Vyspelé holistické wellness funkcie

Nová aktualizácia pre hodinky série Galaxy Watch4

Vďaka softvérovej aktualizácii pre Galaxy Watch4 si môžete vzhľad hodiniek upraviť na mieru a tiež lepšie sledovať svoje zdravie a telesnú aj duševnú pohodu.

Autor
Dátum zverejnenia 10. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila softvérovú aktualizáciu pre smart hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic[1], [2], vďaka ktorej si môžu užívatelia lepšie prispôsobiť vzhľad hodiniek vlastnému vkusu a ľahšie plniť svoje ciele v oblasti zdravia a cvičenia. Mnohé zdravotné a fitnes funkcie sa dočkali významných vylepšení – pribudol napríklad intervalový tréning pre bežcov a cyklistov, nový program pre lepší spánok alebo sofistikovaná analýza telesnej stavby. Čo sa týka personalizácie, sú k dispozícii nové ciferníky a tiež niekoľko nových štýlových remienkov[3].

„Dobre vieme, čo si majitelia smart hodiniek želajú, a nová aktualizácia dáva užívateľom radu Galaxy Watch veľa nových možností, čo sa wellness a cvičení týka,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Hodinky Galaxy Watch4 pomáhajú užívateľom plniť ciele týkajúce sa zdravia a fitnes a sú dôležitou súčasťou našej cesty k holistickému poňatiu zdravia a osobnej pohody cez nové zážitky a inovácie.“

Motivácia k pohybu                                                                                           

Vylepšená funkcia Body Composition[4], čiže Zloženie tela poskytuje užívateľom podstatne viac informácií o ich zdravotnom stave a vývoji. Okrem stanovenia najrôznejších osobných cieľov (hmotnosť, percento telesného tuku, množstvo kostrového svalstva a pod.) môžete teraz v aplikácii Samsung Health dostávať tipy a rady pre lepšiu motiváciu. Okrem toho v tejto aplikácii nájdete aj detailné informácie o telesnej stavbe prostredníctvom digitálneho fitness programu Centr[5], za ktorým stojí známy herec Chris Hemsworth. Všetci používatelia Galaxy Watch4 navyše budú mať k dispozícii tridsaťdňový bezplatný skúšobný prístup k hlavnej časti programu Centr[6].

Je jedno, či sa chystáte na preteky alebo sa jednoducho len chcete trochu hýbať – v každom prípade určite oceníte nový intervalový tréning[7] pre bežcov a cyklistov. Môžete si v ňom nastaviť počet a trvanie jednotlivých cvičení, prípadne aj vzdialenosť, ktorú chcete ubehnúť alebo prejsť. Hodinky Galaxy Watch4 sa potom zmenia na vášho osobného trénera a budú strážiť, či svoje ciele plníte. Prípadne vám môžu samy predpísať tréningový program, v ktorom sa budú striedať intenzívnejšie a menej intenzívne časti.

Bežcom nová aktualizácia k hodinkám Galaxy Watch4 ponúka obzvlášť mnoho, od rozcvičky pred, počas, až po odpočinok a regeneráciu. Môžu si v reálnom čase merať stav kyslíka v krvi (v percentách VO2 max)[8], aby mali vždy prehľad o tom, akú záťaž na seba práve kladú. Po dobehnutí im hodinky na základe potenia pri behu poradia, koľko by mali vypiť, aby neboli dehydratovaní[9]. Okrem toho hodinky cielene merajú, ako prebieha návrat srdcovej činnosti do normálu[10], na čo sa používajú dáta generované dve minúty po ukončení intenzívnej záťaže.

                                                                          1.                                                        2.                                                     3.

1. Hodinky Galaxy Watch4 najnovšie v reálnom čase merajú stav kyslíka v krvi, takže poznáte aktuálnu záťaž pri behu, jazde na bicykli alebo aj obyčajnej chôdzi.
2. Po dobehnutí zmerajú hodinky úbytok vlhkosti v tele a odporučia, koľko vody by ste mali vypiť
3. Po intenzívnom cvičení hodinky merajú návrat srdcovej činnosti do normálu, aby ste sa mohli uistiť, že regenerácia organizmu prebieha správne.

Aby sa vám lepšie spalo

To, že hodinky Galaxy Watch4 spoľahlivo merajú spánok, ich používatelia vedia dávno. Teraz však pribudla funkcia Sleep Coaching[11], vďaka ktorej môžete svoje spacie návyky ešte vylepšiť. Program váš spánok vyhodnotí počas dvoch cyklov trvajúcich minimálne sedem dní[12] a pridelí vám jeden z tzv. spánkových symbolov – zviera, ktorému sa svojimi návykmi najviac podobáte. Nasleduje program trvajúci štyri až päť týždňov, kedy vám hodinky budú radiť, kedy si ísť ľahnúť, automaticky vás budú odkazovať na odborné články, pomôžu vám pri meditácii a budú vám zasielať pravidelné správy, ako si so spaním vediete.

