Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebula – najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí

Integrácia firewallu robí z platformy Nebula najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí malých a stredne veľkých organizácií

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Nebulizácia reaguje na výzvy požadujúce spoľahlivý a bezpečný prístup pre zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie a distribuované firemné siete.Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi špičky na trhu domácich a podnikových sieťových riešení využívajúcich prednosti umelej inteligencie a cloudu, dnes oznámila rozšírenie svojej vlajkovej platformy Nebula o firewally série USG FLEX. Firewally USG FLEX s novým firmwarom ZLD5.0 zaisťujú robustné a inteligentné zabezpečenie sietí, vďaka čomu sa platforma Nebula pre malé a stredne veľké organizácie a poskytovateľov riadených služieb stáva najkomplexnejším nástrojom určeným ku cloudovej správe sietí.

Rozmach práce z domu, tzv. Home Office, ku ktorému došlo po vypuknutí pandémie ochorenia COVID-19, organizácie a firmy stavia pred náročnú úlohu zaistiť pre svojich zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie nevyhnutný prístup do firemnej siete. Tento nový spôsob práce súčasne znamená zvýšené nároky na správu a monitoring sieťovej infraštruktúry a väčšie riziko kybernetických útokov. Spoločnosť Zyxel preto prichádza s inovovaným a rozšíreným riešením nebulizácie, ktoré vzájomne integruje jej ucelené portfólio vysoko výkonných a jednoducho použiteľných firewallov, bezdrôtových prístupových bodov a sieťových prepínačov s intuitívnou cloudovou platformou Nebula pre správu, monitoring a zabezpečenie distribuovaných sietí.

Komplexné opatrenia proti stále závažnejším bezpečnostným hrozbám

Častejšie využívanie cloudových služieb, vzdialený prístup zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie, používanie osobných zariadení (BYOD) a začlenenie internetu vecí (IoT) vystavuje firemné siete nespočtu bezpečnostných rizík a výrazne komplikuje ich správu a zabezpečenie vrátane ochrany pred nežiadúcimi návštevníkmi. Firewally série USG FLEX ako súčasť komplexného riešenia Nebula pre správu sietí v cloude umožňujú centralizovaný prístup k ochrane firemnej siete v súlade s princípom nulovej dôvery.

S integráciou týchto firewallov do riešení Nebula správcovia sietí získavajú bezpečnostný nástroj schopný pomocou antimalwaru, detekcie a prevencie prienikov (IDP) a filtru nebezpečných URL adries identifikovať prípadné anomálie. Pokiaľ firewally u ktoréhokoľvek z pripojených klientov detekujú hrozbu, automaticky sa synchronizujú s riadiacim centrom Nebula Control Center a vo všetkých prístupových bodoch v celej sieti aktivujú bezpečnostné politiky. Ohrozený klient je následne zablokovaný alebo umiestnený do karantény, vďaka čomu sa hrozba nemôže šíriť a páchať škody.

Rovnaká úroveň prístupu a zabezpečenia naprieč sieťou

Nebulizácia maximalizuje produktivitu zamestnancov pracujúcich z domu a iných miest mimo kancelárie tým, že organizáciám umožňuje poskytovať bezpečný a spoľahlivý prístup do firemnej siete. S platformou Nebula môžu správcovia uplatňovať rovnaké bezpečnostné štandardy naprieč sieťami bez ohľadu na to, či sa zamestnanci do siete prihlasujú zo svojej kancelárie, z domu alebo napríklad z hotelovej izby či kaviarne.

Pre bezpečný vzdialený prístup zamestnancov do firemnej siete je platforma Nebula vybavená funkciou vzdialeného prístupového bodu (Remote AP). Správcovia vďaka nej môžu prístupové body v systéme Nebula jednoducho, rýchle a predom nakonfigurovať tak, aby medzi vzdialenými lokalitami (napr. domácnosťami a pobočkami) a firewallom USG FLEX v centrálnej lokalite vytvorili zabezpečené šifrované tunely. Keď sa takto nakonfigurovaný prístupový bod pripojí na internet vo vzdialenej lokalite, automaticky vytvorí a nastaví zabezpečené pripojenie s hlavnou lokalitou, takže užívatelia môžu do firemnej siete vstupovať, ako keby sa nachádzali priamo vo svojej kancelárii.

Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebulizácia poskytuje správcom lepší prehľad o dianí v sieťach a umožňuje im na intuitívnom riadiacom paneli vo webovom prehliadači alebo v aplikácii pre chytré telefóny konfigurovať, monitorovať a opravovať siete z akéhokoľvek miesta pripojeného na internet. Vďaka prístupu ku všetkým sieťam a zariadeniam spravovaným pomocou riešenia Nebula môžu správcovia pri použití jednej platformy riadiť viacero sietí. Stručne povedané, nebulizácia umožňuje spoľahlivé fungovanie sietí, maximalizuje efektivitu, obmedzuje potrebu lokálnej údržby a minimalizuje dobu, po ktorú je sieť mimo prevádzku.

„Obmedzenia, ktoré boli v uplynulom roku zavedené v rámci boja s pandémiou ochorenia COVID-19, viedli k rozmachu práce z domu, pričom mnohí analytici sa zhodujú na tom, že táto zmena je tu natrvalo,“ poznamenáva Gordon Yang, prezident spoločnosti Zyxel Networks. „Potreba umožniť prístup do firemnej siete aj mimo vlastné pracovisko stavia malé a stredne veľké organizácie a poskytovateľov riadených služieb, ktorí musia tieto distribuované siete podporovať, pred celý rad nových výziev. Nebulizácia uľahčuje správu sietí a prináša centralizované zabezpečenie, vďaka ktorému môžu tieto organizácie a poskytovatelia ponúkať ucelené riešenia, ktoré skôr mali k dispozícii iba veľké spoločnosti.“

Firmware ZLD5.0 je k dispozícii ako bezplatný upgrade pre všetky firewally série USG FLEX a je možné ho stiahnuť z cloudu prostredníctvom rozhrania pre správu zariadení. Od apríla 2021 sa pre platformu Nebula zavádza licenčný model na báze zariadení. Ten sa bude vzťahovať na všetky zariadenia kompatibilné s touto platformou a naprieč portfóliom produktov značky Zyxel zaistí zjednotenie licencií pre správu a zabezpečenie sietí.

Bližšie informácie o nebulizácii nájdete na stránkach www.zyxel.sk/nebula.

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022