Hrá sa o 70 hodnotných cien a peňažnú výhru

Prihláste svoje fotky a hrajte o 10 000 USD

Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 je spustená

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Huawei vyhlásila ďalší ročník súťaže NEXT-IMAGE Awards 2021, v ktorej majú hlavné slovo fotografie vytvorené pomocou smartfónov Huawei. Prihlasovať svoje fotografie (a videá) môžete už dnes. Hrá sa o 70 hodnotných cien a peňažnú výhru až 10 000 $. Pozor, šanca zapojiť sa trvá len do 30. novembra 2021. Tohtoročná téma je „Spolu sme lepší“ a súťažné fotografie môžete prihlásiť v desiatich kategóriách.

NEXT-IMAGE Awards pokračuje

Huawei NEXT-IMAGE Awards je najväčšia svetová fotografická súťaž pre smartfóny. Súťaž sa začala v roku 2017 a od tej doby sa do nej prihlásili viac ako 2 milióny ľudí. Už piaty rok môžu amatérski fotografi a profesionáli po celom svete zdieľať svoje výtvory a vyhrať špeciálne ocenenia a odmeny. NEXT-IMAGE Awards bude tento rok hodnotiť tím odborníkov na fotografiu z rôznych krajín celého sveta.

Výber víťazov

Odbornú porotu budú aj tento rok tvoriť profesionáli v tomto zložení – kanadský fotograf extrémnych športov Reuben Krabbe, uznávaná umelecká kritička z Veľkej Británie Karen Smith či francúzsky rozhlasový a televízny producent Olivier Chiabodo. Zostavu dopĺňa aj zakladateľ šanghajského centra fotografie a držiteľ Pulitzerovej ceny Liu Heung Shingu či minulý víťaz jednej z hlavných cien Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin. V porote sa objaví aj profesor Školy žurnalistiky a komunikácie BNU Yu Guoming a Li Changzhi z oddelenia pre marketingovú stratégiu produktovej divízie Huawei.

10 uhlov pohľadu na fotografiu

Na rozdiel od iných súťaží, kde je zvyčajne víťaz len jeden, Huawei povzbudzuje účastníkov k objavovaniu rôznych perspektív, uhlov, formátov a svetelných podmienok. NEXT-IMAGE Awards 2021 si zakladá na rozmanitosti a kráse života v desiatich odlišných kategóriách, ktoré sú vybrané s ohľadom na hlavnú tému. Huawei nabáda užívateľov, aby čo najviac využívali inovatívne funkcie svojich zariadení a zároveň prostredníctvom fotografií a videí rozprávali originálne a pútavé príbehy. Pútave pribehy vašich životov, zdielanie športových zážitkov, či už na bajkoch, kajakoch alebo len na lyžiach z požičovní lyží

Hovorí sa, že obrázok je viac ako tisíc slov. Portrétne fotografie rozprávajú bohaté a podmanivé ľudské príbehy a je jedno, či si spravíte autoportrét, odfotíte svojich priateľov, či úplných cudzincov na ulici.

Odstráňte rušivé farby a umožnite obdivovateľom sústrediť sa na objekty, textúry, tvary, vzory a kompozície vytvorením monochromatických fotografií. Použite klasické čiernobiele filtre, ktoré dodávajú obrázku nezameniteľnú atmosféru a hlbší zmysel.

Chytré telefony Huawei majú svoju vlastnú schopnosť ovládať živé fotografie plné vitality. Ukážte svoje skutočné farby.

Fotografie vám umožňujú žiť v prítomnom okamihu a povzbudiť vás k zachyteniu výnimočných okamihov a scén. Vytvorte snímku, ktorá opisuje silný príbeh, alebo si vytvorte vzácne spomienky na celý život.

Vďaka sile AI zachytávajú smartfóny Huawei neuveriteľné nočné scény bez nutnosti zapínať blesk. Buďte kreatívni a natočte pozoruhodný film alebo navždy zvečnite trblietavú nádheru nočnej oblohy.

Pre mnoho používateľov smartfónov sú priblížené fotografie zvyčajne rozmazané a nekvalitné. S telefónmi od Huawei je tento problém minulosťou. Stačí použiť teleobjektív, vďaka ktorému zdôrazníte detaily a pochválite sa čistými zábermi detailne priblížených snímok.

Širokouhlé objektívy umožňujú fotografom dostať sa čo najbližšie objektu bez toho, aby boli dominantné prvky v pozadí. Využite funkciu Super-Wide Lens tak, aby diváci mali pocit, že sa na scénu pozerajú vlastnými očami.

Vo fotografii, rovnako ako v živote, sú dôležité malé detaily. Preskúmajte rôzne témy a techniky makrofotografie a zachyťte drobné detaily zblízka.

Natočte 15 minútový film, využite svoju fantáziu a podeľte sa o svoj príbeh prostredníctvom série obrázkov v pohybe. Staňte sa režisérom a vytvorte filmové majstrovské dielo, ktoré zmení divákom pohľad na svet.

Na rozdiel od ostatných kategórií, ktoré umožňujú nahranie iba jednej fotografie, môžete v tejto kategórii vytvoriť portfólio (3-9 fotografií), ktoré vyjadrujú emócie, rozprávajú príbeh, objavujú trendy.

Tieto kategórie poukazujú na niektoré z popredných funkcií smartfónov Huawei. Najnovšie vlajkové telefóny spoločnosti Huawei ponúkajú bezkonkurenčný výkon pri fotografovaní so zoomom aj pri nedostatočnom osvetlení.

Pocta každému krásnemu okamžiku

Ceny Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021 nabádajú nadšencov mobilných fotografií k slobodnej tvorbe. Účastníci, ktorí zachytávajú umeleckú inšpiráciu a zdieľajú krásu života, majú šancu vyhrať neuveriteľné hmotné a peňažné odmeny, vrátane smart hodiniek Huawei Watch 3 alebo peňažných cien v hodnote 10 000 $.

o   10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

o   1,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Electronic award certificate

o   HUAWEI Watch 3

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

o   1,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund

o   Elektronické osvedčenie o udelení ceny

Cena pre študentov je nová kategória pre NEXT-IMAGE Awards 2021, ktorá potvrdzuje záväzok spoločnosti Huawei podporovať kreativitu u mladých ľudí. Študenti majú možnosť získať 1 000 $ z fondu NEXT-IMAGE, ktorý slúži ako motivácia k napredovaniu ich umeleckého potenciálu. Kategória bude dostupná študentom vo veku od 18 do 24 rokov.

Ako sa prihlásiť

Navštívte https://consumer.huawei.com/cz/community/next-image/ na prihlásenie vašich fotografií. Autori troch najlepších snímok z Českej a Slovenskej republiky získajú notebook Huawei Matebook 14, najlepšie fotografie z každej kategórie potom postúpia do globálneho finále, kde je hlavnou cenou 10 000 $. Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2021.

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021