Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. mája 2022
Obsahuje nasledovné témy

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield je zárukou bezpečnosti a rýchleho prenosu dát pre kreatívnych profesionálov aj bežných užívateľov na cestách

 Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

 Ani pri kopírovaní veľkých súborov nehrozí zníženie výkonu, preto je model T7 Shield mimoriadne vhodný na natáčanie a strih videa vo vysokom rozlíšení.

Najnovšie externé dátové úložisko – odolný prenosný SSD disk T7 Shield – predstavila spoločnosť Samsung Electronics. Záujemcovia sa môžu tešiť na špičkový výkon a spoľahlivosť v odolnom prevedení s veľkosťou kreditnej karty. T7 Shield je najnovším prírastkom do modelového radu prenosných SSD diskov značky Samsung, ktorý ďalej tvorí T7, disk na každodenné použitie s elegantným dizajnom a vysokou prenosovou rýchlosťou, a ocenený model T7 Touch[1] so vstavaným senzorom odtlačkov prstov pre lepšie zabezpečenie. Nový SSD disk T7 Shield je už aktuálne na slovenskom trhu dostupný u vybraných obchodných partnerov za odporúčanú maloobchodnú cenu 159,90 € za 1 TB a 319,90 € za 2 TB verziu.

 

„Profesionálni tvorcovia aj bežní užívatelia vyžadujú odolné, výkonné a spoľahlivé SSD disky, ktoré spoľahlivo ochránia ich dáta aj pri páde, po kontakte s vodou alebo v drsných prírodných podmienkach,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident pamäťovej divízie spoločnosti Samsung Electronics. „Model T7 Shield ponúka rozšírené možnosti kompatibility – používatelia môžu SSD využívať nielen na pripojenie k počítaču, ale aj k smartfónu s Androidom alebo k hernej konzole.“

 Odolnosť podľa certifikácie IP65

T7 Shield je doposiaľ vôbec najodolnejší prenosný SSD disk (Portable SSD, používa sa skratka PSSD) z dielne Samsung. Je preto vhodný na kreatívnu prácu v teréne a v prírode – ocenia ho najmä používatelia, ktorí potrebujú prenášať veľké množstvo dát a chcú mať pokoj, že sú ich videozáznamy, fotografie alebo ďalší obsah v bezpečí.

A vy, ako milovník prírody, vymeníte klasické poľovnícke potreby, za nočnú kameru so snímačom pohybu a na disk si uložíte nádherne zábery nočného života v lese. Firma Samsung mala pod kontrolou celý ich vývoj aj výrobu a ručí tak za odolnosť voči pádu až z troch metrov[2]. Certifikácia IP65 svedčí o tom, že disku nevadí prach ani voda[3]. Napriek odolnému prevedeniu je T7 Shield príjemne malý a ľahký, váži iba 98 gramov.

Výnimočný výkon

T7 Shield dokáže čítať dáta rýchlosťou 1050 megabytov za sekundu (MB/s) a zapisovať až 1000 MB/s[4], čo znamená rekordnú rýchlosť medzi súčasnými diskami s portom USB 3.2 Gen2[5]. V porovnaní s predchádzajúcim modelom T5 zrýchlil dátový prenos približne dvojnásobne, oproti externým pevným diskom (HDD) je približne 9,5x rýchlejší[6]. Dokáže tak bežným aj profesionálnym používateľom ušetriť naozaj cenné množstvo času.

 

Vylepšené sú aj ďalšie parametre SSD disku T7 Shield – výrobcovia zmenili materiál aj softvér, takže nedochádza k strate výkonu ani k prehrievaniu, čo je častým sprievodným javom pri prenose veľkých súborov. Vďaka tejto zmene výkon neklesá a disk sa neprehrieva ani pri prenose súborov s veľkosťou 2 TB[7], čo používatelia ocenia predovšetkým pri kopírovaní dlhších videozáznamov, pri ich strihu, kódovaní či renderovaní. Nemusíte mať žiadne obavy, že by vás disk nechal v štichu.

Bohaté možnosti kompatibility a spoľahlivé zabezpečenie

Samsung T7 Shield je skutočne univerzálny – fotografie, hry, videá v 4K aj 8K a množstvo ďalšieho obsahu si naň môžete ukladať z počítačov s Windows alebo MacOS, zo smartfónov s Androidom alebo z herných konzol[8]. Okrem toho T7 Shield ponúka aj vylepšené možnosti zabezpečenia (256-bitový systém AES alebo Advanced Encryption Standard) s hardvérovým šifrovaním, takže sa o dáta nemusíte báť ani v prípade, že disk stratíte. Okrem toho majú používatelia prístup k pohodlnému ovládaciemu systému Samsung Magician Software9.

