Vyspelé holistické wellness funkcie

Nová aktualizácia pre hodinky série Galaxy Watch4

Vďaka softvérovej aktualizácii pre Galaxy Watch4 si môžete vzhľad hodiniek upraviť na mieru a tiež lepšie sledovať svoje zdravie a telesnú aj duševnú pohodu.

Autor
Dátum zverejnenia 10. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila softvérovú aktualizáciu pre smart hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic[1], [2], vďaka ktorej si môžu užívatelia lepšie prispôsobiť vzhľad hodiniek vlastnému vkusu a ľahšie plniť svoje ciele v oblasti zdravia a cvičenia. Mnohé zdravotné a fitnes funkcie sa dočkali významných vylepšení – pribudol napríklad intervalový tréning pre bežcov a cyklistov, nový program pre lepší spánok alebo sofistikovaná analýza telesnej stavby. Čo sa týka personalizácie, sú k dispozícii nové ciferníky a tiež niekoľko nových štýlových remienkov[3].

„Dobre vieme, čo si majitelia smart hodiniek želajú, a nová aktualizácia dáva užívateľom radu Galaxy Watch veľa nových možností, čo sa wellness a cvičení týka,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Hodinky Galaxy Watch4 pomáhajú užívateľom plniť ciele týkajúce sa zdravia a fitnes a sú dôležitou súčasťou našej cesty k holistickému poňatiu zdravia a osobnej pohody cez nové zážitky a inovácie.“

Motivácia k pohybu                                                                                           

Vylepšená funkcia Body Composition[4], čiže Zloženie tela poskytuje užívateľom podstatne viac informácií o ich zdravotnom stave a vývoji. Okrem stanovenia najrôznejších osobných cieľov (hmotnosť, percento telesného tuku, množstvo kostrového svalstva a pod.) môžete teraz v aplikácii Samsung Health dostávať tipy a rady pre lepšiu motiváciu. Okrem toho v tejto aplikácii nájdete aj detailné informácie o telesnej stavbe prostredníctvom digitálneho fitness programu Centr[5], za ktorým stojí známy herec Chris Hemsworth. Všetci používatelia Galaxy Watch4 navyše budú mať k dispozícii tridsaťdňový bezplatný skúšobný prístup k hlavnej časti programu Centr[6].

Je jedno, či sa chystáte na preteky alebo sa jednoducho len chcete trochu hýbať – v každom prípade určite oceníte nový intervalový tréning[7] pre bežcov a cyklistov. Môžete si v ňom nastaviť počet a trvanie jednotlivých cvičení, prípadne aj vzdialenosť, ktorú chcete ubehnúť alebo prejsť. Hodinky Galaxy Watch4 sa potom zmenia na vášho osobného trénera a budú strážiť, či svoje ciele plníte. Prípadne vám môžu samy predpísať tréningový program, v ktorom sa budú striedať intenzívnejšie a menej intenzívne časti.

Bežcom nová aktualizácia k hodinkám Galaxy Watch4 ponúka obzvlášť mnoho, od rozcvičky pred, počas, až po odpočinok a regeneráciu. Môžu si v reálnom čase merať stav kyslíka v krvi (v percentách VO2 max)[8], aby mali vždy prehľad o tom, akú záťaž na seba práve kladú. Po dobehnutí im hodinky na základe potenia pri behu poradia, koľko by mali vypiť, aby neboli dehydratovaní[9]. Okrem toho hodinky cielene merajú, ako prebieha návrat srdcovej činnosti do normálu[10], na čo sa používajú dáta generované dve minúty po ukončení intenzívnej záťaže.

                                                                          1.                                                        2.                                                     3.

1. Hodinky Galaxy Watch4 najnovšie v reálnom čase merajú stav kyslíka v krvi, takže poznáte aktuálnu záťaž pri behu, jazde na bicykli alebo aj obyčajnej chôdzi.
2. Po dobehnutí zmerajú hodinky úbytok vlhkosti v tele a odporučia, koľko vody by ste mali vypiť
3. Po intenzívnom cvičení hodinky merajú návrat srdcovej činnosti do normálu, aby ste sa mohli uistiť, že regenerácia organizmu prebieha správne.

