Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebula – najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí

Integrácia firewallu robí z platformy Nebula najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí malých a stredne veľkých organizácií

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Nebulizácia reaguje na výzvy požadujúce spoľahlivý a bezpečný prístup pre zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie a distribuované firemné siete.Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi špičky na trhu domácich a podnikových sieťových riešení využívajúcich prednosti umelej inteligencie a cloudu, dnes oznámila rozšírenie svojej vlajkovej platformy Nebula o firewally série USG FLEX. Firewally USG FLEX s novým firmwarom ZLD5.0 zaisťujú robustné a inteligentné zabezpečenie sietí, vďaka čomu sa platforma Nebula pre malé a stredne veľké organizácie a poskytovateľov riadených služieb stáva najkomplexnejším nástrojom určeným ku cloudovej správe sietí.

Rozmach práce z domu, tzv. Home Office, ku ktorému došlo po vypuknutí pandémie ochorenia COVID-19, organizácie a firmy stavia pred náročnú úlohu zaistiť pre svojich zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie nevyhnutný prístup do firemnej siete. Tento nový spôsob práce súčasne znamená zvýšené nároky na správu a monitoring sieťovej infraštruktúry a väčšie riziko kybernetických útokov. Spoločnosť Zyxel preto prichádza s inovovaným a rozšíreným riešením nebulizácie, ktoré vzájomne integruje jej ucelené portfólio vysoko výkonných a jednoducho použiteľných firewallov, bezdrôtových prístupových bodov a sieťových prepínačov s intuitívnou cloudovou platformou Nebula pre správu, monitoring a zabezpečenie distribuovaných sietí.

Komplexné opatrenia proti stále závažnejším bezpečnostným hrozbám

Častejšie využívanie cloudových služieb, vzdialený prístup zamestnancov pracujúcich mimo kancelárie, používanie osobných zariadení (BYOD) a začlenenie internetu vecí (IoT) vystavuje firemné siete nespočtu bezpečnostných rizík a výrazne komplikuje ich správu a zabezpečenie vrátane ochrany pred nežiadúcimi návštevníkmi. Firewally série USG FLEX ako súčasť komplexného riešenia Nebula pre správu sietí v cloude umožňujú centralizovaný prístup k ochrane firemnej siete v súlade s princípom nulovej dôvery.

S integráciou týchto firewallov do riešení Nebula správcovia sietí získavajú bezpečnostný nástroj schopný pomocou antimalwaru, detekcie a prevencie prienikov (IDP) a filtru nebezpečných URL adries identifikovať prípadné anomálie. Pokiaľ firewally u ktoréhokoľvek z pripojených klientov detekujú hrozbu, automaticky sa synchronizujú s riadiacim centrom Nebula Control Center a vo všetkých prístupových bodoch v celej sieti aktivujú bezpečnostné politiky. Ohrozený klient je následne zablokovaný alebo umiestnený do karantény, vďaka čomu sa hrozba nemôže šíriť a páchať škody.

Rovnaká úroveň prístupu a zabezpečenia naprieč sieťou

Nebulizácia maximalizuje produktivitu zamestnancov pracujúcich z domu a iných miest mimo kancelárie tým, že organizáciám umožňuje poskytovať bezpečný a spoľahlivý prístup do firemnej siete. S platformou Nebula môžu správcovia uplatňovať rovnaké bezpečnostné štandardy naprieč sieťami bez ohľadu na to, či sa zamestnanci do siete prihlasujú zo svojej kancelárie, z domu alebo napríklad z hotelovej izby či kaviarne.

Pre bezpečný vzdialený prístup zamestnancov do firemnej siete je platforma Nebula vybavená funkciou vzdialeného prístupového bodu (Remote AP). Správcovia vďaka nej môžu prístupové body v systéme Nebula jednoducho, rýchle a predom nakonfigurovať tak, aby medzi vzdialenými lokalitami (napr. domácnosťami a pobočkami) a firewallom USG FLEX v centrálnej lokalite vytvorili zabezpečené šifrované tunely. Keď sa takto nakonfigurovaný prístupový bod pripojí na internet vo vzdialenej lokalite, automaticky vytvorí a nastaví zabezpečené pripojenie s hlavnou lokalitou, takže užívatelia môžu do firemnej siete vstupovať, ako keby sa nachádzali priamo vo svojej kancelárii.

Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebulizácia poskytuje správcom lepší prehľad o dianí v sieťach a umožňuje im na intuitívnom riadiacom paneli vo webovom prehliadači alebo v aplikácii pre chytré telefóny konfigurovať, monitorovať a opravovať siete z akéhokoľvek miesta pripojeného na internet. Vďaka prístupu ku všetkým sieťam a zariadeniam spravovaným pomocou riešenia Nebula môžu správcovia pri použití jednej platformy riadiť viacero sietí. Stručne povedané, nebulizácia umožňuje spoľahlivé fungovanie sietí, maximalizuje efektivitu, obmedzuje potrebu lokálnej údržby a minimalizuje dobu, po ktorú je sieť mimo prevádzku.

