Hrá sa o 70 hodnotných cien a peňažnú výhru

Prihláste svoje fotky a hrajte o 10 000 USD

Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 je spustená

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Huawei vyhlásila ďalší ročník súťaže NEXT-IMAGE Awards 2021, v ktorej majú hlavné slovo fotografie vytvorené pomocou smartfónov Huawei. Prihlasovať svoje fotografie (a videá) môžete už dnes. Hrá sa o 70 hodnotných cien a peňažnú výhru až 10 000 $. Pozor, šanca zapojiť sa trvá len do 30. novembra 2021. Tohtoročná téma je „Spolu sme lepší“ a súťažné fotografie môžete prihlásiť v desiatich kategóriách.

NEXT-IMAGE Awards pokračuje

Huawei NEXT-IMAGE Awards je najväčšia svetová fotografická súťaž pre smartfóny. Súťaž sa začala v roku 2017 a od tej doby sa do nej prihlásili viac ako 2 milióny ľudí. Už piaty rok môžu amatérski fotografi a profesionáli po celom svete zdieľať svoje výtvory a vyhrať špeciálne ocenenia a odmeny. NEXT-IMAGE Awards bude tento rok hodnotiť tím odborníkov na fotografiu z rôznych krajín celého sveta.

Výber víťazov

Odbornú porotu budú aj tento rok tvoriť profesionáli v tomto zložení – kanadský fotograf extrémnych športov Reuben Krabbe, uznávaná umelecká kritička z Veľkej Británie Karen Smith či francúzsky rozhlasový a televízny producent Olivier Chiabodo. Zostavu dopĺňa aj zakladateľ šanghajského centra fotografie a držiteľ Pulitzerovej ceny Liu Heung Shingu či minulý víťaz jednej z hlavných cien Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin. V porote sa objaví aj profesor Školy žurnalistiky a komunikácie BNU Yu Guoming a Li Changzhi z oddelenia pre marketingovú stratégiu produktovej divízie Huawei.

10 uhlov pohľadu na fotografiu

Na rozdiel od iných súťaží, kde je zvyčajne víťaz len jeden, Huawei povzbudzuje účastníkov k objavovaniu rôznych perspektív, uhlov, formátov a svetelných podmienok. NEXT-IMAGE Awards 2021 si zakladá na rozmanitosti a kráse života v desiatich odlišných kategóriách, ktoré sú vybrané s ohľadom na hlavnú tému. Huawei nabáda užívateľov, aby čo najviac využívali inovatívne funkcie svojich zariadení a zároveň prostredníctvom fotografií a videí rozprávali originálne a pútavé príbehy. Pútave pribehy vašich životov, zdielanie športových zážitkov, či už na bajkoch, kajakoch alebo len na lyžiach z požičovní lyží

Hovorí sa, že obrázok je viac ako tisíc slov. Portrétne fotografie rozprávajú bohaté a podmanivé ľudské príbehy a je jedno, či si spravíte autoportrét, odfotíte svojich priateľov, či úplných cudzincov na ulici.

Odstráňte rušivé farby a umožnite obdivovateľom sústrediť sa na objekty, textúry, tvary, vzory a kompozície vytvorením monochromatických fotografií. Použite klasické čiernobiele filtre, ktoré dodávajú obrázku nezameniteľnú atmosféru a hlbší zmysel.

Chytré telefony Huawei majú svoju vlastnú schopnosť ovládať živé fotografie plné vitality. Ukážte svoje skutočné farby.

Fotografie vám umožňujú žiť v prítomnom okamihu a povzbudiť vás k zachyteniu výnimočných okamihov a scén. Vytvorte snímku, ktorá opisuje silný príbeh, alebo si vytvorte vzácne spomienky na celý život.

Vďaka sile AI zachytávajú smartfóny Huawei neuveriteľné nočné scény bez nutnosti zapínať blesk. Buďte kreatívni a natočte pozoruhodný film alebo navždy zvečnite trblietavú nádheru nočnej oblohy.

Pre mnoho používateľov smartfónov sú priblížené fotografie zvyčajne rozmazané a nekvalitné. S telefónmi od Huawei je tento problém minulosťou. Stačí použiť teleobjektív, vďaka ktorému zdôrazníte detaily a pochválite sa čistými zábermi detailne priblížených snímok.

Širokouhlé objektívy umožňujú fotografom dostať sa čo najbližšie objektu bez toho, aby boli dominantné prvky v pozadí. Využite funkciu Super-Wide Lens tak, aby diváci mali pocit, že sa na scénu pozerajú vlastnými očami.

Vo fotografii, rovnako ako v živote, sú dôležité malé detaily. Preskúmajte rôzne témy a techniky makrofotografie a zachyťte drobné detaily zblízka.

Natočte 15 minútový film, využite svoju fantáziu a podeľte sa o svoj príbeh prostredníctvom série obrázkov v pohybe. Staňte sa režisérom a vytvorte filmové majstrovské dielo, ktoré zmení divákom pohľad na svet.

Na rozdiel od ostatných kategórií, ktoré umožňujú nahranie iba jednej fotografie, môžete v tejto kategórii vytvoriť portfólio (3-9 fotografií), ktoré vyjadrujú emócie, rozprávajú príbeh, objavujú trendy.

Tieto kategórie poukazujú na niektoré z popredných funkcií smartfónov Huawei. Najnovšie vlajkové telefóny spoločnosti Huawei ponúkajú bezkonkurenčný výkon pri fotografovaní so zoomom aj pri nedostatočnom osvetlení.

Pocta každému krásnemu okamžiku

Ceny Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 nabádajú nadšencov mobilných fotografií k slobodnej tvorbe. Účastníci, ktorí zachytávajú umeleckú inšpiráciu a zdieľajú krásu života, majú šancu vyhrať neuveriteľné hmotné a peňažné odmeny, vrátane smart hodiniek Huawei Watch 3 alebo peňažných cien v hodnote 10 000 $.

o   10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

o   1,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Electronic award certificate

o   HUAWEI Watch 3

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

o   1,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

Cena pre študentov je nová kategória pre NEXT-IMAGE Awards 2021, ktorá potvrdzuje záväzok spoločnosti Huawei podporovať kreativitu u mladých ľudí. Študenti majú možnosť získať 1 000 $ z fondu NEXT-IMAGE, ktorý slúži ako motivácia k napredovaniu ich umeleckého potenciálu. Kategória bude dostupná študentom vo veku od 18 do 24 rokov.

Ako sa prihlásiť

Navštívte https://consumer.huawei.com/cz/community/next-image/ na prihlásenie vašich fotografií. Autori troch najlepších snímok z Českej a Slovenskej republiky získajú notebook Huawei Matebook 14, najlepšie fotografie z každej kategórie potom postúpia do globálneho finále, kde je hlavnou cenou 10 000 $. Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2021.

Najnovšie

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Kingston XS1000 (1TB)

TEST: Rýchly kompaktný externý SSD za výhodnú cenu

Externé disky sú veľmi populárne, no ak chcete naozaj veľkú kapacitu za rozumnú cenu, vyhrali to vždy mechanické HDD. Našťastie sa ale všetko mení a kedysi drahé SSD sa v pomere cena výkon stalo konkurencie schopným médiom. A nielen to! SSD disky sú zaujímavé aj vďaka kompaktnejším rozmerom, vyššej rýchlosti, väčšej odolnosti pri prenášaní a […]

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023