…s dvoma produktovými tipmi v rôznych cenových kategóriách…

Päť tipov na výber slúchadiel na šport

Patríte medzi aktívnych ľudí, ktorí s nástupom jari vybiehajú na outdoorové bežecké trasy? Alebo sa práve vo fitku pripravujete na letnú plavkovú sezónu? Takmer pri všetkých individuálnych športoch pomáha hudba prekonať vyčerpanie, chytiť druhý dych a docieliť vyššie výkony. K tomu je potrebné správne zvoliť nielen playlist, ale aj slúchadlá. Tu nájdete niekoľko konkrétnych tipov na výber slúchadiel vhodných pre šport.

Autor
Dátum zverejnenia 7. apríla 2023
Obsahuje nasledovné témy

Pevné uchytenie v ušiach
Pokiaľ budete mať pocit, že sa slúchadlá pri behu uvoľňujú a každú minútu ich budete zastrkávať späť do uší, nebude pre vás motiváciou žiadna hudba. A to nehovoríme o situácii, keď naozaj vypadnú. Pravidlo číslo jedna teda znie: slúchadlá musia v ušiach držať pevne aj pri behu a otrasoch. Na šport sa každopádne hodí najviac špunty – malé slúchadlá zakončené silikónovými koncovkami. Poobzerajte sa po takých, ktoré majú rozšírený spôsob uchytenia do uší. Niektoré z nich, ako napríklad Energy Earphones Sport 1+, to riešia pomocou prvkov vedených okolo uší podobne ako obrúčky okuliarov. Iné využívajú na to, aby sa do ušnice doslova zaskrutkovala, doplnkové silikónové koncovky. Týmto smerom sa vydávajú napríklad Bose QuietComfort Earbuds II – slúchadlá často označované ako model s najlepším potlačením zvukov z okolia vôbec (ANC).

Kvalitný zvuk = lepšia motivácia
Kvalita zvuku hrá pri slúchadlách kľúčovú úlohu. Predstavte si rozdiel v počúvaní svojej obľúbenej pesničky zo špičkového reproduktora alebo zo malého rádia. A navyše, intenzita zážitku z počúvania hudby má pri športe priamy vplyv na motivačný efekt. O precíznosti reprodukcie bohužiaľ nepovie nič moc technické parametre. Kvalita je samozrejme otázkou osobných priorít a nárokov, avšak všeobecne platí, že hudbu budete najlepšie vnímať, keď bude reprodukcia všetkých frekvencií vyrovnaná av nahrávke budete počuť všetko, čo do nej dali jej tvorcovia. Príliš „prebasované“ slúchadlá môžu znieť na prvý pohľad pôsobivo, ale ich zvuk čoskoro omrzí. Dobré je siahnuť po overenej značke, pozrieť sa na dôveryhodné recenzie, alebo úplne najlepšie – slúchadlá si vyskúšať. Ideálna je tiež možnosť porovnania zvuku slúchadiel rôznych cenových kategórií. Faktom je, že cena drahších značkových slúchadiel je spravidla opodstatnená kvalitou. A práve pri malých slúchadlách do uší, ktoré obsahujú miniatúrne reproduktory, je rozdiel v kvalite reprodukcie výraznejší ako pri veľkých modeloch.

Bezdrôtové modely sú pohodlnejšie, ale môžu sa vybiť
Rebríček popularity vedú dnes jednoznačne bezdrôtové slúchadlá. Na trhu sú buď v prevedení „true wireless“ alebo s krátkym káblom spájajúcim za krkom pravú a ľavú časť. Voľba je čisto na vás, avšak komfortnejším riešením sú absolútne bezdrôtové modely. Používate slúchadlá počas dňa a po návrate z práce si chcete zabehať? Potom je pre vás dôležitým parametrom ich výdrž na batérie a možnosti rýchleho nabitia. Dobré je, keď vydrží hlasno hrať bez dobíjania aspoň 6 hodín, ako napríklad spomínaná Bose QC Earbuds II (aj so zapnutým systémom ANC).

