Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 16. júna 2022
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Jedným z takýchto vylepšení na LCD monitoroch je technológia Quantum Dot (QD). Technológia je vzrušujúcou novinkou v monitoroch, ktorá výrazne zlepšuje farby LCD panelov (pokrytie aj presnosť).

Čo je kvantová technológia?

Quantum Dot LED obrazovky sú relatívne novou variantom LED podsvietených LCD displejov, ktoré používajú malé fosforeskujúce nanočastice (pri vystavení svetlu svietia), ktoré reagujú na kombináciu svetla a elektriny. Tieto častice môžu mať veľkosť od 2 do 10 nanometrov a ich veľkosť určuje, akú farbu svetla budú po osvetlení vyžarovať. Moderné displeje zvyčajne obsahujú tieto nanočastice vo vrstve za LED podsvietením, ktoré sa používa na osvetlenie LCD panelu. Svetlo z LED diódy prechádza vrstvou displeja, vrátane vrstvy nanočastíc, ktorá vylepšuje LCD displej – čo vám umožňuje zobraziť širšiu a sýtejšiu škálu farieb, ako bolo doteraz možné. Technológia Quantum Dot rozširuje a spresňuje farebný zážitok a posúva ho na ďalšiu úroveň.

Obr. 1 – Reprezentácia vrstiev LCD monitora

Spracovanie farieb pre najlepší pracovný a herný zážitok

V minulosti ste sa vždy museli rozhodnúť. Buď ste si zaobstarali monitor s profesionálnou presnosťou a širokou škálou farieb, alebo ste sa rozhodli pre rýchle časy odozvy a obnovovaciu frekvenciu pre hranie hier. S panelmi Quantum Dot si môžete vychutnať to najlepšie z oboch svetov. Kompletný sortiment modelov s technológiou Quantum Dots nájdete tu.

Napríklad niekoľko monitorov MSI Quantum Dot je vybavených továrenskou kalibráciou Delta-E ≤ 2 a môže sa pochváliť až 99% Adobe RGB, 97% DCI-P3 a 82% REC. 2020. Toto je priemyselný štandard pre presnosť farieb a pokrytie farieb. Pre tvorcov to znamená, že tieto Quantum Dot LED monitory sú schopné zvládnuť prácu citlivú na farbu na profesionálnej úrovni.

Čo sa týka hier, máte postarané aj o ne. Monitory MSI Quantum Dot ponúkajú až 1 ms odozvu, obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a vynikajúcu reprodukciu farieb pre nezabudnuteľný herný zážitok zakaždým, keď sa ponoríte do herného sveta. Koniec koncov, keď skúmate svet okolo vašej postavy, nie je nič tak pohlcujúce, ako keď každý detail vyzerá čo najrealistickejšie.

Obr. 2 – Farebný rozdiel medzi obrázkom s QD a obrázkom bez QD

Užitočné funkcie pre vaše pohodlie

Ako ďalej ovplyvniť svoje pohodlie a skúsenosti? Zakrivené herné monitory ponúkajú dokonalú krivku na sledovanie vášho zorného poľa, čo vám umožní ponoriť sa priamo do akcie. Zakrivenie navyše znižuje potrebu vašich očí cestovať po obrazovke a ich únavu, čo vám pomôže sústrediť sa počas dlhých hodín na počítači. Modely ARTYMIS majú zakrivenie 1000R, ktoré je blízke dokonalej krivke zorného poľa. Nechajte sa pohltiť dokonalou krivkou pre vaše oči. Viac informácií o modeloch Artymis nájdete tu.

Obr. 3 – Séria MPG Artymis so zakrivením 1000R

MSI monitory dokážu viac ako len dokonalú farbu. K dispozícii je tiež veľa vstavaných funkcií pre vaše pohodlie. Napríklad KVM – pripojenie viacerých zariadení cez monitor. Režim konzoly vám umožňuje vychutnať si obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz pri hraní na konzole. Ďalšie funkcie VRR zaisťujú, že herný zážitok je plynulý bez trhania obrazovky synchronizáciou obnovovacej frekvencie monitora a GPU. Funkcie, ktoré dokonale zapadajú napríklad do nášho modelu OPTIX MPG 321UR-QD Xbox edícia, ktorú nájdete tu.

Obr. 4 – Řada OPTIX MPG321UR-QD

Názvy modelov monitora môžu byť zložité, ale existuje jednoduchý spôsob, ako monitory Quantum Dot z MSI identifikovať! Každý model monitora MSI s písmenami „QD“ v názve bude mať displej Quantum Dot.

Galéria:

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023