Tieto kvalitné technologické vychytávky by vám určite nemali chýbať

Pracovné porady v tej najvyššej kvalite, z domova aj z kancelárie.

Práca na home office je v posledných rokoch bežnejšia ako kedykoľvek predtým. Trendom začala byť najmä v zahraničných firmách a startupoch, významnosť práce z domu však potvrdila predovšetkým pandémia. Množstvo firiem v tomto trende pokračuje a na prácu z domu si zvykli aj zamestnanci, ktorí ju čoraz častejšie vyžadujú ako súčasť firemných benefitov.

Autor
Dátum zverejnenia 2. septembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Aby bola rovnako efektívna ako v kancelárii, je potrebné aj kvalitné vybavenie. Čo by rozhodne nemalo chýbať doma a v kancelárii, aby sa všetci účastníci online stretnutí na rôznych miestach mohli spojiť a na akých hi-tech pomocníkov by nemali zabúdať zamestnávatelia, pokiaľ chcú mať pracovné offline i online porady na tej najvyššej úrovni?

Webkamera so špičkovým vybavením

Online porady a stretnutia sú časom, počas ktorého je možné vyriešiť veľa dôležitej agendy s klientmi i kolegami a sú podstatnou súčasťou práce. Je kľúčové mať kvalitné pripojenie, dobrý zvuk a v mnohých prípadoch aj ostrý obraz. S tým vám pomôže webová kamera Logitech Brio, ktorá je vybavená modernými technológiami a funguje v rozlíšení 4K Ultra HD. Špičková technika zaručí, že budete pôsobiť profesionálne za všetkých svetelných podmienok, a to aj keď bude zamračené alebo sa budete nachádzať na priamom slnku.

Okrem najkvalitnejšej technológie sa kamera pýši aj troma zornými poľami, z ktorých si vyberiete dokonalý záber na vás či vašu prácu. V možnostiach sa ponúka predvoľba 65° diagonálne, ktorá je ideálna, ak chcete byť v zábere predovšetkým vy. Druhým uhlom je 78° diagonálne, kedy budete v strede obrazu vy, kamera však zaberie aj väčšiu časť vášho okolia. Posledným, a zároveň najširším variantom, je 90°, kedy je možné ukázať aj prezentačnú plochu na kamere. Webová kamera Logitech Brio sa predáva za 180 EUR.

(c) Logitech

Na konferenčné hovory ľahko a rýchlo

Všetko na jeden dotyk. Tak by sa dal zhrnúť prístroj Logitech Tap IP, ktorý vám umožní sa jednoduchým spôsobom pripojiť na videokonferenciu. Zaisťuje ľahké zdieľanie obsahu a bezproblémové ovládanie konferencií pre všetky miestnosti. Ďalšou jeho výhodou je elegantný vzhľad, ktorý zapadne do každého interiéru. Prístroj Logitech Tap IP disponuje dotykovým displejom s veľkosťou 10,1”, snímačom pohybu a celý je vystavaný v uhle 14°. Vďaka tomu sa veľmi pohodlne používa na stole, pripevniť ho však môžete takmer kamkoľvek, napríklad aj na stenu. Samotná inštalácia je veľmi rýchla, podobne ako profesionálne prevíjanie elektromotorov  a je možné ju vykonať pomocou jedného kábla. Logitech Tap IP si môžete kúpiť za 830 EUR.

