Ocenený dizajn v súlade s hernými predpokladmi

Porsche Design a AGON by AOC predstavili nový herný monitor PD27S

Autor
Dátum zverejnenia 12. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Exkluzívna lifestylová značka Porsche Design a AGON by AOC – jedna z popredných značiek v oblasti herných monitorov a IT príslušenstva – spoločne predstavili Porsche Design prvky športového vozidla Porsche. PD27S s obnovovacou frekvenciou 165 Hz pretaktovanou na 170 Hz, dobou odozvy 1 ms Grey-to-Grey (GtG), certifikáciou DisplayHDR 400 a širokým farebným gamutom, je jednoducho herný monitor ekvivalentný športovému vozidlu. PD27S kombinuje nápadný, čistý a funkčný dizajn s technológiami na vysokej úrovni, čím poskytuje užívateľovi uspokojenie pri akejkoľvek príležitosti, od každodenných úloh až po použitie súvisiace s podnikaním, zábavou a vysoko výkonným hraním.

„Práve rozširujeme naše portfólio, ktoré sme vytvorili s Porsche Design, o nový model. PD27S, ktorý zdieľa rovnakú funkčnú a umeleckú dizajnovú platformu ako PD32M, uvedený na trh začiatkom tohto roka, ponúka bežné herné funkcie v štýlovom balení,” hovorí Stefan Sommer, Global Head of Marketing v spoločnosti TPV.

„V nadväznosti na úspešné partnerstvo s prémiovou monitorovou značkou AGON by AOC, Porsche Design opäť prináša do oblasti hrania dizajn inšpirovaný športovými vozidlami. Porsche Design AOC AGON PRO PD27S získal v roku 2022 ocenenie „iF Design Award 2022“ a „Red Dot Award: Product Design 2022“ a získal najvyššie kritické uznanie, pričom výkon a úroveň technologických inovácií sú rovnako pôsobové ako dizajn samotný,“ hovorí Roland Heiler , Chief Design Officer v spoločnosti Porsche Design.

Ocenený dizajn
PD27S zdieľa dokonalý funkčný dizajn 32-palcového PD32M predstaveného v apríli. Model PD27S získal ocenenie „iF Design Award 2022“ a „Red Dot Award: Product Design 2022“. Aby hráči mohli hrať pri intenzívnych a dlhotrvajúcich herných reláciách, musia sa spoľahnúť na svoje pevné a robustné herné vybavenie. Hlavným lákadlom modelu PD27S je stojan z pieskovaného hliníka – s robustnou a funkčnou konštrukciou a tiež jedinečným tvarom, ktorý pripomína volant a lúče bicykla športového vozidla. Čistý, aerodynamický dizajn modelu PD27S sa vyznačuje skosenými plochami na zadnom kryte a bokoch, v súlade s funkčným usporiadaním vnútorných komponentov. Kovové vložky zo sieťoviny – podobné sanie vzduchového chladenia v aute – ukrývajú reproduktory na ľavej a pravej strane zariadenia. Tieto sekcie sú nepriamo podsvietené prispôsobiteľným RGB osvetlením (Light FX) pre zvýšenie dynamiky a lepšie pohltenie. Vďaka ergonomickému stojanu ponúka PD27S možnosť otáčania okolo osi (pivot), výškové nastavenie až o 150 mm a tiež nastavenie sklonu a natočenia.

Úroveň umeleckej techniky
Exkluzívny dizajn PD27S je spojený s vynikajúcimi odbornými znalosťami expertov na dispeje od značky AGON by AOC, aby poskytoval pôsobivé funkcie pre ambicióznych hráčov. Porsche Design AOC AGON PRO PD27S je vybavený plochým IPS (AAS) panelom pre vysokú presnosť farieb a široký farebný gamut. Vďaka pôsobivej a živej reprodukcii farieb 10-bitového IPS panelu pokrýva PD27S 95 percent gamutu DCI-P3 a 99 percent gamutu sRGB, čo mu umožňuje vynikať vo všetkých úlohách kritických na farebné podanie. Explózia farieb na PD27S s certifikáciou DisplayHDR 400 je ďalej umocnená schopnosťou displeja dekódovať a reprodukovať obsah s vysokým dynamickým rozsahom vo filmoch, videách a hrách. Všetko pre zobrazenie maximálne verného obrazu.

Vďaka svojmu ostrému rozlíšeniu QHD (2560 x 1440) na 27-palcovej uhlopriečke má PD27S vysokú hustotu pixelov (109 ppi) a dokonale sa tak hodí pre každodenné použitie súvisiace s podnikaním. Rozlíšenie QHD je tiež primárnou voľbou ambicióznych hráčov, aby ľahko dosiahli vysoké snímkové frekvencie a zároveň ostrosť. Obnovovacia frekvencia 165 Hz / 170 Hz a doba odozvy 1 ms GtG zaisťujú plynulý pohyb v rýchlych hrách s prakticky nulovými duchmi. Vďaka technológii Adaptive-Sync podporuje PD27S premennú obnovovaciu frekvenciu, ktorá eliminuje artefakty, ako je trhanie a zadrhávanie obrazu.

Pokročilý každodenný vodič
PD27S nie je len herný monitor, ale aj špičkový všestranný „pracant“. Vďaka 4portovému rozbočovaču USB 3.2 je možné rýchlo a ľahko pripojiť externé zariadenia, ako sú klávesnice, myši alebo externé disky, čím sa zníži spleť káblov a každý stôl bude mať čisté a funkčné usporiadanie. Pre dotvorenie audiovizuálneho zážitku je PD27S vybavený dvoma 5W reproduktormi vylepšenými o DTS, ktoré poskytujú čistý a bohatý zvuk.

Po spustení privíta monitor užívateľa animovaným logom. Ak chce užívateľ upraviť rôzne nastavenia, vrátane farebných alebo herných režimov, tak má k dispozícii OSD menu, ktoré má aj jedinečný dizajn. Monitor je dodávaný s USB flash diskom, ktorý obsahuje užívateľské príručky a súvisiaci softvér. A určite sa od takéhoto monitoru nevzdialite pri hraní ani na okamih. Maximálne dobehnete pre  doplnky výživy pre hráčov

Monitor Porsche Design AOC AGON PRO PD27S je teraz k dispozícii v predajniach Porsche Design, u špecializovaných predajcov a online na www.porsche-design.com a tiež vo vybraných online obchodoch za odporúčanú koncovú cenu 499 Eur.

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024