Prepracovaný ikonický dizajn

Predstavujeme S21 FE 5G

Vlajková loď medzi smartfónmi pre všetkých fanúšikov značky Samsung

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Najnovší člen rodiny Galaxy S21 zdedil jeho oceňované vlastnosti a funkcie – vysoký výkon, profesionálny fotoaparát, bezproblémové pripojenie k ekosystému zariadení a prepracovaný ikonický dizajn.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oficiálne privítala nový prírastok do radu Galaxy S21 – model S21 FE 5G. Tento smartfón prináša vyvážený balík fanúšikmi obľúbených špičkových funkcií Galaxy S21, ktoré umožňujú ľuďom objavovať a prezentovať seba a svoje okolie. Medzi jeho silné stránky patrí aj pútavý dizajn, výnimočný výkon, perfektný displej, profesionálny fotoaparát a jednoduchá integrácia do ekosystému Galaxy. Samsung Galaxy S21 FE 5G bude na Slovensku v predaji od 5. januára v zelenej, šedej, bielej a fialovej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena za verziu s 6 GB RAM a 128 GB interným úložiskom je 749 Eur, za verziu s 8 GB RAM a 256 GB interným úložiskom je 819 Eur. Zákazníci, ktorí si kúpia nový model do konca januára 2022 alebo do vypredania zásob, navyše získajú nárok na službu Galaxy Premier Service na dobu jedného roka, ktorá kryje jedno náhodné poškodenie mobilného telefónu (napríklad poškodenie displeja pádom podľa podmienok služby[i]). Výška spoluúčasti je 59 Eur. Záujemcovia zároveň môžu využiť výkupný bonus 150 Eur za spätné odkúpenie starého zariadenia v rámci akcie Vymeňte starý za nový na stránke  www.novysamsung.sk.

 

„Samsung sa snaží prinášať najnovšie mobilné inovácie čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal TM Roh, prezident a vedúci divízie MX (Mobile eXperience) spoločnosti Samsung Electronics. „Model Galaxy S20 FE a rad Galaxy S21 vyvolali neuveriteľne pozitívne reakcie zákazníkov. Preto sme rovnaký prístup zvolili aj pri modeli S21 FE 5G a vybavili ho všetkými špičkovými funkciami, ktoré naši verní fanúšikovia rodiny Galaxy považujú za najdôležitejšie. Sme radi, že im môžeme ponúknuť zariadenie, ktoré spĺňa ich požiadavky.“

Viac možností sebaprezentácie

Charakteristický prémiový dizajn S21 FE 5G nadväzuje na dedičstvo radu Galaxy S21, počnúc ikonickým rámikom objektívov Contour-Cut, ktorý plynulo splýva s krytom a dotvára štýlový, jednotný vzhľad. Používatelia môžu tiež vyjadriť svoju osobnosť výberom zo štyroch nových módnych farebných variantov – zelenom, šedom, bielom a fialovom – s matnou úpravou povrchu. Nový smartfón má elegantné a tenké telo s hrúbkou 7,9 mm, takže ho môžete ľahko vložiť do vrecka a vziať kamkoľvek so sebou.

Výkon, displej a výdrž, ktoré potrebujete

Fanúšikovia značky Samsung uviedli, že výkon a displej sú rozhodujúcimi faktormi, ktoré umožňujú držať krok s neustále sa zvyšujúcimi požiadavkami dnešného dynamického sveta. Preto je smartfón S21 FE 5G vybavený najnovším, superrýchlym procesorom používaným v rade Galaxy S21. Milovníci videí ocenia superostrý displej Dynamic AMOLED 2X s vysokým rozlíšením. Náruživých hráčov poteší najmä plynulá grafika so 120 Hz obnovovacou frekvenciou pre intenzívnejšie herné zážitky, ako aj 240 Hz odozva dotykovej obrazovky, ktorá posunie ich herné zručnosti do nových výšin.[ii]

Dlhá výdrž batérie je tiež najvyššou prioritou pre aktívnych používateľov, ktorí často cestujú. Smartfón S21 FE 5G je vybavený batériou, ktorá poskytuje dostatok energie na celý deň používania v práci, doma a všade medzi tým. Vďaka možnosti superrýchleho nabíjania s výkonom 25 W ho možno nabiť už za 30 minút[iii],[iv] o viac ako 50 %, takže všetky skvelé funkcie tohto zariadenia môžete využívať prakticky nepretržite.