 

 

Bezstarostný lev

Citlivý ježko

Krtko, čo  nemárád slnko

Opatrný jeleň

Pohodový mrož

Aligátor na love

 

Nervózny tučniak

 

Vyčerpaný žralok

 

 

 

 

 

K dobrému spánku a odpočinku je potrebné pokojné a tiché prostredie. Hodinky Galaxy Watch4 rozpoznajú, že ich majiteľ zaspal, a automaticky vypnú svetlá prepojené v systéme Samsung SmartThings, aby užívateľa nič nerušilo[13].

Podrobnejšie informácie o srdcovej činnosti

V kombinácii s vyspelou technológiou BioActive Sensor a aplikáciou Samsung Health Monitor[14] dokážu hodinky Galaxy Watch4 merať krvný tlak[15] aj EKG[16], čo dohromady umožňuje sledovať stav vlastnej srdcovej činnosti kedykoľvek a kdekoľvek. Od prvého uvedenia na trh v roku 2020 sa aplikácia Samsung Health Monitor postupne dostala do 43 krajín po celom svete. V marci pribudne 11 ďalších, napr. Kanada, Vietnam alebo Juhoafrická republika.

Väčší výber remienkov a ciferníkov

S novou aktualizáciou pre Galaxy Watch4 prichádzajú aj ďalšie možnosti úpravy vzhľadu hodiniek. Užívatelia majú na výber nové ciferníky s rôznymi farbami a fontami, takže si hodinky môžete úplne prispôsobiť vlastnej chuti a vkusu. Okrem toho sú k dispozícii nové remienky v rôznych farbách, napr. vo vínovej alebo krémovej[17].

Súčasť stále väčšieho ekosystému Android

V roku 2021 firmy Samsung a Google spoločne vyvinuli operačný systém Wear OS Powered by Samsung, ktorý umožňuje ľahšie prepojiť zariadenie s Androidom a umožňuje majiteľom hodiniek ľahko využívať najrôznejšie aplikácie z Google Play[18] (Google Maps, Google Pay, YouTube Music a ďalšie). Po ďalšej aplikácii budú používatelia môcť streamovať hudbu cez Wi-Fi alebo LTE z aplikácie YouTube Music priamo na hodinkách Galaxy Watch4[19]. Nebudú teda na prehrávanie vôbec potrebovať smartfón a môžu si užívať počúvanie kdekoľvek v teréne, alebo aj na svahu s lyžamia lyžiarskymi doplnkami, ktorými vás zásobila požičovňa lyží.

 

[1] Zariadenie ani softvér neslúžia na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu.

[2] Kompatibilný so smartfónom s operačným systémom Android 6.0 a novším s minimálnou pamäťou 1,5 GB RAM. Aktivácia zariadenia je možná len po pripojení k smartfónu s podporou mobilných služieb Google. Niektoré funkcie nie sú k dispozícii na prístrojoch inej značky ako Samsung. Zoznam kompatibilných zariadení sa líši na jednotlivých trhoch, podľa operátorov či značiek. Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente sa môžu od skutočných špecifikácií produktu líšiť, čo sa môže týkať benefitov, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti, možností alebo ďalších produktových informácií. Informácie sa môžu bez ohlásenia meniť.

[3] Remienky sa predávajú samostatne.

[4] Samsung BIA analyzuje telesné hodnoty pomocou merania bioelektrickej impedancie (BIA). Meria zloženie tela na základe hmotnosti, telesného tuku, BMI, kostrového svalstva, vody a bazálneho metabolizmu. Neslúži na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu. Dostupnosť sa na jednotlivých trhoch líši.

[5]Pri predstavení systému sú informácie v programe Centr k dispozícii len v angličtine.

[6]30 dňová skúšobná verzia programu Centr je k dispozícii používateľom aplikácie Samsung Health s hodinkami Galaxy Watch4 prepojenými so smartfónom. Ponuka platí pre všetkých užívateľov registrovaných v systéme Centr prostredníctvom aplikácie Samsung Health na Centr.com. Týka sa len nových používateľov, nie súčasných členov Centr. Služby Centr sú dostupné po celom svete. Všetci noví registrovaní užívatelia majú nárok na 30 dní neobmedzeného prístupu do systému Centr. Po uplynutí 30-dňovej bezplatnej skúšobnej doby sa účasť spoplatňuje a na konci každého obdobia automaticky obnovuje. Obnovenie je možné kedykoľvek zrušiť.

[7] Intervalový tréning je možné nastaviť aj v aplikácii Samsung Health – kliknite v menu Cvičenie na položky Beh alebo Bicykel a nastavte potrebné hodnoty. Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácie Samsung Health (v.6.21).

[8] Presné meranie VO2 max vyžaduje beh či chôdzu vo vonkajšom prostredí po dobu minimálne 20 minút so zapnutou GPS (viď užívateľská príručka). Neslúžia na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu.