Najkvalitnejšie snímanie konferenčnej miestnosti

Pokiaľ sa chystáte na dôležitú online schôdzku do kancelárie, kvalitné vybavenie oceníte aj tam. Pre malé a stredné miestnosti je ideálny Rally Bar mini – panel, ktorý dokáže v skvelej kvalite prenášať a zaberať schôdzku. Produkt disponuje systémom dvoch kamier a technológiou automatického zameriavania RightSight 2, vďaka ktorým sa aj vzdialení účastníci bez problémov zúčastnia konverzácie. Pri veľkých schôdzkach je možné zvoliť, či preferujete záber na všetkých účastníkov, alebo chcete len zvýrazniť aktuálneho rečníka, vybrať si ale môžete aj kombináciu oboch. Kamera je opatrená optickým zoomom a inteligentným hľadáčikom, obraz tak dosahuje až filmových kvalít. Toho najlepšieho vybavenia sa dočkal aj zvuk. Prístroj dokáže automaticky vyrovnať znené a jemné hlasy, zároveň potlačí nechcený okolitý hluk. V základnej zostave dokáže Rally Bar mini obsiahnuť všetkých účastníkov až na vzdialenosť 7 metrov, pridaním externých mikrofónov tento rádius výrazne navýšite. Ak potrebujete vybaviť skôr väčšiu konferenčnú miestnosť, ponúka sa Rally Bar navrhnutý pre stredné až väčšie miestnosti. Menšia verzia, Rally Bar mini, je k dispozícii za 3 154 EUR, pomocník do veľkých priestorov za 4 253 EUR.

Plánovanie schôdzok bez akýchkoľvek problémov

Ideálny priestor je pre dôležitú schôdzku úplne kľúčový. Všetko uľahčí panel Tap Scheduler, účelový plánovací panel pre konferenčné miestnosti. Vďaka nemu sa ľahko dozviete podrobnosti o porade alebo konferencii, prípadne vám pomôže zarezervovať miestnosť na budúcu schôdzku. V prípade niekoľkých konferenčných miestností panel ľahko rozlíši, ktorá zasadačka je práve voľná, a vy tak len sledujete zelené svetlo podľa voľného priestoru, kde môže schôdzka prebehnúť. Panel Logitech Tap Scheduler bol navrhnutý tak, aby bol ľahko využiteľný a ovládateľný, pritom nenápadný a nenarušoval akýkoľvek priestor. Zakúpiť si ho môžete za 830 EUR.

Zdroj fotografií: (c) Logitech.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Logitech G predstavuje mechanickú hráčsku klávesnicu bez numerického bloku Logitech G915 TKL

Novinka pre priatelia gamingu

Plnohodnotná kompaktná klávesnica bez numerického bloku G915 TKL je kombináciou elegantného dizajnu, špičkových technológií a konštrukčného riešenia

26. mája 2020

Lídri v odbore spolupracujú na potláčaní rozdielov medzi závodmi v reálnom a virtuálnom svete. Logitech G tiež podporuje lokálne hráčske akcie.

Logitech G a McLaren ohlasujú novú éru pretekov

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), oznámila predĺženie partnerstva so spoločnosťou McLaren, ktoré odštartuje novú éru pretekov. Obe spoločnosti tento rok ešte viac prehĺbia spoluprácu v oblasti e-športov s využitím bohatých skúseností McLarenu zo sveta motoristického športu aj automobilového priemyslu a odborných znalostí Logitech G v oblasti e-pretekov, e-športov a herných technológií.

25. marca 2020

Vyskúšali sme naživo

Toto je najnovšia webkamera od Logitechu: s profi optikou a zoomom

Nové kamery od Logitechu sú fascinujúce, môžu byť ovládané na diaľku.

3. apríla 2019

Logitech zmenil logo aj celkový vizuál

Redizajn značky Logitech priniesol nové logo, korporátnu identitu aj vizuál spotov. Zmena nastáva v čase, kedy sa Logitechu skutočne darí a pripravuje celkom nové kategórie produktov.   Oficiálne vyjadrenie spoločnosti Logitech: Spoločnosť Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes odhalila najväčšiu transformáciu svojej značky v histórii. Aj keď je Logitech technologická spoločnosť, do centra pozornosti teraz […]

8. júla 2015

Logitech je stále v kurze, získal 10 nových ocenení za dizajn

Logitech vyrába predovšetkým príslušenstvo k tabletom a počítačom. V tlačovej správe sa teraz pochválilo ziskom dovedna desiatich ocenení za dizajn, sedem od GOOD DESIGN Award a tri iF DESIGN AWARD.   Značka Logitech dnes oznámila, že sedem jej produktov získalo ocenenie 2014 GOOD DESIGN™ Award a tri produkty boli vyhlásené víťazi v súťaži o ceny 2015 […]

18. februára 2015

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022