Recenzia: ROG Zephyrus Duo 15 (GX550L)

Vždy nás poteší keď sa nájde niekto odvážny a prinesie niečo nové a inovatívne. Notebookmi s dvomi displejmi sme tu už mali pred rokmi. Ak sa nemýlim prvá s týmto konceptom prišla asi pred 10 rokmi Toshiba a asi pred rokom predstavil takýto kancelársky notebook aj Asus. Ale až ASUS dokázal vytvoriť niečo, čo dvom displejom dáva skutočný zmysel […]

RECENZIA
Autor
Dátum zverejnenia 28. augusta 2020
Obsahuje nasledovné témy

Vždy nás poteší keď sa nájde niekto odvážny a prinesie niečo nové a inovatívne. Notebookmi s dvomi displejmi sme tu už mali pred rokmi. Ak sa nemýlim prvá s týmto konceptom prišla asi pred 10 rokmi Toshiba a asi pred rokom predstavil takýto kancelársky notebook aj Asus. Ale až ASUS dokázal vytvoriť niečo, čo dvom displejom dáva skutočný zmysel a dnes sa pokúša ohúriť nás našliapanou mašinou s dvoma displejmi pre hráčov. Ale nepredbiehajme.

Séria ROG (Republic of Gamers) je určená hráčom, takže ak očakávate výkon u takto označeného notebooku, dostanete ho. Ba čo viac, dostanete mašinu, pred ktorej výkonom sa trasú aj mnohé veľké mašiny predávane ako herné počítače!

Čo to naznačuje už samotné balenie. Notebook je zabalený ako luxusný šperk v krabici, ktorá má vlastný mechanizmus. Ten vám pri otváraní nakloní notebook v krabici a vy máte zážitok už pri samotnom vybaľovaní produktu. Samotný notebook nepôsobí výstredným dojmom. Je elegantný, sivý s lesklým logom a diagonálnou linkou na veku, ale inak ničím nenaznačuje, že by malo ísť o hernú beštiu. Jednoducho povedané, je to taká sivá myška.

Všetko spoznáte až po otvorení notebooku. Klávesnica je totiž posunutá až na okraj kde býva obvykle touchpad, na ktorý tu už teraz nie je miesto. Touchpad sa ale nestratil, len sa presunul doprava, kde býva na klávesnici obvykle numerický blok. Num Pad je doplnkovou funkciou, ktoré do touchpadu zakomponoval ASUS, takže sa môžete rozhodnúť či pri práci uprednostníte dotykovú plochu na obsluhu myši, alebo virtuálnu numerickú klávesnicu.

Hlavný displej ponúka rozlíšenie 4K s využitím 100% Adobe RGB priestoru a technológiou G-Sync. To je dnes taký štandard u väčšiny výrobcov, ale pravdu povediac je to možno zbytočne moc. Notebook patrí síce k najvýkonnejším na trhu, ale aj tak je problém utiahnuť v maximálnych detailoch tak vysoké rozlíšenie a niekedy spadne frame rate na 30 FPS. Optimálnejšie by preto bolo 2K rozlíšenie (Full HD), ale zas na prácu je to 4K príjemnejšie. Je to dilema. Znížiť počet pixelov sa predsa dá softvérom aj na 4K displeji, preto keď narazíte na limity integrovanej grafiky, proste trochu uberiete na detailoch obrazu.

Nad klávesnicou a priamo pod hlavným displejom (na mieste kde býva obvykle klávesnica) je umiestnený druhý LCD panel s vlastným výklopným mechanizmom, ktorý tvorí druhú obrazovku. Mechanizmus vám po otvorení notebooku jemne nakloní tento úzky displej, aby bol obraz umiestnený v optimálnej polohe voči užívateľovi. Uhol náklonu je len pár stupňov, ale to stačí na lepší pozorovací uhol. Pri zatvorení veka sa druhý displej sám zarovná s klávesnicou, takže sa nemusíte obávať, že by sa poškodil, teda pokiaľ sa vám nepodarí niečo pichnúť pod tento displej a nepricviknúť to tam hrubou silou. Mechanizmus rovnako ako celé telo a konštrukcia notebooku na nás pôsobia veľmi pevným dojmom. Samotný displej je uložený v kovovom puzdre, takže pri bežnej manipulácii nemôže dôjsť k nejakému hlúpemu poškodeniu.