Aby sa vám lepšie spalo

To, že hodinky Galaxy Watch4 spoľahlivo merajú spánok, ich používatelia vedia dávno. Teraz však pribudla funkcia Sleep Coaching[11], vďaka ktorej môžete svoje spacie návyky ešte vylepšiť. Program váš spánok vyhodnotí počas dvoch cyklov trvajúcich minimálne sedem dní[12] a pridelí vám jeden z tzv. spánkových symbolov – zviera, ktorému sa svojimi návykmi najviac podobáte. Nasleduje program trvajúci štyri až päť týždňov, kedy vám hodinky budú radiť, kedy si ísť ľahnúť, automaticky vás budú odkazovať na odborné články, pomôžu vám pri meditácii a budú vám zasielať pravidelné správy, ako si so spaním vediete.

 

 

Bezstarostný lev

Citlivý ježko

Krtko, čo  nemárád slnko

Opatrný jeleň

Pohodový mrož

Aligátor na love

 

Nervózny tučniak

 

Vyčerpaný žralok

 

 

 

 

 

K dobrému spánku a odpočinku je potrebné pokojné a tiché prostredie. Hodinky Galaxy Watch4 rozpoznajú, že ich majiteľ zaspal, a automaticky vypnú svetlá prepojené v systéme Samsung SmartThings, aby užívateľa nič nerušilo[13].

Podrobnejšie informácie o srdcovej činnosti

V kombinácii s vyspelou technológiou BioActive Sensor a aplikáciou Samsung Health Monitor[14] dokážu hodinky Galaxy Watch4 merať krvný tlak[15] aj EKG[16], čo dohromady umožňuje sledovať stav vlastnej srdcovej činnosti kedykoľvek a kdekoľvek. Od prvého uvedenia na trh v roku 2020 sa aplikácia Samsung Health Monitor postupne dostala do 43 krajín po celom svete. V marci pribudne 11 ďalších, napr. Kanada, Vietnam alebo Juhoafrická republika.

Väčší výber remienkov a ciferníkov

S novou aktualizáciou pre Galaxy Watch4 prichádzajú aj ďalšie možnosti úpravy vzhľadu hodiniek. Užívatelia majú na výber nové ciferníky s rôznymi farbami a fontami, takže si hodinky môžete úplne prispôsobiť vlastnej chuti a vkusu. Okrem toho sú k dispozícii nové remienky v rôznych farbách, napr. vo vínovej alebo krémovej[17].

Súčasť stále väčšieho ekosystému Android

V roku 2021 firmy Samsung a Google spoločne vyvinuli operačný systém Wear OS Powered by Samsung, ktorý umožňuje ľahšie prepojiť zariadenie s Androidom a umožňuje majiteľom hodiniek ľahko využívať najrôznejšie aplikácie z Google Play[18] (Google Maps, Google Pay, YouTube Music a ďalšie). Po ďalšej aplikácii budú používatelia môcť streamovať hudbu cez Wi-Fi alebo LTE z aplikácie YouTube Music priamo na hodinkách Galaxy Watch4[19]. Nebudú teda na prehrávanie vôbec potrebovať smartfón a môžu si užívať počúvanie kdekoľvek v teréne, alebo aj na svahu s lyžamia lyžiarskymi doplnkami, ktorými vás zásobila požičovňa lyží.

 

[1] Zariadenie ani softvér neslúžia na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu.

[2] Kompatibilný so smartfónom s operačným systémom Android 6.0 a novším s minimálnou pamäťou 1,5 GB RAM. Aktivácia zariadenia je možná len po pripojení k smartfónu s podporou mobilných služieb Google. Niektoré funkcie nie sú k dispozícii na prístrojoch inej značky ako Samsung. Zoznam kompatibilných zariadení sa líši na jednotlivých trhoch, podľa operátorov či značiek. Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente sa môžu od skutočných špecifikácií produktu líšiť, čo sa môže týkať benefitov, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti, možností alebo ďalších produktových informácií. Informácie sa môžu bez ohlásenia meniť.

[3] Remienky sa predávajú samostatne.

[4] Samsung BIA analyzuje telesné hodnoty pomocou merania bioelektrickej impedancie (BIA). Meria zloženie tela na základe hmotnosti, telesného tuku, BMI, kostrového svalstva, vody a bazálneho metabolizmu. Neslúži na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu. Dostupnosť sa na jednotlivých trhoch líši.

[5]Pri predstavení systému sú informácie v programe Centr k dispozícii len v angličtine.

