Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

Autor
Dátum zverejnenia 23. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny – ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Spoločnosť Epson uviedla na trh dve nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne – WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF. Vďaka kompaktnej veľkosti a veľkokapacitnému atramentu sú tieto nové tlačiarne ideálne pre firmy, ktoré hľadajú efektívne riešenia pre malé pracovné skupiny. Sú vhodné aj pre organizácie, ktoré chcú znížiť výdavky, zvýšiť produktivitu a skrátiť prestoje. A čo je najdôležitejšie, organizácie budú mať vďaka týmto tlačiarniam nízke celkové náklady na vlastníctvo, takže sa budú môcť zamerať na svoje environmentálne ciele.

Na rozdiel od laserových tlačiarní, ktoré vyžadujú teplo, aby sa toner spojil s papierom, atramentové tlačiarne Epson Heat-Free pracujú za studena. Práve vďaka tomu je možné dlhodobo ušetriť významné množstvo energie a nákladov. Okrem toho majú atramentové tlačiarne v porovnaní s laserovými tlačiarňami menej pohyblivých častí a vyžadujú menej spotrebného materiálu, ako sú fixačné jednotky, jednotky valca, vývojové jednotky, valce a prenosové pásy, čo teda znamená, že produkujú menej odpadu.

 

Tieto nové tlačiarne sa uvádzajú na trh v čase zverejnenia novej správy spoločnosti Epson, Firemná tlač v roku 2023: prednosť dostáva udržateľnosť a produktivita.Správa sa zaoberá problémami, ktorým pri tlači čelia manažéri IT, a spôsobmi, ako ich títo manažéri riešia vďaka atramentovým tlačiarniam. Obsahuje aj postrehy a komentáre 20 organizácií z Európy, Blízkeho východu a Afriky.

 

Hoci tlak na zníženie nákladov zostáva ústrednou otázkou, organizácie upozorňujú na väčší problém – na potrebu znížiť vplyv na životné prostredie. Jeden prispievateľ poukazuje na to, že jeho zákazníci teraz berú problémy týkajúce sa životného prostredia do úvahy viac ako kedykoľvek predtým. Uvádza, že vplyv na životné prostredie hrá pri nákupných rozhodnutiach veľkú rolu a momentálne sa často stáva dôležitejším faktorom ako cena.

 

Správa tiež prezentuje reálne úspory, ktoré vznikli vďaka atramentovým tlačiarniam – jeden prispievateľ opisuje, ako zákazníkom ušetril 2,5 milióna kWh energie, čo zodpovedá 617 000 kg emisií CO2 v porovnaní s laserovými modelmi.

Marcel Divín, Branch Office Manager pre Epson CZ&SK, hovorí: „Úspora zdrojov, znižovanie emisií a zvyšovanie produktivity patria ku kľúčovým záležitostiam, ktorým sa v našej správe venujeme. Nové zariadenia WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF pomáhajú pri riešení všetkých troch cieľov. Poskytujú vysokú produktivitu, výhodný pomer zásahov k nákladom a pomáhajú znižovať dlhodobú spotrebu energie, náklady a emisie. A nič z toho nejde na úkor kvality.“

Uvedenie týchto tlačiarní na trh a nová správa spoločnosti ďalej poukazujú na výhody, ktoré obyčajný prechod na atramentové tlačiarne môže priniesť. Podľa údajov spoločnosti IDC sa očakáva, že trh firemných atramentových tlačiarní porastie o +7,2 % ročne, pričom dopyt po laserovej tlači medziročne klesne o –1,1 %[1].

Ďalšie informácie o zariadeniach WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF:

 

[1] IDC, štúdia Worldwide Hardcopy Peripherals Tracker, 4. štvrťrok 2022

Správu si stiahnite tu: https://neon.epson-europe.com/files/assets/source/a/t/s/n/a15942-research-lores-en-int-epson_business_printing_report_rnm.pdf&assetid=642852

 

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023