Druhý displej ponúka rozlíšenie 3840×1100 pixelov. Je to taký úzky slíž, ktorý dopĺňa hlavnú obrazovku.

Potrebujeme druhý monitor?

Druhú obrazovku normálne nepotrebujete, ale keď ju máte, odrazu je všetko lepšie! Na hlavnej obrazovke môžete mať herné okno a dole môže bežať napr. monitorovacia aplikácia, ktorá sleduje výkon notebooku, teploty a pod. Pri hre tu môžete mať prehľad o stave zbraní, tachometre, navigáciu či mapu bojového poľa, ktorá vám pomôže s prehľadom o pozíciách nepriateľov, alebo cieľov misie. Pri práci sa dá okno využívať ako klasický druhý monitor, takže sem napr. môžete dať kalkulačku pri práci s veľkými dátami, nejaké okno s obrázkami, okno prehliadača alebo prieskumníka, hudobný prehrávač, môžete si tu pustiť nejaké video alebo pri grafických editoroch, či strihu videa sem dať nástrojovú lištu. Vzhľadom na formát je možné do úzkeho okna pohodlne umiestniť naraz aj tri samostatné okná aplikácií vedľa seba (1100 piexolov na výšku a 3480 do šírky je viac ako dosť na tento účel.

Druhá obrazovka je dotyková, takže môžete ovládať stláčanie virtuálnych tlačidiel priamo na obrazovke aj prstom namiesto hľadania pozície a klikania myšou. Je to skutočne veľmi praktické a pohodlné.

Pri hre získate vďaka druhej obrazovke lepší prehľad (samozrejme hra musí podporovať zobrazovanie na dvoch monitoroch naraz) a pri práci môžete zapojením druhého monitoru zvýšiť veľmi jednoducho svoju produktivitu. 4K rozlíšenie samo o sebe dáva dostatočný priestor pri práci efektívne využívať viac aplikácií súčasne na jednom monitore, ale s ohľadom na lepšiu čitateľnosť je obzvlášť pri v úvodzovkách menších displejoch lepšie mať viac plôch, než všetko tlačiť na jednu.

Konfigurácia

Čo to znamená *menší displej*? Testovaná zostava mala 15,6“ uhlopriečku, čo je na notebook viac ako dosť, takže iste chápete, že sme mali na mysli v zrovnaní so stolným PC, kde je to o riadny kus väčšia plocha. 15,6“ je s ohľadom na mobilitu zvolené ako dobrý rozumný kompromis.

Testovaný model bol vybavený procesorom Intel i9-10980HK @2.40GHz /3.1GHz, doplneným o 32GB rýchlu RAM (dva moduly po 16GB každý) a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q s 8 GB VRAM. Ako úložisko sa využívajú 2x 1 TB disky zapojené v RAID. Teraz už iste chápete prečo sme na začiatku hovorili o hernej beštii. Tým sme ale ešte neskončili.

Notebook má najnovšiu WI-FI6, ktorá umožní rýchlejšiu bezdrôtovú konektivitu a aj lepší dosah než tradičné siete, samozrejme za predpokladu, že máte k dispozícii niektorý z novších routerov. Podporované sú spätne aj staršie protokoly, čiže sa nemusíte obávať, že sa niekde nepripojíte. Do displeju nie je integrovaná webkamera, ale nemusíte sa báť. Našli sme ju pribalenú medzi príslušenstvom a vo veľmi kompaktnom a elegantnom prevedení. Kamera je v prevedení s USB-C, dodávaná s malým stojanom, puzdrom a káblom. Je to taký základný model, takže je dobré, že je externá, pretože ak chcete niečo lepšie na streaming, pravdepodobne by ste ju aj tak vymenili za napr. niečo profesionálnejšie od Logitechu. Na bežné pracovné hovory alebo chat s kamarátmi ale postačuje a dizajnovo vhodne doplní vašu výbavu.

