Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

Autor
Dátum zverejnenia 27. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

AGON by AOC – jedna z popredných svetových značiek herných monitorov a IT príslušenstva – predstavuje prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3. Tento 15,6″ (39,5 cm) monitor je navrhnutý tak, aby vďaka elegantnému, tenkému a pútavému dizajnu premenil vaše cesty na mimoriadny herný alebo pracovný zážitok.

Nová dimenzia hrania vďaka AOC GAMING 16G3: vysoký výkon a jednoduchá prenositeľnosť

V ústrety vysoko výkonnému hraniu
AOC GAMING 16G3 sa môže pochváliť úchvatným 15,6″ Full HD IPS displejom, ktorý poskytuje pôsobivý obraz, a je tak skutočne špičkovou voľbou pre počítačových aj konzolových nadšencov, ktorí si chcú vychutnať svoje herné zážitky bez ohľadu na miesto, kde sa práve nachádzajú. Model 16G3 ponúka obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a dobu odozvy 4 ms (so zapnutou možnosťou Overdrive) – prináša tak do radu prenosných monitorov AOC zážitok z rýchleho hrania s vysokou obnovovacou frekvenciou, na ktorú sú hráči zvyknutí.Tento monitor s pôsobivým jasom 250 cd/m² a kontrastným pomerom 1000:1 zaisťuje, že výrazné farby, podmanivé svetlá a tiene budú zobrazené v celej svojej kráse, či už v interiéri alebo vonku.
Technológia Adaptive-Sync eliminuje trhanie obrazovky, zatiaľ čo nízke vstupné oneskorenie prináša nepopierateľnú konkurenčnú výhodu, kedy milisekundy a rýchle reakcie často znamenajú rozdiel medzi výhrou a prehrou v zápase.

 

Vyrobené tak, aby zapôsobilo: minimalistická estetika sa snúbi s herným výkonom

Elegantný dizajn, maximálna prenosnosť
Vďaka vzhľadu, ktorý plynule spája čierne a červené akcenty, má 16G3 skutočne rafinovaný a neokázalo odvážny štýl. Jeho štíhly 11,5 mm profil a nízka hmotnosť pod 1,1 kg sú poklonou estetike aj praktickosti. Svojimi rozmermi zodpovedá notebookom s 15,6″ obrazovkou, takže sa monitor zmestí do väčšiny tašiek na notebooky a pre väčšiu bezpečnosť je dodávaný s polstrovanou taškou na prenášanie. Monitor 16G3 dopĺňa jeho minimalistický dizajn aj vstavaným šikovným stojanom, ktorý poskytuje rad uhlov náklonu pre zaistenie čo najpohodlnejšieho sledovania pri dlhších herných seansách na akomkoľvek mysliteľnom mieste. Prechod medzi režimami na výšku a na šírku je intuitívnou záležitosťou vďaka funkcii Auto-Pivot, ktorá je ľahko prístupná prostredníctvom dodávaného softvéru i-Menu.

Bezproblémové pripojenie pre neprerušovaný herný zážitok
Notebook 16G3 ponúka dobrú škálu možností pripojenia, ktoré vyhovujú modernej hernej všestrannosti. Zatiaľ čo vstup microHDMI vyhovuje konzolám minulej i súčasnej generácie (napríklad PS4, PS5 alebo Xbox One, Xbox radu S alebo X) a starším notebookom, jeden zo vstupov USB-C podporuje režim DisplayPort Alt a napájaciu jednotku, čo umožňuje bezproblémové pripojenie k notebookom. Druhý port USB-C modelu 16G3 umožňuje vstup jednosmerného napájania, čo zjednodušuje správu káblov. Toto jednosmerné napájanie je možné cez prvý port USB-C priviesť do pripojeného notebooku, a umožňuje ich nabíjanie a súčasné zdieľanie displeja.
A navyše, tento prenosný model je vybavený dvoma 1W reproduktormi a môže sa pochváliť aj výstupným konektorom pre slúchadlá.
Monitor AOC GAMING 16G3 prekračuje hranice bežného hrania a ľahko sa prispôsobuje rôznym herným scenárom. Okrem jeho hlavného využitia ako herného displeja ho môžu ambiciózni profesionáli využiť ako sekundárnu obrazovku pripojenú k notebooku pre pôsobivé prezentácie alebo ho využiť ako dynamický druhý monitor pre rýchlu a efektívnu zostavu viacerých monitorov, ktorá zvýši ich produktivitu na cestách alebo aj v kancelárii. Podpora držiaka VESA 50×50 mm umožňuje aj pevnú inštaláciu. Hráči sa môžu ponoriť do vzrušujúcich herných seáns aj mimo svojej komfortnej zóny a zaistiť si, že ich vzrušenie z obľúbených titulov bude sprevádzať všade, kam ich dobrodružstvo zavedie.

Monitor AOC GAMING 16G3 bude na trh uvedený v polovici septembra za odporúčanú cenu 309 eur.

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022