Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. júna 2022
Obsahuje nasledovné témy

Unikátnu nočnú krátku paródiu na hororovú tematiku natočil na telefón Samsung Galaxy S22 Ultra režisér Matyáš Fára. Využil na to funkciu Nightography, ktorou sú vybavené všetky smartfóny série Galaxy S22 a ktorá umožňuje vytvárať profesionálne videá a fotografie aj za zlých svetelných podmienok, plne tak nahradí profesionálne kamery. Hlavných úloh sa v klipe zhostili neherec Ján Svoboda a Bára Cielecká alias Duhovka, známa česká tatérka.

„Matyáš Fára je mladý nádejný režisér reklamných spotov, ktorý vo svojej tvorbe kombinuje súčasné postupy vizuálneho rozprávania. Má za sebou reklamy pre značky ako Škoda, Pilsner Urquell, Puma, Vodafone, Jägermeister a pod. Okrem toho sa prebojoval aj do finále ADC Young directors. Pre spot sme ho vybrali kvôli tomu, ako kombinuje vizuálne detaily s filmovým rozprávaním a nové technológie,“ hovorí Martin Marek, riaditeľ korporátneho marketingu spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Spot mieri predovšetkým na mladých používateľov smartfónov z generácie Z (narodenej od polovice 90. rokov do roku 2012), ktorá skutočne rozumie a hrdo oslavuje koncept autentického sebavyjadrenia. Vďaka funkcii Samsung Nightography môžu vyjadriť svoje pravé ja v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu – aby úplne každý, dokonca aj nepochopený upír ako ústredná postava klipu, mohol svetu ukázať, aký dynamický a skutočne jedinečný v skutočnosti je. „Natáčanie na mobil bola pre mňa úplne nová skúsenosť. Nevedel som, čo od neho čakať, ale nakoniec sa prakticky nelíšilo od klasického natáčania na kameru,“ hovorí hlavný protagonista spotu Jan Svoboda.

Natáčanie bolo variabilnejšie a nebol potrebný veľký štáb

„K technologickému obmedzeniu pri natáčaní sme pristúpili ako k zaujímavej skúsenosti. Telefón sme otestovali, zvolili najefektívnejší postup (ručné snímanie so stabilizátorom) a naplánovali všetky zábery tak, aby sme využili všetky prednosti telefónu,“ opisuje režisér Matyáš Fára. Natáčanie na mobilný telefón umožnilo rýchlejšiu variabilitu, a nebol tak potrebný veľký kamerový štáb. „Vo finále ale boli postupy rovnaké ako pri natáčaní na profesionálnu kameru,“ konštatuje Matyáš Fára.

„Pri natáčaní sme využili kombináciu natívnej Samsung aplikácie na fotenie a natáčanie s tým, že sme točili do kodeku H.264,“ popisuje režisér. Štáb tvorilo 35 ľudí. Výsledok je veľmi porovnateľný s klipmi, ktoré sa natáčajú s finančne nákladným profesionálnym technickým vybavením.

 

Samsung Galaxy S22 Ultra predstavuje najvyšší model z tohtoročného radu prémiových telefónov Galaxy S22 a patrí medzi to najlepšie vo svete smartfónov. Profesionálny fotoaparát Nightography predstavuje mobilnú fotografickú revolúciu. Ostré a jasné snímky tak vytvoríte aj v zlých svetelných podmienkach. Vďaka obrovským snímačom a pixelom meniacim tvar tak budú aj nočné zábery vždy presvetlené a ostré. Aplikácia Expert RAW umožňuje zhotovovať snímky vo formáte RAW a rovno s nimi pracovať. Upravujú sa priamo v Galérii, používateľ si ich odošle na väčšiu obrazovku kvôli dodatočným úpravám alebo ich pohodlne zdieľa s ďalšími používateľmi.

 

Spot natočený na Samsung Galaxy S22 Ultra od režiséra Matyáša Fáru si môžete pozrieť tu.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022