Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 17. januára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením. 

Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ palcový snímací senzor s vynikajúcou citlivosťou na svetlo, ktorý poskytuje čistý a jasný obraz a lepšie zvláda prácu s tieňmi aj v náročných svetelných podmienkach. Vďaka IR prísvitu a funkcii deň/noc je ideálna aj pre monitoring v úplnej tme. Jej schopnosť vysporiadať sa s náročnými svetelnými podmienkami podporuje špičková technológia Lightfinder 2.0, vďaka ktorej sú aj zábery zhotovené v šere pri takmer nulovom osvetlení farebne verné a bohaté na detaily. Naviac ponúka laserové ostrenie, ktoré spoľahlivo funguje i v tme Okrem toho Zipstream s kodekmi H.264 a H.265 výrazne znižuje požiadavky na šírku pásma a úložiska bez toho, aby sa znížila obrazová kvalita záznamu. Kamera tiež disponuje modulom TPM (Trusted Platform Module), ktorý je certifikovaný podľa štandardu FIPS 140-2 úrovne 2, aby sa zabezpečilo bezpečné ukladanie všetkých kryptografických kľúčov a certifikátov.

Vstavané pokročilé analytické funkcie

Táto špičková kamera obsahuje všetky funkcie, ktoré potrebujete pri monitorovaní a identifikácii podozrivého správania. AXIS Q6318-LE disponuje najrýchlejším zoomom na trhu – vďaka 31× optickému zoomu, vstavanému laserovému ostreniu a funkciám rýchleho zoomu umožňuje ľahko sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty. Disponuje tiež softvérom Axis Object Analytics, ktorý umožňuje detekovať a klasifikovať objekty v zábere, rozoznávať ľudí a rôzne typy vozidiel a prispôsobiť tým video dohľad špecifickým potrebám inštalácie. Súčasťou kamery je i funkcia Autotracking 2, vďaka ktorej je možné podozrivé osoby alebo vozidlá označiť a aktívne sledovať, a to aj s využitím dynamického prekrytia textom s názvami ulíc alebo symbolom kompasu, ktoré zabezpečia rýchlu orientáciu pri sledovaní objektov. Tiež je možné ju prepojiť s multikamerovým hniezdom a tým získať ľahko komplexný prehľad o dianí v plnom rozsahu 360°.

V neposlednom rade sa Axis stará aj o zachovanie súkromia – oblasti, kde nie je potrebný video dohľad (ako sú susediace súkromné pozemky a objekty), je možné zvolenú časť obrazu maskovať rastrovaním.

Nákladovo efektívna a zabezpečená pre prípady kybernetických útokov

Táto kamera s krytím IP66 a odolnosťou proti vandalizmu je chránená proti vniknutiu prachu a vysokotlakových prúdov vody z akéhokoľvek smeru. Detekcia nárazu navyše spustí poplach, keď kamera dostane zásah. Odoláva extrémnym teplotám v rozmedzí od -50° do +74° C (-58 až 165° F) podľa normy NEMA TS2. Táto cenovo výhodná kamera má navyše dve teplotné zóny pre úsporu energie, čo je užitočné najmä pri použití solárnych panelov alebo batérií na napájanie. Pre úspornejšiu prevádzku si stačí vybrať medzi dvomi rôznymi teplotnými rozsahmi. Kamera je ideálna na mestský dohľad aj do otvorených priestranstiev s náročnými svetelnými podmienkami ako sú napríklad parky. Zároveň sa uplatní všade tam, kde sú potrebné detailné zábery vo forenznej kvalite 24/7.

Axis Q6318-LE podporuje optické pripojenie aj PoE napájanie, čo umožňuje jednoduchú inštaláciu a pripojenie na veľké vzdialenosti. Axis nezabúda ani na vlastnú bezpečnosť a medzi pokročilými funkciami zabezpečenia tu nájdete firmvér s autorizáciou (signed firmware) alebo bezpečné spustenie (secure boot), ktoré zabezpečia, že v kamere bude vždy nainštalovaný iba autorizovaný operačný systém od výrobcu.

Medzi kľúčové vlastnosti patria:

Kamera AXIS Q6318-LE je na Slovensku a v ČR k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022