Ponúka všestrannú odolnosť a rýchle čítanie aj zápis

Pamäťové microSD karty

Samsung predstavuje rýchle a odolné pamäťové microSD karty PRO Plus a EVO Plus pre bežné aj profesionálne využitie

Autor
Dátum zverejnenia 12. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Samsung predstavuje rýchle a odolné pamäťové microSD karty PRO Plus a EVO Plus pre bežné aj profesionálne využitie

Nový rad pamäťových microSD kariet pre rok 2021 ponúka všestrannú odolnosť a rýchle čítanie aj zápis. Karty možno využiť mnohými spôsobmi, napr. na rozšírenie pamäte smartfónov, k natáčaniu videa v 4K alebo pre akčné kamery a drony.

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka vo vyspelej pamäťovej technológii, podobne ako firma na prevíjanie elektromotorov,  predstavila svoju novú microSD kartu PRO Plus a vylepšený model EVO Plus. Nový rad pamäťových kariet sa výborne hodí pre každodennú prevádzku aj profesionálnu prácu – k ich hlavným výhodám patria bleskurýchle čítanie aj zápis[1], lepšia odolnosť než u predchádzajúcich verzií a široká ponuka verzií s rôznou kapacitou. MicroSD karta PRO Plus s najnižšou pamäťou 128 GB je na slovenskom trhu k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 30,90 € vrátane DPH, model EVO Plus s najnižšou kapacitou 64 GB za 15,50 € vrátane DPH.

 Nové microSD karty sa mimoriadne hodia ako rozšírenie pamäte smartfónov a ďalších mobilných zariadení, k fotografovaniu či natáčaniu špičkových videozáznamov v rozlíšení 4K[2] a na ďalšie použitie v akčných kamerách a dronoch, a to aj v extrémnych klimatických podmienkach.

Najnovšie pamäťové karty Samsung ponúkajú šesť rôznych spôsobov odolnosti, teda o dva spôsoby viac než predchádzajúce generácie. Nevadí im voda, extrémne teploty[3], röntgen, opotrebenie[4], pád ani magnetické pole. Zákazníci sa navyše môžu tešiť na desaťročnú záručnú dobu[5]. Nemusia sa teda obávať nedostatku miesta na karte a môžu si byť istí, že sú ich dáta vždy v bezpečí.

„Profesionáli aj bežní zákazníci všetkého druhu túžia po pamäťových kartách s rýchlym čítaním aj zápisom dát, ktoré svoj obsah, často mimoriadne cenné fotografie a videá, spoľahlivo chránia,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident divízie Memory Brand Products v spoločnosti Samsung Electronics. „Nový rad microSD kariet značky Samsung ponúka rýdzo profesionálne parametre aj kapacitu – zákazníci sa môžu tešiť na rýchlejší prenos dát, lepšiu spoľahlivosť, odolnejšie prevedenie aj dlhšiu trvanlivosť.“

Pamäťové microSD karty PRO Plus, horúca novinka v ponuke Samsungu, sú určené pre náročnejších zákazníkov. Prinášajú Application Performance class A2 a video class V30. K ich prednostiam teda patria špičkové prenosové rýchlosti (160 MB/s a ​​120 MB/s)[6], ktoré sú dôležité pre plynulý chod náročnejších aplikácií, ale aj záznamu videa v tej najvyššej kvalite, poprípade zhotovovaniu sekvenčných snímok vo vysokom rozlíšení. Karty PRO Plus budú k dispozícii vo verziách s kapacitou 128, 256 alebo 512 GB.

Rad EVO Plus sa hodí skôr pre menej náročných užívateľov, ktorým však ponúka mimoriadnu spoľahlivosť a stabilný výkon pri každodennom využití. Dátový prenos tu prebieha rýchlosťou až 130 MB/s[7], karta teda načítava dáta až 1,3-krát rýchlejšie ako predchádzajúce generácie. Karty EVO Plus budú k dispozícii vo verziách s kapacitou 64 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Pamäťové karty microSD PRO Plus a EVO Plus vo sviežom dizajnovom prevedení Blue Wave sú už k dispozícii a predaji. Ďalšie informácie o pamäťových kartách Samsung nájdete na stránke samsung.com/memorycard.

 

 

Typ karty microSD PRO Plus EVO Plus
Kapacita 512 GB 256 GB 128 GB 512 GB 256 GB 128 GB 64 GB
Rozhranie UHS-I
SD standard SDXC™ SDXC™
Rýchlosť[8] Čítanie Up to 160 MB/s Prenos dát až 130 MB/s
Zápis Up to 120 MB/s
Rýchlostná trieda U3, V30, A2, Class 10 U3, V30, A2, Class 10 U1, V10, A1, Class 10
Certifikácia FCC, CE, VCCI, RCM
Odolnosť (6) Voda, extrémne teploty, röntgen, magnet, pád, opotrebenie
Záruka Obmedzená záruka na 10 rokov (*záruka na SD adaptér 1 rok)

 

 

[1] Rýchlosť čítania a zápisu sa meria v interných testoch vykonaných v kontrolovanom prostredí. Skutočná rýchlosť môže závisieť od kapacity karty a kompatibilite zariadení. Uvedené rýchlosti je možné dosiahnuť pomocou kariet microSD s čítačkou Samsung.

[2] Nie u karty EVO Plus 64 GB.

[3] Odolnosť voči prevádzkovým teplotám v rozsahu -25 až 85 C; teploty mimo prevádzky sa môžu pohybovať v rozsahu -40 až 85 C.

[4] Až 10 000 cyklov.

[5] https://www.samsung.com/uk/support/memory-card-warranty/

[6] Uvedené rýchlosti možno dosiahnuť pomocou kariet microSD PRO Plus s čítačkou Samsung.

[7] Uvedené rýchlosti možno dosiahnuť pomocou kariet microSD PRO Plus s čítačkou Samsung.

[8] Rýchlosť čítania až 160 MB/s vyžaduje zodpovedajúci typ zariadenia. Rýchlosť zápisu dosahuje až 120 MB/s. Merané v internom teste spoločnosti Samsung. Rýchlosť sa môže znížiť vplyvom rozhrania daného zariadenia, prípadne vplyvom okolitých podmienok a ďalších faktorov.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022