V balení sme našli ešte opierku na ruky z hrubej gumy. To sme veľmi uvítali keďže je klávesnica posunutá až ku okraju notebooku. Ruky si pri písaní vďaka nej môžete pohodlne oprieť a získate tak lepší komfort pri práci. Samozrejme je to trochu menej praktické na nosenie, pretože je to ďalší komponent do batohu a navyše s hmotnosťou cca 270g (vážené na malej kuchynskej váhe).

Klávesnica má RGB podsvietenie, ako sa na dobrý herný notebook patrí. Píše sa na nej pomerne pohodlne a oceňujeme aj širší medzerník v ľavej časti – ten pri niektorých hrách stláčate pravou rukou palcom, takže širší bude pre hráčov komfortnejší. Kurzorové šípky a funkčné klávesy sú z úsporných dôvodov trochu menšie, ale dá sa na to celkom rýchlo zvyknúť. Trochu slabší je touchpad, ktorý je ako už bolo povedané umiestnený vpravo a plní aj funkciu virtuálneho numerického bloku. Jeho plocha je úzka a vysoká, no a tlačítka vpravo dole sa ovládajú trochu nekomfortne. Touchpad tu nepatril k našim favoritom, ale je to hráčsky notebook, kde sa očakáva, že budete mať u seba poriadnu myš. Touchpad sa dá nahradiť aj cez dotykovú obrazovku, takže to vnímame ako to menšie negatívum tohto inak skoro dokonalého stroja.

Čo sa týka ďalšej výbavy, predinštalovaný je tu 64-bitový Windows s niekoľkými Asus aplikáciami, ktoré poznáme aj z ďalších modelov ROG. Notebook má vzadu umiestnený ethernet konektor pre priame pripojenie káblovej LAN, klasický USB typu A s podporou USB 3.2 a port HDMI na výstup na monitor, projektor alebo TV. Vľavo je napájací DC konektor pre adaptér a dva JACK konektory pre mikrofón a headset. Vpravo sú umiestnené ešte dva USB typu A s podporou USB 3.2 a jeden USB typu C pre novšie periférie. V balení sme našli 2 adaptéry – jeden je veľký pre notebook 20V (x12A = 240Watt) a druhý malý cestovný v prevedení USB-C pre max 20V/3.25A (64Watt). Je to rozhodne zaujímavá možnosť.

Napriek vysokému výkonu notebook nie je zbytočne hlučný. Chladiace výduchy sú rozumne umiestnené, aby bola cirkulácia vzduchu optimálna. Ono predsa len aj ten procesor od Intelu sa trochu menej hreje ako Ryzen, takže nepotrebuje tak brutálne turbo chladenie.

Navyše procesor pokrýva namiesto tradičnej termálnej pasty špeciálna tekutá kovová zlúčenina Thermal Grizzly. Zlepšenie prenosu tepla medzi procesorom a chladiacim modulom predstavuje tepelnú rezervu, ktorú je možné využiť na zníženie teplôt a hluku alebo zvýšenie výkonu. Chladiaci modul využíva päť tepelných trubíc, aby odsával teplo z procesora, grafickej karty a okolitých elektrických obvodov. Každý zo štvorice pasívnych chladičov využíva ultratenké rebrá pre maximalizovanie chladenia. Dva n-Blade ventilátory majú čepele zo špeciálneho tekutého kryštálového polyméru, ktorý zabezpečuje, že vydržia fungovať aj vo vysokých rýchlostiach. Každý ventilátor obsahuje 83 čepelí, vďaka čomu sa podarilo zvýšiť prieduch vzduchu až o 17 % v porovnaní s tradičným dizajnom.

Tweakovací softvér, ktorý pre svoje herné notebook vytvoril ASUS je fakt pekne spravený. ROG ponúka viacero režimov chladenia, ktoré sú navrhnuté pre rozličné potreby. Tichý režim obetuje výkon, aby zabezpečil tichú prevádzku. Režim Výkon ponúka vysoký výkon bez hlasnej prevádzky a režim Turbo využíva plný potenciál procesora s vyššou hlučnosťou pri práci. Používatelia sa môžu prepínať medzi režimami automaticky alebo prostredníctvom klávesových skratiek.

