Samsung predstavuje slúchadlá Galaxy Buds Pro

Doposiaľ najlepšie slúchadlá značky Samsung sa pýšia jedinečnou kvalitou zvuku, inteligentným systémom ANC, bohatými možnosťami konektivity a atraktívnym prevedením.

 

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila svoje najnovšie slúchadlá Galaxy Buds Pro. Slúchadlá so „štupľovou“ konštrukciou sa vyznačujú vynikajúcim zvukom, špičkovou kvalitou hovorov, inteligentnou technológiou aktívneho potlačenia hluku (ANC) a bohatými možnosťami konektivity, takže je možné ich pripojiť k celému radu zariadení. Medzi ďalšie prednosti patrí aj moderný elegantný dizajn. Doteraz najlepšie slúchadlá značky Samsung uľahčia majiteľom prácu i zábavu.

„Ľudia hľadajú technológie, ktoré im uľahčia prechod na nový štýl a spôsob života. Vďaka tomu rastie dopyt po slúchadlách typu true wireless a zákazníci od nich očakávajú čoraz viac,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú miniatúrne, ale predstavujú veľký krok vpred. Užívatelia sa môžu tešiť na skvelý zvuk, vďaka ktorému sa stanú aj každodenné maličkosti jednou veľkou radosťou.“

Vynikajúca kvalita zvuku aj hovorov

Ku špičkovým slúchadlám pochopiteľne patrí skvelý zvuk. Či už ich používate na počúvanie hudby pri behaní alebo podcastov cestou do práce, na kvalite audio prenosu vždy záleží na prvom mieste. Slúchadlá Galaxy Buds Pro v tomto smere naozaj potešia – woofer s priemerom 11 mm sa stará o náležite dunivé basy, dopĺňa ho výšková membrána čiže tweeter s 6,5 mm a minimálnym skreslením.
Žiadne slúchadlá značky Samsung ešte nezneli lepšie, užívatelia sa môžu tešiť na vyvážený dynamický zvuk, či už dávajú prednosť hiphopovým rytmom alebo napríklad vážnej hudbe.
Lenže dnes už slúchadlá neslúžia len na zábavu – majú veľký význam aj pre pracovnú komunikáciu a skôr ako v minulosti tak záleží na kvalite hlasových prenosov. Slúchadlá Galaxy Buds Pro dokážu oddeliť hlas od nevítaných ruchov pomocou troch mikrofónov a technológie rozpoznávania hlasu Voice Pickup Unit (VPU), takže vás druhá strana bude vždy dobre počuť. Jeden z vonkajších mikrofónov má aj mimoriadne veľký odstup signálu od šumu, takže dokáže výborne eliminovať aj neurčitý ruch v pozadí.
Okrem toho Samsung vybavil slúchadlá Galaxy Buds Pro najnovším veterným filtrom – vietor eliminuje tvar s minimálnou kontaktnou plochou, ako aj špeciálna komora a filter. Tým pádom je úplne jedno, že okolo zúria živly, na kvalitu hovoru to nemá žiadny vplyv.

 

Najinteligentnejšia technológia ANC, akú štupľové slúchadlá kedy mali

So slúchadlami Galaxy Buds Pro tak budete počuť, čo počuť chcete, a ostatné zvuky vás nebudú rušiť. Postará sa o to okrem iného ANC čiže systém tlmenia okolitého ruchu, vôbec najinteligentnejší, aký bol na true wireless štupľových slúchadlách kedy k dispozícii[1].
Ak sa chcete sústrediť na prácu alebo jednoducho len na chvíľu „vypnúť“ a nevnímať okolitý svet, je možné ruchy z pozadia eliminovať až z 99 percent[2] (intenzitu tlmenia je možné nastaviť podľa ľubovôle).
Naopak funkcia Ambient Sound umožňuje okolité zvuky až o 20 decibelov zosilniť, takže aj so slúchadlami budete počuť, čo sa okolo vás deje. To sa hodí, ak pracujete z domu a pritom sa staráte o deti alebo ak si chcete zabehať v rušnej mestskej premávke a vedieť o autách, ktoré vás míňajú.
Technológie ANC a Ambient Sound navyše automaticky spolupracujú a prispôsobujú sa okoliu.
Slúchadlá Galaxy Buds Pro spoznajú, že hovoríte, a automaticky dokážu prepínať medzi tlmením a zosilňovaním okolitého zvuku[3]. Tiež pri hovore stlmí hudbu, dokonca aj s vypnutými funkciami Ambient Sound alebo ANC. To pomáha k efektívnejšej komunikácii a z Galaxy Buds Pro sa tak stáva skvelý spoločník pre každodenné využitie.

