Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. mája 2022
Obsahuje nasledovné témy

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield je zárukou bezpečnosti a rýchleho prenosu dát pre kreatívnych profesionálov aj bežných užívateľov na cestách

 Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

 Ani pri kopírovaní veľkých súborov nehrozí zníženie výkonu, preto je model T7 Shield mimoriadne vhodný na natáčanie a strih videa vo vysokom rozlíšení.

Najnovšie externé dátové úložisko – odolný prenosný SSD disk T7 Shield – predstavila spoločnosť Samsung Electronics. Záujemcovia sa môžu tešiť na špičkový výkon a spoľahlivosť v odolnom prevedení s veľkosťou kreditnej karty. T7 Shield je najnovším prírastkom do modelového radu prenosných SSD diskov značky Samsung, ktorý ďalej tvorí T7, disk na každodenné použitie s elegantným dizajnom a vysokou prenosovou rýchlosťou, a ocenený model T7 Touch[1] so vstavaným senzorom odtlačkov prstov pre lepšie zabezpečenie. Nový SSD disk T7 Shield je už aktuálne na slovenskom trhu dostupný u vybraných obchodných partnerov za odporúčanú maloobchodnú cenu 159,90 € za 1 TB a 319,90 € za 2 TB verziu.

 

„Profesionálni tvorcovia aj bežní užívatelia vyžadujú odolné, výkonné a spoľahlivé SSD disky, ktoré spoľahlivo ochránia ich dáta aj pri páde, po kontakte s vodou alebo v drsných prírodných podmienkach,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident pamäťovej divízie spoločnosti Samsung Electronics. „Model T7 Shield ponúka rozšírené možnosti kompatibility – používatelia môžu SSD využívať nielen na pripojenie k počítaču, ale aj k smartfónu s Androidom alebo k hernej konzole.“

 Odolnosť podľa certifikácie IP65

T7 Shield je doposiaľ vôbec najodolnejší prenosný SSD disk (Portable SSD, používa sa skratka PSSD) z dielne Samsung. Je preto vhodný na kreatívnu prácu v teréne a v prírode – ocenia ho najmä používatelia, ktorí potrebujú prenášať veľké množstvo dát a chcú mať pokoj, že sú ich videozáznamy, fotografie alebo ďalší obsah v bezpečí.

A vy, ako milovník prírody, vymeníte klasické poľovnícke potreby, za nočnú kameru so snímačom pohybu a na disk si uložíte nádherne zábery nočného života v lese. Firma Samsung mala pod kontrolou celý ich vývoj aj výrobu a ručí tak za odolnosť voči pádu až z troch metrov[2]. Certifikácia IP65 svedčí o tom, že disku nevadí prach ani voda[3]. Napriek odolnému prevedeniu je T7 Shield príjemne malý a ľahký, váži iba 98 gramov.

Výnimočný výkon

T7 Shield dokáže čítať dáta rýchlosťou 1050 megabytov za sekundu (MB/s) a zapisovať až 1000 MB/s[4], čo znamená rekordnú rýchlosť medzi súčasnými diskami s portom USB 3.2 Gen2[5]. V porovnaní s predchádzajúcim modelom T5 zrýchlil dátový prenos približne dvojnásobne, oproti externým pevným diskom (HDD) je približne 9,5x rýchlejší[6]. Dokáže tak bežným aj profesionálnym používateľom ušetriť naozaj cenné množstvo času.

 

Vylepšené sú aj ďalšie parametre SSD disku T7 Shield – výrobcovia zmenili materiál aj softvér, takže nedochádza k strate výkonu ani k prehrievaniu, čo je častým sprievodným javom pri prenose veľkých súborov. Vďaka tejto zmene výkon neklesá a disk sa neprehrieva ani pri prenose súborov s veľkosťou 2 TB[7], čo používatelia ocenia predovšetkým pri kopírovaní dlhších videozáznamov, pri ich strihu, kódovaní či renderovaní. Nemusíte mať žiadne obavy, že by vás disk nechal v štichu.

Bohaté možnosti kompatibility a spoľahlivé zabezpečenie

Samsung T7 Shield je skutočne univerzálny – fotografie, hry, videá v 4K aj 8K a množstvo ďalšieho obsahu si naň môžete ukladať z počítačov s Windows alebo MacOS, zo smartfónov s Androidom alebo z herných konzol[8]. Okrem toho T7 Shield ponúka aj vylepšené možnosti zabezpečenia (256-bitový systém AES alebo Advanced Encryption Standard) s hardvérovým šifrovaním, takže sa o dáta nemusíte báť ani v prípade, že disk stratíte. Okrem toho majú používatelia prístup k pohodlnému ovládaciemu systému Samsung Magician Software9.

