Ponúka všestrannú odolnosť a rýchle čítanie aj zápis

Pamäťové microSD karty

Samsung predstavuje rýchle a odolné pamäťové microSD karty PRO Plus a EVO Plus pre bežné aj profesionálne využitie

Autor
Dátum zverejnenia 12. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Samsung predstavuje rýchle a odolné pamäťové microSD karty PRO Plus a EVO Plus pre bežné aj profesionálne využitie

Nový rad pamäťových microSD kariet pre rok 2021 ponúka všestrannú odolnosť a rýchle čítanie aj zápis. Karty možno využiť mnohými spôsobmi, napr. na rozšírenie pamäte smartfónov, k natáčaniu videa v 4K alebo pre akčné kamery a drony.

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka vo vyspelej pamäťovej technológii, podobne ako firma na prevíjanie elektromotorov,  predstavila svoju novú microSD kartu PRO Plus a vylepšený model EVO Plus. Nový rad pamäťových kariet sa výborne hodí pre každodennú prevádzku aj profesionálnu prácu – k ich hlavným výhodám patria bleskurýchle čítanie aj zápis[1], lepšia odolnosť než u predchádzajúcich verzií a široká ponuka verzií s rôznou kapacitou. MicroSD karta PRO Plus s najnižšou pamäťou 128 GB je na slovenskom trhu k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 30,90 € vrátane DPH, model EVO Plus s najnižšou kapacitou 64 GB za 15,50 € vrátane DPH.

 Nové microSD karty sa mimoriadne hodia ako rozšírenie pamäte smartfónov a ďalších mobilných zariadení, k fotografovaniu či natáčaniu špičkových videozáznamov v rozlíšení 4K[2] a na ďalšie použitie v akčných kamerách a dronoch, a to aj v extrémnych klimatických podmienkach.

Najnovšie pamäťové karty Samsung ponúkajú šesť rôznych spôsobov odolnosti, teda o dva spôsoby viac než predchádzajúce generácie. Nevadí im voda, extrémne teploty[3], röntgen, opotrebenie[4], pád ani magnetické pole. Zákazníci sa navyše môžu tešiť na desaťročnú záručnú dobu[5]. Nemusia sa teda obávať nedostatku miesta na karte a môžu si byť istí, že sú ich dáta vždy v bezpečí.

„Profesionáli aj bežní zákazníci všetkého druhu túžia po pamäťových kartách s rýchlym čítaním aj zápisom dát, ktoré svoj obsah, často mimoriadne cenné fotografie a videá, spoľahlivo chránia,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident divízie Memory Brand Products v spoločnosti Samsung Electronics. „Nový rad microSD kariet značky Samsung ponúka rýdzo profesionálne parametre aj kapacitu – zákazníci sa môžu tešiť na rýchlejší prenos dát, lepšiu spoľahlivosť, odolnejšie prevedenie aj dlhšiu trvanlivosť.“

Pamäťové microSD karty PRO Plus, horúca novinka v ponuke Samsungu, sú určené pre náročnejších zákazníkov. Prinášajú Application Performance class A2 a video class V30. K ich prednostiam teda patria špičkové prenosové rýchlosti (160 MB/s a ​​120 MB/s)[6], ktoré sú dôležité pre plynulý chod náročnejších aplikácií, ale aj záznamu videa v tej najvyššej kvalite, poprípade zhotovovaniu sekvenčných snímok vo vysokom rozlíšení. Karty PRO Plus budú k dispozícii vo verziách s kapacitou 128, 256 alebo 512 GB.

Rad EVO Plus sa hodí skôr pre menej náročných užívateľov, ktorým však ponúka mimoriadnu spoľahlivosť a stabilný výkon pri každodennom využití. Dátový prenos tu prebieha rýchlosťou až 130 MB/s[7], karta teda načítava dáta až 1,3-krát rýchlejšie ako predchádzajúce generácie. Karty EVO Plus budú k dispozícii vo verziách s kapacitou 64 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Pamäťové karty microSD PRO Plus a EVO Plus vo sviežom dizajnovom prevedení Blue Wave sú už k dispozícii a predaji. Ďalšie informácie o pamäťových kartách Samsung nájdete na stránke samsung.com/memorycard.

 

 

Typ karty microSD PRO Plus EVO Plus
Kapacita 512 GB 256 GB 128 GB 512 GB 256 GB 128 GB 64 GB
Rozhranie UHS-I
SD standard SDXC™ SDXC™
Rýchlosť[8] Čítanie Up to 160 MB/s Prenos dát až 130 MB/s
Zápis Up to 120 MB/s
Rýchlostná trieda U3, V30, A2, Class 10 U3, V30, A2, Class 10 U1, V10, A1, Class 10
Certifikácia FCC, CE, VCCI, RCM
Odolnosť (6) Voda, extrémne teploty, röntgen, magnet, pád, opotrebenie
Záruka Obmedzená záruka na 10 rokov (*záruka na SD adaptér 1 rok)

 

 

[1] Rýchlosť čítania a zápisu sa meria v interných testoch vykonaných v kontrolovanom prostredí. Skutočná rýchlosť môže závisieť od kapacity karty a kompatibilite zariadení. Uvedené rýchlosti je možné dosiahnuť pomocou kariet microSD s čítačkou Samsung.

[2] Nie u karty EVO Plus 64 GB.

[3] Odolnosť voči prevádzkovým teplotám v rozsahu -25 až 85 C; teploty mimo prevádzky sa môžu pohybovať v rozsahu -40 až 85 C.

[4] Až 10 000 cyklov.

[5] https://www.samsung.com/uk/support/memory-card-warranty/

[6] Uvedené rýchlosti možno dosiahnuť pomocou kariet microSD PRO Plus s čítačkou Samsung.

[7] Uvedené rýchlosti možno dosiahnuť pomocou kariet microSD PRO Plus s čítačkou Samsung.

[8] Rýchlosť čítania až 160 MB/s vyžaduje zodpovedajúci typ zariadenia. Rýchlosť zápisu dosahuje až 120 MB/s. Merané v internom teste spoločnosti Samsung. Rýchlosť sa môže znížiť vplyvom rozhrania daného zariadenia, prípadne vplyvom okolitých podmienok a ďalších faktorov.

Najnovšie

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Kingston XS1000 (1TB)

TEST: Rýchly kompaktný externý SSD za výhodnú cenu

Externé disky sú veľmi populárne, no ak chcete naozaj veľkú kapacitu za rozumnú cenu, vyhrali to vždy mechanické HDD. Našťastie sa ale všetko mení a kedysi drahé SSD sa v pomere cena výkon stalo konkurencie schopným médiom. A nielen to! SSD disky sú zaujímavé aj vďaka kompaktnejším rozmerom, vyššej rýchlosti, väčšej odolnosti pri prenášaní a […]

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023