procesorom AMD umožňuje UI využívať efekty Windows Studio[xiv] na videokonferencie. Časom budú k dispozícii aj ďalšie inovatívne možnosti AMD Ryzen AI – jediného špecializovaného AI enginu a procesora x86 určeného pre Windows .[xv]

Pavilion Plus 16[xvi] s certifikáciou Intel EVO je vybavený 16-palcovým displejom s rozlíšením 2,5K WQXGA[xvii] a poháňa ho procesor Intel® Core™ i7. Pohlcujúca obrazovka a grafická karta až do série NVIDIA RTX 3050 vám umožnia realizovať vaše nápady v presných detailoch, zatiaľ čo 120 Hz technológia variabilnej obnovovacej frekvencie[xviii] poskytuje optimalizované rozlíšenie a maximálnu účinnosť batérie až na 11:45 hodín prevádzky[xix] .

Programovateľná myš HP 420/425 s rozhraním Bluetooth je dokonalým spoločníkom pre život na cestách. Používatelia si môžu uľahčiť prácu pomocou šiestich programovateľných tlačidiel[xx] a nastaviť si obľúbené funkcie pre konkrétne aplikácie. Vďaka vysokej citlivosti myši 4000 dpi je presné ovládanie na takmer akomkoľvek povrchu hračkou[xxi] a funkcia tichého klikania vám umožní pokračovať v práci bez obáv, že by ste niekoho rušili. Bezproblémové pripojenie ku všetkým zariadeniam a operačným systémom[xxii] zabezpečuje nízkoenergetická technológia Bluetooth 5.3 a Microsoft Swift Pair. Vďaka gumeným bočným úchopom ponúka táto tenká, elegantná myš pohodlie pri celodennom používaní. Obsahuje 65 % recyklovaných materiálov[xxiii] a dodáva sa v recyklovateľnom obale. Používatelia sa môžu spoľahnúť na jej funkčnosť, najmä vďaka až dvojročnej životnosti[xxiv] jedinej batérie AA, ktorá ju napája.

Ceny a dostupnosť:

 

[i] Na prevádzku v pásme 6 GHz je potrebný smerovač Wi-Fi 6E, ktorý sa predáva samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6E je spätne kompatibilný s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11 a je k dispozícii v krajinách, kde je Wi-Fi 6E podporovaný.

[ii] Displej Eyesafe® pre slabé modré svetlo je špecifikáciou kvality testu zhody displeja. Viac informácií nájdete na stránke https://eyesafe.com.

[iii] Funkcie môžu vyžadovať softvér tretej strany alebo iné aplikácie na zabezpečenie opísaných funkcií.

[iv] Funkcie HP Presence sa líšia podľa platformy.

[v] Notebooky vyrobené z recyklovaného plastu viazaného na oceán v ráme produktu a krytoch reproduktorov, z recyklovaného plastu pochádzajúceho z domácností v krytoch kľúčov a nožniciach a z recyklovaných kovov vo veku A, veku C, veku D, bočnej lište, krytoch pántov a podkladovej doske klávesnice. Percentuálny podiel recyklovaného plastu viazaného na oceán, recyklovaného plastu po spotrebiteľovi a recyklovaných kovov obsiahnutých v jednotlivých komponentoch sa líši podľa výrobku.

[vi] Na základe americkej registrácie EPEAT® podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav EPEAT® sa líši podľa krajiny. Viac informácií nájdete na stránke www.epeat.net.

[vii] Hmotnosť sa líši podľa konfigurácie.

[viii] MobileMark 25 Výdrž batérie sa líši v závislosti od rôznych faktorov vrátane modelu produktu, konfigurácie, načítaných aplikácií, funkcií, používania, bezdrôtových funkcií a nastavení správy napájania. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke https://bapco.com/products/mobilemark-25/.

[ix] Na základe DTS a IMAX Enhanced z apríla 2023.

[x] Na zobrazenie obrazov OLED je potrebný obsah OLED.

[xi] Viacjadrové systémy sú určené na zvýšenie výkonu určitých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať nevyhnutne prospech z používania tejto technológie. Výkon a taktovacie frekvencie sa budú líšiť v závislosti od využitia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie, označovanie a/alebo pomenovanie Intel nie je meradlom vyššieho výkonu.

[xii] Procesor AMD Ryzen™ 7 7840U je k dispozícii na celom svete a procesor AMD Ryzen™ 7 7840H je k dispozícii len v Číne. Viacjadrový procesor je určený na zvýšenie výkonu niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať nevyhnutne prospech z použitia tejto technológie. Výkon a taktovacie frekvencie sa budú líšiť v závislosti od využitia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie spoločnosti AMD nie je meraním taktovacej frekvencie.

[xiii] Intel® Unison™ je v súčasnosti k dispozícii len pre oprávnené spracovanie Intel® Evo™ na počítačoch so systémom Windows poháňaných procesorom Intel Core 12. generácie alebo novším a spáruje sa len s telefónmi so systémom Android alebo iOS; všetky zariadenia musia mať podporovanú verziu operačného systému. Podrobnosti vrátane požiadaviek na nastavenie nájdete na stránke intel.com/performance-evo. Výsledky sa môžu líšiť.

[xiv] Efekty Studio Windows (rozmazanie pozadia, očný kontakt a automatické rámovanie) sú závislé od hardvéru a vyžadujú kvalifikovanú jednotku na spracovanie neurónov (NPU).

[xv] Technológia Ryzen™ AI je kompatibilná so všetkými procesormi AMD Ryzen série 7040 okrem Ryzen 5 7540U a Ryzen 3 7440U.

[xvi] Intel Corporation. Intel, logo Intel a ďalšie značky Intel sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností. Ďalšie informácie nájdete na stránke intel.com/Evo.

[xvii] Na zobrazenie obrázkov WQXGA je potrebný obsah WQXGA.

[xviii] Všetky špecifikácie výkonu predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už môže byť vyšší alebo nižší.

[xix] MobileMark 25 Výdrž batérie sa líši v závislosti od rôznych faktorov vrátane modelu produktu, konfigurácie, načítaných aplikácií, funkcií, používania, bezdrôtových funkcií a nastavení správy napájania. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke https://bapco.com/products/mobilemark-25/.

[xx] Vyžaduje softvér HP Accessory Center (HPAC). HPAC je k dispozícii na bezplatné prevzatie z obchodu Microsoft Store alebo Apple Store.

[xxi] Povrch skla môže ovplyvniť funkčnosť.

[xxii] Kompatibilné so systémami Windows® 10 a novšími, Chrome a Mac®.

[xxiii] Percentuálny podiel recyklovaných plastov vychádza z definície v IEEE 1680.1-2018 EPEAT.

[xxiv]Skutočná životnosť batérie sa bude líšiť v závislosti od používania a podmienok prostredia. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje.

Najnovšie

Predvianočné nákupy

Ako bezpečne vyriešiť vianočné darčeky bez následkov? 

Ľudia sa s príchodom predvianočných nákupov presúvajú do online priestoru čoraz intenzívnejšie. Nákup cez internet alebo využívanie mobilných aplikácií na komunikáciu je pohodlnejší a rýchlejší, má však svoje bezpečnostné riziká.

6. decembra 2023

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE

Axis má nové multisenzorové kamery s umelou inteligenciou. Dokážu pokryť aj široké plochy v rozlíšení až 4×4K

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° […]

16. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022