[9] Pre meranie zvoľte na hodinkách Galaxy Watch4 položku Beh a bežte rýchlosťou min. 5 km/h minimálne 2,5 km. Len na použitie v interiéri.

[10] Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácie Samsung Health (v.6.21).

[11]Funkcia Sleep Coaching slúži len na všeobecné wellness účely. Výsledky meraní sú určené výhradne pre osobnú potrebu. Neslúži na odhalenie či diagnostiku chorôb alebo porúch spánku ani na ich liečbu. Pre ďalšie informácie sa obráťte na kvalifikovaný zdravotnícky personál. K dispozícii v aplikácii Samsung Health v.6.21 alebo novšej. Vyžaduje operačný systém Android 8.0 alebo novší.

[12] Vyžaduje nosenie hodiniek Galaxy Watch4 počas spánku minimálne 7 dní (5 pracovných dní + 2 víkendové) po dobu jedného mesiaca.

[13] Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácií Samsung Clock (v. 12.1.10.5) a Samsung SmartThings (v. 1.7.59.23). K dispozícii na smart zariadeniach so zaregistrovaným systémom SmartThings.

[14] Vyžaduje smartfón Samsung Galaxy s operačným systémom Android 7 alebo novším a aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je k dispozícii len v internetovom obchode Samsung Galaxy. Vzhľadom na obmedzenia v registrácii zdravotníckych zariadení funguje aplikácia Samsung Health Monitor iba na hodinkách a v smartfónoch zakúpených v krajinách, kde je služba aktuálne k dispozícii.

[15] Meranie krvného tlaku je k dispozícii iba na vybraných trhoch. Kvôli presnosti by si používatelia mali svoj prístroj kalibrovať každé štyri týždne pomocou tradičnej manžety. Aplikácia na meranie krvného tlaku nedokáže diagnostikovať hypertenziu, iné zdravotné problémy alebo známky srdcového záchvatu. Je určená len pre užívateľov starších ako 22 rokov. Neslúži ako náhrada tradičných diagnostických metód alebo liečby zaistenej kvalifikovaným zdravotníckym personálom.

[16] Meranie EKG je k dispozícii iba na vybraných trhoch. Neslúži ako náhrada tradičných diagnostických metód alebo liečby zaistenej kvalifikovaným zdravotníckym personálom. Aplikácia nie je určená pre užívateľov s arytmiou (s výnimkou arteriálnej fibrilácie) alebo pre užívateľov mladších ako 22 rokov. Používatelia by nemali nikdy na základe meraní podnikať klinické kroky ani tieto výsledky interpretovať bez konzultácie s kvalifikovaným zdravotníckym personálom.

[17] Predáva sa samostatne. Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny.

[18] Dostupnosť sa pri začatí predaja môže líšiť. Dostupnosť sa líši podľa krajiny, operátora a prístroja. Niektoré aplikácie sú spoplatnené.

[19] LTE konektivita je k dispozícii len pri LTE modeloch.

[20] Platí len pre aplikácie kompatibilné s hodinkami, stiahnuté cez Google Play Store . Vyžaduje najnovšiu verziu Google Play Store na pripojenom zariadení.

Najnovšie

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

s pomocou teplotného senzora

Na hodinkách radu Galaxy Watch5 je teraz možné sledovať menštruačný cyklus

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že súčasťou funkcie Cycle Tracking (sledovanie menštruačného cyklu) bude naďalej aj meranie teploty pokožky. Používateľky hodiniek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro tak môžu pohodlne získať podstatne podrobnejšie informácie o svojom menštruačnom cykle a celkovom zdraví. Funkcia bude postupne k dispozícii prostredníctvom aktualizácie aplikácie Samsung Health v Južnej Kórei, v Spojených štátoch a v 30 krajinách v Európe, vrátane […]

20. apríla 2023

…s dvoma produktovými tipmi v rôznych cenových kategóriách…

Päť tipov na výber slúchadiel na šport

Patríte medzi aktívnych ľudí, ktorí s nástupom jari vybiehajú na outdoorové bežecké trasy? Alebo sa práve vo fitku pripravujete na letnú plavkovú sezónu? Takmer pri všetkých individuálnych športoch pomáha hudba prekonať vyčerpanie, chytiť druhý dych a docieliť vyššie výkony. K tomu je potrebné správne zvoliť nielen playlist, ale aj slúchadlá. Tu nájdete niekoľko konkrétnych tipov na výber slúchadiel vhodných pre šport.

7. apríla 2023

Spite ako v bavlnke

Ako zlepšiť spánkový režim? Pomôžu moderné technológie

Priemerný človek prespí približne jednu tretinu svojho života, čo je okolo 26 rokov. To znamená, že bez spánku jednoducho nevieme existovať.

7. apríla 2023

To najlepšie vo svojej lige

Huawei WATCH Ultimate

Huawei uvádza na slovenský trh smart hodinky WATCH Ultimate s luxusným dizajnom a prémiovými funkciami

7. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022