„Obmedzenia, ktoré boli v uplynulom roku zavedené v rámci boja s pandémiou ochorenia COVID-19, viedli k rozmachu práce z domu, pričom mnohí analytici sa zhodujú na tom, že táto zmena je tu natrvalo,“ poznamenáva Gordon Yang, prezident spoločnosti Zyxel Networks. „Potreba umožniť prístup do firemnej siete aj mimo vlastné pracovisko stavia malé a stredne veľké organizácie a poskytovateľov riadených služieb, ktorí musia tieto distribuované siete podporovať, pred celý rad nových výziev. Nebulizácia uľahčuje správu sietí a prináša centralizované zabezpečenie, vďaka ktorému môžu tieto organizácie a poskytovatelia ponúkať ucelené riešenia, ktoré skôr mali k dispozícii iba veľké spoločnosti.“

Firmware ZLD5.0 je k dispozícii ako bezplatný upgrade pre všetky firewally série USG FLEX a je možné ho stiahnuť z cloudu prostredníctvom rozhrania pre správu zariadení. Od apríla 2021 sa pre platformu Nebula zavádza licenčný model na báze zariadení. Ten sa bude vzťahovať na všetky zariadenia kompatibilné s touto platformou a naprieč portfóliom produktov značky Zyxel zaistí zjednotenie licencií pre správu a zabezpečenie sietí.

Bližšie informácie o nebulizácii nájdete na stránkach www.zyxel.sk/nebula.

 

Najnovšie

Zraniteľnosť čipov umožňuje útočníkom odomknúť SIM kartu..,

Používatelia mobilných zariadení s operačným systémom Android sú v ohrození  

Bezpečnostné tipy pre používateľov mobilných zariadení Android 

11. mája 2021

Sledovanie zdravia vo dne aj v noci

Hodinky ASUS VivoWatch SP pre zdravý životný štýl

ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie.

5. mája 2021

Ako sa chrániť pred phishingom?

Kybernetické útoky zneužívajú známe značky.

Aj na Slovensku sú to technologické giganty a dopravcovia

30. apríla 2021

Stohovateľné manažovateľné switche, ktoré myslia na budúcnosť

Vysokovýkonné prepínače série DXS-3610

Spoločnosť D-Link oznamuje rozšírenie svojho portfólia multi-Gigabitových prepínačov o 10G manažovateľné stohovateľné Layer 3 switche série DXS-3610. Tento rad ponúka vysoký výkon, veľmi nízku odozvu a škálovateľnosť pre podnikové, alebo univerzitné siete a poskytovateľov služieb.

30. apríla 2021

iF Design Awards

Ocenené za inovácie v oblasti produktového dizajnu

Spoločnosť D-Link oznámila, že získala ďalšie svetovo uznávané ocenenia iF Design Awards za dve zo svojich domácich inteligentných dohľadových Wi-Fi kamier – outdoorovú 2K QHD Pan&Zoom kameru DCS-8635LH a vonkajšiu Full HD Wi-Fi kameru DCS-8302LH.

30. apríla 2021

Nová PTZ kamera

31× optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú otočnú kameru AXIS Q6315-LE. Táto kamera je určená na video monitorovanie za každého počasia aj v hlbokej tme a disponuje výkonným IR prísvitom s dlhým dosahom (v závislosti na scéne aj 300 a viac metrov). Vylepšený snímač s procesorom novej generácie zabezpečí lepší obraz, rozšírené možnosti videoanalýzy […]

26. apríla 2021

Elektromobil Seres SF5

Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5

Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5

22. apríla 2021

Mastercard, obchodník roka

Spoločnosť dráčik sa stala absolútnym víťazom ocenenia mastercard obchodník roka 2020

V tomto ročníku ocenenia Mastercard Obchodník roka boli do výskumu novo zaradené tri kategórie: e-shopy, lekárne a hračky.

21. apríla 2021

Až 40 percent zariadení je ohrozených

Kybernetický útok na Slovensku

Varovanie pred škodlivým softvérom, ktorý na Slovensku infikuje mobilné zariadenia

21. apríla 2021

Monitor za cenu 159 eur.

Huawei prináša na Slovensko prvý počítačový monitor

Spoločnosť Huawei uvádza na trh nový počítačový monitor Huawei Display 23.8. Matný displej s uhlopriečkou 23,8 palcov a Full HD rozlíšením vyniká okrem iného elegantným prevedením a širokými pozorovacími uhlami. Monitor bude v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 159 eur.

20. apríla 2021

Odporúčané

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020