Súčasť ekosystému Galaxy

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú integrálnou súčasťou ekosystému Galaxy – ešte nikdy nešla našim slúchadlám spolupráce s ostatnými zariadeniami tak dobre. Môžete automaticky prepínať pripojenie medzi slúchadlami na jednej strane a smartfónmi či tabletmi na druhej, žiadne ručné nastavenia nie sú potrebné[4]. Príklad: sledujete film na Galaxy Tab S7 a pritom vám niekto zavolá na Galaxy S21 5G.
V tú chvíľu sa aktivuje nová funkcia Auto Switch, zastaví film a keď prijmete hovor, ozve sa v slúchadlách hlas volajúceho. Akonáhle hovor ukončíte, slúchadlá sa okamžite zase pripoja k tabletu a film sa znovu spustí.
Spolupráca Galaxy Buds Pro a ďalších zariadení Galaxy je naozaj príkladná, predovšetkým to platí pre telefóny série Galaxy S21 5G. Vďaka funkcii 360 Audio s technológiou Dolby Head TrackingTM [5] je sledovanie filmov skutočným zážitkom – máte pocit, že ste súčasťou scény. Vlogeri nepochybne ocenia vynikajúci záznam hlasu i okolitých zvukov vďaka synchronizácii mikrofónov na slúchadlách Galaxy Buds Pro s mikrofónmi na Galaxy S21 5G. V režime Game Mode si zase užijete hranie na najvyššej úrovni.
Či už používate slúchadlá Galaxy Buds Pro akýmkoľvek spôsobom, rozhodne sa nemusíte báť, že by im došla energia. Pri plnom nabití zvládajú až 8 hodín prehrávania a ďalších 20 hodín majú v rezerve vďaka bezdrôtovému dobíjaciemu puzdru. Dokonca aj pri zapnutom tlmiacom systéme ANC môžete počítať s 5 hodinami prehrávania a 13 hodinami rezervy vďaka puzdru[6].
A ak vám šťava náhodou predsa len dôjde, stačí päť minút rýchleho dobíjania a máte dosť energie na hodinu prevádzky[7].

Štýlové a užitočné prevedenie

Slúchadlá Galaxy Buds Pro nielenže výborne hrajú, ale tiež krásne vyzerajú. Od modelu Galaxy Buds Live prevzali originálny ikonický tvar, ale sú ešte o niečo lepšie po ergonomickej stránke. Tvar napomáha vyššej kvalite zvuku a v ušiach slúchadlá navyše vyzerajú celkom prirodzene.
Okrem toho sa zmenšila kontaktná plocha medzi uchom a slúchadlom, takže je ich nosenie pohodlnejšie a odpadajú nepríjemné pocity upchatých uší. O slúchadlá Galaxy Buds Pro sa navyše nemusíte báť ani v náročných podmienkach.
Sú vodotesné – majú štandard IPX7[8], teda najvyššiu odolnosť zo všetkých modelov Galaxy Buds. Okrem toho sa nemusíte obávať, že jedno zo slúchadiel stratíte – aj keby sa to stalo, vďaka systému SmartThings Find ho zase rýchlo nájdete aj v prípade, že je mimo dosahu Bluetooth® alebo dokonca úplne z dohľadu na nejakom ďalekom mieste[9]. Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú navyše ekologické, pri ich výrobe sme použili 20 percent recyklovaných materiálov (PCM).

Dostupnosť a ceny Galaxy Buds Pro na Slovensku

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sa na Slovensku začnú predávať 29. 1. 2021 v čiernej (Phantom Black), striebornej (Phantom Silver) a fialovej (Phantom Violet) farbe tak, aby ladili s telefónmi série Galaxy S21 5G. Odporúčaná maloobchodná cena slúchadiel je 229 Eur.
Zákazník, ktorý si v období od 14. 1. 2021 do 28. 1. 2021 predobjedná slúchadlá Galaxy Buds Pro z e-shopu www.samsung.sk a v značkových predajniach Samsung, získa nárok na bonus v podobe bezdrôtovej nabíjacej podložky (EP-P1300T) v hodnote 39,90 €. Pre získanie bonusu nie je potrebná registrácia a podložku zákazník dostane spoločne s dodávkou Galaxy Buds Pro, ktoré predajcovia začnú expedovať 29. 1. 2021. Ponuka platí do vyčerpania zásob. Ďalšie informácie o slúchadlách Galaxy Buds Pro: samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo www.samsung.com/sk/galaxy-buds-pro.

Galaxy Buds Pro – technické špecifikácie[10]

Galaxy Buds Pro
Farba Phantom Violet (fialová), Phantom Black (čierna), Phantom Silver (strieborná)
Rozmery a hmotnosť

Slúchadlá: 19,5 x 20,5 x 20,8 mm, 6,3 g

Dobíjacie puzdro: 50 x 50,2 x 27,8 mm, 44,9 g

Membrána 2pásmové (11 mm woofer + 6,5 mm tweeter)
Mikrofón 3 mikrofóny (2 vonkajšie + 1 vnútorný) + snímač hlasu + veterný filter
Technológia aktívneho potlačenia
hluku (ANC)
& Ambient Sound

ANC: obmedzuje externý hluk na pozadí až o 99 %,

2 nastaviteľné úrovne

Ambient Sound: zosilnenie až o +20dB, 4 nastaviteľné úrovne

Detekcia hlasu

Kapacita batérie6

Slúchadlá: 61 mAh

Dobíjacie puzdro: 472 mAh

Výdrž pri přehrávaní6

5 h / celkom 18 h (s ANC)

