Vyspelé holistické wellness funkcie

Nová aktualizácia pre hodinky série Galaxy Watch4

Vďaka softvérovej aktualizácii pre Galaxy Watch4 si môžete vzhľad hodiniek upraviť na mieru a tiež lepšie sledovať svoje zdravie a telesnú aj duševnú pohodu.

Autor
Dátum zverejnenia 10. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila softvérovú aktualizáciu pre smart hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic[1], [2], vďaka ktorej si môžu užívatelia lepšie prispôsobiť vzhľad hodiniek vlastnému vkusu a ľahšie plniť svoje ciele v oblasti zdravia a cvičenia. Mnohé zdravotné a fitnes funkcie sa dočkali významných vylepšení – pribudol napríklad intervalový tréning pre bežcov a cyklistov, nový program pre lepší spánok alebo sofistikovaná analýza telesnej stavby. Čo sa týka personalizácie, sú k dispozícii nové ciferníky a tiež niekoľko nových štýlových remienkov[3].

„Dobre vieme, čo si majitelia smart hodiniek želajú, a nová aktualizácia dáva užívateľom radu Galaxy Watch veľa nových možností, čo sa wellness a cvičení týka,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Hodinky Galaxy Watch4 pomáhajú užívateľom plniť ciele týkajúce sa zdravia a fitnes a sú dôležitou súčasťou našej cesty k holistickému poňatiu zdravia a osobnej pohody cez nové zážitky a inovácie.“

Motivácia k pohybu                                                                                           

Vylepšená funkcia Body Composition[4], čiže Zloženie tela poskytuje užívateľom podstatne viac informácií o ich zdravotnom stave a vývoji. Okrem stanovenia najrôznejších osobných cieľov (hmotnosť, percento telesného tuku, množstvo kostrového svalstva a pod.) môžete teraz v aplikácii Samsung Health dostávať tipy a rady pre lepšiu motiváciu. Okrem toho v tejto aplikácii nájdete aj detailné informácie o telesnej stavbe prostredníctvom digitálneho fitness programu Centr[5], za ktorým stojí známy herec Chris Hemsworth. Všetci používatelia Galaxy Watch4 navyše budú mať k dispozícii tridsaťdňový bezplatný skúšobný prístup k hlavnej časti programu Centr[6].

Je jedno, či sa chystáte na preteky alebo sa jednoducho len chcete trochu hýbať – v každom prípade určite oceníte nový intervalový tréning[7] pre bežcov a cyklistov. Môžete si v ňom nastaviť počet a trvanie jednotlivých cvičení, prípadne aj vzdialenosť, ktorú chcete ubehnúť alebo prejsť. Hodinky Galaxy Watch4 sa potom zmenia na vášho osobného trénera a budú strážiť, či svoje ciele plníte. Prípadne vám môžu samy predpísať tréningový program, v ktorom sa budú striedať intenzívnejšie a menej intenzívne časti.

Bežcom nová aktualizácia k hodinkám Galaxy Watch4 ponúka obzvlášť mnoho, od rozcvičky pred, počas, až po odpočinok a regeneráciu. Môžu si v reálnom čase merať stav kyslíka v krvi (v percentách VO2 max)[8], aby mali vždy prehľad o tom, akú záťaž na seba práve kladú. Po dobehnutí im hodinky na základe potenia pri behu poradia, koľko by mali vypiť, aby neboli dehydratovaní[9]. Okrem toho hodinky cielene merajú, ako prebieha návrat srdcovej činnosti do normálu[10], na čo sa používajú dáta generované dve minúty po ukončení intenzívnej záťaže.

                                                                          1.                                                        2.                                                     3.

1. Hodinky Galaxy Watch4 najnovšie v reálnom čase merajú stav kyslíka v krvi, takže poznáte aktuálnu záťaž pri behu, jazde na bicykli alebo aj obyčajnej chôdzi.
2. Po dobehnutí zmerajú hodinky úbytok vlhkosti v tele a odporučia, koľko vody by ste mali vypiť
3. Po intenzívnom cvičení hodinky merajú návrat srdcovej činnosti do normálu, aby ste sa mohli uistiť, že regenerácia organizmu prebieha správne.

