špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 3. februára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila modely Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23 a začala tak novú éru v histórii prémiových smartfónov Samsung Galaxy. Záujemcovia sa môžu tešiť na epické kreatívne zážitky so špičkovou fotografickou technikou, ktorá vďaka transformatívnej umelej inteligencii umožňuje napríklad nočné natáčanie videozáznamov v doposiaľ nevídanej kvalite. Samozrejmosťou je aj bezkonkurenčný výkon, o ktorý sa stará úplne nová technológia Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy – výsledkom sú okrem iného jedinečné herné vlastnosti, za ktorými stojí prevratná práca umelej inteligencie a aj doposiaľ najrýchlejšia mobilná grafika.[1] Model Galaxy S23 Ultra má integrované obľúbené dotykové pero S Pen[2], ktoré výrazne rozširuje možnosti v oblasti práce, písania poznámok aj zábavy. Inovácie, ktoré stoja za všetkými zariadeniami série Galaxy S23 nastavujú nové štandardy a sú k dispozícii v atraktívnom a pritom ekologicky šetrnom prevedení – Samsung pri výrobe novej série využil viac recyklovaných materiálov ako pri akýchkoľvek iných smartfónoch Galaxy[3].

„Pri technológiách sa dnes nehľadí len na to, čo ľuďom umožňujú – veľmi záleží aj na tom, ako daná technológia prispieva k lepšej budúcnosti,“ povedal TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Celá séria Galaxy S vytvára nový štandard mobilných telefónov, čo sa týka jedinečných mobilných zážitkov s telefónmi najvyššej kategórie. Naším cieľom je posunúť latku v oblasti špičkového výkonu tým, že kombinujeme vynikajúce parametre a inovatívne technológie s udržateľnými princípmi.“

Fotoaparát Samsung Galaxy s vyšším rozlíšením a množstvom kreatívnych možností od rána do večera

S Galaxy S23 Ultra sa môže každý tešiť na fenomenálne fotografie aj videá. Do výbavy patrí najvyspelejší fotografický systém, aký telefón Galaxy kedy mal, vhodný prakticky do akýchkoľvek svetelných podmienok s neuveriteľne kvalitnou kresbou detailov. Vylepšená funkcia pre nočné fotografovanie a natáčanie optimalizuje snímky tak, aby boli skvelé za akýchkoľvek podmienok. Chcete si natočiť koncert obľúbenej hudobnej hviezdy, urobiť si selfie v morskom akváriu alebo si jednoducho urobiť pamiatku na príjemnú večeru s priateľmi? V každom prípade sa môžete tešiť na ostrejšie fotografie aj videá.[4] Šum, ktorý tak často znehodnocuje fotografie zhotovené pri nízkom osvetlení, spoľahlivo opravia algoritmy digitálneho spracovania obrazu s využitím umelej inteligencie tým, že vylepšia detaily a farebné odtiene.

Vôbec po prvýkrát v sérii Samsung Galaxy ponúka model Galaxy S23 Ultra snímač s technológiou Adaptive Pixel s výsledným rozlíšením 200 megapixelov, ktorý dokáže zaznamenať akýkoľvek epický okamih s ohromujúcou presnosťou. Na súbežné spracovanie obrazu vo vysokom rozlíšení na niekoľkých úrovniach používa technológiu nazvanú pixel binning.[5] Samsung dobre vie, aké dôležité sú v dnešnej komunikácii selfie fotografie a videá, a preto v celej sérii Galaxy S23 nájdete vôbec po prvýkrát predné fotoaparáty s technológiou Super HDR, rýchlym automatickým zaostrovaním a vyššou záznamovou frekvenciou, ktorá narástla z 30 na 60 obr/s. Vďaka tomu budú selfie výrazne lepšie.

