Nielen pre policajtov

Nová „nositeľná kamera pre každého“ od Axisu prináša výhody vo viacerých odvetviach

Spoločnosť Axis Communications uvádza nový model kamery AXIS W101 s prívlastkom „nositeľná kamera pre každého“. Ide o prírastok v rade kamier Axis určených na nosenie na tele, ktoré už poznajú a oceňujú profesionáli hlavne z radov polície a bezpečnostných agentúr. Nový model AXIS W101 prichádza v bielej i čiernej farbe a sprístupňuje výhody záznamu prostredníctvom […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 18. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications uvádza nový model kamery AXIS W101 s prívlastkom „nositeľná kamera pre každého“. Ide o prírastok v rade kamier Axis určených na nosenie na tele, ktoré už poznajú a oceňujú profesionáli hlavne z radov polície a bezpečnostných agentúr. Nový model AXIS W101 prichádza v bielej i čiernej farbe a sprístupňuje výhody záznamu prostredníctvom kamery nosenej na tele veľkému okruhu ďalších odvetví.

Kamera AXIS W101 ponúka vylepšenú obrazovú kvalitu a zvuk s potlačením šumu. Obraz má prirodzenejšie farby, s menším šumom v scénach s nízkym osvetlením a taktiež lepší kontrast. Vynikajúca ostrosť obrazu je dosiahnutá vďaka kratším časom uzávierky. Zosilňovač hlasu zaisťuje čistejší a lepšie rozpoznateľný záznam reči.

Kamera je vybavená veľkým, ľahko prístupným tlačidlom, ktoré spúšťa záznam jediným kliknutím. Vylepšené uchytenie umožňuje zaobstarať stabilný záznam v každej situácii. Kľúčovou funkciou je možnosť aktivovať tzv. buffer alebo pred nahrávku. Táto až 90 sekundová sekvencia sa automaticky pripojí k videu vo chvíli, keď nositeľ zapne kameru. To umožňuje v podstate „vrátiť čas o minútu a pol späť“ ešte pred moment, kedy používateľ zahájil nahrávanie, a lepšie tak zmapovať pôvod, podnety i reakcie jednotlivých účastníkov celej situácie.

Mobilná aplikácia a záznam metadát

Dôležitou súčasťou systému nositeľnej kamery je mobilná aplikácia pre systémy iOS a Android umožňujúca prezeranie a označovanie situačných momentov v teréne. Je to ideálny doplnok pre každého, kto chce mať rýchly a ľahký prístup k náhľadu videozáznamu. Videá z kamery nie je možné v aplikácii mazať alebo vystrihávať ich časti. Používatelia však môžu dopĺňať ich o poznámky a ďalšie informácie, ktoré sa po vložení do dokovej stanice uložia k videu ako súčasť metadát.

Kamery nosené na tele môžu do záznamov automaticky ukladať aj ďalšie typy metadát. Jedným z príkladov je údaj o polohe. Spojením videa so zemepisnými súradnicami miesta, kde bolo natočené, možno výrazne zvýšiť dôkaznú hodnotu záznamu. V porovnaní so svojim predchodcom podporuje kamera AXIS W101 viac systémov GNSS, vrátane GPS, Glonass a Galileo, čo umožňuje presnejšiu lokalizáciu polohy. Zároveň sa tým otvárajú nové možnosti využitia polohových záznamov pre prípadné geolokačné služby špecializovaných technologických firiem.

Dve farby a výdrž batérie až 17 hodín

Kamera AXIS W101 je k dispozícii v dvoch farbách – bielej a čiernej. Nájde tak lepšie uplatnenie pri aplikáciách, kde má poskytnúť diskrétny dohľad, ako aj pri aplikáciách, kedy má byť naopak jasne viditeľná a odrádzať od prípadného incidentu. Batéria je koncipovaná tak, aby vydržala celý životný cyklus kamery. Pri kamere AXIS W101 je prevádzková doba v zapnutom „hybridnom stand-by“ režime až 17 hodín, pričom pri rozlíšení 1080p vydrží nonstop nahrávať video viac ako 12 hodín. V prípade potreby ju ale možno dobíjať aj na cestách (v teréne) pomocou akejkoľvek USB-C nabíjačky.

Jednoduchá integrácia a kybernetická bezpečnosť

Kamera AXIS W101 je založená na otvorených štandardoch a ponúka jednoduchú integráciu ako s aplikáciami AXIS Camera Station a AXIS Case Insight, tak aj so systémami VMS (správa videa) a EMS (správa dôkazov) tretích strán a to lokálne, alebo v cloude. Preto nie je problém tieto kamery zapojiť aj do už zavedených bezpečnostných systémov.

Pri archivácii videa využíva kamera technológiu Axis Zipstream zaisťujúcu vysokú úroveň komprimácie videa pri minimálnych stratách jeho obrazovej alebo zvukovej kvality. To šetrí miesto ako v samotnej kamere, tak predovšetkým na serveroch alebo v cloude, kam sa dáta z kamier sťahujú. Vďaka tomu je možné ľahko zapojiť do systému veľké množstvo kamier bez nutnosti spravovať rozsiahle dátové úložiská.

AXIS W101 spĺňa štandardy FBI pre kybernetickú bezpečnosť vďaka end-to-end šifrovaniu. Ochranu ID zariadenia Axis a zjednodušenie procesu sieťovej autorizácie zariadenia Axis ďalej zaisťuje funkcia Axis Edge Vault.

Medzi kľúčové vlastnosti kamery W101 patria:

Nová kamera bude k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 1. štvrťroku 2022 za odporúčanú koncovú cenu 649 eur.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022