S najnovším ARTPEC-8

Nová generácia IP kamier s hlbokým učením

Spoločnosť Axis Communications predstavuje prvé IP kamery postavené na 8. generácii svojho systému na čipe (SoC) ARTPEC-8 a s procesorom s hlbokým učením (DLPU), ktorý umožňuje pokročilé funkcie a výkonnú edge analytiku s hlbokým učením. Videoanalýza priamo v koncovom zariadení prináša významné výhody, umožňuje rýchlejšie reakcie na aktuálne udalosti a prináša úsporu nákladov, pretože je […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 29. októbra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications predstavuje prvé IP kamery postavené na 8. generácii svojho systému na čipe (SoC) ARTPEC-8 a s procesorom s hlbokým učením (DLPU), ktorý umožňuje pokročilé funkcie a výkonnú edge analytiku s hlbokým učením.

Videoanalýza priamo v koncovom zariadení prináša významné výhody, umožňuje rýchlejšie reakcie na aktuálne udalosti a prináša úsporu nákladov, pretože je potrebná menšia šírka pásma a úložiska aj menší počet serverov. Tým sa znižuje aj riziko straty citlivých dát a zlepšuje sa škálovateľnosť systému. Navyše vďaka podpore platformy AXIS Camera Application Platform (ACAP) vo verzii 4 posilňuje riešenia Axis založené na počítačovom videní.


AXIS Q3536-LVE a AXIS Q3538-LVE

Kamera AXIS Q3538-LVE ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a forenzné detaily v špičkovom 4K rozlíšení. Kamera AXIS Q3536-LVE ponúka rozlíšenie 4 Mpx a k dispozícii sú na výber rôzne objektívy: širokouhlý 9 mm objektív na dohľad nad veľkým priestranstvom (s veľkým pokrytím) a teleobjektív 29 mm na dohľad z diaľky s využitím optického priblíženia. Tieto kupolovité kamery sú vybavené inovatívnym IR štítom, ktorý zabraňuje spätným odrazom od prachu, dažďa a snehu, takže poskytujú vždy ostrý obraz. Technológia Axis OptimizedIR zaručuje jasný obraz i v úplnej tme. Ich súčasťou sú aj technológie Axis Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR, ktoré zaručujú vernosť farieb a dokonalé detaily v náročných svetelných podmienkach. S technológiou AXIS Object Analytics ďalej ponúkajú vysoko diferencovanú klasifikáciu objektov a spoľahlivú detekciu s menším počtom falošne pozitívnych výsledkov. Kamery sú uzavreté v puzdrách odolných voči vandalom a odolávajú extrémnym teplotám. Vybavené sú vstavanými funkciami kybernetickej bezpečnosti, ktoré zabraňujú neoprávnenému prístupu a chránia systém. Napríklad Axis Edge Vault ID chráni zariadenia Axis a zjednodušuje autorizáciu produktov Axis v sieti. Okrem toho obsahujú modul TPM (Trusted Platform Module), ktorý je certifikovaný podľa štandardu FIPS 140-2 úrovne 2.

Medzi najdôležitejšie charakteristiky patria:


Vonkajšia boxová kamera AXIS Q1656-LE

Najnovším systémom na čipe (SoC) spoločnosti Axis s podporou pokročilých funkcií a výkonných aplikácií založených na hlbokom učení v koncovom zariadení je vybavená tiež kamera AXIS Q1656-LE. Táto vysoko výkonná boxová kamera s 1/1,8″ senzorom ponúka pôsobivý výkon s rozlíšením 4 Mpx pri rýchlosti až 60 fps. Súčasťou je aj technológia Lightfinder 2.0, ktorá umožňuje robiť vynikajúce forenzné snímky aj pri nízkom osvetlení. Vďaka voliteľnej vlnovej dĺžke infračerveného žiarenia je u nej navyše možné voliť medzi vstavaným či oddeliteľným LED prisvietením.

Kamera je uzavretá v robustnom puzdre odolnom proti nárazu so stupňom krytia IK10 a odoláva vetru s rýchlosťou až 60 m/s. Je vode odolná a proti poveternostným vplyvom má vstavaný stierač, ktorý zaručuje skvelé snímky i počas sneženia, či za dažďa. Je vybavená diaľkovým priblížením a zaostrovaním a má tiež podporu PoE a redundantného jednosmerného napájania pre flexibilnú inštaláciu a údržbu. Vylepšené funkcie zabezpečenia zabraňuje neoprávnenému prístupu a slúžia k lepšej ochrane celého systému.

Medzi najdôležitejšie charakteristiky patria:


Nové kamery budú dostupné v 4. štvrťroku 2021 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022