Používatelia, ktorí chcú mať fotografovanie a natáčanie plne pod kontrolou, môžu využiť celý rad šikovných fotografických nástrojov a funkcií. K nim patrí napríklad aplikácia Expert RAW,[6] s ktorou sa stretneme len pri modeloch Samsung Galaxy. Tá umožňuje ukladať fotografie súbežne vo formátoch RAW aj JPG ako pri profesionálnych zrkadlovkách, avšak bez rozmernej a ťažkej výbavy. V zložitejších svetelných podmienkach môžu kreatívni jedinci experimentovať s viacnásobnou expozíciou, v režime Astrofotografie sa zase môžu tešiť na skvelé zábery Mliečnej dráhy či iných objektov na nočnej oblohe. Príslušné hodnoty je možné nastaviť priamo v prostredí fotoaparátu v aplikácii Expert RAW, ktorú si majitelia modelov Galaxy S23 môžu teraz stiahnuť. Nové možnosti ovládania fotoaparátu nájdeme aj na inteligentných hodinkách Galaxy Watch5 v aplikácii Camera Controller[7], vďaka ktorej sa dá napríklad priamo na hodinkách zoomovať.

Medzi ďalšie nové prednosti fotoaparátu patria:

V modeloch Galaxy S23+ a Galaxy S23 sa dočkala vylepšení aj samotná fyzická podoba fotoaparátu. Odstránila sa obruba objektívov, čím dizajn fotoaparátov Galaxy vstúpil do novej éry a pôsobí ešte výraznejšie ako predtým.

Špičkový výkon znamená budúcnosť mobilného hrania

Herní vývojári aj samotní hráči túžia neustále napĺňať aj tie najodvážnejšie predstavy, čo si vyžaduje technológiu, ktorá prekoná všetky očakávania. Preto spoločnosti Samsung a Qualcomm vylepšili modely Samsung Galaxy prostredníctvom úplne novej platformy Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, čo je  najvýkonnejšia platforma v histórii série Galaxy. Zároveň ide o najrýchlejší[10] procesor Snapdragon na súčasnom trhu. Batéria modelu Galaxy S23 Ultra s kapacitou 5000 mAh[11] dokáže poháňať výkonnejší fotoaparát ako pri modeli Galaxy S22 Ultra bez toho, aby sa zväčšili rozmery samotného telefónu.

Prepracovaná mikroarchitektúra procesora zvyšuje výpočtový výkon série Galaxy S23 zhruba o 30 percent v porovnaní so sériou Galaxy S22.[12] Fotografovanie a natáčanie skvelých záberov v slabom svetle vyžaduje bilióny kalkulácií za sekundu, preto výrobcovia optimalizovali už tak veľmi výkonnú NPU architektúru o 49 percent a zapojili do spracovania obrazu najmodernejšie algoritmy umelej inteligencie.[13] Jedným z najvýznamnejších vylepšení série Galaxy S23 je optimalizovaný grafický procesor (GPU), ktorý je zhruba o 41 percent rýchlejší v porovnaní so sériou Galaxy S22 a vyvinutý hlavne pre náročných používateľov.[14]

Budúcnosť patrí dokonalej digitálnej realite, preto Galaxy S23 Ultra prichádza s podporou technológie sledovania svetelných lúčov v reálnom čase (real-time ray tracing), s ktorou sa v hernom mobilnom svete stretávame stále častejšie. Technológia dokáže simulovať a sledovať všetky svetelné lúče vo virtuálnom obraze, výsledkom je vernejšie zobrazenie pohybových scén. Zväčšila sa aj chladiaca komora[15], ktorú teraz nájdeme na všetkých telefónoch série Galaxy S23, a to znamená lepší a stabilnejší výkon pri dlhom a náročnom hraní.

Špičkové výkonové parametre modelu Galaxy S23 Ultra prídu vhod aj vzhľadom na rozmerný displej s uhlopriečkou 6,8 palca alebo 17,2 cm.[16] Nie je taký zakrivený do okrajov ako pri predchádzajúcich modeloch, čím sa jeho plocha opticky zväčšuje a splošťuje[17] a displej tak ponúka najlepší obraz v histórii smartfónov Samsung Galaxy. Jedinečná funkcia Enhanced Comfort alebo Vylepšený používateľský komfort umožňuje upraviť farebné odtiene a kontrast, čo predovšetkým v noci znamená menšiu záťaž pre oči. K dispozícii sú tri nové stupne intenzity podsvietenia namiesto dvoch, čo využijeme za jasných slnečných dní.

