Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

Spoločnosť Samsung Electronics v rámci veľtrhu CES 2023 predstavila najnovšie prírastky do svojho prispôsobiteľného radu Bespoke Home. Nové domáce spotrebiče a služby spoločnosti Samsung boli navrhnuté tak, aby spĺňali rastúci dopyt po prispôsobiteľnosti sa potrebám používateľov a poskytovali vyššiu úroveň inteligentnej konektivity, čo podporuje udržateľnosť vybavenia domácnosti a práce v kuchyni. Kuchyňa s technológiou od spoločnosti Samsung, vrátane širšej ponuky chladničiek Bespoke, väčšej a lepšie využiteľnej 32“ obrazovky pre štvordverovú chladničku Bespoke Flex so systémom Family Hub+ a pokročilou funkciou umelej inteligencie AI Pro Cooking pomáhajúcou optimalizovať prípravu pokrmov v rúre Bespoke AI Oven, sa stáva inteligentnejším, všestrannejším a interaktívnejším priestorom ako kedykoľvek predtým.

 „Na veľtrhu CES 2023 pokračujeme v budovaní úspechu nášho radu Bespoke predstavením nových chladničiek a vstavaných spotrebičov tejto značky, ktoré dávajú ľuďom ešte viac možností, ako ukázať svoje kuchárske umenie,“ uviedol Junhwa Lee, výkonný viceprezident a vedúci skupiny Customer Experience Team divízie Digital Appliances spoločnosti Samsung Electronics. „Naším cieľom je maximalizovať slobodu ľudí usilujúcich sa o personalizáciu a produktivitu vo svojich kuchyniach, a to pomocou nových, rozšírených funkcií zahŕňajúcich všetko od veľkých interaktívnych obrazoviek na našich chladničkách až po asistenciu umelej inteligencie pri varení. Tieto najnovšie produkty a funkcie idú nad rámec obyčajnej pomoci používateľom v kuchyni a umožňujú im skutočne prejaviť ich kulinárske schopnosti a spríjemniť si kuchynské práce vďaka prispôsobiteľnosti ich vybavenia. Vďaka najnovším inováciám a prispôsobiteľnému dizajnu tieto nové spotrebiče navyše hladko spolupracujú so službami SmartThings a poskytujú tak bezkonkurenčné pohodlie a úspory v domácnosti.“

Štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ prináša väčší displej a lepšiu konektivitu

Nová štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ ponúka okrem svojej primárnej funkcie aj komplexné rodinné komunikačné, ovládacie a zábavné centrum s prekvapivo veľkým displejom.

Dynamické funkcie štvordverovej chladničky Bespoke Flex s Family Hub+ sa zobrazujú na 32-palcovom bezrámčekovom FHD displeji, ktorý je takmer dvakrát väčší ako pri predchádzajúcich modeloch. Z výhod väčšej obrazovky ťaží aj vylepšené používateľské rozhranie, ktoré umožňuje pohodlne využívať služby SmartThings a sledovať aj ovládať kompatibilné domáce spotrebiče.

Chladnička je vybavená aj novým softvérom pre Family Hub. Mediálna služba Samsung TV Plus[1] teraz ponúka viac ako 190 bezplatných kanálov[2] a integrácia Google Photos premieňa obrazovku platformy Family Hub na digitálny fotorámik, ktorý uľahčuje zdieľanie a zobrazovanie fotografií. Vďaka väčšej ploche obrazovky a novej funkcii „obraz v obraze“ (PIP) v prípade Samsung TV Plus sa môžu používatelia pozerať na svoje obľúbené televízne programy, zároveň kontrolovať a sledovať stav ostatných kuchynských spotrebičov, a ešte dohliadať na to, čo práve varia.

Štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ bude uvedená na trh v Severnej Amerike a Kórei v prvej polovici roku 2023. Okrem toho bude v roku 2023 na všetkých trhoch, kde sa predávajú chladničky Family Hub (Kórea, USA, východná a západná Ázia, Latinská Amerika a Európa), uskutočnená aktualizácia softvéru Family Hub.

Rad Bespoke sa rozširuje o obľúbené modely chladničiek amerického typu (Side-By-Side) a chladničiek s mrazničkou vo vrchnej časti, ktoré umožňujú ešte väčšie prispôsobenie sa podmienkam v kuchyni

V súlade s estetikou dizajnu Bespoke sa chladnička Bespoke Side-by-Side vyznačuje plochým, minimalistickým dizajnom s prispôsobiteľným predným panelom, ktorý je k dispozícii so skleneným alebo antikorovým povrchom. Používatelia si môžu vybrať zo širokej škály farieb[3] a povrchových úprav dverí a zladiť tak chladničku s interiérom svojej domácnosti. Elegantný dizajn chladničky dotvára systém automatického otvárania dverí Auto Open Door[4] so zapusteným madlom, ktoré nenarúša celkový decentný vzhľad. Na pootvorenie dverí stačí iba klepnutie.

Vnútro chladničky Bespoke Side-by-Side je vybavené najnovšími technológiami na skladovanie a chladenie potravín. Vstavané nápojové centrum Beverage Center zaisťuje ľahký prístup k dávkovaču vody a automaticky plnenému džbánu s infuzérom, ktorý vám kedykoľvek poskytne studenú a prirodzene ochutenú vodu[5]. Dvojitý automatický výrobník ľadu je neustále pripravený schladiť nápoje používateľov kockami ľadu alebo ľadovými kúskami Ice Bites.

