Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 16. júna 2022
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Jedným z takýchto vylepšení na LCD monitoroch je technológia Quantum Dot (QD). Technológia je vzrušujúcou novinkou v monitoroch, ktorá výrazne zlepšuje farby LCD panelov (pokrytie aj presnosť).

Čo je kvantová technológia?

Quantum Dot LED obrazovky sú relatívne novou variantom LED podsvietených LCD displejov, ktoré používajú malé fosforeskujúce nanočastice (pri vystavení svetlu svietia), ktoré reagujú na kombináciu svetla a elektriny. Tieto častice môžu mať veľkosť od 2 do 10 nanometrov a ich veľkosť určuje, akú farbu svetla budú po osvetlení vyžarovať. Moderné displeje zvyčajne obsahujú tieto nanočastice vo vrstve za LED podsvietením, ktoré sa používa na osvetlenie LCD panelu. Svetlo z LED diódy prechádza vrstvou displeja, vrátane vrstvy nanočastíc, ktorá vylepšuje LCD displej – čo vám umožňuje zobraziť širšiu a sýtejšiu škálu farieb, ako bolo doteraz možné. Technológia Quantum Dot rozširuje a spresňuje farebný zážitok a posúva ho na ďalšiu úroveň.

Obr. 1 – Reprezentácia vrstiev LCD monitora

Spracovanie farieb pre najlepší pracovný a herný zážitok

V minulosti ste sa vždy museli rozhodnúť. Buď ste si zaobstarali monitor s profesionálnou presnosťou a širokou škálou farieb, alebo ste sa rozhodli pre rýchle časy odozvy a obnovovaciu frekvenciu pre hranie hier. S panelmi Quantum Dot si môžete vychutnať to najlepšie z oboch svetov. Kompletný sortiment modelov s technológiou Quantum Dots nájdete tu.

Napríklad niekoľko monitorov MSI Quantum Dot je vybavených továrenskou kalibráciou Delta-E ≤ 2 a môže sa pochváliť až 99% Adobe RGB, 97% DCI-P3 a 82% REC. 2020. Toto je priemyselný štandard pre presnosť farieb a pokrytie farieb. Pre tvorcov to znamená, že tieto Quantum Dot LED monitory sú schopné zvládnuť prácu citlivú na farbu na profesionálnej úrovni.

Čo sa týka hier, máte postarané aj o ne. Monitory MSI Quantum Dot ponúkajú až 1 ms odozvu, obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a vynikajúcu reprodukciu farieb pre nezabudnuteľný herný zážitok zakaždým, keď sa ponoríte do herného sveta. Koniec koncov, keď skúmate svet okolo vašej postavy, nie je nič tak pohlcujúce, ako keď každý detail vyzerá čo najrealistickejšie.

Obr. 2 – Farebný rozdiel medzi obrázkom s QD a obrázkom bez QD

Užitočné funkcie pre vaše pohodlie

Ako ďalej ovplyvniť svoje pohodlie a skúsenosti? Zakrivené herné monitory ponúkajú dokonalú krivku na sledovanie vášho zorného poľa, čo vám umožní ponoriť sa priamo do akcie. Zakrivenie navyše znižuje potrebu vašich očí cestovať po obrazovke a ich únavu, čo vám pomôže sústrediť sa počas dlhých hodín na počítači. Modely ARTYMIS majú zakrivenie 1000R, ktoré je blízke dokonalej krivke zorného poľa. Nechajte sa pohltiť dokonalou krivkou pre vaše oči. Viac informácií o modeloch Artymis nájdete tu.

Obr. 3 – Séria MPG Artymis so zakrivením 1000R

MSI monitory dokážu viac ako len dokonalú farbu. K dispozícii je tiež veľa vstavaných funkcií pre vaše pohodlie. Napríklad KVM – pripojenie viacerých zariadení cez monitor. Režim konzoly vám umožňuje vychutnať si obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz pri hraní na konzole. Ďalšie funkcie VRR zaisťujú, že herný zážitok je plynulý bez trhania obrazovky synchronizáciou obnovovacej frekvencie monitora a GPU. Funkcie, ktoré dokonale zapadajú napríklad do nášho modelu OPTIX MPG 321UR-QD Xbox edícia, ktorú nájdete tu.

Obr. 4 – Řada OPTIX MPG321UR-QD

Názvy modelov monitora môžu byť zložité, ale existuje jednoduchý spôsob, ako monitory Quantum Dot z MSI identifikovať! Každý model monitora MSI s písmenami „QD“ v názve bude mať displej Quantum Dot.

Galéria:

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

8. decembra 2022

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

8. decembra 2022

Môžu pochváliť lepšou výdržou batérie

Najlepšie smart hodinky pre rok 2022

Ocenenie EISA za najlepšie smart hodinky pre rok 2022 – 2023 získavajú Huawei Watch GT 3 Pro

8. decembra 2022

Užite si každý tón bez rušenia vďaka Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Dokonalá kvalita hudby, hovory bez hluku z okolia a batéria, ktorá vás rozhodne nenechá v štichu. To všetko svojim užívateľom ponúka novinka na trhu, bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2.

8. decembra 2022

Spoľahlivá batéria pre neprerušované hranie

4 dôvody, pre ktoré je Huawei nova Y70 skvelou voľbou pre mobilných hráčov

Účel smartfónu v dnešnej siaha omnoho ďalej, než je obyčajné volanie či esemeskovanie. Smart asistenti vo vreckách nám denne pomáhajú komunikovať, sledovať obľúbené relácie a filmy, zachytávať spomienky, počúvať hudbu a poskytujú možnosť zostať v spojení so svetom.

8. decembra 2022

Sprievodca najlepšími darčekmi pre hráčov od AGON by AOC

Čas dať trochu RGB na vianočný stromček

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

8. decembra 2022

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C o dve nové zariadenia

Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

Dynabook Europe GmbH predstavuje dva nové notebooky radu Satellite Pro C: 14“ prístroj Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

8. decembra 2022

Tipy na darčeky – Vianoce 2022

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC) Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie […]

8. decembra 2022

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Odporúčané

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022