Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

Spoločnosť Samsung Electronics v rámci veľtrhu CES 2023 predstavila najnovšie prírastky do svojho prispôsobiteľného radu Bespoke Home. Nové domáce spotrebiče a služby spoločnosti Samsung boli navrhnuté tak, aby spĺňali rastúci dopyt po prispôsobiteľnosti sa potrebám používateľov a poskytovali vyššiu úroveň inteligentnej konektivity, čo podporuje udržateľnosť vybavenia domácnosti a práce v kuchyni. Kuchyňa s technológiou od spoločnosti Samsung, vrátane širšej ponuky chladničiek Bespoke, väčšej a lepšie využiteľnej 32“ obrazovky pre štvordverovú chladničku Bespoke Flex so systémom Family Hub+ a pokročilou funkciou umelej inteligencie AI Pro Cooking pomáhajúcou optimalizovať prípravu pokrmov v rúre Bespoke AI Oven, sa stáva inteligentnejším, všestrannejším a interaktívnejším priestorom ako kedykoľvek predtým.

 „Na veľtrhu CES 2023 pokračujeme v budovaní úspechu nášho radu Bespoke predstavením nových chladničiek a vstavaných spotrebičov tejto značky, ktoré dávajú ľuďom ešte viac možností, ako ukázať svoje kuchárske umenie,“ uviedol Junhwa Lee, výkonný viceprezident a vedúci skupiny Customer Experience Team divízie Digital Appliances spoločnosti Samsung Electronics. „Naším cieľom je maximalizovať slobodu ľudí usilujúcich sa o personalizáciu a produktivitu vo svojich kuchyniach, a to pomocou nových, rozšírených funkcií zahŕňajúcich všetko od veľkých interaktívnych obrazoviek na našich chladničkách až po asistenciu umelej inteligencie pri varení. Tieto najnovšie produkty a funkcie idú nad rámec obyčajnej pomoci používateľom v kuchyni a umožňujú im skutočne prejaviť ich kulinárske schopnosti a spríjemniť si kuchynské práce vďaka prispôsobiteľnosti ich vybavenia. Vďaka najnovším inováciám a prispôsobiteľnému dizajnu tieto nové spotrebiče navyše hladko spolupracujú so službami SmartThings a poskytujú tak bezkonkurenčné pohodlie a úspory v domácnosti.“

Štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ prináša väčší displej a lepšiu konektivitu

Nová štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ ponúka okrem svojej primárnej funkcie aj komplexné rodinné komunikačné, ovládacie a zábavné centrum s prekvapivo veľkým displejom.

Dynamické funkcie štvordverovej chladničky Bespoke Flex s Family Hub+ sa zobrazujú na 32-palcovom bezrámčekovom FHD displeji, ktorý je takmer dvakrát väčší ako pri predchádzajúcich modeloch. Z výhod väčšej obrazovky ťaží aj vylepšené používateľské rozhranie, ktoré umožňuje pohodlne využívať služby SmartThings a sledovať aj ovládať kompatibilné domáce spotrebiče.

Chladnička je vybavená aj novým softvérom pre Family Hub. Mediálna služba Samsung TV Plus[1] teraz ponúka viac ako 190 bezplatných kanálov[2] a integrácia Google Photos premieňa obrazovku platformy Family Hub na digitálny fotorámik, ktorý uľahčuje zdieľanie a zobrazovanie fotografií. Vďaka väčšej ploche obrazovky a novej funkcii „obraz v obraze“ (PIP) v prípade Samsung TV Plus sa môžu používatelia pozerať na svoje obľúbené televízne programy, zároveň kontrolovať a sledovať stav ostatných kuchynských spotrebičov, a ešte dohliadať na to, čo práve varia.

Štvordverová chladnička Bespoke Flex s Family Hub+ bude uvedená na trh v Severnej Amerike a Kórei v prvej polovici roku 2023. Okrem toho bude v roku 2023 na všetkých trhoch, kde sa predávajú chladničky Family Hub (Kórea, USA, východná a západná Ázia, Latinská Amerika a Európa), uskutočnená aktualizácia softvéru Family Hub.

Rad Bespoke sa rozširuje o obľúbené modely chladničiek amerického typu (Side-By-Side) a chladničiek s mrazničkou vo vrchnej časti, ktoré umožňujú ešte väčšie prispôsobenie sa podmienkam v kuchyni

V súlade s estetikou dizajnu Bespoke sa chladnička Bespoke Side-by-Side vyznačuje plochým, minimalistickým dizajnom s prispôsobiteľným predným panelom, ktorý je k dispozícii so skleneným alebo antikorovým povrchom. Používatelia si môžu vybrať zo širokej škály farieb[3] a povrchových úprav dverí a zladiť tak chladničku s interiérom svojej domácnosti. Elegantný dizajn chladničky dotvára systém automatického otvárania dverí Auto Open Door[4] so zapusteným madlom, ktoré nenarúša celkový decentný vzhľad. Na pootvorenie dverí stačí iba klepnutie.

Vnútro chladničky Bespoke Side-by-Side je vybavené najnovšími technológiami na skladovanie a chladenie potravín. Vstavané nápojové centrum Beverage Center zaisťuje ľahký prístup k dávkovaču vody a automaticky plnenému džbánu s infuzérom, ktorý vám kedykoľvek poskytne studenú a prirodzene ochutenú vodu[5]. Dvojitý automatický výrobník ľadu je neustále pripravený schladiť nápoje používateľov kockami ľadu alebo ľadovými kúskami Ice Bites.

