AXIS W120

Nová nositeľná kamera Axis prináša funkciu živého streamovania vďaka integrovanému LTE/4G modulu

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh novú kameru nositeľnú na tele AXIS W120. Kamera nájde svoje využitie primárne v bezpečnostnom sektore a má zabudované LTE/4G, Wi-Fi a Bluetooth moduly, ktoré umožňujú priame streamovanie cez AXIS Body Worn Live službu. Svojim používateľom tak dáva pocit, že v tom nie sú sami. Vďaka video streamu na vyžiadanie a sledovaniu […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 29. februára 2024
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh novú kameru nositeľnú na tele AXIS W120. Kamera nájde svoje využitie primárne v bezpečnostnom sektore a má zabudované LTE/4G, Wi-Fi a Bluetooth moduly, ktoré umožňujú priame streamovanie cez AXIS Body Worn Live službu. Svojim používateľom tak dáva pocit, že v tom nie sú sami. Vďaka video streamu na vyžiadanie a sledovaniu polohy vždy niekto vie, čo a kde sa práve deje.

Kamery Axis určené na nosenie na tele už pozná široká škála profesionálov, hlavne z radov polície a bezpečnostných agentúr. Prinášajú množstvo výhod pri získavaní dôkazov, prevencii a tiež pri školeniach policajtov alebo personálu bezpečnostných agentúr. Kamery našli využitie aj v iných odvetviach a profesiách, ako sú napr. revízori, zdravotníci, skladníci, technici v priemysle a kritickej infraštruktúre, ale aj kuriéri – a to na zabezpečenie lepšej evidencie procesov a pracovných činností, ale aj ako silný preventívny nástrojom pri komunikácii s ľuďmi.

Živé spojenie s operátorom

Kamera AXIS W120 ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu a čistý zvuk s pokročilým potlačením vetra i šumu. Obraz má prirodzenejšie farby, s menším šumom aj v scénach s nízkym osvetlením a taktiež lepší kontrast. Zosilňovač hlasu ponúka čistejší a lepšie rozoznateľný záznam reči.

Vybavená má veľké, ľahko prístupné tlačidlom a ponúka živé streamovanie prostredníctvom vstavaného LTE/4G modulu a služby AXIS Body Worn Live. Ak to používateľ kamery povolí, môže operátor centrálneho dispečingu vidieť celý incident v priamom prenose, čo mu pomáha situáciu adekvátnejšie vyhodnotiť (klasifikovať) a urýchliť taktické rozhodovanie – môže napríklad dať nositeľom rýchle pokyny alebo okamžite privolať ďalšiu pomoc, keď si to žiada situácia. Veľkým prínosom je to pre dispečing pracujúci v paralelnom, ale najmä v sekvenčnom (sériovom) procesnom režime, kde dve alebo viac osôb (typicky telefonista a dispečer v zdravotníckom operačnom stredisku) pracujú spoločne a môžu navzájom zdieľať živý video záznam.

Režim nahrávania a mobilné aplikácie

Jednou z funkcií kamery je tzv. buffer alebo prednahrávka. Táto až 120 sekundová sekvencia sa nahráva nepretržite a pripojí sa automaticky k nahrávke vo chvíli, keď sa kamera aktivuje. To umožňuje „vrátiť čas“ a lepšie zmapovať kontext danej situácie aj podnety a reakcie jednotlivých účastníkov. Kamera môže fungovať ako v transparentnom, tak aj v tzv. stealth alebo diskrétnom režime skrytého nahrávania.

Mobilná aplikácia AXIS Body Worn Assistant pre iPhone a Android zabezpečí okamžitý prístup k uloženým záznamom v nositeľnej kamere, vďaka čomu je možné priamo v teréne napr. kategorizovať nahrávku, pripojiť k nej poznámky a pod. Všetky pridané informácie sa stanú súčasťou metadát a po pripojení k dockovacej stanici sa automaticky prenášajú z kamery do úložiska. Funkcia živého náhľadu v teréne pomáha správne umiestniť kameru na telo, alebo ju možno využiť aj na sledovanie živej akcie napríklad spoza rohu alebo za bezpečnou bariérou.

Navrhnutá pre bezpečnostných profesionálov

Kamera je postavená na otvorenej architektúre a zákazníkom ponúka jednoduchú integráciu do ich existujúcich VMS a EMS systémov tretích strán, či už vo forme on-premise alebo cloudového riešenia, čo umožní integráciu s ďalšími dátami kamerového dohľadu bez potreby ďalšej investície. Toto riešenie je možné dodať aj ako kompletný end-to-end systém s využitím AXIS Camera Station, vlastného VMS výrobcu.

Výdrž batérie až 15 hodín na jedno nabitie je možné na cestách predĺžiť pomocou akejkoľvek USB-C nabíjačky. Rýchle dobíjanie zabezpečí, že je pripravený na použitie prakticky vždy keď ju potrebujete.

Dokovacia stanica a systémový ovládač sú samostatné jednotky. AXIS W120 má navyše funkciu self- assign, ktorá umožní pomocou RFID štítku alebo ID karty okamžite spárovať kameru s konkrétnym používateľom. Vďaka tomu je možné ľahko a rýchlo zdieľať skupinu kamier s viacerými používateľmi (pracovnými smenami). Pri uložení do dockovacej stanice sa kamera odhlási od používateľa a po vybratí z dockovacej stanice a načítaní kódu z RFID tagu alebo ID karty sa ihneď spáruje s novým používateľom. Tým je potrebný počet kamier na stanici menší a zároveň zostávajú plne personalizované používateľské profily. Systém je možné ľubovoľne škálovať a dockovacie stanice môžu byť umiestnené na jednom, alebo aj na viacerých miestach.

Šifrovanie a špičkové zabezpečenie

Samozrejmosťou sú funkcie šifrovania a kybernetickej bezpečnosti. Dátový stream je chránený šifrovaním po celej trase medzi oboma koncovými bodmi a kameru hardvérovo chráni platforma Axis Edge Vault, ktorá zabezpečuje zariadenie aj uložené citlivé informácie pred neoprávneným prístupom. Zaznamenané dáta sú po celý čas šifrované pomocou AES 256 a HTTP s TLS. Vďaka funkcii bezpečného spúšťania je možné do kamery inštalovať iba autorizovaný softvér. Kamera W120 je tiež kompatibilná s CJIS a spĺňa oficiálne štandardy FBI pre kybernetickú bezpečnosť. Na živé vysielanie navyše používa úplné end-to-end šifrovanie XChaCha20-Poly1305.


Medzi kľúčové charakteristiky AXIS W120 Body Worn patria:


Nová kamera na nosenie na tele AXIS W120 je na Slovensku k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis od februára 2024.

Viac informácií o možnosti využitia nositeľných kamier Axis a krátke video nájdete na tejto stránke.

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024