Nielen pre policajtov

Nová „nositeľná kamera pre každého“ od Axisu prináša výhody vo viacerých odvetviach

Spoločnosť Axis Communications uvádza nový model kamery AXIS W101 s prívlastkom „nositeľná kamera pre každého“. Ide o prírastok v rade kamier Axis určených na nosenie na tele, ktoré už poznajú a oceňujú profesionáli hlavne z radov polície a bezpečnostných agentúr. Nový model AXIS W101 prichádza v bielej i čiernej farbe a sprístupňuje výhody záznamu prostredníctvom […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 18. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications uvádza nový model kamery AXIS W101 s prívlastkom „nositeľná kamera pre každého“. Ide o prírastok v rade kamier Axis určených na nosenie na tele, ktoré už poznajú a oceňujú profesionáli hlavne z radov polície a bezpečnostných agentúr. Nový model AXIS W101 prichádza v bielej i čiernej farbe a sprístupňuje výhody záznamu prostredníctvom kamery nosenej na tele veľkému okruhu ďalších odvetví.

Kamera AXIS W101 ponúka vylepšenú obrazovú kvalitu a zvuk s potlačením šumu. Obraz má prirodzenejšie farby, s menším šumom v scénach s nízkym osvetlením a taktiež lepší kontrast. Vynikajúca ostrosť obrazu je dosiahnutá vďaka kratším časom uzávierky. Zosilňovač hlasu zaisťuje čistejší a lepšie rozpoznateľný záznam reči.

Kamera je vybavená veľkým, ľahko prístupným tlačidlom, ktoré spúšťa záznam jediným kliknutím. Vylepšené uchytenie umožňuje zaobstarať stabilný záznam v každej situácii. Kľúčovou funkciou je možnosť aktivovať tzv. buffer alebo pred nahrávku. Táto až 90 sekundová sekvencia sa automaticky pripojí k videu vo chvíli, keď nositeľ zapne kameru. To umožňuje v podstate „vrátiť čas o minútu a pol späť“ ešte pred moment, kedy používateľ zahájil nahrávanie, a lepšie tak zmapovať pôvod, podnety i reakcie jednotlivých účastníkov celej situácie.

Mobilná aplikácia a záznam metadát

Dôležitou súčasťou systému nositeľnej kamery je mobilná aplikácia pre systémy iOS a Android umožňujúca prezeranie a označovanie situačných momentov v teréne. Je to ideálny doplnok pre každého, kto chce mať rýchly a ľahký prístup k náhľadu videozáznamu. Videá z kamery nie je možné v aplikácii mazať alebo vystrihávať ich časti. Používatelia však môžu dopĺňať ich o poznámky a ďalšie informácie, ktoré sa po vložení do dokovej stanice uložia k videu ako súčasť metadát.

Kamery nosené na tele môžu do záznamov automaticky ukladať aj ďalšie typy metadát. Jedným z príkladov je údaj o polohe. Spojením videa so zemepisnými súradnicami miesta, kde bolo natočené, možno výrazne zvýšiť dôkaznú hodnotu záznamu. V porovnaní so svojim predchodcom podporuje kamera AXIS W101 viac systémov GNSS, vrátane GPS, Glonass a Galileo, čo umožňuje presnejšiu lokalizáciu polohy. Zároveň sa tým otvárajú nové možnosti využitia polohových záznamov pre prípadné geolokačné služby špecializovaných technologických firiem.

Dve farby a výdrž batérie až 17 hodín

Kamera AXIS W101 je k dispozícii v dvoch farbách – bielej a čiernej. Nájde tak lepšie uplatnenie pri aplikáciách, kde má poskytnúť diskrétny dohľad, ako aj pri aplikáciách, kedy má byť naopak jasne viditeľná a odrádzať od prípadného incidentu. Batéria je koncipovaná tak, aby vydržala celý životný cyklus kamery. Pri kamere AXIS W101 je prevádzková doba v zapnutom „hybridnom stand-by“ režime až 17 hodín, pričom pri rozlíšení 1080p vydrží nonstop nahrávať video viac ako 12 hodín. V prípade potreby ju ale možno dobíjať aj na cestách (v teréne) pomocou akejkoľvek USB-C nabíjačky.

Jednoduchá integrácia a kybernetická bezpečnosť

Kamera AXIS W101 je založená na otvorených štandardoch a ponúka jednoduchú integráciu ako s aplikáciami AXIS Camera Station a AXIS Case Insight, tak aj so systémami VMS (správa videa) a EMS (správa dôkazov) tretích strán a to lokálne, alebo v cloude. Preto nie je problém tieto kamery zapojiť aj do už zavedených bezpečnostných systémov.

Pri archivácii videa využíva kamera technológiu Axis Zipstream zaisťujúcu vysokú úroveň komprimácie videa pri minimálnych stratách jeho obrazovej alebo zvukovej kvality. To šetrí miesto ako v samotnej kamere, tak predovšetkým na serveroch alebo v cloude, kam sa dáta z kamier sťahujú. Vďaka tomu je možné ľahko zapojiť do systému veľké množstvo kamier bez nutnosti spravovať rozsiahle dátové úložiská.

AXIS W101 spĺňa štandardy FBI pre kybernetickú bezpečnosť vďaka end-to-end šifrovaniu. Ochranu ID zariadenia Axis a zjednodušenie procesu sieťovej autorizácie zariadenia Axis ďalej zaisťuje funkcia Axis Edge Vault.

Medzi kľúčové vlastnosti kamery W101 patria:

Nová kamera bude k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 1. štvrťroku 2022 za odporúčanú koncovú cenu 649 eur.

Najnovšie

Spoľahlivá detekcia bez ohľadu na viditeľnosť

Nový sieťový radar AXIS D2210-VE

Nový 60GHz radar Axis zvládne monitoring dopravy a pohybu v oblasti

4. októbra 2023

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022