Hrá sa o 70 hodnotných cien a peňažnú výhru

Prihláste svoje fotky a hrajte o 10 000 USD

Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 je spustená

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Huawei vyhlásila ďalší ročník súťaže NEXT-IMAGE Awards 2021, v ktorej majú hlavné slovo fotografie vytvorené pomocou smartfónov Huawei. Prihlasovať svoje fotografie (a videá) môžete už dnes. Hrá sa o 70 hodnotných cien a peňažnú výhru až 10 000 $. Pozor, šanca zapojiť sa trvá len do 30. novembra 2021. Tohtoročná téma je „Spolu sme lepší“ a súťažné fotografie môžete prihlásiť v desiatich kategóriách.

NEXT-IMAGE Awards pokračuje

Huawei NEXT-IMAGE Awards je najväčšia svetová fotografická súťaž pre smartfóny. Súťaž sa začala v roku 2017 a od tej doby sa do nej prihlásili viac ako 2 milióny ľudí. Už piaty rok môžu amatérski fotografi a profesionáli po celom svete zdieľať svoje výtvory a vyhrať špeciálne ocenenia a odmeny. NEXT-IMAGE Awards bude tento rok hodnotiť tím odborníkov na fotografiu z rôznych krajín celého sveta.

Výber víťazov

Odbornú porotu budú aj tento rok tvoriť profesionáli v tomto zložení – kanadský fotograf extrémnych športov Reuben Krabbe, uznávaná umelecká kritička z Veľkej Británie Karen Smith či francúzsky rozhlasový a televízny producent Olivier Chiabodo. Zostavu dopĺňa aj zakladateľ šanghajského centra fotografie a držiteľ Pulitzerovej ceny Liu Heung Shingu či minulý víťaz jednej z hlavných cien Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin. V porote sa objaví aj profesor Školy žurnalistiky a komunikácie BNU Yu Guoming a Li Changzhi z oddelenia pre marketingovú stratégiu produktovej divízie Huawei.

10 uhlov pohľadu na fotografiu

Na rozdiel od iných súťaží, kde je zvyčajne víťaz len jeden, Huawei povzbudzuje účastníkov k objavovaniu rôznych perspektív, uhlov, formátov a svetelných podmienok. NEXT-IMAGE Awards 2021 si zakladá na rozmanitosti a kráse života v desiatich odlišných kategóriách, ktoré sú vybrané s ohľadom na hlavnú tému. Huawei nabáda užívateľov, aby čo najviac využívali inovatívne funkcie svojich zariadení a zároveň prostredníctvom fotografií a videí rozprávali originálne a pútavé príbehy. Pútave pribehy vašich životov, zdielanie športových zážitkov, či už na bajkoch, kajakoch alebo len na lyžiach z požičovní lyží

Hovorí sa, že obrázok je viac ako tisíc slov. Portrétne fotografie rozprávajú bohaté a podmanivé ľudské príbehy a je jedno, či si spravíte autoportrét, odfotíte svojich priateľov, či úplných cudzincov na ulici.

Odstráňte rušivé farby a umožnite obdivovateľom sústrediť sa na objekty, textúry, tvary, vzory a kompozície vytvorením monochromatických fotografií. Použite klasické čiernobiele filtre, ktoré dodávajú obrázku nezameniteľnú atmosféru a hlbší zmysel.

Chytré telefony Huawei majú svoju vlastnú schopnosť ovládať živé fotografie plné vitality. Ukážte svoje skutočné farby.

Fotografie vám umožňujú žiť v prítomnom okamihu a povzbudiť vás k zachyteniu výnimočných okamihov a scén. Vytvorte snímku, ktorá opisuje silný príbeh, alebo si vytvorte vzácne spomienky na celý život.

Vďaka sile AI zachytávajú smartfóny Huawei neuveriteľné nočné scény bez nutnosti zapínať blesk. Buďte kreatívni a natočte pozoruhodný film alebo navždy zvečnite trblietavú nádheru nočnej oblohy.

Pre mnoho používateľov smartfónov sú priblížené fotografie zvyčajne rozmazané a nekvalitné. S telefónmi od Huawei je tento problém minulosťou. Stačí použiť teleobjektív, vďaka ktorému zdôrazníte detaily a pochválite sa čistými zábermi detailne priblížených snímok.

Širokouhlé objektívy umožňujú fotografom dostať sa čo najbližšie objektu bez toho, aby boli dominantné prvky v pozadí. Využite funkciu Super-Wide Lens tak, aby diváci mali pocit, že sa na scénu pozerajú vlastnými očami.

Vo fotografii, rovnako ako v živote, sú dôležité malé detaily. Preskúmajte rôzne témy a techniky makrofotografie a zachyťte drobné detaily zblízka.

Natočte 15 minútový film, využite svoju fantáziu a podeľte sa o svoj príbeh prostredníctvom série obrázkov v pohybe. Staňte sa režisérom a vytvorte filmové majstrovské dielo, ktoré zmení divákom pohľad na svet.

Na rozdiel od ostatných kategórií, ktoré umožňujú nahranie iba jednej fotografie, môžete v tejto kategórii vytvoriť portfólio (3-9 fotografií), ktoré vyjadrujú emócie, rozprávajú príbeh, objavujú trendy.

Tieto kategórie poukazujú na niektoré z popredných funkcií smartfónov Huawei. Najnovšie vlajkové telefóny spoločnosti Huawei ponúkajú bezkonkurenčný výkon pri fotografovaní so zoomom aj pri nedostatočnom osvetlení.

Pocta každému krásnemu okamžiku

Ceny Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 nabádajú nadšencov mobilných fotografií k slobodnej tvorbe. Účastníci, ktorí zachytávajú umeleckú inšpiráciu a zdieľajú krásu života, majú šancu vyhrať neuveriteľné hmotné a peňažné odmeny, vrátane smart hodiniek Huawei Watch 3 alebo peňažných cien v hodnote 10 000 $.

o   10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

o   1,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Electronic award certificate

o   HUAWEI Watch 3

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

o   1,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

Cena pre študentov je nová kategória pre NEXT-IMAGE Awards 2021, ktorá potvrdzuje záväzok spoločnosti Huawei podporovať kreativitu u mladých ľudí. Študenti majú možnosť získať 1 000 $ z fondu NEXT-IMAGE, ktorý slúži ako motivácia k napredovaniu ich umeleckého potenciálu. Kategória bude dostupná študentom vo veku od 18 do 24 rokov.

Ako sa prihlásiť

Navštívte https://consumer.huawei.com/cz/community/next-image/ na prihlásenie vašich fotografií. Autori troch najlepších snímok z Českej a Slovenskej republiky získajú notebook Huawei Matebook 14, najlepšie fotografie z každej kategórie potom postúpia do globálneho finále, kde je hlavnou cenou 10 000 $. Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2021.

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022