Ekologické balenie

Podobne ako iné prenosné SSD disky značky Samsung je aj T7 Shield k dispozícii v novom obale, ktorý využíva iba tretinové množstvo materiálu v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Tým Samsung výrazne prispieva k obmedzeniu emisií skleníkových plynov.

K dispozícii sú tri farebné varianty – béžová, čierna a modrá. Ďalej si užívatelia môžu vybrať z dvoch verzií s 1 a 2 TB. V základnom balení nájdete dva dátové káble, USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A, počítať môžete aj s trojročnou zárukou. T7 Shield sa už na konci apríla začal predávať po celom svete, viac sa o ňom dozviete na stránkach https://samsung.com/portable-ssd .

 

Samsung T7 Shield – technické špecifikácie

 

Prenosný SSD modul Samsung T7 Shield
Rozhranie USB 3.2 Gen2 (10 Gb/s)
Hardware Kapacity 1 TB/2 TB1)
Rozmery 88 x 59 x 13 mm
Hmotnosť 98 g2)
Výkon Sekvenčné čítanie Až 1050 MB/s3)
Sekvenčný zápis Až 1000 MB/s3)
Odolnosť Odolnosť proti vode a prachu IP654)
Odolnosť proti pádu Až 3 m5)
Zabezpečenie Šifrovanie AES 256-bit hardwarové šifrovanie
Software Samsung Portable SSD 1.06)

Samsung Magician Software

Kompatibilita Windows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie,

Android Lollipop a novšie

Funkčné podmienky Teplota Za chodu
(teplota krytu)
0 °C až 60 °C7)
V pokojovom stave -40 °C až 85 °C
Humidity 5 % to 95 % non-condensing
Otrasy V pokojovom stave 1500 G, dĺžka 0,5 ms, v 3 osiach
Vibrácie V pokojovom stave 10~2000 Hz, 20 G
Certifikáty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL,

TÚV, CB, EAC, UKCA, BIS

Kompatibilita s RoHS RoHS 2
Záruka Trojročná obmedzená záruka8)

 

1) 1 GB = 1 000 000 000 bytov, 1 TB = 1 000 000 000 000 bytov. Ak sa ukáže nižšia kapacita, môže byť príčinou odlišný merací štandard počítača.

2) Skutočná hmotnosť sa pri produktoch s rôznou kapacitou môže líšiť.

3) Maximálna rýchlosť prenosu dát sa meria podľa interných testovacích kritérií spoločnosti Samsung pri použití priloženého kábla. Na výkon má vplyv konfigurácia počítača, kábel a užívateľské prostredie.

4) Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť proti vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.

*Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.

** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.

5) Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.

6) Minimálne systémové požiadavky softvéru radu T7: Windows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie, Android Lollipop a novšie

7) Teplota krytu sa meria v najteplejšom mieste na kryte zariadenia. Odporúča sa zaistiť dostatočný priechod vzduchu, aby zariadenie správne fungovalo v náročných podmienkach.

8) Spoločnosť Samsung Electronics nenesie zodpovednosť za žiadne škody či straty, napr. straty dát či iných informácií na produktoch Samsung Electronics, ani za stratu zisku či príjmu užívateľa. Ďalšie informácie o záruke: www.samsung.com/portable-ssd.

 

 

[1]Čestné ocenenie za inovácie na veľtrhu CES 2020.

[2]Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.

*Podmienky testu: Zariadenie bolo zhodené voľným pádom na kovovú dosku z výšky 3 m.

[3]Certifikát IP (Ingress Protection) stanovuje stupeň odolnosti zaistený mechanickým krytom voči vode a prachu.

Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.

** Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.

** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.

[4]Systémová konfigurácia: ASUS Z270 ROG MAXIMUS IX HERO (USB 3.2 Gen2 Type-C), Intel(R) Core (TM) i7-7700K CPU @ 4.20GHz, OS-Windows 10 19H2

[5]USB 3.2 Gen2 je štandardný protokol, k dispozícii na väčšine spotrebných aj profesionálnych notebookov. Dátový tok je obmedzený vlastnosťami portov, nie vlastnosťami SSD. Výsledky sa môžu líšiť na základe konfigurácie. K maximálnej rýchlosti čítania a zápisu až 1050/1000 MB/s je potrebná podpora USB 3.2 Gen 2 u oboch zariadení a káblov a režim UASP.

[6]Na základe interných testov s externým pevným diskom Samsung 1 TB (HX-MTD10EA).

[7]Rýchlosť sekvenčného zápisu pri modeli T7 Shield presahuje 900MB /s (variant 1 TB) a 1000 MB/s (variant 2 TB) pri okolitej teplote 25 .

8 Kompatibilita s inými zariadeniami sa môže líšiť. Niektoré operačné systémy môžu vyžadovať sformátovanie T7 Shield . Zoznam podporovaných zariadení nájdete na stránke https:// samsung.com/samsungssd

9 Ďalšie informácie: https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/magician

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022