Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 16. júna 2022
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Jedným z takýchto vylepšení na LCD monitoroch je technológia Quantum Dot (QD). Technológia je vzrušujúcou novinkou v monitoroch, ktorá výrazne zlepšuje farby LCD panelov (pokrytie aj presnosť).

Čo je kvantová technológia?

Quantum Dot LED obrazovky sú relatívne novou variantom LED podsvietených LCD displejov, ktoré používajú malé fosforeskujúce nanočastice (pri vystavení svetlu svietia), ktoré reagujú na kombináciu svetla a elektriny. Tieto častice môžu mať veľkosť od 2 do 10 nanometrov a ich veľkosť určuje, akú farbu svetla budú po osvetlení vyžarovať. Moderné displeje zvyčajne obsahujú tieto nanočastice vo vrstve za LED podsvietením, ktoré sa používa na osvetlenie LCD panelu. Svetlo z LED diódy prechádza vrstvou displeja, vrátane vrstvy nanočastíc, ktorá vylepšuje LCD displej – čo vám umožňuje zobraziť širšiu a sýtejšiu škálu farieb, ako bolo doteraz možné. Technológia Quantum Dot rozširuje a spresňuje farebný zážitok a posúva ho na ďalšiu úroveň.

Obr. 1 – Reprezentácia vrstiev LCD monitora

Spracovanie farieb pre najlepší pracovný a herný zážitok

V minulosti ste sa vždy museli rozhodnúť. Buď ste si zaobstarali monitor s profesionálnou presnosťou a širokou škálou farieb, alebo ste sa rozhodli pre rýchle časy odozvy a obnovovaciu frekvenciu pre hranie hier. S panelmi Quantum Dot si môžete vychutnať to najlepšie z oboch svetov. Kompletný sortiment modelov s technológiou Quantum Dots nájdete tu.

Napríklad niekoľko monitorov MSI Quantum Dot je vybavených továrenskou kalibráciou Delta-E ≤ 2 a môže sa pochváliť až 99% Adobe RGB, 97% DCI-P3 a 82% REC. 2020. Toto je priemyselný štandard pre presnosť farieb a pokrytie farieb. Pre tvorcov to znamená, že tieto Quantum Dot LED monitory sú schopné zvládnuť prácu citlivú na farbu na profesionálnej úrovni.

Čo sa týka hier, máte postarané aj o ne. Monitory MSI Quantum Dot ponúkajú až 1 ms odozvu, obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a vynikajúcu reprodukciu farieb pre nezabudnuteľný herný zážitok zakaždým, keď sa ponoríte do herného sveta. Koniec koncov, keď skúmate svet okolo vašej postavy, nie je nič tak pohlcujúce, ako keď každý detail vyzerá čo najrealistickejšie.

Obr. 2 – Farebný rozdiel medzi obrázkom s QD a obrázkom bez QD

Užitočné funkcie pre vaše pohodlie

Ako ďalej ovplyvniť svoje pohodlie a skúsenosti? Zakrivené herné monitory ponúkajú dokonalú krivku na sledovanie vášho zorného poľa, čo vám umožní ponoriť sa priamo do akcie. Zakrivenie navyše znižuje potrebu vašich očí cestovať po obrazovke a ich únavu, čo vám pomôže sústrediť sa počas dlhých hodín na počítači. Modely ARTYMIS majú zakrivenie 1000R, ktoré je blízke dokonalej krivke zorného poľa. Nechajte sa pohltiť dokonalou krivkou pre vaše oči. Viac informácií o modeloch Artymis nájdete tu.

Obr. 3 – Séria MPG Artymis so zakrivením 1000R

MSI monitory dokážu viac ako len dokonalú farbu. K dispozícii je tiež veľa vstavaných funkcií pre vaše pohodlie. Napríklad KVM – pripojenie viacerých zariadení cez monitor. Režim konzoly vám umožňuje vychutnať si obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz pri hraní na konzole. Ďalšie funkcie VRR zaisťujú, že herný zážitok je plynulý bez trhania obrazovky synchronizáciou obnovovacej frekvencie monitora a GPU. Funkcie, ktoré dokonale zapadajú napríklad do nášho modelu OPTIX MPG 321UR-QD Xbox edícia, ktorú nájdete tu.

Obr. 4 – Řada OPTIX MPG321UR-QD

Názvy modelov monitora môžu byť zložité, ale existuje jednoduchý spôsob, ako monitory Quantum Dot z MSI identifikovať! Každý model monitora MSI s písmenami „QD“ v názve bude mať displej Quantum Dot.

Galéria:

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022