S dôrazom na blaho planéty

Séria Galaxy S23 prináša nielen skvelé technológie, ale aj ekologicky šetrné prevedenie a aj v tomto zmysle posúva doposiaľ známe hranice. V porovnaní so sériou Galaxy S22 sa zvýšil podiel recyklovaných materiálov zo šiestich interných komponentov pri modeli Galaxy S22 Ultra na 12 pri modeli Galaxy S23 Ultra. Séria Galaxy S23 taktiež využíva široké spektrum recyklovaných materiálov než akékoľvek iné smartfóny Galaxy, napríklad recyklovaný hliník a sklo, recyklované plasty z vyradených rybárskych sietí, barelov na vodu a PET fliaš.

Nová séria S23 je tiež ako prvá vybavená ochranným krycím sklom Corning Gorilla Glass Victus 2 s vylepšenou dlhodobou trvanlivosťou. Pri jeho výrobe bol použitý recyklovaný obsah, v priemere z 22 percent.[18] Všetky telefóny Galaxy S23 Samsung predáva v papierových krabičkách v novom prevedení, vyrobených kompletne z recyklovaného papiera.

S novou sériou Galaxy S23 chce Samsung skrátka minimalizovať svoj dopad na životné prostredie a zároveň si udržať vysokú úroveň, čo sa kvality aj estetiky týka. Celá séria Galaxy S23 získala certifikát UL ECOLOGO[19], ktorý svedčí o zmenšenej ekologickej stope.

Ak chcú používatelia používať prístroj čo najdlhšie, ponúka im séria Galaxy S23 záruku štyroch budúcich generácií operačného systému a päť rokov bezpečnostných aktualizácií.[20]

Používateľsky príjemný systém zabezpečenia a ochrany súkromia bez akýchkoľvek kompromisov

Bezpečnosť a ochrana osobných údajov tvoria základ celej série Galaxy S23. Každý smartfón je vybavený komplexným systémom zabezpečenia Samsung Knox, ktorý získal viac oficiálnych bezpečnostných certifikátov ako akékoľvek iné mobilné zariadenie, platforma alebo riešenie na trhu. Vďaka jednoduchému ovládaciemu panelu majú používatelia modelov Samsung Galaxy dokonalý prehľad o tom, kto má prístup k ich dátam a ako sa využívajú. Jediným pohľadom sa dá ľahko zistiť, či sú osobné údaje v nebezpečenstve. Systém zasiela používateľom jednoduché výzvy, ako v prípade potreby nastavenie zmeniť. Používatelia tiež môžu presne rozhodnúť, ktoré aplikácie a programy získajú prístup k ich dátam a ako ich môžu používať.

Ďalším bezpečnostným prvkom je systém Knox Vault, prvýkrát predstavený v sérii Galaxy S21. Ten chráni dôležité informácie v sérii Galaxy S23 tým, že ich izoluje od zvyšku pamäte aj operačného systému.

Viac slobody a flexibility pri modernom prepojenom životnom štýle

Srdcom súčasnej série Samsung Galaxy S je nepochybne vynikajúci inovatívny model Samsung Galaxy Ultra. Špičkové inovácie, ktoré prináša model Galaxy Ultra, sa avšak neobmedzujú len na smartfóny. Kvalitu celého ekosystému Samsung Galaxy zvyšuje aj úplne nový notebook Galaxy Book3 Ultra a taktiež tablet Galaxy Tab S8 Ultra.

Lepšia vzájomná komunikácia modelov Galaxy S prináša množstvo ďalších výhod. Systém Samsung Multi Control[21], ktorý umožňuje ovládať notebooky a tablety Samsung Galaxy pomocou jedinej klávesnice a myši, teraz prichádza aj do telefónov Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ a Galaxy S23. Vylepšené možnosti práce uľahčujú napríklad kopírovanie textov z jedného zariadenia do druhého. Model Galaxy S23 Ultra vďaka funkcii Google Meet vylepšuje možnosti videohovorov, pri ktorých je možné využívať poznámky Samsung Notes a pracovať s dotykovým perom S Pen. Pri stretnutiach cez Google Meet môžu účastníci súčasne spoločne upravovať dokument v rôznych zariadeniach so systémom Android[22] a nemusia si prezerať zdieľanú obrazovku.[23]

Ceny, úvodná ponuka a dostupnosť na Slovensku

Mobilné telefóny Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra s väčšími[24] kapacitami úložiska sa začnú na Slovensku predávať 6. februára 2023. Varianty s nižšími[25] kapacitami sa budú predávať od 17. februára 2023.

