16" displej v ultratenkom šasi

ROG Zephyrus M16

16-palcový herný notebook ROG Zephyrus M16 má ultratenké šasi a rozmery ako bežný 15-palcový notebook

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 10. septembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Tenké rámiky umožnili dosiahnuť 94 % pomer obrazovky k telu. V ultratenkom šasi sa nachádza výkonný procesor až do Intel Core i9-11900H 11. generácie

KĽÚČOVÉ BODY

Spoločnosť ASUS uvádza na trh herný notebook ROG Zephyrus M16. Ten ponúka 16″ displej a najnovšie procesory Intel v ultratenkom šasi s rozmermi bežných 15″ notebookov. Plynulý a detailný obraz v hrách zabezpečuje 16″ displej s rozlíšením WQHD, obnovovacou frekvenciou 165 Hz, dobou odozvy 3 ms a adaptívnou synchronizáciou. Notebook je určený nielen na hranie hier, ale aj na tvorbu obsahu – vďaka displeju s pomerom strán 16 : 10, certifikácii Pantone Validated, 100 % pokrytiu farebného priestoru DCI-P3 a podpore Dolby Vision.

Najnovší procesor 11. generácie Intel Core až do i9-11900H a grafická karta až do GeForce RTX 3070 zabezpečujú hranie s vysokými obnovovacími frekvenciami a poradia si s náročnými aplikáciami na tvorbu obsahu. Chladiaci systém ROG Intelligent Cooling sa stará o chladnú prevádzku notebooku a zároveň o vysoký výkon procesora aj grafickej karty.

Šesť reproduktorov s dvoma basovými reproduktormi s potláčaním vibrácií produkuje čistý a hlboký zvuk, ktorý zlepšuje technológia Dolby Atmos. 3D mikrofónové pole s obojsmerným potláčaním okolitého šumu pomocou umelej inteligencie umožňuje zreteľnú komunikáciu počas hrania. Zephyrus M16 má šasi s hrúbkou iba 19,9 mm, hmotnosťou 1,9 kg a vďaka čiernej povrchovej úprave s odtieňom Off Black pôsobí štýlovo a profesionálne v hocakom prostredí.

16″ displej v ultratenkom šasi

Zephyrus M16 je vybavený 16″ displejom, avšak aj napriek tomu má o 5 % menšie šasi ako minuloročný 15″ model Zephyrus M15. Je to vďaka štyrom 4,6 mm tenkým rámikom okolo displeja, ktoré umožnili dosiahnuť 94 % podiel obrazovky k telu.

Panel má obnovovaciu frekvenciu 165 Hz, rozlíšenie WQHD a dobu odozvy 3 ms. Výsledkom sú tak detailné vizuály s výbornou plynulosťou a ostrými animáciami. Podpora adaptívnej synchronizácie umožňuje synchronizáciu grafickej karty s obrazovkou, čo sa prejavuje absenciou trhania obrazovky a plynulejším hraním.

Displej je vhodný na tvorbu obsahu. Má továrenskú certifikáciu Pantone Validated, ktorá garantuje presné podanie farieb po prvom spustení, kompletné pokrytie priestoru DCI-P3 a maximálny jas 500 nitov pre dobrú čitateľnosť aj vonku. Dolby Vision zlepšuje kvalitu obrazu a pomer obrazovky 16 : 10 ponúka viac priestoru pre špeciálne panely s nastaveniami alebo nástrojmi.

Nový výkonný procesor Intel

Procesor Intel Core i9-11900H má frekvenciu až 4,9 GHz, 8 jadier a 16 vlákien – je teda ideálny na streamovanie hier, renderovanie videa či kreatívne projekty. Až 48 GB RAM typu DDR4-3200 poskytuje dostatok kapacity na multitasking a projekty vo vysokom rozlíšení. SSD úložisko typu PCIe 4.0 s kapacitou až 2 TB ponúka vysoké prenosové rýchlosti a druhý SSD slot umožňuje rýchle rozšírenie úložného priestoru.

Grafická karta GeForce RTX 3070 ponúka v segmente ultratenkých herných notebookov nadštandardný výkon. Vďaka účinnému chladeniu dokáže fungovať s frekvenciou až 1 390 MHz pri spotrebe 80 W s technológiou ROG Boost. Funkcia Dynamic Boost zvyšuje spotrebu o ďalších 20 W pri nižšom zaťažení procesora, čím zlepšuje herný výkon.

Grafická karta GeForce RTX 3070 je založená na architektúre Ampere a kombinuje nové streamovacie multiprocesory s RT jadrami 2. generácie a Tensor jadrami 3. generácie. Výsledkom je realistický obraz a vyšší počet snímok za sekundu. Technológia NVIDIA Reflex znižuje odozvu vo vybraných hrách pre viacerých hráčov a NVIDIA Broadcast umožňuje naplno využiť potenciál živého streamovania hier a videokonferencií.

