Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. mája 2022
Obsahuje nasledovné témy

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield je zárukou bezpečnosti a rýchleho prenosu dát pre kreatívnych profesionálov aj bežných užívateľov na cestách

 Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

 Ani pri kopírovaní veľkých súborov nehrozí zníženie výkonu, preto je model T7 Shield mimoriadne vhodný na natáčanie a strih videa vo vysokom rozlíšení.

Najnovšie externé dátové úložisko – odolný prenosný SSD disk T7 Shield – predstavila spoločnosť Samsung Electronics. Záujemcovia sa môžu tešiť na špičkový výkon a spoľahlivosť v odolnom prevedení s veľkosťou kreditnej karty. T7 Shield je najnovším prírastkom do modelového radu prenosných SSD diskov značky Samsung, ktorý ďalej tvorí T7, disk na každodenné použitie s elegantným dizajnom a vysokou prenosovou rýchlosťou, a ocenený model T7 Touch[1] so vstavaným senzorom odtlačkov prstov pre lepšie zabezpečenie. Nový SSD disk T7 Shield je už aktuálne na slovenskom trhu dostupný u vybraných obchodných partnerov za odporúčanú maloobchodnú cenu 159,90 € za 1 TB a 319,90 € za 2 TB verziu.

 

„Profesionálni tvorcovia aj bežní užívatelia vyžadujú odolné, výkonné a spoľahlivé SSD disky, ktoré spoľahlivo ochránia ich dáta aj pri páde, po kontakte s vodou alebo v drsných prírodných podmienkach,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident pamäťovej divízie spoločnosti Samsung Electronics. „Model T7 Shield ponúka rozšírené možnosti kompatibility – používatelia môžu SSD využívať nielen na pripojenie k počítaču, ale aj k smartfónu s Androidom alebo k hernej konzole.“

 Odolnosť podľa certifikácie IP65

T7 Shield je doposiaľ vôbec najodolnejší prenosný SSD disk (Portable SSD, používa sa skratka PSSD) z dielne Samsung. Je preto vhodný na kreatívnu prácu v teréne a v prírode – ocenia ho najmä používatelia, ktorí potrebujú prenášať veľké množstvo dát a chcú mať pokoj, že sú ich videozáznamy, fotografie alebo ďalší obsah v bezpečí.

A vy, ako milovník prírody, vymeníte klasické poľovnícke potreby, za nočnú kameru so snímačom pohybu a na disk si uložíte nádherne zábery nočného života v lese. Firma Samsung mala pod kontrolou celý ich vývoj aj výrobu a ručí tak za odolnosť voči pádu až z troch metrov[2]. Certifikácia IP65 svedčí o tom, že disku nevadí prach ani voda[3]. Napriek odolnému prevedeniu je T7 Shield príjemne malý a ľahký, váži iba 98 gramov.

Výnimočný výkon

T7 Shield dokáže čítať dáta rýchlosťou 1050 megabytov za sekundu (MB/s) a zapisovať až 1000 MB/s[4], čo znamená rekordnú rýchlosť medzi súčasnými diskami s portom USB 3.2 Gen2[5]. V porovnaní s predchádzajúcim modelom T5 zrýchlil dátový prenos približne dvojnásobne, oproti externým pevným diskom (HDD) je približne 9,5x rýchlejší[6]. Dokáže tak bežným aj profesionálnym používateľom ušetriť naozaj cenné množstvo času.

 

Vylepšené sú aj ďalšie parametre SSD disku T7 Shield – výrobcovia zmenili materiál aj softvér, takže nedochádza k strate výkonu ani k prehrievaniu, čo je častým sprievodným javom pri prenose veľkých súborov. Vďaka tejto zmene výkon neklesá a disk sa neprehrieva ani pri prenose súborov s veľkosťou 2 TB[7], čo používatelia ocenia predovšetkým pri kopírovaní dlhších videozáznamov, pri ich strihu, kódovaní či renderovaní. Nemusíte mať žiadne obavy, že by vás disk nechal v štichu.

Bohaté možnosti kompatibility a spoľahlivé zabezpečenie

Samsung T7 Shield je skutočne univerzálny – fotografie, hry, videá v 4K aj 8K a množstvo ďalšieho obsahu si naň môžete ukladať z počítačov s Windows alebo MacOS, zo smartfónov s Androidom alebo z herných konzol[8]. Okrem toho T7 Shield ponúka aj vylepšené možnosti zabezpečenia (256-bitový systém AES alebo Advanced Encryption Standard) s hardvérovým šifrovaním, takže sa o dáta nemusíte báť ani v prípade, že disk stratíte. Okrem toho majú používatelia prístup k pohodlnému ovládaciemu systému Samsung Magician Software9.