Zákazníci, ktorí si v období od 1. 2. do 16. 2. 2023 (vrátane) alebo do vypredania zásob kúpia mobilný telefón Galaxy S23, S23+ alebo S23 Ultra získajú model s dvojnásobne vyššou kapacitou pamäte za cenu modelu s nižšou kapacitou. Pri nákupe stačí zadať zľavový kód, v prípade nákupu v predajni zľavu uplatní predajca. Mechanizmus získania modelu s vyššou pamäťovou verziou za cenu modelu s nižšou pamäťovou verziou sa môže líšiť v závislosti od predajcu. Zároveň môžu záujemcovia po registrácii v aplikácii Samsung Members, v časti „Výhody“, odpredať svoje staré zariadenie a k výkupnej cene navyše získať výkupný bonus vo výške 120 €. Celkovo tak zákazníci v rámci úvodnej ponuky môžu získať bonusy v hodnote až 360 eur. Ďalšie informácie o výkupnom bonuse sú k dispozícii na www.novysamsung.sk.

Dostupné farby, veľkosti úložiska a stanovené odporúčané maloobchodné ceny sú nasledujúce:

MODEL VEĽKOSŤ

ÚLOŽISKA

FARBY ODPORÚČANÁ MALOOBCHODNÁ CENA ÚVODNÁ PONUKA „VYŠŠIA PAMÄŤ ZA CENU NIŽŠEJ“

ODPORÚČANÁ MALOOBCHODNÁ CENA PO ZĽAVE (1. 2. — 16.2.2023)

Galaxy S23 8/128 GB čierna, krémová, zelená, fialová 949 €
8/256 GB 1 009 € 949 €
Galaxy S23+ 8/256 GB čierna, krémová, zelená, fialová 1 199 €
8/512 GB 1 319 € 1 199 €
Galaxy S23 Ultra 8/256 GB čierna, krémová, zelená, fialová 1 399 €
12/512 GB 1 579 € 1 399 €
12/1 TB čierna, zelená 1 819 € 1 579 €

 

Uvedené ceny sú odporúčané maloobchodné ceny stanovené výrobcom. Predajná cena sa môže líšiť podľa predajcu. Akčná ponuka nemusí byť dostupná u všetkých predajcov.

Ďalšie informácie o modeloch série Galaxy S23: www.samsungmobilepress.comwww.samsungnews.cz alebo www.samsung.com/global/galaxy/.

 

Technické špecifikácie: Galaxy S23 Ultra
Displej 6,8” Edge QHD+ (17,2 cm)*

Dynamic AMOLED 2X

Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz (1~120 Hz)

Obnovovacia frekvencia Touch Sampling Rate 240 Hz v hernom režime

Funkcia Vision Booster

Vylepšené používateľské pohodlie

 

* Merané uhlopriečne, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.
Rozmery a hmotnosť 78,1 x 163,4 x 8,9 mm, 234 g
Fotoaparát Ultraširoký fotoaparát 12 MPix

·         f2,2, uhol záberu 120˚

 

Širokouhlý fotoaparát 200 MPix

·        f1,7, uhol záberu 85˚

 

Teleobjektív 10 MPix

·        3x optický Zoom, f2,4, uhol záberu 36˚

 

Teleobjektív 10 MPix

·        10x optický Zoom, f4,9 uhol záberu 11˚

 

Predný fotoaparát 12 MPix

·         f2,2, uhol záberu 80˚

* Systém 100X Space Zoom tvorí 10x optický zoom a 10x digitálny zoom s technológiou AI Super Resolution. Pri zoomovaní cez desaťnásobné priblíženie môže dôjsť k zhoršeniu kvality obrazu.
Procesor Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy
Pamäť 12 GB + 1 TB

12 + 512 GB

8 + 256 GB

* Dostupná kapacita úložného priestoru závisí od inštalovaného softvéru.

* Kapacita pamäte sa môže na jednotlivých trhoch líšiť.

