Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 17. januára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením. 

Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ palcový snímací senzor s vynikajúcou citlivosťou na svetlo, ktorý poskytuje čistý a jasný obraz a lepšie zvláda prácu s tieňmi aj v náročných svetelných podmienkach. Vďaka IR prísvitu a funkcii deň/noc je ideálna aj pre monitoring v úplnej tme. Jej schopnosť vysporiadať sa s náročnými svetelnými podmienkami podporuje špičková technológia Lightfinder 2.0, vďaka ktorej sú aj zábery zhotovené v šere pri takmer nulovom osvetlení farebne verné a bohaté na detaily. Naviac ponúka laserové ostrenie, ktoré spoľahlivo funguje i v tme Okrem toho Zipstream s kodekmi H.264 a H.265 výrazne znižuje požiadavky na šírku pásma a úložiska bez toho, aby sa znížila obrazová kvalita záznamu. Kamera tiež disponuje modulom TPM (Trusted Platform Module), ktorý je certifikovaný podľa štandardu FIPS 140-2 úrovne 2, aby sa zabezpečilo bezpečné ukladanie všetkých kryptografických kľúčov a certifikátov.

Vstavané pokročilé analytické funkcie

Táto špičková kamera obsahuje všetky funkcie, ktoré potrebujete pri monitorovaní a identifikácii podozrivého správania. AXIS Q6318-LE disponuje najrýchlejším zoomom na trhu – vďaka 31× optickému zoomu, vstavanému laserovému ostreniu a funkciám rýchleho zoomu umožňuje ľahko sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty. Disponuje tiež softvérom Axis Object Analytics, ktorý umožňuje detekovať a klasifikovať objekty v zábere, rozoznávať ľudí a rôzne typy vozidiel a prispôsobiť tým video dohľad špecifickým potrebám inštalácie. Súčasťou kamery je i funkcia Autotracking 2, vďaka ktorej je možné podozrivé osoby alebo vozidlá označiť a aktívne sledovať, a to aj s využitím dynamického prekrytia textom s názvami ulíc alebo symbolom kompasu, ktoré zabezpečia rýchlu orientáciu pri sledovaní objektov. Tiež je možné ju prepojiť s multikamerovým hniezdom a tým získať ľahko komplexný prehľad o dianí v plnom rozsahu 360°.

V neposlednom rade sa Axis stará aj o zachovanie súkromia – oblasti, kde nie je potrebný video dohľad (ako sú susediace súkromné pozemky a objekty), je možné zvolenú časť obrazu maskovať rastrovaním.

Nákladovo efektívna a zabezpečená pre prípady kybernetických útokov

Táto kamera s krytím IP66 a odolnosťou proti vandalizmu je chránená proti vniknutiu prachu a vysokotlakových prúdov vody z akéhokoľvek smeru. Detekcia nárazu navyše spustí poplach, keď kamera dostane zásah. Odoláva extrémnym teplotám v rozmedzí od -50° do +74° C (-58 až 165° F) podľa normy NEMA TS2. Táto cenovo výhodná kamera má navyše dve teplotné zóny pre úsporu energie, čo je užitočné najmä pri použití solárnych panelov alebo batérií na napájanie. Pre úspornejšiu prevádzku si stačí vybrať medzi dvomi rôznymi teplotnými rozsahmi. Kamera je ideálna na mestský dohľad aj do otvorených priestranstiev s náročnými svetelnými podmienkami ako sú napríklad parky. Zároveň sa uplatní všade tam, kde sú potrebné detailné zábery vo forenznej kvalite 24/7.

Axis Q6318-LE podporuje optické pripojenie aj PoE napájanie, čo umožňuje jednoduchú inštaláciu a pripojenie na veľké vzdialenosti. Axis nezabúda ani na vlastnú bezpečnosť a medzi pokročilými funkciami zabezpečenia tu nájdete firmvér s autorizáciou (signed firmware) alebo bezpečné spustenie (secure boot), ktoré zabezpečia, že v kamere bude vždy nainštalovaný iba autorizovaný operačný systém od výrobcu.

Medzi kľúčové vlastnosti patria:

Kamera AXIS Q6318-LE je na Slovensku a v ČR k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

Predvianočné nákupy

Ako bezpečne vyriešiť vianočné darčeky bez následkov? 

Ľudia sa s príchodom predvianočných nákupov presúvajú do online priestoru čoraz intenzívnejšie. Nákup cez internet alebo využívanie mobilných aplikácií na komunikáciu je pohodlnejší a rýchlejší, má však svoje bezpečnostné riziká.

6. decembra 2023

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE

Axis má nové multisenzorové kamery s umelou inteligenciou. Dokážu pokryť aj široké plochy v rozlíšení až 4×4K

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° […]

16. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022