Prepracovaný ikonický dizajn

Predstavujeme S21 FE 5G

Vlajková loď medzi smartfónmi pre všetkých fanúšikov značky Samsung

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Najnovší člen rodiny Galaxy S21 zdedil jeho oceňované vlastnosti a funkcie – vysoký výkon, profesionálny fotoaparát, bezproblémové pripojenie k ekosystému zariadení a prepracovaný ikonický dizajn.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oficiálne privítala nový prírastok do radu Galaxy S21 – model S21 FE 5G. Tento smartfón prináša vyvážený balík fanúšikmi obľúbených špičkových funkcií Galaxy S21, ktoré umožňujú ľuďom objavovať a prezentovať seba a svoje okolie. Medzi jeho silné stránky patrí aj pútavý dizajn, výnimočný výkon, perfektný displej, profesionálny fotoaparát a jednoduchá integrácia do ekosystému Galaxy. Samsung Galaxy S21 FE 5G bude na Slovensku v predaji od 5. januára v zelenej, šedej, bielej a fialovej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena za verziu s 6 GB RAM a 128 GB interným úložiskom je 749 Eur, za verziu s 8 GB RAM a 256 GB interným úložiskom je 819 Eur. Zákazníci, ktorí si kúpia nový model do konca januára 2022 alebo do vypredania zásob, navyše získajú nárok na službu Galaxy Premier Service na dobu jedného roka, ktorá kryje jedno náhodné poškodenie mobilného telefónu (napríklad poškodenie displeja pádom podľa podmienok služby[i]). Výška spoluúčasti je 59 Eur. Záujemcovia zároveň môžu využiť výkupný bonus 150 Eur za spätné odkúpenie starého zariadenia v rámci akcie Vymeňte starý za nový na stránke  www.novysamsung.sk.

 

„Samsung sa snaží prinášať najnovšie mobilné inovácie čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal TM Roh, prezident a vedúci divízie MX (Mobile eXperience) spoločnosti Samsung Electronics. „Model Galaxy S20 FE a rad Galaxy S21 vyvolali neuveriteľne pozitívne reakcie zákazníkov. Preto sme rovnaký prístup zvolili aj pri modeli S21 FE 5G a vybavili ho všetkými špičkovými funkciami, ktoré naši verní fanúšikovia rodiny Galaxy považujú za najdôležitejšie. Sme radi, že im môžeme ponúknuť zariadenie, ktoré spĺňa ich požiadavky.“

Viac možností sebaprezentácie

Charakteristický prémiový dizajn S21 FE 5G nadväzuje na dedičstvo radu Galaxy S21, počnúc ikonickým rámikom objektívov Contour-Cut, ktorý plynulo splýva s krytom a dotvára štýlový, jednotný vzhľad. Používatelia môžu tiež vyjadriť svoju osobnosť výberom zo štyroch nových módnych farebných variantov – zelenom, šedom, bielom a fialovom – s matnou úpravou povrchu. Nový smartfón má elegantné a tenké telo s hrúbkou 7,9 mm, takže ho môžete ľahko vložiť do vrecka a vziať kamkoľvek so sebou.

Výkon, displej a výdrž, ktoré potrebujete

Fanúšikovia značky Samsung uviedli, že výkon a displej sú rozhodujúcimi faktormi, ktoré umožňujú držať krok s neustále sa zvyšujúcimi požiadavkami dnešného dynamického sveta. Preto je smartfón S21 FE 5G vybavený najnovším, superrýchlym procesorom používaným v rade Galaxy S21. Milovníci videí ocenia superostrý displej Dynamic AMOLED 2X s vysokým rozlíšením. Náruživých hráčov poteší najmä plynulá grafika so 120 Hz obnovovacou frekvenciou pre intenzívnejšie herné zážitky, ako aj 240 Hz odozva dotykovej obrazovky, ktorá posunie ich herné zručnosti do nových výšin.[ii]

Dlhá výdrž batérie je tiež najvyššou prioritou pre aktívnych používateľov, ktorí často cestujú. Smartfón S21 FE 5G je vybavený batériou, ktorá poskytuje dostatok energie na celý deň používania v práci, doma a všade medzi tým. Vďaka možnosti superrýchleho nabíjania s výkonom 25 W ho možno nabiť už za 30 minút[iii],[iv] o viac ako 50 %, takže všetky skvelé funkcie tohto zariadenia môžete využívať prakticky nepretržite.

