Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

Autor
Dátum zverejnenia 27. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus. Ide o prvý 16-palcový model z tejto série – s vyšším výkonom, novými funkciami a väčšou obrazovkou.

Či už spolupracujete v reálnom čase s kolegami v práci, vytvárate obsah na cestách alebo sa zabávate doma, notebooky HP Pavilion Plus sú navrhnuté tak, aby podporovali kreativitu vždy, keď vám napadne inšpirácia. Okrem nových modelov Pavilion Plus predstavujeme aj novú programovateľnú myš HP 420/425 Bluetooth, ktorá posunie vašu produktivitu na vyššiu úroveň.

Aktualizované portfólio notebookov HP Pavilion Plus sa vyznačuje štýlom a inteligentnými vylepšeniami:

 

Najnovší Pavilion Plus 14 je ľahký kompaktný notebook s hmotnosťou od 1,37[vii] kilogramov. Jeho batéria vydrží[viii] až 13 hodín používania. Notebook je navrhnutý na dynamické používanie, živé farebné podanie IMAX Enhanced[ix] zabezpečuje displej OLED s rozlíšením až 2,8K[x]. Vďaka dvom možnostiam poháňaným až 13. generáciou[xi] procesorov Intel® Core™ i7 alebo AMD Ryzen™ 7 7840H[xii], si každý môže vybrať dokonalý 14-palcový model, ktorý vyhovuje jeho životnému štýlu. Technológia Intel® Unison™[xiii] na notebookoch Pavilion Plus s procesormi Intel (14-palcový a 16-palcový) bezproblémovo prepojí notebook s akýmkoľvek telefónom pre lepší prehľad a ovládanie všetkých zariadení. Exkluzívne vo verzii s procesorom AMD umožňuje UI využívať efekty Windows Studio[xiv] na videokonferencie. Časom budú k dispozícii aj ďalšie inovatívne možnosti AMD Ryzen AI – jediného špecializovaného AI enginu a procesora x86 určeného pre Windows .[xv]

Pavilion Plus 16[xvi] s certifikáciou Intel EVO je vybavený 16-palcovým displejom s rozlíšením 2,5K WQXGA[xvii] a poháňa ho procesor Intel® Core™ i7. Pohlcujúca obrazovka a grafická karta až do série NVIDIA RTX 3050 vám umožnia realizovať vaše nápady v presných detailoch, zatiaľ čo 120 Hz technológia variabilnej obnovovacej frekvencie[xviii] poskytuje optimalizované rozlíšenie a maximálnu účinnosť batérie až na 11:45 hodín prevádzky[xix] .

Programovateľná myš HP 420/425 s rozhraním Bluetooth je dokonalým spoločníkom pre život na cestách. Používatelia si môžu uľahčiť prácu pomocou šiestich programovateľných tlačidiel[xx] a nastaviť si obľúbené funkcie pre konkrétne aplikácie. Vďaka vysokej citlivosti myši 4000 dpi je presné ovládanie na takmer akomkoľvek povrchu hračkou[xxi] a funkcia tichého klikania vám umožní pokračovať v práci bez obáv, že by ste niekoho rušili. Bezproblémové pripojenie ku všetkým zariadeniam a operačným systémom[xxii] zabezpečuje nízkoenergetická technológia Bluetooth 5.3 a Microsoft Swift Pair. Vďaka gumeným bočným úchopom ponúka táto tenká, elegantná myš pohodlie pri celodennom používaní. Obsahuje 65 % recyklovaných materiálov[xxiii] a dodáva sa v recyklovateľnom obale. Používatelia sa môžu spoľahnúť na jej funkčnosť, najmä vďaka až dvojročnej životnosti[xxiv] jedinej batérie AA, ktorá ju napája.

Ceny a dostupnosť:

 

[i] Na prevádzku v pásme 6 GHz je potrebný smerovač Wi-Fi 6E, ktorý sa predáva samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6E je spätne kompatibilný s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11 a je k dispozícii v krajinách, kde je Wi-Fi 6E podporovaný.

[ii] Displej Eyesafe® pre slabé modré svetlo je špecifikáciou kvality testu zhody displeja. Viac informácií nájdete na stránke https://eyesafe.com.

[iii] Funkcie môžu vyžadovať softvér tretej strany alebo iné aplikácie na zabezpečenie opísaných funkcií.

[iv] Funkcie HP Presence sa líšia podľa platformy.