Záver

Druhá obrazovka tak ako je spravená dáva naozaj zmysel. Zaberá síce cenné miesto a klávesnica s touchpadom sa museli posunúť do trochu neprirodzenej polohy, takže sa ich používanie stáva menej praktickým (ak teda nemáte so sebou prídavnú opierku na ruky a externú myš), ale je to daň za druhý displej čo by sme boli ochotní obetovať.

Je to rozhodne kvalitný a aj veľmi výkonný notebook, ktorý upokojí aj náročnejších hráčov. Tomu pochopiteľne zodpovedá aj vyššia cenovka atakujúca už v najzákladnejšej konfigurácii 3.300€ (vybavenejšie modely majú cenovku skoro na 4.500€). Pre väčšinu záujemcov cena bude tou hlavnou prekážkou. Nie je to málo, ale za svoje peniaze dostanete v nenápadnom pevnom tele brutálny výkon a rôzne vychytávky, takže tú cenu rozhodne má. Keby ste si však kúpili podobný notebook s jediným displejom a malý externý monitor s USB-C, určite by vás to stálo menej, takže zvážte, či potrebujete mať v jednom tele 2 displeje.

Pokiaľ však vaším limitom nie je vysoká cena, rozhodne choďte do toho! Dovolíme si smelo tvrdiť, že je to jeden z najinovatívnejších a najlepších notebookov na dnešnom trhu. Dobrá práca ASUS/ROG!

ŠPECIFIKÁCIE1

Procesor Intel® 10th Gen Comet Lake i9-10980HK
Intel® 10th Gen Comet Lake i7-10875H
Grafická karta NVIDIA® GeForce® RTX 2080 SUPER™, 8 GB GDDR6 VRAM
NVIDIA® GeForce® RTX 2070 SUPER™, 8 GB GDDR6 VRAM
Operačný systém Windows 10 Home
Windows 10 Pro
Displej Hlavný displej: 15.6” PANTONE® Validated, podpora pre prepínanie medzi Microsoft Hybrid Graphics / G-SYNC
– 4K UHD IPS 60 Hz Adobe 100%, nedotykový
– FHD IPS 300 Hz sRGB 100% 3 ms, nedotykovýScreenPad™ Plus: 14.09”
– UHD (3840 x 1100) IPS 60 Hz NTSC 72%, dotykový
Pamäť 16 GB DDR4 3200 MHz na doske, 1 x SODIMM slot až do 32 GB (spolu až do 48 GB)
Úložisko 2 x M.2 SSD slot (NVMe® PCIe®), PCIe® 3.0 x4 512 GB / 1 TB, podpora pre RAID 0
Klávesnica Podsvietená chiclet klávesnica, podporuje n-key, vzdialenosť medzi klávesmi 1,4 mm
Audio 2 x reproduktory, ESS + Hi-Res Audio (HRA) certifikácia, inteligentný zosilňovač, Nahimic Sonic Studio + ISST
Microsoft Cortana (diaľkový mikrofón)
Wi-Fi / Bluetooth 2×2 viac-anténové WiFi 6 (802.11ax)
Bluetooth® 5.0
I/O porty 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C™, DisplayPort 1.4, TBT, PD vstup 20 V/3A;výstup 5 V/3A
2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A (vpravo)
1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A (vzadu)
1 x HDMI (HDMI 2.0b podpora)
2 x audio jack: vstup pre mikrofón & slúchadlá, plus vstup pre mikrofón
1 x RJ45 LAN
Batéria 90 Wh
Napájanie 240 W napájací adaptér
Podporuje USB-C™ Power Delivery 3.0 s výkonom do 65 W
Rozmery 36 x 26,8 x 2,1 cm
Hmotnosť 2,4 kg

1 Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa odlišovať podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže meniť podľa aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú na http://www.asus.com

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024