AOC predstavuje hneď päť herných monitorov z oceňovanej série G2

Novinky pre hráčov od AOC

Všetky modely majú 240 Hz a odozvu medzi 0,5 ms a 1 ms.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. mája 2020
Obsahuje nasledovné témy , , ,

AOC, špecialista na monitory, uvádza na trh hneď päť nových Full HD monitorov. Jedná sa o tri zakrivené (C27G2ZU, C27G2ZE a C32G2ZE) a dva ploché modely (24G2ZU, 24G2ZE), ktoré sú ako stvorené pre všetkých vášnivých hráčov.
Nové monitory s uhlopriečkami 23,8 „(60,4 cm), 27“ (68,6 cm) a 31,5 „(80 cm) ponúkajú mimoriadne špecifikácie: obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a odozvu len 0,5 milisekúnd (či 1 ms u 31,5 „modelu).
Označenie MPRT (Moving Picture Response Time) potom garantuje maximálne vtiahnutie do hry. Všetky modely sú navyše vybavené sadou FreeSync Premium s podporou LFC, ktorá poskytuje plynulé vizuálne hry bez prerušovania alebo blikania.

Postavené pre nadšencov e-športov
Monitory ocenia najmä fanúšikovia všetkých typov e-športov, teda odvetví, ktoré by podľa najnovších analytik Newzoo mali v tomto roku atakovať hranicu 495 miliónov priaznivcov na celom svete a dosahovať výnosov 1,1 miliardy dolárov (vlani to bolo 950 miliónov dolárov). Stále častejšie sa tak stávajú konkurentom pre klasický šport.

S tým, ako sa e-športy postupne približujú bežnému publiku, zvyšujú sa  aj nároky na samotné monitory.
Už pred rokmi sa stala štandardom obnovovacia frekvencia 144 Hz a dnes sa tento štandard posúva k 240 Hz, a to aj v mobilných počítačoch.

AOC C27G2ZE / C27G2ZU

Zoznámte sa s radom 240 Hz G2
Najnovšie zakrivené 27 „a 31,5“ súťažné herné monitory AOC C27G2ZU, AOC C27G2ZE a AOC C32G2ZE sú vybavené VA panelmi, ktoré ponúkajú široké pozorovacie uhly 178/178 °, neuveriteľne vysoký kontrast (3000: 1) a široký farebný gamut (120% ) sRGB, 89% AdobeRGB a 85% NTSC). 23,8 „varianty AOC 24G2ZU a AOC 24G2ZE prichádzajú s panelmi TN, ktoré zaisťujú najvyššiu responzi bez vizuálnych artefaktov. Podpora AMD FreeSync Premium tiež eliminuje trhanie obrazu vďaka možnosti premennej obnovovacej frekvencie (vrr).

Všetky vyššie uvedené monitory sú použiteľné nielen pri súťažných hrách, ale sú vhodné aj pre akékoľvek ďalšie herné žánre. Ich široká farebná škála a pútavé farby spojené s mimoriadne rýchlou dobou reakcie, vám ponúknu skutočne pohlcujúci zážitok aj pri klasických RPG, FPS, TPS alebo závodných hrách.

 


AOC 24G2ZE / 24G2ZU

Ktorú hernú nálož si zvoliť?
AOC ponúka dve varianty pre modely s uhlopriečkou 23,8 „a 27“, pre uhlopriečku 32 „potom variantu jednu.
„Základný“ je varianta, ktorá obsahuje modely ZO 24G2ZE, C27G2ZE a C32G2ZE, sú cenovo dostupnejšie,  bez špeciálnych vychytávok pre užívateľov, ktorí sa primárne zaujímajú o panel a jeho technické špecifikácie. Monitory majú stojan s možnosťou náklonu pre základné ergonomické nastavenie. Môžu byť tiež pripojené k držiaku VESA (napr. Rameno monitora ako je AOC AS110D0) pre väčšiu flexibilitu.


AOC 24G2ZE / 24G2ZU

Ich lepšie vybavení súrodenci, modely ZU 24G2ZU a C27G2ZU, majú rovnaké počiatočné špecifikácie, ale prichádzajú s dostupnejším, výškovo nastaviteľným stojanom, vstavanými reproduktormi 2 x 2 W a štvorportovým rozbočovačom USB 3.2 pre užívateľov, ktorí túžia po kompletnom balíčku pre ich herné stanice.

Všetky modely potešia atraktívnym dizajnom bez okrajov na troch stranách. Čo je nielen elegantné, ale aj praktické vo chvíli, kedy chcete mať viac monitorov vedľa seba. Režim Low Blue Light a technológie Flicker-Free sú šetrné k očiam, čo sa hodí najmä pri dlhých turnajoch.
HDMI 2.0, DisplayPort 1.2, zvukový vstup a výstup potom ponúkajú rôzne zdroje pripojenia.

AOC C27G2ZU bude dostupný v máji 2020 za odporúčanú cenu  339 € a AOC C27G2ZE bude dostupný od júna 2020 za odporúčanú cenu 319 €.
Monitory AOC 24G2ZE, 24G2ZU a C32G2ZE budú dostupné počas júla 2020 za odporúčané ceny 309 €, 329 € a
379 €.

Ďalšie informácie a technické špecifikácie:
https://eu.aoc.com/cs/gaming-monitors

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Veľké technológie v kompaktnom obale

Umývačky Electrolux

Umývačky riadu Electrolux sú dostupné vo viacerých veľkostiach, ktoré perfektne zapadnú do veľkých aj malých kuchýň. Či už si vyberiete širšiu alebo užšiu verziu, môžete sa spoľahnúť, že bude nabitá inovatívnymi technológiami, ktoré vám uľahčia život.

20. októbra 2020

Miele uvádza na trh tyčový aku vysávač TRIFLEX

TRIFLEX HX1 prináša tri inovácie v jednom: skvelý dizajn, extrémnu saciu silu a rýchlosť. Zároveň spája tri bezdrôtové vysávače do jedného prístroja s výdržou batérie až 120 minút.

14. októbra 2020

ASUS predstavuje nový rad notebookov s 11. generáciou procesorov Intel Core a prvý notebook s dizajnom Intel Evo

Medzi predstavené revolučné notebooky patria ZenBook Flip S, ZenBook S, ZenBook 14 Ultralight, ZenBook Pro 15 a ExpertBook B9

3. septembra 2020

Huawei po prvý krát prináša na slovenský trh notebook, štartuje modelom MateBook D 15

Nová úroveň prepojenia notebooku a telefónu

Celokovové telo s FullView displejom s minimálnymi rámčekmi, rýchle nabíjanie s dlhou výdržou, funkcia Huawei Share či zapnutie odtlačkom prstov. To sú len niektoré parametre notebooku Huawei MateBook D 15. Jeho uvedením na slovenský trh Huawei u nás premiérovo vstupuje do segmentu prenosných počítačov.

10. augusta 2020

Dizajnové televízory Samsung The Serif po prvýkrát na slovenskom trhu: prispôsobia sa akémukoľvek interiéru

Šerif je už v salóne

Na rozdiel od bežných televízorov vyzerá The Serif úžasne zo všetkých strán, a preto ho môžete položiť prakticky kdekoľvek – napríklad aj do stredu miestnosti.

15. júna 2020

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022