Aby sa vám lepšie spalo

To, že hodinky Galaxy Watch4 spoľahlivo merajú spánok, ich používatelia vedia dávno. Teraz však pribudla funkcia Sleep Coaching[11], vďaka ktorej môžete svoje spacie návyky ešte vylepšiť. Program váš spánok vyhodnotí počas dvoch cyklov trvajúcich minimálne sedem dní[12] a pridelí vám jeden z tzv. spánkových symbolov – zviera, ktorému sa svojimi návykmi najviac podobáte. Nasleduje program trvajúci štyri až päť týždňov, kedy vám hodinky budú radiť, kedy si ísť ľahnúť, automaticky vás budú odkazovať na odborné články, pomôžu vám pri meditácii a budú vám zasielať pravidelné správy, ako si so spaním vediete.

 

 

Bezstarostný lev

Citlivý ježko

Krtko, čo  nemárád slnko

Opatrný jeleň

Pohodový mrož

Aligátor na love

 

Nervózny tučniak

 

Vyčerpaný žralok

 

 

 

 

 

K dobrému spánku a odpočinku je potrebné pokojné a tiché prostredie. Hodinky Galaxy Watch4 rozpoznajú, že ich majiteľ zaspal, a automaticky vypnú svetlá prepojené v systéme Samsung SmartThings, aby užívateľa nič nerušilo[13].

Podrobnejšie informácie o srdcovej činnosti

V kombinácii s vyspelou technológiou BioActive Sensor a aplikáciou Samsung Health Monitor[14] dokážu hodinky Galaxy Watch4 merať krvný tlak[15] aj EKG[16], čo dohromady umožňuje sledovať stav vlastnej srdcovej činnosti kedykoľvek a kdekoľvek. Od prvého uvedenia na trh v roku 2020 sa aplikácia Samsung Health Monitor postupne dostala do 43 krajín po celom svete. V marci pribudne 11 ďalších, napr. Kanada, Vietnam alebo Juhoafrická republika.

Väčší výber remienkov a ciferníkov

S novou aktualizáciou pre Galaxy Watch4 prichádzajú aj ďalšie možnosti úpravy vzhľadu hodiniek. Užívatelia majú na výber nové ciferníky s rôznymi farbami a fontami, takže si hodinky môžete úplne prispôsobiť vlastnej chuti a vkusu. Okrem toho sú k dispozícii nové remienky v rôznych farbách, napr. vo vínovej alebo krémovej[17].

Súčasť stále väčšieho ekosystému Android

V roku 2021 firmy Samsung a Google spoločne vyvinuli operačný systém Wear OS Powered by Samsung, ktorý umožňuje ľahšie prepojiť zariadenie s Androidom a umožňuje majiteľom hodiniek ľahko využívať najrôznejšie aplikácie z Google Play[18] (Google Maps, Google Pay, YouTube Music a ďalšie). Po ďalšej aplikácii budú používatelia môcť streamovať hudbu cez Wi-Fi alebo LTE z aplikácie YouTube Music priamo na hodinkách Galaxy Watch4[19]. Nebudú teda na prehrávanie vôbec potrebovať smartfón a môžu si užívať počúvanie kdekoľvek v teréne, alebo aj na svahu s lyžamia lyžiarskymi doplnkami, ktorými vás zásobila požičovňa lyží.

 

[1] Zariadenie ani softvér neslúžia na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu.

[2] Kompatibilný so smartfónom s operačným systémom Android 6.0 a novším s minimálnou pamäťou 1,5 GB RAM. Aktivácia zariadenia je možná len po pripojení k smartfónu s podporou mobilných služieb Google. Niektoré funkcie nie sú k dispozícii na prístrojoch inej značky ako Samsung. Zoznam kompatibilných zariadení sa líši na jednotlivých trhoch, podľa operátorov či značiek. Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente sa môžu od skutočných špecifikácií produktu líšiť, čo sa môže týkať benefitov, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti, možností alebo ďalších produktových informácií. Informácie sa môžu bez ohlásenia meniť.

[3] Remienky sa predávajú samostatne.

[4] Samsung BIA analyzuje telesné hodnoty pomocou merania bioelektrickej impedancie (BIA). Meria zloženie tela na základe hmotnosti, telesného tuku, BMI, kostrového svalstva, vody a bazálneho metabolizmu. Neslúži na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu. Dostupnosť sa na jednotlivých trhoch líši.

[5]Pri predstavení systému sú informácie v programe Centr k dispozícii len v angličtine.