Ekologické balenie

Podobne ako iné prenosné SSD disky značky Samsung je aj T7 Shield k dispozícii v novom obale, ktorý využíva iba tretinové množstvo materiálu v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Tým Samsung výrazne prispieva k obmedzeniu emisií skleníkových plynov.

K dispozícii sú tri farebné varianty – béžová, čierna a modrá. Ďalej si užívatelia môžu vybrať z dvoch verzií s 1 a 2 TB. V základnom balení nájdete dva dátové káble, USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A, počítať môžete aj s trojročnou zárukou. T7 Shield sa už na konci apríla začal predávať po celom svete, viac sa o ňom dozviete na stránkach https://samsung.com/portable-ssd .

 

Samsung T7 Shield – technické špecifikácie

 

Prenosný SSD modul Samsung T7 Shield
Rozhranie USB 3.2 Gen2 (10 Gb/s)
Hardware Kapacity 1 TB/2 TB1)
Rozmery 88 x 59 x 13 mm
Hmotnosť 98 g2)
Výkon Sekvenčné čítanie Až 1050 MB/s3)
Sekvenčný zápis Až 1000 MB/s3)
Odolnosť Odolnosť proti vode a prachu IP654)
Odolnosť proti pádu Až 3 m5)
Zabezpečenie Šifrovanie AES 256-bit hardwarové šifrovanie
Software Samsung Portable SSD 1.06)

Samsung Magician Software

Kompatibilita Windows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie,

Android Lollipop a novšie

Funkčné podmienky Teplota Za chodu
(teplota krytu)
0 °C až 60 °C7)
V pokojovom stave -40 °C až 85 °C
Humidity 5 % to 95 % non-condensing
Otrasy V pokojovom stave 1500 G, dĺžka 0,5 ms, v 3 osiach
Vibrácie V pokojovom stave 10~2000 Hz, 20 G
Certifikáty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL,

TÚV, CB, EAC, UKCA, BIS

Kompatibilita s RoHS RoHS 2
Záruka Trojročná obmedzená záruka8)

 

1) 1 GB = 1 000 000 000 bytov, 1 TB = 1 000 000 000 000 bytov. Ak sa ukáže nižšia kapacita, môže byť príčinou odlišný merací štandard počítača.

2) Skutočná hmotnosť sa pri produktoch s rôznou kapacitou môže líšiť.

3) Maximálna rýchlosť prenosu dát sa meria podľa interných testovacích kritérií spoločnosti Samsung pri použití priloženého kábla. Na výkon má vplyv konfigurácia počítača, kábel a užívateľské prostredie.

4) Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť proti vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.

*Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.

** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.

5) Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.

6) Minimálne systémové požiadavky softvéru radu T7: Windows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie, Android Lollipop a novšie

7) Teplota krytu sa meria v najteplejšom mieste na kryte zariadenia. Odporúča sa zaistiť dostatočný priechod vzduchu, aby zariadenie správne fungovalo v náročných podmienkach.

8) Spoločnosť Samsung Electronics nenesie zodpovednosť za žiadne škody či straty, napr. straty dát či iných informácií na produktoch Samsung Electronics, ani za stratu zisku či príjmu užívateľa. Ďalšie informácie o záruke: www.samsung.com/portable-ssd.

 

 

[1]Čestné ocenenie za inovácie na veľtrhu CES 2020.

[2]Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.

*Podmienky testu: Zariadenie bolo zhodené voľným pádom na kovovú dosku z výšky 3 m.

[3]Certifikát IP (Ingress Protection) stanovuje stupeň odolnosti zaistený mechanickým krytom voči vode a prachu.

Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.

** Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.

** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.

[4]Systémová konfigurácia: ASUS Z270 ROG MAXIMUS IX HERO (USB 3.2 Gen2 Type-C), Intel(R) Core (TM) i7-7700K CPU @ 4.20GHz, OS-Windows 10 19H2

[5]USB 3.2 Gen2 je štandardný protokol, k dispozícii na väčšine spotrebných aj profesionálnych notebookov. Dátový tok je obmedzený vlastnosťami portov, nie vlastnosťami SSD. Výsledky sa môžu líšiť na základe konfigurácie. K maximálnej rýchlosti čítania a zápisu až 1050/1000 MB/s je potrebná podpora USB 3.2 Gen 2 u oboch zariadení a káblov a režim UASP.

[6]Na základe interných testov s externým pevným diskom Samsung 1 TB (HX-MTD10EA).

[7]Rýchlosť sekvenčného zápisu pri modeli T7 Shield presahuje 900MB /s (variant 1 TB) a 1000 MB/s (variant 2 TB) pri okolitej teplote 25 .

8 Kompatibilita s inými zariadeniami sa môže líšiť. Niektoré operačné systémy môžu vyžadovať sformátovanie T7 Shield . Zoznam podporovaných zariadení nájdete na stránke https:// samsung.com/samsungssd

9 Ďalšie informácie: https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/magician

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022