V rámci predobjednávok pribalí slúchadlá ako bonus

Samsung predstavuje nový štýlový Smart Monitor M8

Nový model Smart Monitor M8 je vybavený kamerou SlimFit a záujemcovia si môžu vyberať zo štyroch moderných farebných varian

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. apríla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje najnovší prírastok do svojej série smart monitorov. Model Smart Monitor M8 zaujme predovšetkým moderným štýlovým prevedením, štíhlou konštrukciou, rozlíšením UHD alebo 4K a kamerou SlimFit v základnej výbave. K dispozícii sú štyri farebné varianty (biela Warm White, ružová Sunset Pink, modrá Daylight Blue a zelená Spring Green), spolu s uhlopriečkou 32 palcov alebo 81 cm. Smart Monitor M8 bude na Slovensku dostupný od mája vo všetkých štyroch farbách a jeho odporúčaná maloobchodná cena je 816 eur. Od dneška až do 30. apríla 2022 alebo do vypredania zásob si ich na samsung.sk alebo u vybraných predajcov elektroniky môžete predobjednať a navyše získať biele bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds2 za 1 euro ako bonus.

Prvé modely série Smart Monitor prišli na trh v novembri 2020. Rýchlo si získali veľkú obľubu ako prvé skutočne univerzálne monitory na svete, vhodné pre prácu aj domácu zábavu. A model M8 ide ešte ďalej – okrem tradičných funkcií  je možné využiť aj najrôznejšie streamingové služby[1] ako Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ alebo Apple TV. Na streamovanie stačí len Wi-Fi, televízor, vôbec nepotrebujete ani počítač.

Milovníkov štýlového dizajnu poteší Smart Monitor M8 predovšetkým elegantným tenučkým prevedením. Hrúbka nového monitora dosahuje len 11,4 mm, je teda o celé tri štvrtiny štíhlejší ako jeho predchodcovia.

Štýlový dojem podčiarkuje plochá zadná strana a tiež niekoľko farebných variantov. Vďaka nim je možné si monitor vybrať tak, aby zapadol do každého prostredia podľa vkusu majiteľa. Či už je to spálňa, obývačka, alebo kuchyňa, kde skrášli priestor, podobne ako dizajnová a funkčná pizza pec.

„Chceli sme, aby náš monitor vyhovoval ľuďom rôzneho typu s rôznym životným štýlom a prioritami,“ vysvetľuje Kyounghoon Kim, výkonný viceprezident a riaditeľ dizajnového oddelenia v divízii zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Štyri farebné varianty modelu M8 vychádzajú z konceptu, ktorému hovoríme Odtiene prírody. Také farby máte pred očami, keď za slnečného dňa sledujete modré nebo, dobíjate energiu vo sviežej zeleni alebo si užívate nádherný západ slnka.“

Smart Monitor M8 sa výborne hodí pre pracovné úlohy všetkého druhu. Môže sa stať ústredným prvkom kvalitnej domácej kancelárie a nepotrebuje k tomu ani počítač – pomocou technológie Smart Hub sa dokáže pripojiť k mnohým iným šikovným zariadeniam. Vďaka užívateľskému rozhraniu Workspace je možné na monitore súčasne zobraziť okná z rôznych zariadení a služieb. Počítač s Windows alebo MacOS je k monitoru možné pripojiť bezdrôtovo rovnako ako zobraziť obsah smartfónu či už prostredníctvom Samsung DeX či Apple Airplay 2.0. V neposlednom rade monitor ponúka taktiež Microsoft 365[2] pre úpravu dokumentov len na monitore bez pripojeného PC.

K ďalším veľkým prednostiam patrí magnetická, ľahko odnímateľná kamera SlimFit. Pripnete ju k monitoru a môžete spustiť videokonferenciu bez toho, aby vás na pracovnom stole rušili nevzhľadné káble. Kamera SlimFit navyše dokáže sledovať tvár pred sebou a automaticky na ňu ostriť a zoomovať, čo sa výborne hodí napríklad pri prezentáciách či dištančnej výučbe. Samozrejmosťou je aj podpora videochatovacích aplikácií typu Google Duo.