[v] Notebooky vyrobené z recyklovaného plastu viazaného na oceán v ráme produktu a krytoch reproduktorov, z recyklovaného plastu pochádzajúceho z domácností v krytoch kľúčov a nožniciach a z recyklovaných kovov vo veku A, veku C, veku D, bočnej lište, krytoch pántov a podkladovej doske klávesnice. Percentuálny podiel recyklovaného plastu viazaného na oceán, recyklovaného plastu po spotrebiteľovi a recyklovaných kovov obsiahnutých v jednotlivých komponentoch sa líši podľa výrobku.

[vi] Na základe americkej registrácie EPEAT® podľa IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav EPEAT® sa líši podľa krajiny. Viac informácií nájdete na stránke www.epeat.net.

[vii] Hmotnosť sa líši podľa konfigurácie.

[viii] MobileMark 25 Výdrž batérie sa líši v závislosti od rôznych faktorov vrátane modelu produktu, konfigurácie, načítaných aplikácií, funkcií, používania, bezdrôtových funkcií a nastavení správy napájania. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke https://bapco.com/products/mobilemark-25/.

[ix] Na základe DTS a IMAX Enhanced z apríla 2023.

[x] Na zobrazenie obrazov OLED je potrebný obsah OLED.

[xi] Viacjadrové systémy sú určené na zvýšenie výkonu určitých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať nevyhnutne prospech z používania tejto technológie. Výkon a taktovacie frekvencie sa budú líšiť v závislosti od využitia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie, označovanie a/alebo pomenovanie Intel nie je meradlom vyššieho výkonu.

[xii] Procesor AMD Ryzen™ 7 7840U je k dispozícii na celom svete a procesor AMD Ryzen™ 7 7840H je k dispozícii len v Číne. Viacjadrový procesor je určený na zvýšenie výkonu niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať nevyhnutne prospech z použitia tejto technológie. Výkon a taktovacie frekvencie sa budú líšiť v závislosti od využitia aplikácie a konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie spoločnosti AMD nie je meraním taktovacej frekvencie.

[xiii] Intel® Unison™ je v súčasnosti k dispozícii len pre oprávnené spracovanie Intel® Evo™ na počítačoch so systémom Windows poháňaných procesorom Intel Core 12. generácie alebo novším a spáruje sa len s telefónmi so systémom Android alebo iOS; všetky zariadenia musia mať podporovanú verziu operačného systému. Podrobnosti vrátane požiadaviek na nastavenie nájdete na stránke intel.com/performance-evo. Výsledky sa môžu líšiť.

[xiv] Efekty Studio Windows (rozmazanie pozadia, očný kontakt a automatické rámovanie) sú závislé od hardvéru a vyžadujú kvalifikovanú jednotku na spracovanie neurónov (NPU).

[xv] Technológia Ryzen™ AI je kompatibilná so všetkými procesormi AMD Ryzen série 7040 okrem Ryzen 5 7540U a Ryzen 3 7440U.

[xvi] Intel Corporation. Intel, logo Intel a ďalšie značky Intel sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností. Ďalšie informácie nájdete na stránke intel.com/Evo.

[xvii] Na zobrazenie obrázkov WQXGA je potrebný obsah WQXGA.

[xviii] Všetky špecifikácie výkonu predstavujú typické špecifikácie poskytované výrobcami komponentov HP; skutočný výkon sa môže líšiť, či už môže byť vyšší alebo nižší.

[xix] MobileMark 25 Výdrž batérie sa líši v závislosti od rôznych faktorov vrátane modelu produktu, konfigurácie, načítaných aplikácií, funkcií, používania, bezdrôtových funkcií a nastavení správy napájania. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke https://bapco.com/products/mobilemark-25/.

[xx] Vyžaduje softvér HP Accessory Center (HPAC). HPAC je k dispozícii na bezplatné prevzatie z obchodu Microsoft Store alebo Apple Store.

[xxi] Povrch skla môže ovplyvniť funkčnosť.

[xxii] Kompatibilné so systémami Windows® 10 a novšími, Chrome a Mac®.

[xxiii] Percentuálny podiel recyklovaných plastov vychádza z definície v IEEE 1680.1-2018 EPEAT.

[xxiv]Skutočná životnosť batérie sa bude líšiť v závislosti od používania a podmienok prostredia. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním prirodzene znižuje.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024