V rámci predobjednávok pribalí slúchadlá ako bonus

Samsung predstavuje nový štýlový Smart Monitor M8

Nový model Smart Monitor M8 je vybavený kamerou SlimFit a záujemcovia si môžu vyberať zo štyroch moderných farebných varian

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. apríla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje najnovší prírastok do svojej série smart monitorov. Model Smart Monitor M8 zaujme predovšetkým moderným štýlovým prevedením, štíhlou konštrukciou, rozlíšením UHD alebo 4K a kamerou SlimFit v základnej výbave. K dispozícii sú štyri farebné varianty (biela Warm White, ružová Sunset Pink, modrá Daylight Blue a zelená Spring Green), spolu s uhlopriečkou 32 palcov alebo 81 cm. Smart Monitor M8 bude na Slovensku dostupný od mája vo všetkých štyroch farbách a jeho odporúčaná maloobchodná cena je 816 eur. Od dneška až do 30. apríla 2022 alebo do vypredania zásob si ich na samsung.sk alebo u vybraných predajcov elektroniky môžete predobjednať a navyše získať biele bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2 za 1 euro ako bonus.

Prvé modely série Smart Monitor prišli na trh v novembri 2020. Rýchlo si získali veľkú obľubu ako prvé skutočne univerzálne monitory na svete, vhodné pre prácu aj domácu zábavu. A model M8 ide ešte ďalej – okrem tradičných funkcií  je možné využiť aj najrôznejšie streamingové služby[1] ako Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ alebo Apple TV. Na streamovanie stačí len Wi-Fi, televízor, vôbec nepotrebujete ani počítač.

Milovníkov štýlového dizajnu poteší Smart Monitor M8 predovšetkým elegantným tenučkým prevedením. Hrúbka nového monitora dosahuje len 11,4 mm, je teda o celé tri štvrtiny štíhlejší ako jeho predchodcovia.

Štýlový dojem podčiarkuje plochá zadná strana a tiež niekoľko farebných variantov. Vďaka nim je možné si monitor vybrať tak, aby zapadol do každého prostredia podľa vkusu majiteľa. Či už je to spálňa, obývačka, alebo kuchyňa, kde skrášli priestor, podobne ako dizajnová a funkčná pizza pec.

„Chceli sme, aby náš monitor vyhovoval ľuďom rôzneho typu s rôznym životným štýlom a prioritami,“ vysvetľuje Kyounghoon Kim, výkonný viceprezident a riaditeľ dizajnového oddelenia v divízii zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Štyri farebné varianty modelu M8 vychádzajú z konceptu, ktorému hovoríme Odtiene prírody. Také farby máte pred očami, keď za slnečného dňa sledujete modré nebo, dobíjate energiu vo sviežej zeleni alebo si užívate nádherný západ slnka.“

Smart Monitor M8 sa výborne hodí pre pracovné úlohy všetkého druhu. Môže sa stať ústredným prvkom kvalitnej domácej kancelárie a nepotrebuje k tomu ani počítač – pomocou technológie Smart Hub sa dokáže pripojiť k mnohým iným šikovným zariadeniam. Vďaka užívateľskému rozhraniu Workspace je možné na monitore súčasne zobraziť okná z rôznych zariadení a služieb. Počítač s Windows alebo MacOS je k monitoru možné pripojiť bezdrôtovo rovnako ako zobraziť obsah smartfónu či už prostredníctvom Samsung DeX či Apple Airplay 2.0. V neposlednom rade monitor ponúka taktiež Microsoft 365[2] pre úpravu dokumentov len na monitore bez pripojeného PC.

K ďalším veľkým prednostiam patrí magnetická, ľahko odnímateľná kamera SlimFit. Pripnete ju k monitoru a môžete spustiť videokonferenciu bez toho, aby vás na pracovnom stole rušili nevzhľadné káble. Kamera SlimFit navyše dokáže sledovať tvár pred sebou a automaticky na ňu ostriť a zoomovať, čo sa výborne hodí napríklad pri prezentáciách či dištančnej výučbe. Samozrejmosťou je aj podpora videochatovacích aplikácií typu Google Duo.