Chladiaci systém ROG Intelligent Cooling zabezpečuje vysoký výkon, minimálny hluk a nízke teploty v záťaži v tenkom šasi. Exotická chladiaca zmes z tekutého kovu je aplikovaná patentovaným postupom a znižuje teploty procesora až o 10 °C v porovnaní s tradičnou tepelnou pastou. Teplo z procesora a grafickej karty odvádza šesť tepelných trubíc. Chladiaci systém obsahuje aj dva ventilátory Arc Flow s 84 zúženými lopatkami a špeciálnym aerodynamickým dizajnom pre lepšie prúdenie vzduchu a nižšiu hlučnosť. Pokiaľ teplota klesne pod 50 °C, ventilátory sa úplne vypnú. Súčasťou chladiaceho systému je tiež samočistiaci systém, ktorý odvádza prach od kritických komponentov a zlepšuje tak dlhodobý výkon a stabilitu.

ROG ponúka niekoľko chladiacich režimov, ktoré sú optimalizované na rôzne situácie. Tichý režim mierne znižuje výkon, aby sa podarilo udržať nízku hlučnosť. Výkonný režim poskytuje ideálny výkon na hranie bez nadmerného hluku a režim Turbo využíva úplný výkon procesora s hlasnejším nastavením ventilátorov. Používatelia sa môžu prepínať medzi režimami pomocou rýchlej klávesovej skratky alebo automaticky pomocou profilových scenárov v aplikácii ROG Armoury Crate.

Skutočná mobilita

ROG Zephyrus M16 má hrúbku iba 19,9 mm a jeho hmotnosť je iba 1,9 kg, takže ho môžete pohodlne nosiť so sebou kdekoľvek. 90 Wh batéria ponúka výdrž až 10 hodín prehrávania videa[1] a podporuje rýchle nabíjanie, ktoré nabije 50 % kapacity batérie v priebehu 30 minút. K dispozícii je tiež flexibilné nabíjanie cez USB-C, ktoré je vhodné na každodennú prácu v pohybe. Na dosiahnutie plného herného výkonu sa však vyžaduje priložený napájací adaptér.

Zephyrus M16 pôsobí profesionálne a kladie dôraz na detaily. Čierna farba Off Black mu dodáva neutrálny vzhľad a konštrukcia z horčíka a hliníka má povrchovú úpravu, ktorá je odolná voči odtlačkom prstov. 180° pánt ErgoLift automaticky nadvihne klávesnicu pre pohodlnejšie písanie pri otvorení veka, čím zároveň zefektívňuje chladenie a zlepšuje reprodukciu zvuku.

Zvuk štúdiovej kvality

Šesť reproduktorov vo výbave notebooku Zephyrus M16 obohacuje technológia Dolby Atmos. Dva výškové reproduktory spolupracujú s dvoma basovými reproduktormi s potlačením vibrácií a vytvárajú jasné výšky a čisté basy. Každý woofer pozostáva z dvoch reproduktorov, ktoré sú mierne posunuté tak, aby si vzájomne rušili vibrácie a znižovali sa nežiaduce rezonancie.

Zostava mikrofónov ponúka viacero režimov nahrávania. Kardioidný režim zachytáva zvuk priamo pred notebookom, takže hlas používateľa je hlasný a čistý. Všesmerový režim zachytáva zvuk z celej miestnosti a stereofónny režim kombinuje oba režimy, čím otvára bohaté možnosti nahrávania pri tvorbe hudby.

Obojsmerné potláčanie šumu pomocou umelej inteligencie tlmí nežiaduce zvuky, čím zvyšuje zreteľnosť hlasovej konverzácie. Túto funkciu je možné použiť na ľubovoľnom zariadení a prispôsobiť ju pre jednotlivé aplikácie. Funkcia využíva výkon procesora, takže grafickú kartu je možné naplno využiť na vykresľovanie vizuálov v hrách.

Komplexná konektivita

ROG Zephyrus M16 má bohatú portovú výbavu, ktorá uľahčuje hranie hier, kreatívne projekty a každodennú prácu s počítačom. Thunderbolt 4 port umožňuje pripojiť dva 4K monitory s frekvenciou 60 Hz alebo jeden 8K monitor a ponúka bleskový prístup k dátam na externých diskoch. Používatelia môžu pomocou tohto portu takisto nabíjať notebook a ďalšie zariadenia.

Samostatný USB-C port a dvojica USB-A portov ponúka dostatok možností na pripojenie herného príslušenstva a ďalších zariadení. Wi-Fi 6 prináša rýchlejšiu bezdrôtovú konektivitu a ethernet zabezpečuje spoľahlivé pripojenie v multiplayerových hrách. K dispozícii je tiež čítačka microSD kariet.

Klávesnica typu Stealth má dizajn ako klávesnica pre stolné počítače a hluk pod hranicou 30 dB, takže používatelia nebudú pri hraní či práci rušiť svoje okolie. Touchpad je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou o 20 % väčší a takisto presnejší. Zabudovaná webová kamera a snímač odtlačkov prstov predstavujú praktické nástroje na pohodlné prihlasovanie sa a videokomunikáciu.

CENA A DOSTUPNOSŤ

Zephyrus M16 GU603 je dostupný na našom trhu za cenu od 1 959 eur.

[1] Testy výdrže batérie vykonala spoločnosť ASUS. Testovacia konfigurácia: ROG Zephyrus M16 GU603HR, FHD (WUXGA) 144 Hz LCD panel, Intel Core i7-11800H, GeForce RTX 3070, 1 TB PCIe 4.0 x4 SSD. Nastavenia: Wi-Fi bez pripojenia k prístupovému bodu, jas displeja na úrovni 150 nitov.

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023