Batéria 5 000 mAh
*Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 4855 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.
Dobíjanie* Káblové dobíjanie*: až 65 % za cca 30 min s adaptérom 45 W** a káblom 5 A USB-C***

Fast Wireless Charging 2.0****

Wireless PowerShare*****

* Káblové dobíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.
** Sieťová nabíjačka 45 W Power Adapter sa predáva samostatne, odporúčame používať len nabíjačky a káble schválené firmou Samsung.
*** Na základe výsledkov interných testov Samsungu s cestovným dobíjacím adaptérom 45 W pripojeným k predprodukčnej verzii modelu Galaxy S23 Ultra za stavu 0 % energie, s vypnutými službami, funkciami aj displejom. Skutočná rýchlosť dobíjania závisí od spôsobu použitia, podmienok dobíjania a ďalších faktorov.
****Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s WPC.****Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s WPC.
***** Systém je obmedzený na smartfóny Samsung alebo smartfóny inej značky s bezdrôtovým nabíjaním Qi, medzi kompatibilné modely patria Galaxy S23 Ultra, S23+, S23, Z Fold 4, Z Flip4, S22 series, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 séria, Z Fold2, Note20 séria, S20 séria, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE a Note5. K dispozícii pri niektorých nositeľných technológiách, napr. Buds. Ak stav batérie klesne pod 30 %, Wireless PowerShare nemusí fungovať. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, obalmi, modelmi iných značiek alebo niektorými nositeľnými zariadeniami Samsung. Funkcia Wireless PowerShare môže mať vplyv na príjem signálu či dátovej služby, záleží na prostredí v sieti.
Operačný systém Android 13

One UI 5.1

Siete a

konektivita

 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
* Vyžaduje optimálne pripojenie 5G, k dispozícii na vybraných trhoch. S otázkou ohľadom dostupnosti a podrobností sa obráťte na mobilného operátora. Skutočná rýchlosť sťahovania a streamingu závisí od krajiny, operátora a prostredia.

** Dostupnosť LTE modelov závisí od krajiny a mobilného operátora. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, mobilného operátora a prostredia.

*** Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od krajiny, operátora a prostredia. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.

Zabezpečenie Samsung Knox, Samsung Knox Vault
Odolnosť proti vlhkosti IP68
*IP68: Merané v laboratórnych podmienkach. Platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody na max. 30 minút. Chráni proti prachu, nečistote a piesku. Pri namočení opláchnite a osušte. Nehodí sa na použitie na pláži alebo pri bazéne. Ochrana zariadenia proti vode a prachu nie je trvalá a časom môže zoslabnúť.

 

Technické špecifikácie: Galaxy S23 a Galaxy S23+
  Galaxy S23 Galaxy S23+
Displej  6,1” FHD+ (15,5 cm)*

Dynamic AMOLED 2X

Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz (48~120 Hz)

Obnovovacia frekvencia Touch Sampling Rate 240 Hz v hernom režime

Funkcia Vision booster

Vylepšené používateľské pohodlie

6,6” FHD+ (16,8 cm)*

Dynamic AMOLED 2X

Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz (48~120 Hz)

Obnovovacia frekvencia Touch Sampling Rate 240 Hz v hernom režime

Funkcia Vision booster

Vylepšené používateľské pohodlie

* Merané uhlopriečne. Rozmer displeja Galaxy S23: 6,1“ bez zaoblených rohov, 5,9“ (15 cm) so započítaním zaoblených rohov. Rozmer displeja Galaxy S23+: 6,6“ bez zaoblených rohov, 6,4“ (16,2 cm) so započítaním zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.
Rozmery a hmotnosť 70,9 x 146,3 x 7,6 mm, 168 g 76,2 x 157,8 x 7,6 mm, 196 g
Fotoaparát Ultraširoký fotoaparát 12 MPix

·         f2,2, uhol záberu 120˚

 

Širokouhlý fotoaparát 50 MPix

·        f1,8, uhol záberu 85˚

 

Teleobjektív 10 MPix

·        3x optický Zoom, f2,4, uhol záberu 36˚

 

Predný fotoaparát 12 MPix

·         f2,2, uhol záberu 80˚

Procesor Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform pre Samsung Galaxy
Pamäť 8 + 256 GB

8 + 128 GB

8 + 512 GB

8 + 256 GB

* Dostupná kapacita úložného priestoru závisí od inštalovaného softvéru.