ANC áno alebo nie?
Aktívne potlačenie okolitých ruchov je vynikajúca vec, ktorá pomáha vytvoriť aj na rušnej ulici vynikajúce podmienky na počúvanie av kancelárii pomáha vďaka izolovaniu nežiaducich zvukov v sústredení. Pri vonkajšom behu môže ale ANC spôsobiť „prepočutie“ prechádzajúceho auta alebo cyklistu. Pre outdoorový šport sú preto vhodnejšie slúchadlá, ktoré umožňujú vnímať aspoň do určitej miery okolie. Buď také, ktoré ANC nemajú, prípadne ho dokážu regulovať, vypnúť alebo ešte lepšie slúchadlá ponúkajúce transparentný režim umožňujúci dočasné vpustenie zvukov zvonku do uší (to sa hodí aj pri komunikácii s ľuďmi bez nutnosti skladania slúchadiel). Posledne menované sú najuniverzálnejšie.

Zamerajte sa na odolnosť
Čomu by ste mali venovať pozornosť, je odolnosť a kvalita. Podobne ako je kvalitné  prevíjanie elektromotorov – aj tu treba brať zreteľ na kvalitu. Pri športe sa totiž budete potiť a keď budete behať vonku, môže začať pršať (a nie málo). K reproduktorom ani k elektronike slúchadiel sa ani v týchto prípadoch nesmie dostať ani kvapka vody. Pokiaľ sa to stane, „neodídu“ väčšinou hneď, ale zanechá to na nich negatívne následky. Pri väčšine slúchadiel býva uvedená hodnota ich odolnosti, ktorú určuje stupnica „IP“. Chcete sa v nej orientovať? Za písmenami „IP“ by mali byť uvedené dve číslice – prvá označuje stupeň ochrany proti vniknutiu pevných častíc (piesok, špina, jemný prach) a druhá určuje odolnosť voči vode. Niekedy je jedna z číslic nahradená písmenom „X“, čo znamená, že produkt nebol v tejto kategórii testovaný. Tu je zjednodušené vysvetlenie vodeodolnosti:

IPX0:                     Produkt není voděodolný.
IPX1 – IPX4:        Produkt může být vystaven padajícím kapkám vody, případně i stříkající vodě (dle stupně).
IPX5 – IPX6:        Produkt odolá proudu nízkého či vysokého tlaku vody. Lze ho považovat za „voděodolný“.
IPX7 – IPX8:        Produkt vydrží dočasné ponoření do vody, je „vodotěsný“.
IPX9:                     Při ponoření odolá produkt vysokému tlaku vody.

Produktové tipy sluchátek vhodných na sport:

Levná sluchátka – Energy Sistem Earphones Sport 1+ Bluetooth (399 Kč)
Designově i cenově atraktivní sportovní bezdrátová sluchátka Energy Sistem Earphones Bluetooth Sport 1+ jsou osazena výkonnými 13mm reproduktory a jejich baterie jim dává dostatek energie až na 8 hodin provozu na jedno nabití. K telefonu se připojují pomocí s Bluetooth 5.1 a kvalitní vestavěný mikrofon umožňuje i funkci handsfree hovorů. Sluchátka vydrží postříkání vodou a díky systému Secure-Fit zahrnujícímu měkké silikonové koncovky a speciální „obroučky“ nevypadnou z uší ani při běhu v terénu. Na trhu jsou ve třech barvách – černé, bílé a „ocean“.

To nejlepší – Bose QuietComfort Earbuds II (7 690 Kč)
Sluchátka pro ty, kteří chtějí nejen po zvukové stránce to nejlepší. QC Earbuds II je nejnovější generace absolutně bezdrátových sluchátek Bose s excelentní reprodukcí i provedením, individuální optimalizací reprodukce pro každé ucho a podle mnoha recenzí nejlepším aktivním potlačením okolních ruchů (ANC) na světě – jeho úroveň lze plynule upravovat a ANC nabízí i transparentní mód Aware. Sluchátka si vždy při nasazení změří akustické vlastnosti zvukovodu konkrétního ucha a přizpůsobí jim reprodukci. Vynikají jedinečnou kvalitou zvuku i handsfree hovorů v rušném prostředí a nabízí odolnost vůči vodě IPX4. Každý „špunt“ váží méně než 7 gramů, na jedno nabití hrají sluchátka až 6 hodin a baterie vestavěná v pouzdře připojitelném přes USB-C umožňuje jejich další trojnásobné dobití. Velmi pevné, a přitom pohodlné uchycení v uších i při aktivním sportu zajišťuje systém dvou samostatných silikonových částí – koncovek do uší a pásku, pomocí kterého se sluchátka „zašroubují“ do ušního boltce. S využitím aplikace Bose Music lze otestovat optimální utěsnění v uších a správný výběr koncovek, což přispívá k lepšímu zvuku i ANC.

 

Najnovšie

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024