Tieto kvalitné technologické vychytávky by vám určite nemali chýbať

Pracovné porady v tej najvyššej kvalite, z domova aj z kancelárie.

Práca na home office je v posledných rokoch bežnejšia ako kedykoľvek predtým. Trendom začala byť najmä v zahraničných firmách a startupoch, významnosť práce z domu však potvrdila predovšetkým pandémia. Množstvo firiem v tomto trende pokračuje a na prácu z domu si zvykli aj zamestnanci, ktorí ju čoraz častejšie vyžadujú ako súčasť firemných benefitov.

Autor
Dátum zverejnenia 2. septembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Aby bola rovnako efektívna ako v kancelárii, je potrebné aj kvalitné vybavenie. Čo by rozhodne nemalo chýbať doma a v kancelárii, aby sa všetci účastníci online stretnutí na rôznych miestach mohli spojiť a na akých hi-tech pomocníkov by nemali zabúdať zamestnávatelia, pokiaľ chcú mať pracovné offline i online porady na tej najvyššej úrovni?

Webkamera so špičkovým vybavením

Online porady a stretnutia sú časom, počas ktorého je možné vyriešiť veľa dôležitej agendy s klientmi i kolegami a sú podstatnou súčasťou práce. Je kľúčové mať kvalitné pripojenie, dobrý zvuk a v mnohých prípadoch aj ostrý obraz. S tým vám pomôže webová kamera Logitech Brio, ktorá je vybavená modernými technológiami a funguje v rozlíšení 4K Ultra HD. Špičková technika zaručí, že budete pôsobiť profesionálne za všetkých svetelných podmienok, a to aj keď bude zamračené alebo sa budete nachádzať na priamom slnku.

Okrem najkvalitnejšej technológie sa kamera pýši aj troma zornými poľami, z ktorých si vyberiete dokonalý záber na vás či vašu prácu. V možnostiach sa ponúka predvoľba 65° diagonálne, ktorá je ideálna, ak chcete byť v zábere predovšetkým vy. Druhým uhlom je 78° diagonálne, kedy budete v strede obrazu vy, kamera však zaberie aj väčšiu časť vášho okolia. Posledným, a zároveň najširším variantom, je 90°, kedy je možné ukázať aj prezentačnú plochu na kamere. Webová kamera Logitech Brio sa predáva za 180 EUR.

(c) Logitech

Na konferenčné hovory ľahko a rýchlo

Všetko na jeden dotyk. Tak by sa dal zhrnúť prístroj Logitech Tap IP, ktorý vám umožní sa jednoduchým spôsobom pripojiť na videokonferenciu. Zaisťuje ľahké zdieľanie obsahu a bezproblémové ovládanie konferencií pre všetky miestnosti. Ďalšou jeho výhodou je elegantný vzhľad, ktorý zapadne do každého interiéru. Prístroj Logitech Tap IP disponuje dotykovým displejom s veľkosťou 10,1”, snímačom pohybu a celý je vystavaný v uhle 14°. Vďaka tomu sa veľmi pohodlne používa na stole, pripevniť ho však môžete takmer kamkoľvek, napríklad aj na stenu. Samotná inštalácia je veľmi rýchla, podobne ako profesionálne prevíjanie elektromotorov  a je možné ju vykonať pomocou jedného kábla. Logitech Tap IP si môžete kúpiť za 830 EUR.

Najkvalitnejšie snímanie konferenčnej miestnosti

Pokiaľ sa chystáte na dôležitú online schôdzku do kancelárie, kvalitné vybavenie oceníte aj tam. Pre malé a stredné miestnosti je ideálny Rally Bar mini – panel, ktorý dokáže v skvelej kvalite prenášať a zaberať schôdzku. Produkt disponuje systémom dvoch kamier a technológiou automatického zameriavania RightSight 2, vďaka ktorým sa aj vzdialení účastníci bez problémov zúčastnia konverzácie. Pri veľkých schôdzkach je možné zvoliť, či preferujete záber na všetkých účastníkov, alebo chcete len zvýrazniť aktuálneho rečníka, vybrať si ale môžete aj kombináciu oboch. Kamera je opatrená optickým zoomom a inteligentným hľadáčikom, obraz tak dosahuje až filmových kvalít. Toho najlepšieho vybavenia sa dočkal aj zvuk. Prístroj dokáže automaticky vyrovnať znené a jemné hlasy, zároveň potlačí nechcený okolitý hluk. V základnej zostave dokáže Rally Bar mini obsiahnuť všetkých účastníkov až na vzdialenosť 7 metrov, pridaním externých mikrofónov tento rádius výrazne navýšite. Ak potrebujete vybaviť skôr väčšiu konferenčnú miestnosť, ponúka sa Rally Bar navrhnutý pre stredné až väčšie miestnosti. Menšia verzia, Rally Bar mini, je k dispozícii za 3 154 EUR, pomocník do veľkých priestorov za 4 253 EUR.

Plánovanie schôdzok bez akýchkoľvek problémov

Ideálny priestor je pre dôležitú schôdzku úplne kľúčový. Všetko uľahčí panel Tap Scheduler, účelový plánovací panel pre konferenčné miestnosti. Vďaka nemu sa ľahko dozviete podrobnosti o porade alebo konferencii, prípadne vám pomôže zarezervovať miestnosť na budúcu schôdzku. V prípade niekoľkých konferenčných miestností panel ľahko rozlíši, ktorá zasadačka je práve voľná, a vy tak len sledujete zelené svetlo podľa voľného priestoru, kde môže schôdzka prebehnúť. Panel Logitech Tap Scheduler bol navrhnutý tak, aby bol ľahko využiteľný a ovládateľný, pritom nenápadný a nenarušoval akýkoľvek priestor. Zakúpiť si ho môžete za 830 EUR.

