Hrá sa o 70 hodnotných cien a peňažnú výhru

Prihláste svoje fotky a hrajte o 10 000 USD

Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 je spustená

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Huawei vyhlásila ďalší ročník súťaže NEXT-IMAGE Awards 2021, v ktorej majú hlavné slovo fotografie vytvorené pomocou smartfónov Huawei. Prihlasovať svoje fotografie (a videá) môžete už dnes. Hrá sa o 70 hodnotných cien a peňažnú výhru až 10 000 $. Pozor, šanca zapojiť sa trvá len do 30. novembra 2021. Tohtoročná téma je „Spolu sme lepší“ a súťažné fotografie môžete prihlásiť v desiatich kategóriách.

NEXT-IMAGE Awards pokračuje

Huawei NEXT-IMAGE Awards je najväčšia svetová fotografická súťaž pre smartfóny. Súťaž sa začala v roku 2017 a od tej doby sa do nej prihlásili viac ako 2 milióny ľudí. Už piaty rok môžu amatérski fotografi a profesionáli po celom svete zdieľať svoje výtvory a vyhrať špeciálne ocenenia a odmeny. NEXT-IMAGE Awards bude tento rok hodnotiť tím odborníkov na fotografiu z rôznych krajín celého sveta.

Výber víťazov

Odbornú porotu budú aj tento rok tvoriť profesionáli v tomto zložení – kanadský fotograf extrémnych športov Reuben Krabbe, uznávaná umelecká kritička z Veľkej Británie Karen Smith či francúzsky rozhlasový a televízny producent Olivier Chiabodo. Zostavu dopĺňa aj zakladateľ šanghajského centra fotografie a držiteľ Pulitzerovej ceny Liu Heung Shingu či minulý víťaz jednej z hlavných cien Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin. V porote sa objaví aj profesor Školy žurnalistiky a komunikácie BNU Yu Guoming a Li Changzhi z oddelenia pre marketingovú stratégiu produktovej divízie Huawei.

10 uhlov pohľadu na fotografiu

Na rozdiel od iných súťaží, kde je zvyčajne víťaz len jeden, Huawei povzbudzuje účastníkov k objavovaniu rôznych perspektív, uhlov, formátov a svetelných podmienok. NEXT-IMAGE Awards 2021 si zakladá na rozmanitosti a kráse života v desiatich odlišných kategóriách, ktoré sú vybrané s ohľadom na hlavnú tému. Huawei nabáda užívateľov, aby čo najviac využívali inovatívne funkcie svojich zariadení a zároveň prostredníctvom fotografií a videí rozprávali originálne a pútavé príbehy. Pútave pribehy vašich životov, zdielanie športových zážitkov, či už na bajkoch, kajakoch alebo len na lyžiach z požičovní lyží

Hovorí sa, že obrázok je viac ako tisíc slov. Portrétne fotografie rozprávajú bohaté a podmanivé ľudské príbehy a je jedno, či si spravíte autoportrét, odfotíte svojich priateľov, či úplných cudzincov na ulici.

Odstráňte rušivé farby a umožnite obdivovateľom sústrediť sa na objekty, textúry, tvary, vzory a kompozície vytvorením monochromatických fotografií. Použite klasické čiernobiele filtre, ktoré dodávajú obrázku nezameniteľnú atmosféru a hlbší zmysel.

Chytré telefony Huawei majú svoju vlastnú schopnosť ovládať živé fotografie plné vitality. Ukážte svoje skutočné farby.

Fotografie vám umožňujú žiť v prítomnom okamihu a povzbudiť vás k zachyteniu výnimočných okamihov a scén. Vytvorte snímku, ktorá opisuje silný príbeh, alebo si vytvorte vzácne spomienky na celý život.

Vďaka sile AI zachytávajú smartfóny Huawei neuveriteľné nočné scény bez nutnosti zapínať blesk. Buďte kreatívni a natočte pozoruhodný film alebo navždy zvečnite trblietavú nádheru nočnej oblohy.

Pre mnoho používateľov smartfónov sú priblížené fotografie zvyčajne rozmazané a nekvalitné. S telefónmi od Huawei je tento problém minulosťou. Stačí použiť teleobjektív, vďaka ktorému zdôrazníte detaily a pochválite sa čistými zábermi detailne priblížených snímok.

Širokouhlé objektívy umožňujú fotografom dostať sa čo najbližšie objektu bez toho, aby boli dominantné prvky v pozadí. Využite funkciu Super-Wide Lens tak, aby diváci mali pocit, že sa na scénu pozerajú vlastnými očami.

Vo fotografii, rovnako ako v živote, sú dôležité malé detaily. Preskúmajte rôzne témy a techniky makrofotografie a zachyťte drobné detaily zblízka.

Natočte 15 minútový film, využite svoju fantáziu a podeľte sa o svoj príbeh prostredníctvom série obrázkov v pohybe. Staňte sa režisérom a vytvorte filmové majstrovské dielo, ktoré zmení divákom pohľad na svet.

Na rozdiel od ostatných kategórií, ktoré umožňujú nahranie iba jednej fotografie, môžete v tejto kategórii vytvoriť portfólio (3-9 fotografií), ktoré vyjadrujú emócie, rozprávajú príbeh, objavujú trendy.

Tieto kategórie poukazujú na niektoré z popredných funkcií smartfónov Huawei. Najnovšie vlajkové telefóny spoločnosti Huawei ponúkajú bezkonkurenčný výkon pri fotografovaní so zoomom aj pri nedostatočnom osvetlení.

Pocta každému krásnemu okamžiku

Ceny Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 nabádajú nadšencov mobilných fotografií k slobodnej tvorbe. Účastníci, ktorí zachytávajú umeleckú inšpiráciu a zdieľajú krásu života, majú šancu vyhrať neuveriteľné hmotné a peňažné odmeny, vrátane smart hodiniek Huawei Watch 3 alebo peňažných cien v hodnote 10 000 $.

o   10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

o   1,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Electronic award certificate

o   HUAWEI Watch 3

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

o   1,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

Cena pre študentov je nová kategória pre NEXT-IMAGE Awards 2021, ktorá potvrdzuje záväzok spoločnosti Huawei podporovať kreativitu u mladých ľudí. Študenti majú možnosť získať 1 000 $ z fondu NEXT-IMAGE, ktorý slúži ako motivácia k napredovaniu ich umeleckého potenciálu. Kategória bude dostupná študentom vo veku od 18 do 24 rokov.

Ako sa prihlásiť

Navštívte https://consumer.huawei.com/cz/community/next-image/ na prihlásenie vašich fotografií. Autori troch najlepších snímok z Českej a Slovenskej republiky získajú notebook Huawei Matebook 14, najlepšie fotografie z každej kategórie potom postúpia do globálneho finále, kde je hlavnou cenou 10 000 $. Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2021.

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022