Rovnako ako chladnička Bespoke Side-by-Side je aj chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti dostupná v štýlových farbách, ktoré sa dokonale hodia do moderných kuchynských interiérov. Vo vnútri chladničky sa nachádza zóna Optimal Fresh Zone+ a filter Active Fresh Filter, ktoré udržiavajú potraviny dlho čerstvé a zároveň eliminujú 99,99 % baktérií.[6] Majitelia týchto chladničiek môžu profitovať aj z dodatočného zníženia prevádzkových nákladov vďaka režimu úspory energie s umelou inteligenciou, ktorý je súčasťou funkcie SmartThings Energy. Keď je režim AI Energy Mode zapnutý, optimalizuje otáčky kompresora a frekvenciu odmrazovacieho cyklu na základe analýzy vzorcov správania používateľov a prevádzkového prostredia[7], čím pomáha domácnostiam šetriť peniaze a znižovať uhlíkovú stopu.

Chladnička Bespoke Side-by-Side bude v USA dostupná v prvom štvrťroku 2023, zatiaľ čo chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti bude dostupná v marci 2023 najskôr v Thajsku[8] a neskôr bude uvedená aj na celosvetový trh.[9]

 Pripravujte zdravé jedlá s rúrou Bespoke AI ako skúsený šéfkuchár

S rúrou Bespoke AI Oven[10] je príprava jedla hračkou, pretože kombinuje inteligentné funkcie s inovatívnymi technológiami varenia a pripravuje chutné jedlá, ktoré zodpovedajú diétnym preferenciám používateľov.

Funkcia AI Pro Cooking optimalizuje nastavenie varenia a zároveň monitoruje potraviny. Keď je rúra nastavená na prípravu rozpoznaného pokrmu s použitím odporúčaného režimu, teploty a času, systém AI Pro Cooking dokáže dokonca zasielať používateľom varovné oznámenia, pokiaľ hrozí pripálenie jedla.[11] Pomocou vnútornej kamery a výkonnej umelej inteligencie[12] dokáže funkcia Sense Inside[13] – prvý AI algoritmus svojho druhu na rozpoznávanie jedál a detekciu pripálenia[14], ktorý získal overenie spoločnosti UL Solutions pre spotrebiče s AI – odporučiť nastavenie varenia na základe rozpoznania 80 rôznych jedál a ingrediencií[15].

Rúra Bespoke AI Oven spríjemní používateľom čas strávený prípravou a konzumáciou jedla, či už chcú vyskúšať niečo nové a zdravé, alebo len vylepšiť doterajšie domáce recepty. Vďaka integrácii s aplikáciami SmartThings Cooking a Samsung Health dokáže rúra Bespoke AI Oven analyzovať tréningové štatistiky a diétne ciele používateľov a odporučiť im možné jedlá na základe surovín, ktoré majú doma.

Moderný nevtieravý dizajn rúry dopĺňajú praktické dvierka Push to Open Door bez obvyklého madla, takže pôsobia decentnejším dojmom. Rúra Bespoke AI Oven, ktorá je dostupná v piatich elegantných a moderných dizajnových variantoch, je v súčasnej dobe dostupná v Európe a v treťom štvrťroku 2023 bude uvedená na trh v Severnej Amerike.

Najnovšie domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň tým, že umožňujú lepšiu personalizáciu prípravy jedla a pomáhajú domácnostiam ušetriť energiu. A my ako vyznávači turizmu a wellness sa už tešime, kedy bude uvedená aj masážna pištoľ. 

 

 

[1] Služba Samsung TV Plus pre štvordverovú chladničku Bespoke Flex s Family Hub+ je v súčasnej dobe k dispozícii iba na kórejskom a americkom trhu.

[2] Ponuky kanálov sú každý mesiac aktualizované. Celkový počet kanálov sa môže v januári 2023 zmeniť.

[3] Možnosti voľby farieb sa môžu v rôznych regiónoch líšiť.

[4] Dvere sa automaticky otvoria asi o 25 mm. Pokiaľ dvere ďalej sami neotvoríte, po 2 sekundách sa automaticky zatvoria (v niektorých situáciách nemusí byť automatické zatváranie možné).

[5] Na výrobu ochutenej vody je potrebné infuzér pred použitím naplniť preferovaným ovocím alebo bylinkami.

[6] Globálne pôsobiaca spoločnosť Intertek, ktorá sa zaoberá testovaním kvality a certifikáciou výrobkov, overila, že eliminuje 99,99 % baktérií Staphylococcus aureus a Escherichia coli.

[7] * K dispozícii pre vybrané modely od mája 2023 prostredníctvom aktualizácie cez Wi-Fi. Výsledky testu vychádzajú z porovnania teplôt prednastavených výrobcom pri použití režimu AI Energy a bez neho. Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od podmienok a spôsobu používania.

** K dispozícii na zariadeniach so systémom Android a iOS. Vyžaduje Wi-Fi pripojenie a účet Samsung.

*** Pred aktiváciou algoritmu úspory energie v maximálnom alebo používateľskom režime zobrazí SmartThings oznámenia.

[8] Chladnička Bespoke s mrazničkou vo vrchnej časti nebude dostupná na trhu v USA.

[9] Funkcie sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť.

[10] Funkcie sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť.

[11] Modely pre EÚ upozorňujú používateľov na možnosť prevarenia a dokážu zasielať oznámenia o pripálení rozpoznaných pokrmov.

[12] K dispozícii na zariadeniach so systémom Android a iOS. Vyžaduje Wi-Fi pripojenie a účet Samsung.

[13] K dispozícii len pri použití menu Customer Recipe (Vlastný recept). Druh a množstvo niektorých surovín nemusí byť rozpoznané.

[14] Funkčnosť detekcie pripálenia nebola overovaná.

[15] Európsky model rozpoznáva 106 jedál.

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024