Zdroj fotografií: (c) Logitech.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Logitech G predstavuje mechanickú hráčsku klávesnicu bez numerického bloku Logitech G915 TKL

Novinka pre priatelia gamingu

Plnohodnotná kompaktná klávesnica bez numerického bloku G915 TKL je kombináciou elegantného dizajnu, špičkových technológií a konštrukčného riešenia

26. mája 2020

Lídri v odbore spolupracujú na potláčaní rozdielov medzi závodmi v reálnom a virtuálnom svete. Logitech G tiež podporuje lokálne hráčske akcie.

Logitech G a McLaren ohlasujú novú éru pretekov

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), oznámila predĺženie partnerstva so spoločnosťou McLaren, ktoré odštartuje novú éru pretekov. Obe spoločnosti tento rok ešte viac prehĺbia spoluprácu v oblasti e-športov s využitím bohatých skúseností McLarenu zo sveta motoristického športu aj automobilového priemyslu a odborných znalostí Logitech G v oblasti e-pretekov, e-športov a herných technológií.

25. marca 2020

Vyskúšali sme naživo

Toto je najnovšia webkamera od Logitechu: s profi optikou a zoomom

Nové kamery od Logitechu sú fascinujúce, môžu byť ovládané na diaľku.

3. apríla 2019

Logitech zmenil logo aj celkový vizuál

Redizajn značky Logitech priniesol nové logo, korporátnu identitu aj vizuál spotov. Zmena nastáva v čase, kedy sa Logitechu skutočne darí a pripravuje celkom nové kategórie produktov.   Oficiálne vyjadrenie spoločnosti Logitech: Spoločnosť Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes odhalila najväčšiu transformáciu svojej značky v histórii. Aj keď je Logitech technologická spoločnosť, do centra pozornosti teraz […]

8. júla 2015

Logitech je stále v kurze, získal 10 nových ocenení za dizajn

Logitech vyrába predovšetkým príslušenstvo k tabletom a počítačom. V tlačovej správe sa teraz pochválilo ziskom dovedna desiatich ocenení za dizajn, sedem od GOOD DESIGN Award a tri iF DESIGN AWARD.   Značka Logitech dnes oznámila, že sedem jej produktov získalo ocenenie 2014 GOOD DESIGN™ Award a tri produkty boli vyhlásené víťazi v súťaži o ceny 2015 […]

18. februára 2015

Najnovšie

Bezproblémová tlač

Fototlačiareň Canon Zoemini 2

Canon uvádza štýlovú a skutočne vreckovú instantnú fototlačiareň Zoemini S2

27. septembra 2022

Unikátny biely chladič s atraktívnym RGB podsvietením

Kingston FURY Beast DDR4 RGB Special Edition

Kingston FURY Kingston FURY vydáva novú špeciálnu edíciu DDR4 pamätí s RGB podsvietením

26. septembra 2022

Integrovaný prehrávač médií

PPDS uvádza na trh nový displej radu Philips S-Line

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o nový displej Philips 37BDL3050S patriaci do produktovej rady S-Line.

26. septembra 2022

s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY rozširuje ponuku o DDR5 pamäte s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY oznámila doplnenie radu pamätí Kingston FURY Beast o DDR5 moduly s certifikáciou AMD EXPO. Technológia AMD EXPO (EXtended Profile for Overclocking) umožňuje vyladiť časovanie pamätí podobne ako technológia XMP (Extreme Memory Profiles) od spoločnosti Intel. Nové pamäťové moduly a sady majú pretaktovávacie špecifikácie EXPO optimalizované pre nastupujúcu platformu AMD AM5. Hráčom a počítačovým […]

16. septembra 2022

IronKey Keypad 200

Kingston predstavil hardvérovo šifrovaný USB disk

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie USB flash disku Kingston IronKey Keypad 200 (KP200), ktorý ako prvý vo svojej kategórii prináša najnovšie zabezpečenie dát podľa normy FIPS 140-3 Level 3.

14. septembra 2022

Výnimočný výkon dopĺňa dizajn podvozku

Model Honda Civic e:HEV

Úplne nový model Honda Civic e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) bol navrhnutý tak, aby zaistil, že jeho hnacie ústrojenstvo, riadenie a odpruženie poskytnú pútavú úroveň výkonu, dynamickú odozvu a spätnú väzbu, ktoré boli vždy ústredným prvkom príťažlivosti modelu Civic. Výsledkom je auto, ktoré spája obohacujúci zážitok z jazdy s vysoko konkurencieschopnou účinnosťou a emisiami.

8. septembra 2022

Projekt v spolupráci s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation

Toalety nového typ

Samsung predstavuje prototyp „toalety nového typu“

8. septembra 2022

Najvyšší model prestížneho radu Forza

HONDA FORZA 750, modelový rok 2023

Dynamická akcelerácia je samozrejmosťou vďaka výkonnému dvojvalcovému motoru s objemom 745 cm3 vybavenému elektronicky riadenou škrtiacou klapkou, 3 prednastavenými jazdnými režimami a systémom nastaviteľnej kontroly trakcie Honda s 3 úrovňami.

8. septembra 2022

Axis predstavuje nové pevné mini kopule s hlbokým učením

Diskrétne a smart

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové cenovo výhodné mini kopulovité IP kamery, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu obrazu aj v náročných svetelných podmienkach

8. septembra 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. septembra 2022

Odporúčané

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022