Do výbavy patrí aj systém SmartThings Hub určený na komunikáciu rôznych zariadení v rámci tzv. internetu vecí (IoT). Aplikácia SmartThings umožňuje sledovať rôzne IoT zariadenia (napríklad smart vypínače alebo elektrické zásuvky) po celom dome a ovládať ich pomocou jednoduchého ovládacieho panelu. Na monitore sa pritom zobrazia všetky potrebné informácie z týchto zariadení[3].

Ďalšou užitočnou súčasťou výbavy je mimoriadne citlivý mikrofón Far Field Voice, vďaka ktorému je možné monitor využiť na hlasové ovládanie iných zariadení pomocou služieb typu Bixby alebo Amazon Alexa[4]. Funkcia Always On Voice zase umožňuje (pri aktivovanej službe Bixby) zobraziť na monitore informácie o aktuálnom rozhovore, dokonca aj keď je monitor vypnutý.

A tým zoznam pokročilých funkcií nekončí – k dispozícii je napríklad adaptívna obrazová technológia, ktorá automaticky upravuje jas a farebnú teplotu tak, aby bol obraz čo najlepší. Samozrejmosťou je stojan s nastaviteľnou výškou (HAS) a možnosťou naklopenia, aby si každý mohol nastaviť monitor podľa chuti, či už práve pracuje, zúčastňuje sa diaľkovej výučby alebo si púšťa film.

Za svoje prednosti získal Samsung Smart Monitor M8 na tohtoročnom veľtrhu CES cenu za najlepšiu inováciu, ktorú udeľuje združenie CTA (Consumer Technology Association).

Samsung Smart Monitor M8 je možné teraz predobjednávať po celom svete[5] v rôznych farebných prevedeniach a s rôznymi špecifikáciami. Ďalšie informácie: https://displaysolutions.samsung.com/monitor/why-smart-monitor

 

Technické špecifikácie

Model M80B
Displej Uhlopriečka 32” (81 cm)
Konštrukcia Plochá
Pomer strán 16:9
Rozlíšenie 3840 x 2160 (UHD/ 4K)
Jas (typická hodnota) 400 cd/㎡
HDR Áno (HDR 10+)
Obnovovacia frekvencia 60 Hz
Odozva 4 ms (GtG)
Pomer kontrastu 3000:1 (typická hodnota)
Pozorovací uhol 178° (horizontálne) / 178° (vertikálne)
Farebný priestor sRGB 99 % (typická hodnota)
Podpora farieb 1,07 mld.
Ochranné režimy Eye Saver Mode / Flicker Free
Dizajn Farebné prevedenie Warm White (biela) / Sunset Pink (ružová) / Daylight Blue (modrá) / Spring Green (zelená)
Typ stojana HAS
Naklápacia konštrukcia Áno
Rozhranie Konektivita 1x micro HDMI / 2x USB-C (1Up/1Dn) *Nabíjanie max. 65 W
Bezdrôtové pripojenie WiFi 5, Bluetooth 4.2
Reproduktory 2.2 kanály (5W x 2 s výškovou membránou)
Kamera V základnej výbave (FHD)
Diaľkový ovládač V základnej výbave (nabíjanie cez USB-C)

 

[1] Ponuka streamingových služieb sa v rôznych krajinách líši. Niekedy je potrebné predplatné.

[2] Je potrebné mať účet Microsoft 365.

[3] Na pripojenie k zariadeniam Zigbee je potrebný samostatný hardvérový modul pre SmartThings (VG-STDB10A). Pripojenie k zariadeniam Z- Wave nie je možné. Modul VG-STDB10A bude k dispozícii počas apríla.

[4] Dostupnosť služby Amazon Alexa sa v rôznych krajinách líši.

[5] Možnosť predobjednávok sa v rôznych krajinách líši.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024