Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebula – najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí

Integrácia firewallu robí z platformy Nebula najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí malých a stredne veľkých organizácií

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Nebulizácia reaguje na výzvy požadujúce spoľahlivý a bezpečný prístup pre zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie a distribuované firemné siete.Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi špičky na trhu domácich a podnikových sieťových riešení využívajúcich prednosti umelej inteligencie a cloudu, dnes oznámila rozšírenie svojej vlajkovej platformy Nebula o firewally série USG FLEX. Firewally USG FLEX s novým firmwarom ZLD5.0 zaisťujú robustné a inteligentné zabezpečenie sietí, vďaka čomu sa platforma Nebula pre malé a stredne veľké organizácie a poskytovateľov riadených služieb stáva najkomplexnejším nástrojom určeným ku cloudovej správe sietí.

Rozmach práce z domu, tzv. Home Office, ku ktorému došlo po vypuknutí pandémie ochorenia COVID-19, organizácie a firmy stavia pred náročnú úlohu zaistiť pre svojich zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie nevyhnutný prístup do firemnej siete. Tento nový spôsob práce súčasne znamená zvýšené nároky na správu a monitoring sieťovej infraštruktúry a väčšie riziko kybernetických útokov. Spoločnosť Zyxel preto prichádza s inovovaným a rozšíreným riešením nebulizácie, ktoré vzájomne integruje jej ucelené portfólio vysoko výkonných a jednoducho použiteľných firewallov, bezdrôtových prístupových bodov a sieťových prepínačov s intuitívnou cloudovou platformou Nebula pre správu, monitoring a zabezpečenie distribuovaných sietí.

Komplexné opatrenia proti stále závažnejším bezpečnostným hrozbám

Častejšie využívanie cloudových služieb, vzdialený prístup zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie, používanie osobných zariadení (BYOD) a začlenenie internetu vecí (IoT) vystavuje firemné siete nespočtu bezpečnostných rizík a výrazne komplikuje ich správu a zabezpečenie vrátane ochrany pred nežiadúcimi návštevníkmi. Firewally série USG FLEX ako súčasť komplexného riešenia Nebula pre správu sietí v cloude umožňujú centralizovaný prístup k ochrane firemnej siete v súlade s princípom nulovej dôvery.

S integráciou týchto firewallov do riešení Nebula správcovia sietí získavajú bezpečnostný nástroj schopný pomocou antimalwaru, detekcie a prevencie prienikov (IDP) a filtru nebezpečných URL adries identifikovať prípadné anomálie. Pokiaľ firewally u ktoréhokoľvek z pripojených klientov detekujú hrozbu, automaticky sa synchronizujú s riadiacim centrom Nebula Control Center a vo všetkých prístupových bodoch v celej sieti aktivujú bezpečnostné politiky. Ohrozený klient je následne zablokovaný alebo umiestnený do karantény, vďaka čomu sa hrozba nemôže šíriť a páchať škody.

Rovnaká úroveň prístupu a zabezpečenia naprieč sieťou

Nebulizácia maximalizuje produktivitu zamestnancov pracujúcich z domu a iných miest mimo kancelárie tým, že organizáciám umožňuje poskytovať bezpečný a spoľahlivý prístup do firemnej siete. S platformou Nebula môžu správcovia uplatňovať rovnaké bezpečnostné štandardy naprieč sieťami bez ohľadu na to, či sa zamestnanci do siete prihlasujú zo svojej kancelárie, z domu alebo napríklad z hotelovej izby či kaviarne.

Pre bezpečný vzdialený prístup zamestnancov do firemnej siete je platforma Nebula vybavená funkciou vzdialeného prístupového bodu (Remote AP). Správcovia vďaka nej môžu prístupové body v systéme Nebula jednoducho, rýchle a predom nakonfigurovať tak, aby medzi vzdialenými lokalitami (napr. domácnosťami a pobočkami) a firewallom USG FLEX v centrálnej lokalite vytvorili zabezpečené šifrované tunely. Keď sa takto nakonfigurovaný prístupový bod pripojí na internet vo vzdialenej lokalite, automaticky vytvorí a nastaví zabezpečené pripojenie s hlavnou lokalitou, takže užívatelia môžu do firemnej siete vstupovať, ako keby sa nachádzali priamo vo svojej kancelárii.

Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebulizácia poskytuje správcom lepší prehľad o dianí v sieťach a umožňuje im na intuitívnom riadiacom paneli vo webovom prehliadači alebo v aplikácii pre chytré telefóny konfigurovať, monitorovať a opravovať siete z akéhokoľvek miesta pripojeného na internet. Vďaka prístupu ku všetkým sieťam a zariadeniam spravovaným pomocou riešenia Nebula môžu správcovia pri použití jednej platformy riadiť viacero sietí. Stručne povedané, nebulizácia umožňuje spoľahlivé fungovanie sietí, maximalizuje efektivitu, obmedzuje potrebu lokálnej údržby a minimalizuje dobu, po ktorú je sieť mimo prevádzku.

„Obmedzenia, ktoré boli v uplynulom roku zavedené v rámci boja s pandémiou ochorenia COVID-19, viedli k rozmachu práce z domu, pričom mnohí analytici sa zhodujú na tom, že táto zmena je tu natrvalo,“ poznamenáva Gordon Yang, prezident spoločnosti Zyxel Networks. „Potreba umožniť prístup do firemnej siete aj mimo vlastné pracovisko stavia malé a stredne veľké organizácie a poskytovateľov riadených služieb, ktorí musia tieto distribuované siete podporovať, pred celý rad nových výziev. Nebulizácia uľahčuje správu sietí a prináša centralizované zabezpečenie, vďaka ktorému môžu tieto organizácie a poskytovatelia ponúkať ucelené riešenia, ktoré skôr mali k dispozícii iba veľké spoločnosti.“

Firmware ZLD5.0 je k dispozícii ako bezplatný upgrade pre všetky firewally série USG FLEX a je možné ho stiahnuť z cloudu prostredníctvom rozhrania pre správu zariadení. Od apríla 2021 sa pre platformu Nebula zavádza licenčný model na báze zariadení. Ten sa bude vzťahovať na všetky zariadenia kompatibilné s touto platformou a naprieč portfóliom produktov značky Zyxel zaistí zjednotenie licencií pre správu a zabezpečenie sietí.

Bližšie informácie o nebulizácii nájdete na stránkach www.zyxel.sk/nebula.

 

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024