Prepracovaný ikonický dizajn

Predstavujeme S21 FE 5G

Vlajková loď medzi smartfónmi pre všetkých fanúšikov značky Samsung

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Najnovší člen rodiny Galaxy S21 zdedil jeho oceňované vlastnosti a funkcie – vysoký výkon, profesionálny fotoaparát, bezproblémové pripojenie k ekosystému zariadení a prepracovaný ikonický dizajn.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oficiálne privítala nový prírastok do radu Galaxy S21 – model S21 FE 5G. Tento smartfón prináša vyvážený balík fanúšikmi obľúbených špičkových funkcií Galaxy S21, ktoré umožňujú ľuďom objavovať a prezentovať seba a svoje okolie. Medzi jeho silné stránky patrí aj pútavý dizajn, výnimočný výkon, perfektný displej, profesionálny fotoaparát a jednoduchá integrácia do ekosystému Galaxy. Samsung Galaxy S21 FE 5G bude na Slovensku v predaji od 5. januára v zelenej, šedej, bielej a fialovej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena za verziu s 6 GB RAM a 128 GB interným úložiskom je 749 Eur, za verziu s 8 GB RAM a 256 GB interným úložiskom je 819 Eur. Zákazníci, ktorí si kúpia nový model do konca januára 2022 alebo do vypredania zásob, navyše získajú nárok na službu Galaxy Premier Service na dobu jedného roka, ktorá kryje jedno náhodné poškodenie mobilného telefónu (napríklad poškodenie displeja pádom podľa podmienok služby[i]). Výška spoluúčasti je 59 Eur. Záujemcovia zároveň môžu využiť výkupný bonus 150 Eur za spätné odkúpenie starého zariadenia v rámci akcie Vymeňte starý za nový na stránke  www.novysamsung.sk.

 

„Samsung sa snaží prinášať najnovšie mobilné inovácie čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal TM Roh, prezident a vedúci divízie MX (Mobile eXperience) spoločnosti Samsung Electronics. „Model Galaxy S20 FE a rad Galaxy S21 vyvolali neuveriteľne pozitívne reakcie zákazníkov. Preto sme rovnaký prístup zvolili aj pri modeli S21 FE 5G a vybavili ho všetkými špičkovými funkciami, ktoré naši verní fanúšikovia rodiny Galaxy považujú za najdôležitejšie. Sme radi, že im môžeme ponúknuť zariadenie, ktoré spĺňa ich požiadavky.“

Viac možností sebaprezentácie

Charakteristický prémiový dizajn S21 FE 5G nadväzuje na dedičstvo radu Galaxy S21, počnúc ikonickým rámikom objektívov Contour-Cut, ktorý plynulo splýva s krytom a dotvára štýlový, jednotný vzhľad. Používatelia môžu tiež vyjadriť svoju osobnosť výberom zo štyroch nových módnych farebných variantov – zelenom, šedom, bielom a fialovom – s matnou úpravou povrchu. Nový smartfón má elegantné a tenké telo s hrúbkou 7,9 mm, takže ho môžete ľahko vložiť do vrecka a vziať kamkoľvek so sebou.

Výkon, displej a výdrž, ktoré potrebujete

Fanúšikovia značky Samsung uviedli, že výkon a displej sú rozhodujúcimi faktormi, ktoré umožňujú držať krok s neustále sa zvyšujúcimi požiadavkami dnešného dynamického sveta. Preto je smartfón S21 FE 5G vybavený najnovším, superrýchlym procesorom používaným v rade Galaxy S21. Milovníci videí ocenia superostrý displej Dynamic AMOLED 2X s vysokým rozlíšením. Náruživých hráčov poteší najmä plynulá grafika so 120 Hz obnovovacou frekvenciou pre intenzívnejšie herné zážitky, ako aj 240 Hz odozva dotykovej obrazovky, ktorá posunie ich herné zručnosti do nových výšin.[ii]

Dlhá výdrž batérie je tiež najvyššou prioritou pre aktívnych používateľov, ktorí často cestujú. Smartfón S21 FE 5G je vybavený batériou, ktorá poskytuje dostatok energie na celý deň používania v práci, doma a všade medzi tým. Vďaka možnosti superrýchleho nabíjania s výkonom 25 W ho možno nabiť už za 30 minút[iii],[iv] o viac ako 50 %, takže všetky skvelé funkcie tohto zariadenia môžete využívať prakticky nepretržite.

Vynikajúce fotografie

Séria Galaxy S21 je známa svojimi špičkovými fotoaparátmi a S21 FE 5G je vybavený rovnakým súborom profesionálnych fotomodulov, akým boli vytvorené svetovo najoceňovanejšie snímky. Amatérski aj profesionálni fotografi môžu jednoducho upravovať, publikovať a zdieľať obsah, ktorý upúta pozornosť. V porovnaní s modelom S20 FE bol vylepšený aj nočný režim, ktorý umožňuje mimoriadne dobre vykreslené fotografie aj pri veľmi slabom osvetlení, napríklad na nočných akciách s priateľmi. K dispozícii je aj skvelý 32-megapixelový predný fotoaparát, ktorý môžete použiť na kvalitné selfie s najlepšími priateľmi. Snímky môžete ešte upraviť pomocou funkcie AI Face Restoration, aby ste mali istotu, že budete vyzerať čo najlepšie. Vďaka funkcii duálneho nahrávania môžete dokonca zachytiť, čo sa deje pred vami aj za vami – stačí spustiť nahrávanie a smartfón bude súčasne nahrávať zábery predným aj zadným objektívom.