* Kapacita pamäte sa môže na jednotlivých trhoch líšiť

Batéria 3 900 mAh 4 700 mAh
*Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je pri modeli Galaxy S23 3785 mAh a pri modeli Galaxy S23+ 4563 mAh.
Dobíjanie Káblové dobíjanie*: až 50 % za cca 30 min s adaptérom 25 W ** a káblom 3 A USB-C ***

Fast Wireless Charging 2.0****

Wireless PowerShare*****

Káblové dobíjanie*: až 65 % za cca 30 min s adaptérom 45 W ** a káblom 5 A USB-C ***

Fast Wireless Charging 2.0****

Wireless PowerShare*****

* Káblové dobíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.
** Sieťová nabíjačka a dátový kábel sa predávajú samostatne. Pri modeli Galaxy S23+ odporúčame používať originálnu nabíjačku Samsung 45 W, pri modeli Galaxy S23 originálnu nabíjačku Samsung 25 W.
*** Na základe výsledkov interných testov Samsungu s cestovným dobíjacím adaptérom 25 W pripojeným k predprodukčnej verzii modelu Galaxy S23 a s cestovným dobíjacím adaptérom 45 W pripojeným k predprodukčnej verzii modelu Galaxy S23+ za stavu 0 % energie, s vypnutými službami, funkciami aj displejom. Skutočná rýchlosť dobíjania závisí od spôsobu použitia, podmienok dobíjania a ďalších faktorov.
**** Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s WPC.
***** Systém je obmedzený na smartfóny Samsung alebo smartfóny inej značky s bezdrôtovým nabíjaním Qi, medzi kompatibilné modely patria Galaxy S23 Ultra, S23+, S23, Z Fold 4, Z Flip4, S22 series, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 séria, Z Fold2, Note20 séria, S20 séria, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE a Note5. K dispozícii pri niektorých nositeľných technológiách, napr. Buds. Ak stav batérie klesne pod 30 %, Wireless PowerShare nemusí fungovať. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, obalmi, modelmi iných značiek alebo niektorými nositeľnými zariadeniami Samsung. Funkcia Wireless PowerShare môže mať vplyv na príjem signálu či dátovej služby, záleží na prostredí v sieti.
Operačný systém Android 13

One UI 5.1

Siete a konektivita
5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3
* Služby 5G sú podporované len v lokalitách s dostupnou 5G sieťou. Vyžaduje optimálne pripojenie 5G. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.

** Dostupnosť LTE modelov závisí od krajiny a mobilného operátora.

*** Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od krajiny, operátora a prostredia. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.

Zabezpečenie Samsung Knox, Samsung Knox Vault
Odolnosť proti vlhkosti IP68
*IP68: Merané v laboratórnych podmienkach. Platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody max. na 30 minút. Chráni proti prachu, nečistote a piesku. Pri namočení opláchnite a osušte. Nehodí sa k použitiu na pláži alebo pri bazéne. Ochrana zariadenia proti vode a prachu nie je trvalá a časom môže zoslabnúť.

 

 

[1] Procesor Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy je optimalizovaný pre produkty Samsung a v okamihu začatia predaja série Galaxy S23 je exkluzívny. Údaj o najrýchlejšom modeli Snapdragon platí k 1. februáru 2023.

[2] Z modelov série Galaxy S23 podporuje dotykové pero S Pen iba model Galaxy S23 Ultra. Modely Galaxy S23 a Galaxy S23+ ho nepodporujú.

[3] Galaxy S23 Ultra využíva recyklované materiály pri 12 interných a externých komponentov (pri modeli Galaxy S23+ a S23 to je 11 interných a externých komponentov), v porovnaní so šiestimi internými komponentami pri modeli Galaxy S22 Ultra.

[4] V porovnání s modelem Galaxy S22 Ultra.

5 Pri modeli Galaxy S23 Ultra upravil Samsung technológiu pixel binningu pre rozlíšenie 200 MPix, 50 MPix a 12 MPix.

6 Aplikáciu Expert RAW je nutné pred použitím zadarmo stiahnuť z obchodu Galaxy Store. Aplikácia Expert RAW je k dispozícii pre modely série Galaxy S23 (S23 Ultra, S23+, S23), Z Fold4, Galaxy S22 (S22 Ultra/S22+/S22), Z Fold3, S21 Ultra, S20 Ultra, Z Fold2 a Note 20 Ultra.

[7] Aplikácia Camera Controller je súčasťou softvéru inteligentních hodiniek série Galaxy Watch5.

[8] Videozáznamy v rozlíšení 8K je možné prehrávať len na zariadeniach, ktoré 8K podporujú.