Ekologické balenie

Podobne ako iné prenosné SSD disky značky Samsung je aj T7 Shield k dispozícii v novom obale, ktorý využíva iba tretinové množstvo materiálu v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Tým Samsung výrazne prispieva k obmedzeniu emisií skleníkových plynov.

K dispozícii sú tri farebné varianty – béžová, čierna a modrá. Ďalej si užívatelia môžu vybrať z dvoch verzií s 1 a 2 TB. V základnom balení nájdete dva dátové káble, USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A, počítať môžete aj s trojročnou zárukou. T7 Shield sa už na konci apríla začal predávať po celom svete, viac sa o ňom dozviete na stránkach https://samsung.com/portable-ssd .

 

Samsung T7 Shield – technické špecifikácie

 

Prenosný SSD modul Samsung T7 Shield
Rozhranie USB 3.2 Gen2 (10 Gb/s)
Hardware Kapacity 1 TB/2 TB1)
Rozmery 88 x 59 x 13 mm
Hmotnosť 98 g2)
Výkon Sekvenčné čítanie Až 1050 MB/s3)
Sekvenčný zápis Až 1000 MB/s3)
Odolnosť Odolnosť proti vode a prachu IP654)
Odolnosť proti pádu Až 3 m5)
Zabezpečenie Šifrovanie AES 256-bit hardwarové šifrovanie
Software Samsung Portable SSD 1.06)

Samsung Magician Software

Kompatibilita Windows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie,

Android Lollipop a novšie

Funkčné podmienky Teplota Za chodu
(teplota krytu)
0 °C až 60 °C7)
V pokojovom stave -40 °C až 85 °C
Humidity 5 % to 95 % non-condensing
Otrasy V pokojovom stave 1500 G, dĺžka 0,5 ms, v 3 osiach
Vibrácie V pokojovom stave 10~2000 Hz, 20 G
Certifikáty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL,

TÚV, CB, EAC, UKCA, BIS

Kompatibilita s RoHS RoHS 2
Záruka Trojročná obmedzená záruka8)

 

1) 1 GB = 1 000 000 000 bytov, 1 TB = 1 000 000 000 000 bytov. Ak sa ukáže nižšia kapacita, môže byť príčinou odlišný merací štandard počítača.

2) Skutočná hmotnosť sa pri produktoch s rôznou kapacitou môže líšiť.

3) Maximálna rýchlosť prenosu dát sa meria podľa interných testovacích kritérií spoločnosti Samsung pri použití priloženého kábla. Na výkon má vplyv konfigurácia počítača, kábel a užívateľské prostredie.

4) Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť proti vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.

*Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.

** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.

5) Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.

6) Minimálne systémové požiadavky softvéru radu T7: Windows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie, Android Lollipop a novšie

7) Teplota krytu sa meria v najteplejšom mieste na kryte zariadenia. Odporúča sa zaistiť dostatočný priechod vzduchu, aby zariadenie správne fungovalo v náročných podmienkach.

8) Spoločnosť Samsung Electronics nenesie zodpovednosť za žiadne škody či straty, napr. straty dát či iných informácií na produktoch Samsung Electronics, ani za stratu zisku či príjmu užívateľa. Ďalšie informácie o záruke: www.samsung.com/portable-ssd.

 

 

[1]Čestné ocenenie za inovácie na veľtrhu CES 2020.

[2]Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.

*Podmienky testu: Zariadenie bolo zhodené voľným pádom na kovovú dosku z výšky 3 m.

[3]Certifikát IP (Ingress Protection) stanovuje stupeň odolnosti zaistený mechanickým krytom voči vode a prachu.

Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.

** Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.

** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.

[4]Systémová konfigurácia: ASUS Z270 ROG MAXIMUS IX HERO (USB 3.2 Gen2 Type-C), Intel(R) Core (TM) i7-7700K CPU @ 4.20GHz, OS-Windows 10 19H2

[5]USB 3.2 Gen2 je štandardný protokol, k dispozícii na väčšine spotrebných aj profesionálnych notebookov. Dátový tok je obmedzený vlastnosťami portov, nie vlastnosťami SSD. Výsledky sa môžu líšiť na základe konfigurácie. K maximálnej rýchlosti čítania a zápisu až 1050/1000 MB/s je potrebná podpora USB 3.2 Gen 2 u oboch zariadení a káblov a režim UASP.

[6]Na základe interných testov s externým pevným diskom Samsung 1 TB (HX-MTD10EA).

[7]Rýchlosť sekvenčného zápisu pri modeli T7 Shield presahuje 900MB /s (variant 1 TB) a 1000 MB/s (variant 2 TB) pri okolitej teplote 25 .

8 Kompatibilita s inými zariadeniami sa môže líšiť. Niektoré operačné systémy môžu vyžadovať sformátovanie T7 Shield . Zoznam podporovaných zariadení nájdete na stránke https:// samsung.com/samsungssd

9 Ďalšie informácie: https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/magician

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023