8 h / celkom 28 h (bez ANC)

Výdrž pri hovore6

4 h / celkom 14,5 h (s ANC)

5 h / celkom 17,5 h (bez ANC)

Nabíjanie

1 h prehrávania / 5 minút rýchlonabíjania[11]

Bezdrôtové nabíjanie, štandard Qi

Konektivita

Bluetooth 5.0

Kodek: Scalable (Samsung), AAC, SBC

Senzory Akcelerometer, gyroskop, senzor prítomnosti, Hallov senzor, dotykový senzor, detekcia hlasu (VPU)
Kompatibilita Android 7.0 alebo novší s 1,5 GB RAM
Odolnosť voči vlhkosti IPX7[12]

 

[1] Galaxy Buds Pro rozlišujú medzi bežnými ruchmi a ľudským hlasom. Keď hovoríte, prepnite do režimu Ambient Sound a znížte hlasitosť médií, aby ste počuli hovor a nemusíte si slúchadlá vyberať z uší.

[2] Systém ANC na slúchadlách Galaxy Buds Pro získal potvrdenie UL Verification, že obmedzuje externý ruch na pozadí až o 99 % pri hodnote 118,43 Hz. Funkcie využívajúce ANC sú k dispozícii prostredníctvom pripojenia Bluetooth® alebo aplikácie Galaxy Wearable pre systém Android, dostupné v internetových obchodoch Galaxy Store alebo Google Play Store.

[3] Inteligentné funkcie ako ANC, Ambient Sound alebo Voice Detect je možné zapnúť prostredníctvom aplikácie Galaxy Wearable.

[4] Táto funkcia je dostupná na smartfónoch alebo tabletoch Samsung Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 3.1 a vyšším, je možné ju zapínať a vypínať pomocou nastavenia pre Bluetooth®. Na všetkých pripojených zariadeniach musí byť registrovaný rovnaký účet Samsung. Dostupnosť funkcie sa môže v závislosti na okolnostiach líšiť

[5] Táto funkcia je dostupná na smartfónoch alebo tabletoch Samsung Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 3.1 a vyšším, je možné ju nájsť v paneli Advanced v aplikácii Galaxy Wearable. Dostupnosť závisí na prístroji, aplikácii a obsahu. Pri spárovaní s Dolby Atmos získa zvuk na jasnosti, detaile a hĺbke.

[6] Pri základnom nastavení s vypnutou hlasovou funkciou Bixby a detekciou hlasu (Voice Detect). Skutočná výdrž batérie závisí oi. na nastavení funkcií, typu prehrávaných súborov a intenzite signálu Bluetooth.

[7] Doba dobíjania platí v prípade, že stav energie v slúchadlách nepresahuje pri spustení dobíjania 30 %. Skutočná doba dobíjania závisí oi. na spôsobe používania a počtu dobíjacích cyklov.

[8] Certifikát IPX7 je založený na laboratórnom teste ponorenia do 1 m sladkej vody po dobu 30 minút. Nehodí sa pre použitie na pláži ani pri bazéne. Dobíjacie puzdro nie je vodotesné. V prípade poškodenia slúchadiel neplatí záruka na vodeodolnosť. Ak sú slúchadlá na dotyk mokré, musia sa pred použitím alebo dobíjaním usušiť.

[9] Lokalizácia stratených prístrojov pomocou aplikácie SmartThings Find je približná, na základe posledného výskytu signálu. SmartThings Find je k dispozícii na smartfónoch nebo tabletoch s operačným systémom Android 8 a novšom.

[10] Všetky funkcie, technické údaje, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente, vrátane uvádzaných predností, údajov o dizajne, cenách, komponentoch, výkone, dostupnosti a schopnostiach produktov sa môžu bez ohlásenia meniť. Dostupnosť závisí od trhu a mobilného operátora.

 

[11] Doba dobíjania platí v prípade, že stav energie v slúchadlách nepresahuje pri spustení dobíjania 30 %. Skutočná doba dobíjania závisí oi. na spôsobe používania a počtu dobíjacích cyklov.

[12] Certifikát IPX7 je založený na laboratórnom teste ponorenia do 1 m sladkej vody po dobu 30 minút. Nehodí sa pre použitie na pláži ani pri bazéne. Dobíjacie puzdro nie je vodotesné. V prípade poškodenia slúchadiel neplatí záruka na vodeodolnosť. Ak sú slúchadlá na dotyk mokré, musia sa pred použitím alebo dobíjaním usušiť.

Najnovšie

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Kingston XS1000 (1TB)

TEST: Rýchly kompaktný externý SSD za výhodnú cenu

Externé disky sú veľmi populárne, no ak chcete naozaj veľkú kapacitu za rozumnú cenu, vyhrali to vždy mechanické HDD. Našťastie sa ale všetko mení a kedysi drahé SSD sa v pomere cena výkon stalo konkurencie schopným médiom. A nielen to! SSD disky sú zaujímavé aj vďaka kompaktnejším rozmerom, vyššej rýchlosti, väčšej odolnosti pri prenášaní a […]

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023