Nielen pre policajtov

Nová „nositeľná kamera pre každého“ od Axisu prináša výhody vo viacerých odvetviach

Spoločnosť Axis Communications uvádza nový model kamery AXIS W101 s prívlastkom „nositeľná kamera pre každého“. Ide o prírastok v rade kamier Axis určených na nosenie na tele, ktoré už poznajú a oceňujú profesionáli hlavne z radov polície a bezpečnostných agentúr. Nový model AXIS W101 prichádza v bielej i čiernej farbe a sprístupňuje výhody záznamu prostredníctvom […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 18. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications uvádza nový model kamery AXIS W101 s prívlastkom „nositeľná kamera pre každého“. Ide o prírastok v rade kamier Axis určených na nosenie na tele, ktoré už poznajú a oceňujú profesionáli hlavne z radov polície a bezpečnostných agentúr. Nový model AXIS W101 prichádza v bielej i čiernej farbe a sprístupňuje výhody záznamu prostredníctvom kamery nosenej na tele veľkému okruhu ďalších odvetví.

Kamera AXIS W101 ponúka vylepšenú obrazovú kvalitu a zvuk s potlačením šumu. Obraz má prirodzenejšie farby, s menším šumom v scénach s nízkym osvetlením a taktiež lepší kontrast. Vynikajúca ostrosť obrazu je dosiahnutá vďaka kratším časom uzávierky. Zosilňovač hlasu zaisťuje čistejší a lepšie rozpoznateľný záznam reči.

Kamera je vybavená veľkým, ľahko prístupným tlačidlom, ktoré spúšťa záznam jediným kliknutím. Vylepšené uchytenie umožňuje zaobstarať stabilný záznam v každej situácii. Kľúčovou funkciou je možnosť aktivovať tzv. buffer alebo pred nahrávku. Táto až 90 sekundová sekvencia sa automaticky pripojí k videu vo chvíli, keď nositeľ zapne kameru. To umožňuje v podstate „vrátiť čas o minútu a pol späť“ ešte pred moment, kedy používateľ zahájil nahrávanie, a lepšie tak zmapovať pôvod, podnety i reakcie jednotlivých účastníkov celej situácie.

Mobilná aplikácia a záznam metadát

Dôležitou súčasťou systému nositeľnej kamery je mobilná aplikácia pre systémy iOS a Android umožňujúca prezeranie a označovanie situačných momentov v teréne. Je to ideálny doplnok pre každého, kto chce mať rýchly a ľahký prístup k náhľadu videozáznamu. Videá z kamery nie je možné v aplikácii mazať alebo vystrihávať ich časti. Používatelia však môžu dopĺňať ich o poznámky a ďalšie informácie, ktoré sa po vložení do dokovej stanice uložia k videu ako súčasť metadát.

Kamery nosené na tele môžu do záznamov automaticky ukladať aj ďalšie typy metadát. Jedným z príkladov je údaj o polohe. Spojením videa so zemepisnými súradnicami miesta, kde bolo natočené, možno výrazne zvýšiť dôkaznú hodnotu záznamu. V porovnaní so svojim predchodcom podporuje kamera AXIS W101 viac systémov GNSS, vrátane GPS, Glonass a Galileo, čo umožňuje presnejšiu lokalizáciu polohy. Zároveň sa tým otvárajú nové možnosti využitia polohových záznamov pre prípadné geolokačné služby špecializovaných technologických firiem.

Dve farby a výdrž batérie až 17 hodín

Kamera AXIS W101 je k dispozícii v dvoch farbách – bielej a čiernej. Nájde tak lepšie uplatnenie pri aplikáciách, kde má poskytnúť diskrétny dohľad, ako aj pri aplikáciách, kedy má byť naopak jasne viditeľná a odrádzať od prípadného incidentu. Batéria je koncipovaná tak, aby vydržala celý životný cyklus kamery. Pri kamere AXIS W101 je prevádzková doba v zapnutom „hybridnom stand-by“ režime až 17 hodín, pričom pri rozlíšení 1080p vydrží nonstop nahrávať video viac ako 12 hodín. V prípade potreby ju ale možno dobíjať aj na cestách (v teréne) pomocou akejkoľvek USB-C nabíjačky.

Jednoduchá integrácia a kybernetická bezpečnosť

Kamera AXIS W101 je založená na otvorených štandardoch a ponúka jednoduchú integráciu ako s aplikáciami AXIS Camera Station a AXIS Case Insight, tak aj so systémami VMS (správa videa) a EMS (správa dôkazov) tretích strán a to lokálne, alebo v cloude. Preto nie je problém tieto kamery zapojiť aj do už zavedených bezpečnostných systémov.

Pri archivácii videa využíva kamera technológiu Axis Zipstream zaisťujúcu vysokú úroveň komprimácie videa pri minimálnych stratách jeho obrazovej alebo zvukovej kvality. To šetrí miesto ako v samotnej kamere, tak predovšetkým na serveroch alebo v cloude, kam sa dáta z kamier sťahujú. Vďaka tomu je možné ľahko zapojiť do systému veľké množstvo kamier bez nutnosti spravovať rozsiahle dátové úložiská.

AXIS W101 spĺňa štandardy FBI pre kybernetickú bezpečnosť vďaka end-to-end šifrovaniu. Ochranu ID zariadenia Axis a zjednodušenie procesu sieťovej autorizácie zariadenia Axis ďalej zaisťuje funkcia Axis Edge Vault.

Medzi kľúčové vlastnosti kamery W101 patria:

Nová kamera bude k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 1. štvrťroku 2022 za odporúčanú koncovú cenu 649 eur.

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022