Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 19. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

• Základný rad 15” notebookov ponúkne zákazníkom ešte väčší výber procesorov
• Profesionálnu prácu i vysoký výkon zaisťuje rad spoľahlivých funkcií pre konektivitu i zabezpečenie

Dynabook Europe GmbH rozširuje svoj rad Satellite Pro C50 o procesory AMD Ryzen™ 5. a 7. radu s grafikou Radeon™. Nové modely firemných notebookov sú vhodné pre podniky hľadajúce profesionálne riešenie za priaznivú cenu.

 

Navrhnuté pre flexibilnú prácu
Nové notebooky Satellite Pro C50D-B boli navrhnuté tak, aby používateľom umožnili produktívnu prácu počas celého dňa a ponúkli rad funkcií zaisťujúcich vysoký výkon, dobrú konektivitu a zabezpečenie. To všetko v atraktívnom a tenkom prevedení s vynikajúcim pomerom cena/výkon. Kontinuitu práce doma aj na cestách zaisťujú výkonné procesory AMD Ryzen™ 5 5600 a Ryzen 7 5800 s podporou až 32 GB rýchlej pamäte DDR4 v dvoch konfigurovateľných slotoch a SSD diskom s kapacitou až 512 GB.

Komplexné a atraktívne prevedenie
Vďaka hmotnosti nižšej ako 1,9 kg* a kompaktnému prevedeniu s hrúbkou 19,7 mm sú prístroje Satellite Pro C50D-B ľahko prenositeľné a patria k najtenším vo svojej triede. Hodí sa na prácu v kancelárii, doma aj na cestách. Elegantné tmavo modré prevedenie pôsobí profesionálne a moderne. Jasný a ostrý obraz zaisťuje antireflexný 15,6” LCD FHD alebo HD displej s tenkým rámčekom a klávesnica so samostatným numerickým blokom umožňuje pohodlné písanie aj rýchle výpočty počas celého pracovného dňa. Užívateľský komfort pri práci na cestách vylepšuje veľký ClickPad a až 10,8 hodinová výdrž na batérie¹.

„Chceme našim zákazníkom vždy ponúkať čo najväčší výber aj kvalitu. Uvedením notebookov Satellite Pro C50D-B s procesorovou technológiou AMD dávame firmám, ktoré nedisponujú veľkým rozpočtom na IT, možnosť získať spoľahlivé, všestranné a technologicky vyspelé pracovné nástroje,“ hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH.

 

Kvalitné zabezpečenie a konektivita
Satellite Pro C50D-B ponúka funkcie pre bezproblémové pripojenie aj tímovú spoluprácu. Port USB Type-C zaisťuje nabíjanie, pripojenie aj prenos obrazu pomocou jedného rozhrania. Okrem toho je k dispozícii konektor HDMI v plnej veľkosti, dva USB porty Type-A 3.1 a čítačka MicroSD kariet. Rýchle prepojenie s okolitými zariadeniami a sťahovanie dát umožňuje WiFi 802.11 AC spolu s Bluetooth 5.0. Pre káblové pripojenie k sieti v kancelárii je k dispozícii aj port Gigabit-LAN. Notebook C50D-B je vybavený webovou HD kamerou, stereo reproduktormi a vstavaným mikrofónom s podporou Cortany, čo zaručuje kvalitný zvuk aj obraz pri videohovoroch.

Notebook Satellite C50D-B ponúka všetky základné nástroje na ochranu dát užívateľov aj spoločností. Modul Trusted Platform Module (TPM) 2.0 založený na firmvéri zaisťuje šifrovanie všetkých uložených citlivých informácií. To znemožňuje zneužitie dát aj pri vybratí pevného disku. Ochrana prístupu pomocou užívateľského a administrátorského hesla bráni neoprávnenému prihláseniu a voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Notebooky Satellite Pro C50D-B budú v Európe dostupné počas februára 2022. Ďalšie informácie o notebookoch Dynabook Satellite Prenajdete na: https://sk.dynabook.com/laptops/satellite-pro/

* v závislosti od modelu
¹ Merané pomocou Mobile Mark™ 2018. Mobile Mark je ochranná známka spoločnosti Business Applications Performance Corporation

 

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022