Vhodný pre prácu z domu  

Samsung ponúka nový monitor s integrovanou webkamerou

Model S4 s vstavanou webovou kamerou a mikrofónom nad displejom sa výborne hodí na videokonferencie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Nový monitor triedy Webcam (teda so vstavanou webkamerou) s označením S4 a uhlopriečkou 24 palcov predstavila spoločnosť Samsung Electronics. Je určený najmä pre prácu z domu, pretože vďaka spomínanej kamere, reproduktorom a mikrofónu umožňuje veľmi pohodlnú účasť na videokonferenciách a stretnutiach na diaľku. Na slovenskom trhu je Webcam Monitor S4 dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 273 € v e-shope samsung.sk a v sieťach parterských obchodov.

„Samsung ďalej pokračuje v ponuke prístrojov, ktoré riešia aktuálne potreby a priania zákazníkov, prinášajú potrebné inovácie a vylepšujú užívateľský zážitok,“ uviedol Hyesung Ha, vrchný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Pri vývoji tohto monitora sme mysleli predovšetkým na súčasné zmeny v pracovných návykoch, keď sa čoraz viac ľudí presúva aspoň na časť pracovnej doby do domácich kancelárií. Vďaka webkamere na hornej strane monitora nad displejom sa môžu užívatelia bez problémov zúčastniť videokonferencií, online výučby alebo virtuálneho stretnutia.“

Monitor je vybavený kamerou s rozlíšením 2 MPix (čiže Full-HD) a infračervenou kamerou, tým pádom sa k videokonferenciám hodí výborne. Kamera je vyklápacia, stačí na ňu zatlačiť a pružina ju vysunie z horného okraja monitora. Pokiaľ ju nepoužívame, môžeme ju bezpečne zasunúť do tela prístroja.

Kvôli ľahšiemu prihlasovaniu a použitiu má S4 certifikáciu Windows Hello, čo znamená, že prihlásenie alebo odomknutie počítača trvá len 2 sekundy. Prihlásenie prebieha rozpoznaním tváre pomocou biometrických senzorov, žiadne heslo teda nie je nutné a užívateľ sa ľahko a bezpečne dostane k zariadeniam s Windows 10, k aplikáciám aj k webovým stránkam.

Monitor Samsung Webcam S4 má rozlíšenie Full HD (1920×1080) a pozorovací uhol 178 stupňov v horizontálnom i vertikálnom smere, čo znamená, že obraz nestráca na farbe a na jase ani pri pohľade zo strany alebo zhora. Vďaka vstavanej webkamere a reproduktorom je možné príjemne ušetriť miesto na pracovnom stole. Monitor funguje zároveň ako USB hub, takže ho k notebooku stačí pripojiť cez USB a potom priamo k monitoru môžeme pripojiť rôzne ďalšie zariadenia, na ktoré už samotnému notebooku nestačia porty.

Výrobcovia monitora S4 si dali záležať na užívateľskom pohodlí. Ergonomický stojan triedy HAS (Height Adjustable Stand) umožňuje najrôznejšie nastavenia a natočenie podľa ľubovôle, samozrejmosťou je kompatibilita so štandardom Video Electronics Standards Association (VESA). Monitor je možné naklápať dopredu, dozadu, hore i dole, k dispozícii je aj otočný kĺb. Každý užívateľ si tak môže vybrať polohu, ktorá mu najlepšie vyhovuje.

Medzi ďalšie prednosti nového monitora patrí stále nemihotavé svetlo so zníženou intenzitou modrých vlnových dĺžok, takže sa oči toľko neunavia ani pri dlhej práci. Absenciu mihotania aj obmedzené modré spektrum potvrdzujú certifikáty renomovanej medzinárodnej certifikačnej agentúry TUV Rheinland.

Samsung S4 je vybavený vstavanými dvojpásmovými stereo reproduktormi s výkonom 2 W, ktoré užívatelia ocenia pri konferenciách aj pri sledovaní videozáznamov či pri kontrole vašich projektov ako stavebný dozor. Bohaté sú aj možnosti konektivity vďaka portom HDMI, DP, D-Sub a audiovýstupu.

Samsung Webcam Monitor S4 je v súčasnej dobe k dispozícii v USA, Európe, Južnej Kórei a v krajinách juhovýchodnej Ázie. Dostupnosť sa v jednotlivých regiónoch môže meniť. Ďalšie informácie nájdete na webe https://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1881/24S40VA.

 

Technické špecifikácie Samsung Webcam Monitora

Model S40VA

 

 

 

Displej

Uhlopriečka 24” (61 cm)
Plochý / zakrivený Plochý
Pomer strán 16:9
Jas (typická hodnota) 250 cd/㎡
Rozlíšenie 1920 x 1080 (Full-HD)
Obnovovacia frekvencia Max. 75 Hz
Pozorovací uhol 178° (horizontálny) / 178° (vertikálny)

 

 

 

 

Porty a rozhranie

D-Sub 1EA
HDMI HDMI 1.4 (1EA)
Display Port Display Port 1.2 (1EA)
USB Porty USB 3.0 (3EA) – 1 Up, 2 Down
Reproduktor Áno
Audio In Áno
Slúchadlá Áno
Vstavaná kamera 2,0 MPix Full-HD, integrovaná infrakamera a mikrofón
Certifikace Windows Hello Áno

 

 

Prevedenie

Farba Čierna
HAS Áno
Výklopný kĺb Áno
Otočný kĺb Áno
Pivot Áno
Montáž na stenu Áno (100×100)
Ekologické parametre ENERGY STAR Áno
Recyklovaný plast Áno

 

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021