Vhodný pre prácu z domu  

Samsung ponúka nový monitor s integrovanou webkamerou

Model S4 s vstavanou webovou kamerou a mikrofónom nad displejom sa výborne hodí na videokonferencie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Nový monitor triedy Webcam (teda so vstavanou webkamerou) s označením S4 a uhlopriečkou 24 palcov predstavila spoločnosť Samsung Electronics. Je určený najmä pre prácu z domu, pretože vďaka spomínanej kamere, reproduktorom a mikrofónu umožňuje veľmi pohodlnú účasť na videokonferenciách a stretnutiach na diaľku. Na slovenskom trhu je Webcam Monitor S4 dostupný za odporúčanú maloobchodnú cenu 273 € v e-shope samsung.sk a v sieťach parterských obchodov.

„Samsung ďalej pokračuje v ponuke prístrojov, ktoré riešia aktuálne potreby a priania zákazníkov, prinášajú potrebné inovácie a vylepšujú užívateľský zážitok,“ uviedol Hyesung Ha, vrchný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Pri vývoji tohto monitora sme mysleli predovšetkým na súčasné zmeny v pracovných návykoch, keď sa čoraz viac ľudí presúva aspoň na časť pracovnej doby do domácich kancelárií. Vďaka webkamere na hornej strane monitora nad displejom sa môžu užívatelia bez problémov zúčastniť videokonferencií, online výučby alebo virtuálneho stretnutia.“

Monitor je vybavený kamerou s rozlíšením 2 MPix (čiže Full-HD) a infračervenou kamerou, tým pádom sa k videokonferenciám hodí výborne. Kamera je vyklápacia, stačí na ňu zatlačiť a pružina ju vysunie z horného okraja monitora. Pokiaľ ju nepoužívame, môžeme ju bezpečne zasunúť do tela prístroja.

Kvôli ľahšiemu prihlasovaniu a použitiu má S4 certifikáciu Windows Hello, čo znamená, že prihlásenie alebo odomknutie počítača trvá len 2 sekundy. Prihlásenie prebieha rozpoznaním tváre pomocou biometrických senzorov, žiadne heslo teda nie je nutné a užívateľ sa ľahko a bezpečne dostane k zariadeniam s Windows 10, k aplikáciám aj k webovým stránkam.

Monitor Samsung Webcam S4 má rozlíšenie Full HD (1920×1080) a pozorovací uhol 178 stupňov v horizontálnom i vertikálnom smere, čo znamená, že obraz nestráca na farbe a na jase ani pri pohľade zo strany alebo zhora. Vďaka vstavanej webkamere a reproduktorom je možné príjemne ušetriť miesto na pracovnom stole. Monitor funguje zároveň ako USB hub, takže ho k notebooku stačí pripojiť cez USB a potom priamo k monitoru môžeme pripojiť rôzne ďalšie zariadenia, na ktoré už samotnému notebooku nestačia porty.

Výrobcovia monitora S4 si dali záležať na užívateľskom pohodlí. Ergonomický stojan triedy HAS (Height Adjustable Stand) umožňuje najrôznejšie nastavenia a natočenie podľa ľubovôle, samozrejmosťou je kompatibilita so štandardom Video Electronics Standards Association (VESA). Monitor je možné naklápať dopredu, dozadu, hore i dole, k dispozícii je aj otočný kĺb. Každý užívateľ si tak môže vybrať polohu, ktorá mu najlepšie vyhovuje.

Medzi ďalšie prednosti nového monitora patrí stále nemihotavé svetlo so zníženou intenzitou modrých vlnových dĺžok, takže sa oči toľko neunavia ani pri dlhej práci. Absenciu mihotania aj obmedzené modré spektrum potvrdzujú certifikáty renomovanej medzinárodnej certifikačnej agentúry TUV Rheinland.

Samsung S4 je vybavený vstavanými dvojpásmovými stereo reproduktormi s výkonom 2 W, ktoré užívatelia ocenia pri konferenciách aj pri sledovaní videozáznamov či pri kontrole vašich projektov ako stavebný dozor. Bohaté sú aj možnosti konektivity vďaka portom HDMI, DP, D-Sub a audiovýstupu.

Samsung Webcam Monitor S4 je v súčasnej dobe k dispozícii v USA, Európe, Južnej Kórei a v krajinách juhovýchodnej Ázie. Dostupnosť sa v jednotlivých regiónoch môže meniť. Ďalšie informácie nájdete na webe https://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1881/24S40VA.

 

Technické špecifikácie Samsung Webcam Monitora

Model S40VA

 

 

 

Displej

Uhlopriečka 24” (61 cm)
Plochý / zakrivený Plochý
Pomer strán 16:9
Jas (typická hodnota) 250 cd/㎡
Rozlíšenie 1920 x 1080 (Full-HD)
Obnovovacia frekvencia Max. 75 Hz
Pozorovací uhol 178° (horizontálny) / 178° (vertikálny)

 

 

 

 

Porty a rozhranie

D-Sub 1EA
HDMI HDMI 1.4 (1EA)
Display Port Display Port 1.2 (1EA)
USB Porty USB 3.0 (3EA) – 1 Up, 2 Down
Reproduktor Áno
Audio In Áno
Slúchadlá Áno
Vstavaná kamera 2,0 MPix Full-HD, integrovaná infrakamera a mikrofón
Certifikace Windows Hello Áno

 

 

Prevedenie

Farba Čierna
HAS Áno
Výklopný kĺb Áno
Otočný kĺb Áno
Pivot Áno
Montáž na stenu Áno (100×100)
Ekologické parametre ENERGY STAR Áno
Recyklovaný plast Áno

 

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022