Vynikajúce fotografie

Séria Galaxy S21 je známa svojimi špičkovými fotoaparátmi a S21 FE 5G je vybavený rovnakým súborom profesionálnych fotomodulov, akým boli vytvorené svetovo najoceňovanejšie snímky. Amatérski aj profesionálni fotografi môžu jednoducho upravovať, publikovať a zdieľať obsah, ktorý upúta pozornosť. V porovnaní s modelom S20 FE bol vylepšený aj nočný režim, ktorý umožňuje mimoriadne dobre vykreslené fotografie aj pri veľmi slabom osvetlení, napríklad na nočných akciách s priateľmi. K dispozícii je aj skvelý 32-megapixelový predný fotoaparát, ktorý môžete použiť na kvalitné selfie s najlepšími priateľmi. Snímky môžete ešte upraviť pomocou funkcie AI Face Restoration, aby ste mali istotu, že budete vyzerať čo najlepšie. Vďaka funkcii duálneho nahrávania môžete dokonca zachytiť, čo sa deje pred vami aj za vami – stačí spustiť nahrávanie a smartfón bude súčasne nahrávať zábery predným aj zadným objektívom.

Ľahko prispôsobiteľné a bezpečné používateľské prostredie

Intuitívne používateľské rozhranie Samsung One UI 4 vám umožňuje navrhnúť si ideálne mobilné prostredie – také, ktoré vyhovuje vašim potrebám a umožňuje vám ukázať, kto ste. Vďaka väčším možnostiam prispôsobenia a väčšej ochrane súkromia budete mať všetko pod kontrolou. Môžete si prispôsobiť domovskú obrazovku, ikony, oznámenia, tapety[v] a ďalšie prvky, napríklad vylepšené widgety ponúkajúce rozsiahle možnosti personalizácie. Spoločnosť Samsung verí, že skutočne prispôsobiteľné prostredie neznamená len zmenu grafiky a celkového vzhľadu. Na zaistenie pocitu bezpečnosti a ochrany je S21 FE 5G vybavený novým panelom ochrany osobných údajov, ktorý sústreďuje ovládacie prvky zabezpečenia na jednom ľahko prístupnom mieste, takže používanie rozhrania One UI 4 na Galaxy S21 FE 5G je rovnako jednoduché ako bezpečné.

Viac informácií o Galaxy S21 FE 5G nájdete na stránkach www.samsung.com/galaxy-s21-fe-5g/  alebo na samsungmobilepress.com.

Technické parametre Galaxy S21 FE 5G

Displej

6,4″ (16,3cm) FHD+ displej Dynamic AMOLED 2X[vi]

Plynulé zobrazovanie s frekvenciou 120 Hz[vii]

Snímanie dotykov v hernom režimu so vzorkovacou frekvenciou 240 Hz[viii]

Funkcia Eye Comfort Shield s inteligentným riadením intenzity modrého svetla

Zabezpečenie Snímač odtlačkov prstov
Rozmery a hmotnosť 74,5×155,7×7,9 mm, 177 g
Fotoaparát Zadný

12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, F2,2, uhol záberu 123˚

12 Mpx širokouhlý fotoaparát, F1,8, Dual Pixel AF, OIS

8 Mpx fotoaparát s teleobjektívom, F2,4, 30× Space Zoom

Predný 32 Mpx selfie fotoaparát, F2,2, uhol záberu 81˚
Procesor Qualcomm Snapdragon 888 (5nm)[ix]
Pamäť[x]

8 GB RAM a 256 GB interný úložný priestor

6 GB RAM a 128 GB interný úložný priestor

Batéria[xi] 4 500 mAh
Nabíjanie[xii]

25 W cez kábel

15 W bezdrôtovo

Wireless PowerShare

Operačný systém Android 12
Siete 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 4G 4×4 MIMO, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD, 5G 4×4 MIMO
Senzory Akcelerometer, barometer, snímač odtlačkov prstov, gyroskopický senzor, geomagnetický senzor, Hallov senzor, svetelný senzor, senzor priblíženia.
Odolnosť voči vode IP68[xiii]

 

[i] Podmienky služby sú k dispozícii na stránke https://www.samsung.com/sk/support/galaxy-premier-service/.

[ii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[iii] Nabíjanie pomocou 25 W superrýchlej nabíjačky z 0 na 50 %. Nabíjačka sa predáva samostatne.

[iv] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita pri Galaxy S21 FE je 4.370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od podmienok v sieti, spôsobu používania a ďalších faktorov.

[v] Niektoré môžu byť spoplatnené.

[vi] Uhlopriečka displeja Galaxy S21 FE 5G je v plnom obdĺžniku 6,4″ a s prihliadnutím k zaobleným rohom 6,3″; skutočná zobrazovacia plocha je menšia kvôli zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.

[vii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[viii] K dispozícii pri nastavení 120 Hz zobrazenia a v hernom režime.

[ix] Môže sa líšiť podľa krajiny a operátora.

[x] Dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa krajiny, modelu alebo operátora. Skutočná dostupná pamäťová kapacita sa môže líšiť podľa predinštalovaného softvéru, krajiny, modelu a veľkosti/formátu súborov.

[xi] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita pri Galaxy S21 FE je 4.370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od podmienok v sieti, spôsobu používania a ďalších faktorov.

[xiii] Odolnosť voči vode do hĺbky až 1,5 m po dobu až 30 minút zodpovedá stupňu krytia IPX8. Po namočení opláchnite nečistoty a osušte.

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021