Rovnako ako chladnička Bespoke Side-by-Side je aj chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti dostupná v štýlových farbách, ktoré sa dokonale hodia do moderných kuchynských interiérov. Vo vnútri chladničky sa nachádza zóna Optimal Fresh Zone+ a filter Active Fresh Filter, ktoré udržiavajú potraviny dlho čerstvé a zároveň eliminujú 99,99 % baktérií.[6] Majitelia týchto chladničiek môžu profitovať aj z dodatočného zníženia prevádzkových nákladov vďaka režimu úspory energie s umelou inteligenciou, ktorý je súčasťou funkcie SmartThings Energy. Keď je režim AI Energy Mode zapnutý, optimalizuje otáčky kompresora a frekvenciu odmrazovacieho cyklu na základe analýzy vzorcov správania používateľov a prevádzkového prostredia[7], čím pomáha domácnostiam šetriť peniaze a znižovať uhlíkovú stopu.

Chladnička Bespoke Side-by-Side bude v USA dostupná v prvom štvrťroku 2023, zatiaľ čo chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti bude dostupná v marci 2023 najskôr v Thajsku[8] a neskôr bude uvedená aj na celosvetový trh.[9]

 Pripravujte zdravé jedlá s rúrou Bespoke AI ako skúsený šéfkuchár

S rúrou Bespoke AI Oven[10] je príprava jedla hračkou, pretože kombinuje inteligentné funkcie s inovatívnymi technológiami varenia a pripravuje chutné jedlá, ktoré zodpovedajú diétnym preferenciám používateľov.

Funkcia AI Pro Cooking optimalizuje nastavenie varenia a zároveň monitoruje potraviny. Keď je rúra nastavená na prípravu rozpoznaného pokrmu s použitím odporúčaného režimu, teploty a času, systém AI Pro Cooking dokáže dokonca zasielať používateľom varovné oznámenia, pokiaľ hrozí pripálenie jedla.[11] Pomocou vnútornej kamery a výkonnej umelej inteligencie[12] dokáže funkcia Sense Inside[13] – prvý AI algoritmus svojho druhu na rozpoznávanie jedál a detekciu pripálenia[14], ktorý získal overenie spoločnosti UL Solutions pre spotrebiče s AI – odporučiť nastavenie varenia na základe rozpoznania 80 rôznych jedál a ingrediencií[15].

Rúra Bespoke AI Oven spríjemní používateľom čas strávený prípravou a konzumáciou jedla, či už chcú vyskúšať niečo nové a zdravé, alebo len vylepšiť doterajšie domáce recepty. Vďaka integrácii s aplikáciami SmartThings Cooking a Samsung Health dokáže rúra Bespoke AI Oven analyzovať tréningové štatistiky a diétne ciele používateľov a odporučiť im možné jedlá na základe surovín, ktoré majú doma.

Moderný nevtieravý dizajn rúry dopĺňajú praktické dvierka Push to Open Door bez obvyklého madla, takže pôsobia decentnejším dojmom. Rúra Bespoke AI Oven, ktorá je dostupná v piatich elegantných a moderných dizajnových variantoch, je v súčasnej dobe dostupná v Európe a v treťom štvrťroku 2023 bude uvedená na trh v Severnej Amerike.

Najnovšie domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň tým, že umožňujú lepšiu personalizáciu prípravy jedla a pomáhajú domácnostiam ušetriť energiu. A my ako vyznávači turizmu a wellness sa už tešime, kedy bude uvedená aj masážna pištoľ. 

 

 

[1] Služba Samsung TV Plus pre štvordverovú chladničku Bespoke Flex s Family Hub+ je v súčasnej dobe k dispozícii iba na kórejskom a americkom trhu.

[2] Ponuky kanálov sú každý mesiac aktualizované. Celkový počet kanálov sa môže v januári 2023 zmeniť.

[3] Možnosti voľby farieb sa môžu v rôznych regiónoch líšiť.

[4] Dvere sa automaticky otvoria asi o 25 mm. Pokiaľ dvere ďalej sami neotvoríte, po 2 sekundách sa automaticky zatvoria (v niektorých situáciách nemusí byť automatické zatváranie možné).

[5] Na výrobu ochutenej vody je potrebné infuzér pred použitím naplniť preferovaným ovocím alebo bylinkami.

[6] Globálne pôsobiaca spoločnosť Intertek, ktorá sa zaoberá testovaním kvality a certifikáciou výrobkov, overila, že eliminuje 99,99 % baktérií Staphylococcus aureus a Escherichia coli.

[7] * K dispozícii pre vybrané modely od mája 2023 prostredníctvom aktualizácie cez Wi-Fi. Výsledky testu vychádzajú z porovnania teplôt prednastavených výrobcom pri použití režimu AI Energy a bez neho. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od podmienok a spôsobu používania.

** K dispozícii na zariadeniach so systémom Android a iOS. Vyžaduje Wi-Fi pripojenie a účet Samsung.

*** Pred aktiváciou algoritmu úspory energie v maximálnom alebo používateľskom režime zobrazí SmartThings oznámenia.

[8] Chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti nebude dostupná na trhu v USA.

[9] Funkcie sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť.

[10] Funkcie sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť.

[11] Modely pre EÚ upozorňujú používateľov na možnosť prevarenia a dokážu zasielať oznámenia o pripálení rozpoznaných pokrmov.

[12] K dispozícii na zariadeniach so systémom Android a iOS. Vyžaduje Wi-Fi pripojenie a účet Samsung.

[13] K dispozícii len pri použití menu Customer Recipe (Vlastný recept). Druh a množstvo niektorých surovín nemusí byť rozpoznané.

[14] Funkčnosť detekcie pripálenia nebola overovaná.

[15] Európsky model rozpoznáva 106 jedál.

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022