Do výbavy patrí aj systém SmartThings Hub určený na komunikáciu rôznych zariadení v rámci tzv. internetu vecí (IoT). Aplikácia SmartThings umožňuje sledovať rôzne IoT zariadenia (napríklad smart vypínače alebo elektrické zásuvky) po celom dome a ovládať ich pomocou jednoduchého ovládacieho panelu. Na monitore sa pritom zobrazia všetky potrebné informácie z týchto zariadení[3].

Ďalšou užitočnou súčasťou výbavy je mimoriadne citlivý mikrofón Far Field Voice, vďaka ktorému je možné monitor využiť na hlasové ovládanie iných zariadení pomocou služieb typu Bixby alebo Amazon Alexa[4]. Funkcia Always On Voice zase umožňuje (pri aktivovanej službe Bixby) zobraziť na monitore informácie o aktuálnom rozhovore, dokonca aj keď je monitor vypnutý.

A tým zoznam pokročilých funkcií nekončí – k dispozícii je napríklad adaptívna obrazová technológia, ktorá automaticky upravuje jas a farebnú teplotu tak, aby bol obraz čo najlepší. Samozrejmosťou je stojan s nastaviteľnou výškou (HAS) a možnosťou naklopenia, aby si každý mohol nastaviť monitor podľa chuti, či už práve pracuje, zúčastňuje sa diaľkovej výučby alebo si púšťa film.

Za svoje prednosti získal Samsung Smart Monitor M8 na tohtoročnom veľtrhu CES cenu za najlepšiu inováciu, ktorú udeľuje združenie CTA (Consumer Technology Association).

Samsung Smart Monitor M8 je možné teraz predobjednávať po celom svete[5] v rôznych farebných prevedeniach a s rôznymi špecifikáciami. Ďalšie informácie: https://displaysolutions.samsung.com/monitor/why-smart-monitor

 

Technické špecifikácie

Model M80B
Displej Uhlopriečka 32” (81 cm)
Konštrukcia Plochá
Pomer strán 16:9
Rozlíšenie 3840 x 2160 (UHD/ 4K)
Jas (typická hodnota) 400 cd/㎡
HDR Áno (HDR 10+)
Obnovovacia frekvencia 60 Hz
Odozva 4 ms (GtG)
Pomer kontrastu 3000:1 (typická hodnota)
Pozorovací uhol 178° (horizontálne) / 178° (vertikálne)
Farebný priestor sRGB 99 % (typická hodnota)
Podpora farieb 1,07 mld.
Ochranné režimy Eye Saver Mode / Flicker Free
Dizajn Farebné prevedenie Warm White (biela) / Sunset Pink (ružová) / Daylight Blue (modrá) / Spring Green (zelená)
Typ stojana HAS
Naklápacia konštrukcia Áno
Rozhranie Konektivita 1x micro HDMI / 2x USB-C (1Up/1Dn) *Nabíjanie max. 65 W
Bezdrôtové pripojenie WiFi 5, Bluetooth 4.2
Reproduktory 2.2 kanály (5W x 2 s výškovou membránou)
Kamera V základnej výbave (FHD)
Diaľkový ovládač V základnej výbave (nabíjanie cez USB-C)

 

[1] Ponuka streamingových služieb sa v rôznych krajinách líši. Niekedy je potrebné predplatné.

[2] Je potrebné mať účet Microsoft 365.

[3] Na pripojenie k zariadeniam Zigbee je potrebný samostatný hardvérový modul pre SmartThings (VG-STDB10A). Pripojenie k zariadeniam Z- Wave nie je možné. Modul VG-STDB10A bude k dispozícii počas apríla.

[4] Dostupnosť služby Amazon Alexa sa v rôznych krajinách líši.

[5] Možnosť predobjednávok sa v rôznych krajinách líši.

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022