Ľahko prispôsobiteľné a bezpečné používateľské prostredie

Intuitívne používateľské rozhranie Samsung One UI 4 vám umožňuje navrhnúť si ideálne mobilné prostredie – také, ktoré vyhovuje vašim potrebám a umožňuje vám ukázať, kto ste. Vďaka väčším možnostiam prispôsobenia a väčšej ochrane súkromia budete mať všetko pod kontrolou. Môžete si prispôsobiť domovskú obrazovku, ikony, oznámenia, tapety[v] a ďalšie prvky, napríklad vylepšené widgety ponúkajúce rozsiahle možnosti personalizácie. Spoločnosť Samsung verí, že skutočne prispôsobiteľné prostredie neznamená len zmenu grafiky a celkového vzhľadu. Na zaistenie pocitu bezpečnosti a ochrany je S21 FE 5G vybavený novým panelom ochrany osobných údajov, ktorý sústreďuje ovládacie prvky zabezpečenia na jednom ľahko prístupnom mieste, takže používanie rozhrania One UI 4 na Galaxy S21 FE 5G je rovnako jednoduché ako bezpečné.

Viac informácií o Galaxy S21 FE 5G nájdete na stránkach www.samsung.com/galaxy-s21-fe-5g/  alebo na samsungmobilepress.com.

Technické parametre Galaxy S21 FE 5G

Displej

6,4″ (16,3cm) FHD+ displej Dynamic AMOLED 2X[vi]

Plynulé zobrazovanie s frekvenciou 120 Hz[vii]

Snímanie dotykov v hernom režimu so vzorkovacou frekvenciou 240 Hz[viii]

Funkcia Eye Comfort Shield s inteligentným riadením intenzity modrého svetla

Zabezpečenie Snímač odtlačkov prstov
Rozmery a hmotnosť 74,5×155,7×7,9 mm, 177 g
Fotoaparát Zadný

12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, F2,2, uhol záberu 123˚

12 Mpx širokouhlý fotoaparát, F1,8, Dual Pixel AF, OIS

8 Mpx fotoaparát s teleobjektívom, F2,4, 30× Space Zoom

Predný 32 Mpx selfie fotoaparát, F2,2, uhol záberu 81˚
Procesor Qualcomm Snapdragon 888 (5nm)[ix]
Pamäť[x]

8 GB RAM a 256 GB interný úložný priestor

6 GB RAM a 128 GB interný úložný priestor

Batéria[xi] 4 500 mAh
Nabíjanie[xii]

25 W cez kábel

15 W bezdrôtovo

Wireless PowerShare

Operačný systém Android 12
Siete 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 4G 4×4 MIMO, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD, 5G 4×4 MIMO
Senzory Akcelerometer, barometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskopický senzor, geomagnetický senzor, Hallov senzor, svetelný senzor, senzor priblíženia.
Odolnosť voči vode IP68[xiii]

 

[i] Podmienky služby sú k dispozícii na stránke https://www.samsung.com/sk/support/galaxy-premier-service/.

[ii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[iii] Nabíjanie pomocou 25 W superrýchlej nabíjačky z 0 na 50 %. Nabíjačka sa predáva samostatne.

[iv] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita pri Galaxy S21 FE je 4.370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od podmienok v sieti, spôsobu používania a ďalších faktorov.

[v] Niektoré môžu byť spoplatnené.

[vi] Uhlopriečka displeja Galaxy S21 FE 5G je v plnom obdĺžniku 6,4″ a s prihliadnutím k zaobleným rohom 6,3″; skutočná zobrazovacia plocha je menšia kvôli zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.

[vii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[viii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[ix] Môže sa líšiť podľa krajiny a operátora.

[x] Dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa krajiny, modelu alebo operátora. Skutočná dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa predinštalovaného softvéru, krajiny, modelu a veľkosti/formátu súborov.

[xi] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita pri Galaxy S21 FE je 4.370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od podmienok v sieti, spôsobu používania a ďalších faktorov.

[xiii] Odolnosť voči vode do hĺbky až 1,5 m po dobu až 30 minút zodpovedá stupňu krytia IPX8. Po namočení opláchnite nečistoty a osušte.

Najnovšie

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Martin Doležal sa stal novým vedúcim brand marketing tímu českého a slovenského Samsungu

2. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

2. júna 2022

Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

1. júna 2022

So štyrmi novými klávesnicami SureFire sa vaše hranie rozsvieti

Verbatim, uviedol na trh štyri nové klávesnice

SureFire, špecializovaná herná značka od spoločnosti Verbatim, uviedla na trh štyri nové klávesnice, ktoré ponúkajú na výber klasickú alebo 60% veľkosť, membránové či mechanické spínače alebo viac režimové, programovateľné RGB osvetlenie tak, aby vyhovovali vášmu rozpočtu a štýlu hry.

1. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022