Vynikajúce fotografie

Séria Galaxy S21 je známa svojimi špičkovými fotoaparátmi a S21 FE 5G je vybavený rovnakým súborom profesionálnych fotomodulov, akým boli vytvorené svetovo najoceňovanejšie snímky. Amatérski aj profesionálni fotografi môžu jednoducho upravovať, publikovať a zdieľať obsah, ktorý upúta pozornosť. V porovnaní s modelom S20 FE bol vylepšený aj nočný režim, ktorý umožňuje mimoriadne dobre vykreslené fotografie aj pri veľmi slabom osvetlení, napríklad na nočných akciách s priateľmi. K dispozícii je aj skvelý 32-megapixelový predný fotoaparát, ktorý môžete použiť na kvalitné selfie s najlepšími priateľmi. Snímky môžete ešte upraviť pomocou funkcie AI Face Restoration, aby ste mali istotu, že budete vyzerať čo najlepšie. Vďaka funkcii duálneho nahrávania môžete dokonca zachytiť, čo sa deje pred vami aj za vami – stačí spustiť nahrávanie a smartfón bude súčasne nahrávať zábery predným aj zadným objektívom.

Ľahko prispôsobiteľné a bezpečné používateľské prostredie

Intuitívne používateľské rozhranie Samsung One UI 4 vám umožňuje navrhnúť si ideálne mobilné prostredie – také, ktoré vyhovuje vašim potrebám a umožňuje vám ukázať, kto ste. Vďaka väčším možnostiam prispôsobenia a väčšej ochrane súkromia budete mať všetko pod kontrolou. Môžete si prispôsobiť domovskú obrazovku, ikony, oznámenia, tapety[v] a ďalšie prvky, napríklad vylepšené widgety ponúkajúce rozsiahle možnosti personalizácie. Spoločnosť Samsung verí, že skutočne prispôsobiteľné prostredie neznamená len zmenu grafiky a celkového vzhľadu. Na zaistenie pocitu bezpečnosti a ochrany je S21 FE 5G vybavený novým panelom ochrany osobných údajov, ktorý sústreďuje ovládacie prvky zabezpečenia na jednom ľahko prístupnom mieste, takže používanie rozhrania One UI 4 na Galaxy S21 FE 5G je rovnako jednoduché ako bezpečné.

Viac informácií o Galaxy S21 FE 5G nájdete na stránkach www.samsung.com/galaxy-s21-fe-5g/  alebo na samsungmobilepress.com.

Technické parametre Galaxy S21 FE 5G

Displej

6,4″ (16,3cm) FHD+ displej Dynamic AMOLED 2X[vi]

Plynulé zobrazovanie s frekvenciou 120 Hz[vii]

Snímanie dotykov v hernom režimu so vzorkovacou frekvenciou 240 Hz[viii]

Funkcia Eye Comfort Shield s inteligentným riadením intenzity modrého svetla

Zabezpečenie Snímač odtlačkov prstov
Rozmery a hmotnosť 74,5×155,7×7,9 mm, 177 g
Fotoaparát Zadný

12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, F2,2, uhol záberu 123˚

12 Mpx širokouhlý fotoaparát, F1,8, Dual Pixel AF, OIS

8 Mpx fotoaparát s teleobjektívom, F2,4, 30× Space Zoom

Predný 32 Mpx selfie fotoaparát, F2,2, uhol záberu 81˚
Procesor Qualcomm Snapdragon 888 (5nm)[ix]
Pamäť[x]

8 GB RAM a 256 GB interný úložný priestor

6 GB RAM a 128 GB interný úložný priestor

Batéria[xi] 4 500 mAh
Nabíjanie[xii]

25 W cez kábel

15 W bezdrôtovo

Wireless PowerShare

Operačný systém Android 12
Siete 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 4G 4×4 MIMO, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD, 5G 4×4 MIMO
Senzory Akcelerometer, barometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskopický senzor, geomagnetický senzor, Hallov senzor, svetelný senzor, senzor priblíženia.
Odolnosť voči vode IP68[xiii]

 

[i] Podmienky služby sú k dispozícii na stránke https://www.samsung.com/sk/support/galaxy-premier-service/.

[ii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[iii] Nabíjanie pomocou 25 W superrýchlej nabíjačky z 0 na 50 %. Nabíjačka sa predáva samostatne.

[iv] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita pri Galaxy S21 FE je 4.370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od podmienok v sieti, spôsobu používania a ďalších faktorov.

[v] Niektoré môžu byť spoplatnené.

[vi] Uhlopriečka displeja Galaxy S21 FE 5G je v plnom obdĺžniku 6,4″ a s prihliadnutím k zaobleným rohom 6,3″; skutočná zobrazovacia plocha je menšia kvôli zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.

[vii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[viii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[ix] Môže sa líšiť podľa krajiny a operátora.

[x] Dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa krajiny, modelu alebo operátora. Skutočná dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa predinštalovaného softvéru, krajiny, modelu a veľkosti/formátu súborov.

[xi] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita pri Galaxy S21 FE je 4.370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od podmienok v sieti, spôsobu používania a ďalších faktorov.

[xiii] Odolnosť voči vode do hĺbky až 1,5 m po dobu až 30 minút zodpovedá stupňu krytia IPX8. Po namočení opláchnite nečistoty a osušte.

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024