[6]30 dňová skúšobná verzia programu Centr je k dispozícii používateľom aplikácie Samsung Health s hodinkami Galaxy Watch4 prepojenými so smartfónom. Ponuka platí pre všetkých užívateľov registrovaných v systéme Centr prostredníctvom aplikácie Samsung Health na Centr.com. Týka sa len nových používateľov, nie súčasných členov Centr. Služby Centr sú dostupné po celom svete. Všetci noví registrovaní užívatelia majú nárok na 30 dní neobmedzeného prístupu do systému Centr. Po uplynutí 30-dňovej bezplatnej skúšobnej doby sa účasť spoplatňuje a na konci každého obdobia automaticky obnovuje. Obnovenie je možné kedykoľvek zrušiť.

[7] Intervalový tréning je možné nastaviť aj v aplikácii Samsung Health – kliknite v menu Cvičenie na položky Beh alebo Bicykel a nastavte potrebné hodnoty. Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácie Samsung Health (v.6.21).

[8] Presné meranie VO2 max vyžaduje beh či chôdzu vo vonkajšom prostredí po dobu minimálne 20 minút so zapnutou GPS (viď užívateľská príručka). Neslúžia na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu.

[9] Pre meranie zvoľte na hodinkách Galaxy Watch4 položku Beh a bežte rýchlosťou min. 5 km/h minimálne 2,5 km. Len na použitie v interiéri.

[10] Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácie Samsung Health (v.6.21).

[11]Funkcia Sleep Coaching slúži len na všeobecné wellness účely. Výsledky meraní sú určené výhradne pre osobnú potrebu. Neslúži na odhalenie či diagnostiku chorôb alebo porúch spánku ani na ich liečbu. Pre ďalšie informácie sa obráťte na kvalifikovaný zdravotnícky personál. K dispozícii v aplikácii Samsung Health v.6.21 alebo novšej. Vyžaduje operačný systém Android 8.0 alebo novší.

[12] Vyžaduje nosenie hodiniek Galaxy Watch4 počas spánku minimálne 7 dní (5 pracovných dní + 2 víkendové) po dobu jedného mesiaca.

[13] Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácií Samsung Clock (v. 12.1.10.5) a Samsung SmartThings (v. 1.7.59.23). K dispozícii na smart zariadeniach so zaregistrovaným systémom SmartThings.

[14] Vyžaduje smartfón Samsung Galaxy s operačným systémom Android 7 alebo novším a aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je k dispozícii len v internetovom obchode Samsung Galaxy. Vzhľadom na obmedzenia v registrácii zdravotníckych zariadení funguje aplikácia Samsung Health Monitor iba na hodinkách a v smartfónoch zakúpených v krajinách, kde je služba aktuálne k dispozícii.

[15] Meranie krvného tlaku je k dispozícii iba na vybraných trhoch. Kvôli presnosti by si používatelia mali svoj prístroj kalibrovať každé štyri týždne pomocou tradičnej manžety. Aplikácia na meranie krvného tlaku nedokáže diagnostikovať hypertenziu, iné zdravotné problémy alebo známky srdcového záchvatu. Je určená len pre užívateľov starších ako 22 rokov. Neslúži ako náhrada tradičných diagnostických metód alebo liečby zaistenej kvalifikovaným zdravotníckym personálom.

[16] Meranie EKG je k dispozícii iba na vybraných trhoch. Neslúži ako náhrada tradičných diagnostických metód alebo liečby zaistenej kvalifikovaným zdravotníckym personálom. Aplikácia nie je určená pre užívateľov s arytmiou (s výnimkou arteriálnej fibrilácie) alebo pre užívateľov mladších ako 22 rokov. Používatelia by nemali nikdy na základe meraní podnikať klinické kroky ani tieto výsledky interpretovať bez konzultácie s kvalifikovaným zdravotníckym personálom.

[17] Predáva sa samostatne. Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny.

[18] Dostupnosť sa pri začatí predaja môže líšiť. Dostupnosť sa líši podľa krajiny, operátora a prístroja. Niektoré aplikácie sú spoplatnené.

[19] LTE konektivita je k dispozícii len pri LTE modeloch.

[20] Platí len pre aplikácie kompatibilné s hodinkami, stiahnuté cez Google Play Store . Vyžaduje najnovšiu verziu Google Play Store na pripojenom zariadení.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022