S najnovším ARTPEC-8

Nová generácia IP kamier s hlbokým učením

Spoločnosť Axis Communications predstavuje prvé IP kamery postavené na 8. generácii svojho systému na čipe (SoC) ARTPEC-8 a s procesorom s hlbokým učením (DLPU), ktorý umožňuje pokročilé funkcie a výkonnú edge analytiku s hlbokým učením. Videoanalýza priamo v koncovom zariadení prináša významné výhody, umožňuje rýchlejšie reakcie na aktuálne udalosti a prináša úsporu nákladov, pretože je […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 29. októbra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications predstavuje prvé IP kamery postavené na 8. generácii svojho systému na čipe (SoC) ARTPEC-8 a s procesorom s hlbokým učením (DLPU), ktorý umožňuje pokročilé funkcie a výkonnú edge analytiku s hlbokým učením.

Videoanalýza priamo v koncovom zariadení prináša významné výhody, umožňuje rýchlejšie reakcie na aktuálne udalosti a prináša úsporu nákladov, pretože je potrebná menšia šírka pásma a úložiska aj menší počet serverov. Tým sa znižuje aj riziko straty citlivých dát a zlepšuje sa škálovateľnosť systému. Navyše vďaka podpore platformy AXIS Camera Application Platform (ACAP) vo verzii 4 posilňuje riešenia Axis založené na počítačovom videní.


AXIS Q3536-LVE a AXIS Q3538-LVE

Kamera AXIS Q3538-LVE ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a forenzné detaily v špičkovom 4K rozlíšení. Kamera AXIS Q3536-LVE ponúka rozlíšenie 4 Mpx a k dispozícii sú na výber rôzne objektívy: širokouhlý 9 mm objektív na dohľad nad veľkým priestranstvom (s veľkým pokrytím) a teleobjektív 29 mm na dohľad z diaľky s využitím optického priblíženia. Tieto kupolovité kamery sú vybavené inovatívnym IR štítom, ktorý zabraňuje spätným odrazom od prachu, dažďa a snehu, takže poskytujú vždy ostrý obraz. Technológia Axis OptimizedIR zaručuje jasný obraz i v úplnej tme. Ich súčasťou sú aj technológie Axis Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR, ktoré zaručujú vernosť farieb a dokonalé detaily v náročných svetelných podmienkach. S technológiou AXIS Object Analytics ďalej ponúkajú vysoko diferencovanú klasifikáciu objektov a spoľahlivú detekciu s menším počtom falošne pozitívnych výsledkov. Kamery sú uzavreté v puzdrách odolných voči vandalom a odolávajú extrémnym teplotám. Vybavené sú vstavanými funkciami kybernetickej bezpečnosti, ktoré zabraňujú neoprávnenému prístupu a chránia systém. Napríklad Axis Edge Vault ID chráni zariadenia Axis a zjednodušuje autorizáciu produktov Axis v sieti. Okrem toho obsahujú modul TPM (Trusted Platform Module), ktorý je certifikovaný podľa štandardu FIPS 140-2 úrovne 2.

Medzi najdôležitejšie charakteristiky patria:


Vonkajšia boxová kamera AXIS Q1656-LE

Najnovším systémom na čipe (SoC) spoločnosti Axis s podporou pokročilých funkcií a výkonných aplikácií založených na hlbokom učení v koncovom zariadení je vybavená tiež kamera AXIS Q1656-LE. Táto vysoko výkonná boxová kamera s 1/1,8″ senzorom ponúka pôsobivý výkon s rozlíšením 4 Mpx pri rýchlosti až 60 fps. Súčasťou je aj technológia Lightfinder 2.0, ktorá umožňuje robiť vynikajúce forenzné snímky aj pri nízkom osvetlení. Vďaka voliteľnej vlnovej dĺžke infračerveného žiarenia je u nej navyše možné voliť medzi vstavaným či oddeliteľným LED prisvietením.

Kamera je uzavretá v robustnom puzdre odolnom proti nárazu so stupňom krytia IK10 a odoláva vetru s rýchlosťou až 60 m/s. Je vode odolná a proti poveternostným vplyvom má vstavaný stierač, ktorý zaručuje skvelé snímky i počas sneženia, či za dažďa. Je vybavená diaľkovým priblížením a zaostrovaním a má tiež podporu PoE a redundantného jednosmerného napájania pre flexibilnú inštaláciu a údržbu. Vylepšené funkcie zabezpečenia zabraňuje neoprávnenému prístupu a slúžia k lepšej ochrane celého systému.

Medzi najdôležitejšie charakteristiky patria:


Nové kamery budú dostupné v 4. štvrťroku 2021 prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021