[9] Funkcia bude k dispozícii na slúchadlách Galaxy Buds2 Pro spárovaných so smartfónom Samsung Galaxy s používateľským rozhraním One UI 5.0 alebo novším s podporou LE Audio, medzi ktoré patria aj modely série Galaxy S23. Je potrebná inštalácia najnovšieho softvéru pre smartfóny Samsung Galaxy aj pre slúchadlá Galaxy Buds. Funkciu je možné aktivovať pomocou menu pre fotoaparát v nastavení Režim videa – Pokročilé nastavenie – zapnúť 360 nahrávanie zvuku.

[10] Údaj o najrýchlejšom modely Snapdrahon platí k 1. februáru 2023.

12  Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 4855 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.

[12] Vylepšený výkon AP v porovnaní s čipsetom predchádzajúcej generácie. Skutočný výkon závisí od používateľského prostredia, podmienkach, predinštalovanom softvéri a aplikáciách.

[13] Vylepšený výkon AP v porovnaní s čipsetom predchádzajúcej generácie. Skutočný výkon závisí od používateľského prostredia, podmienkach, predinštalovanom softvéri a aplikáciách.

[14] Vylepšený výkon AP v porovnaní s čipsetom predchádzajúcej generácie. Skutočný výkon závisí od používateľského prostredia, podmienkach, predinštalovanom softvéri a aplikáciách.

[15] V porovnaní s modelom Galaxy S22 Ultra

13 Merané uhlopriečne, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.

[17] V porovnaní s modelom Galaxy S22 Ultra.

[18] Súčasťou predného displeja a zadného krytu modelov Galaxy 23 je sklo Corning Gorilla Glass Victus 2.

[19] Produkty a služby s certifikátom UL ECOLOGO majú nižší vplyv na životné prostredie vďaka rôznym faktorom, ku ktorým patrí životnosť, spotreba energie, výber materiálov, vplyv na zdravie, výrobné postupy a pod. Modely radu Galaxy S23 spĺňajú štandard UL 110 – UL Environmental Standard for Mobile Phones Sustainability.

[20] Dostupnosť a načasovanie aktualizácií operačného systému Android a bezpečnostných aktualizácií sa pri jednotlivých modeloch a na jednotlivých trhoch líšia. Medzi zariadenia, ktorých majitelia majú nárok na štyri generácie operačného systému Android a bezpečnostné aktualizácie po dobu piatich rokov, patrí v súčasnosti rad Galaxy S23 (S23 Ultra/S23+/S23), rad Galaxy S22 (S22/S22+/S22 Ultra), rad Galaxy S21 (S21/S21+/S21 Ultra/S21 FE), Fold4, Flip4, Fold3, Flip3 a rad Tab S8 (Tab S8/Tab S8+/Tab S8 Ultra).

[21] Systém Samsung Multi Control funguje na tabletoch Galaxy s používateľským rozhraním One UI 4.1 alebo novším, na telefónoch Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 5.1 alebo novším a na notebookoch Galaxy Book z roku 2021 alebo novších so systémom Samsung Settings. v1.5 (Intel) alebo Samsung Settings v3.3 (ARM). Pri niektorých modeloch je podpora funkcií obmedzená. Telefón aj počítač je nutné prihlásiť k rovnakému účtu Samsung.

[22] Funkcia je v súčasnosti k dispozícii len na modeli Galaxy S23 Ultra.

[23] Používatelia sa musia prihlásiť k svojim účtom Samsung a Google.

[24] Galaxy S23 (256 GB), Galaxy S23+ (512 GB), Galaxy S23 Ultra (512 GB, 1 TB)

[25] Galaxy S23 (128 GB), Galaxy S23+ (256 GB), Galaxy S23 Ultra (256 GB)

 

 

 

 

 

Najnovšie

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Kingston XS1000 (1TB)

TEST: Rýchly kompaktný externý SSD za výhodnú cenu

Externé disky sú veľmi populárne, no ak chcete naozaj veľkú kapacitu za rozumnú cenu, vyhrali to vždy mechanické HDD. Našťastie sa ale všetko mení a kedysi drahé SSD sa v pomere cena výkon stalo konkurencie schopným médiom. A nielen to! SSD disky sú zaujímavé aj vďaka kompaktnejším rozmerom, vyššej rýchlosti, väčšej odolnosti pri prenášaní a […]

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023