[6]30 dňová skúšobná verzia programu Centr je k dispozícii používateľom aplikácie Samsung Health s hodinkami Galaxy Watch4 prepojenými so smartfónom. Ponuka platí pre všetkých užívateľov registrovaných v systéme Centr prostredníctvom aplikácie Samsung Health na Centr.com. Týka sa len nových používateľov, nie súčasných členov Centr. Služby Centr sú dostupné po celom svete. Všetci noví registrovaní užívatelia majú nárok na 30 dní neobmedzeného prístupu do systému Centr. Po uplynutí 30-dňovej bezplatnej skúšobnej doby sa účasť spoplatňuje a na konci každého obdobia automaticky obnovuje. Obnovenie je možné kedykoľvek zrušiť.

[7] Intervalový tréning je možné nastaviť aj v aplikácii Samsung Health – kliknite v menu Cvičenie na položky Beh alebo Bicykel a nastavte potrebné hodnoty. Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácie Samsung Health (v.6.21).

[8] Presné meranie VO2 max vyžaduje beh či chôdzu vo vonkajšom prostredí po dobu minimálne 20 minút so zapnutou GPS (viď užívateľská príručka). Neslúžia na diagnostiku chorôb alebo iných problémov ani na ich liečbu či prevenciu.

[9] Pre meranie zvoľte na hodinkách Galaxy Watch4 položku Beh a bežte rýchlosťou min. 5 km/h minimálne 2,5 km. Len na použitie v interiéri.

[10] Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácie Samsung Health (v.6.21).

[11]Funkcia Sleep Coaching slúži len na všeobecné wellness účely. Výsledky meraní sú určené výhradne pre osobnú potrebu. Neslúži na odhalenie či diagnostiku chorôb alebo porúch spánku ani na ich liečbu. Pre ďalšie informácie sa obráťte na kvalifikovaný zdravotnícky personál. K dispozícii v aplikácii Samsung Health v.6.21 alebo novšej. Vyžaduje operačný systém Android 8.0 alebo novší.

[12] Vyžaduje nosenie hodiniek Galaxy Watch4 počas spánku minimálne 7 dní (5 pracovných dní + 2 víkendové) po dobu jedného mesiaca.

[13] Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácií Samsung Clock (v. 12.1.10.5) a Samsung SmartThings (v. 1.7.59.23). K dispozícii na smart zariadeniach so zaregistrovaným systémom SmartThings.

[14] Vyžaduje smartfón Samsung Galaxy s operačným systémom Android 7 alebo novším a aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je k dispozícii len v internetovom obchode Samsung Galaxy. Vzhľadom na obmedzenia v registrácii zdravotníckych zariadení funguje aplikácia Samsung Health Monitor iba na hodinkách a v smartfónoch zakúpených v krajinách, kde je služba aktuálne k dispozícii.

[15] Meranie krvného tlaku je k dispozícii iba na vybraných trhoch. Kvôli presnosti by si používatelia mali svoj prístroj kalibrovať každé štyri týždne pomocou tradičnej manžety. Aplikácia na meranie krvného tlaku nedokáže diagnostikovať hypertenziu, iné zdravotné problémy alebo známky srdcového záchvatu. Je určená len pre užívateľov starších ako 22 rokov. Neslúži ako náhrada tradičných diagnostických metód alebo liečby zaistenej kvalifikovaným zdravotníckym personálom.

[16] Meranie EKG je k dispozícii iba na vybraných trhoch. Neslúži ako náhrada tradičných diagnostických metód alebo liečby zaistenej kvalifikovaným zdravotníckym personálom. Aplikácia nie je určená pre užívateľov s arytmiou (s výnimkou arteriálnej fibrilácie) alebo pre užívateľov mladších ako 22 rokov. Používatelia by nemali nikdy na základe meraní podnikať klinické kroky ani tieto výsledky interpretovať bez konzultácie s kvalifikovaným zdravotníckym personálom.

[17] Predáva sa samostatne. Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny.

[18] Dostupnosť sa pri začatí predaja môže líšiť. Dostupnosť sa líši podľa krajiny, operátora a prístroja. Niektoré aplikácie sú spoplatnené.

[19] LTE konektivita je k dispozícii len pri LTE modeloch.

[20] Platí len pre aplikácie kompatibilné s hodinkami, stiahnuté cez Google Play Store . Vyžaduje najnovšiu verziu Google Play Store na pripojenom zariadení.

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023