Samsung predstavuje slúchadlá Galaxy Buds Pro

Doposiaľ najlepšie slúchadlá značky Samsung sa pýšia jedinečnou kvalitou zvuku, inteligentným systémom ANC, bohatými možnosťami konektivity a atraktívnym prevedením.

 

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila svoje najnovšie slúchadlá Galaxy Buds Pro. Slúchadlá so „štupľovou“ konštrukciou sa vyznačujú vynikajúcim zvukom, špičkovou kvalitou hovorov, inteligentnou technológiou aktívneho potlačenia hluku (ANC) a bohatými možnosťami konektivity, takže je možné ich pripojiť k celému radu zariadení. Medzi ďalšie prednosti patrí aj moderný elegantný dizajn. Doteraz najlepšie slúchadlá značky Samsung uľahčia majiteľom prácu i zábavu.

„Ľudia hľadajú technológie, ktoré im uľahčia prechod na nový štýl a spôsob života. Vďaka tomu rastie dopyt po slúchadlách typu true wireless a zákazníci od nich očakávajú čoraz viac,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú miniatúrne, ale predstavujú veľký krok vpred. Užívatelia sa môžu tešiť na skvelý zvuk, vďaka ktorému sa stanú aj každodenné maličkosti jednou veľkou radosťou.“

Vynikajúca kvalita zvuku aj hovorov

Ku špičkovým slúchadlám pochopiteľne patrí skvelý zvuk. Či už ich používate na počúvanie hudby pri behaní alebo podcastov cestou do práce, na kvalite audio prenosu vždy záleží na prvom mieste. Slúchadlá Galaxy Buds Pro v tomto smere naozaj potešia – woofer s priemerom 11 mm sa stará o náležite dunivé basy, dopĺňa ho výšková membrána čiže tweeter s 6,5 mm a minimálnym skreslením.
Žiadne slúchadlá značky Samsung ešte nezneli lepšie, užívatelia sa môžu tešiť na vyvážený dynamický zvuk, či už dávajú prednosť hiphopovým rytmom alebo napríklad vážnej hudbe.
Lenže dnes už slúchadlá neslúžia len na zábavu – majú veľký význam aj pre pracovnú komunikáciu a skôr ako v minulosti tak záleží na kvalite hlasových prenosov. Slúchadlá Galaxy Buds Pro dokážu oddeliť hlas od nevítaných ruchov pomocou troch mikrofónov a technológie rozpoznávania hlasu Voice Pickup Unit (VPU), takže vás druhá strana bude vždy dobre počuť. Jeden z vonkajších mikrofónov má aj mimoriadne veľký odstup signálu od šumu, takže dokáže výborne eliminovať aj neurčitý ruch v pozadí.
Okrem toho Samsung vybavil slúchadlá Galaxy Buds Pro najnovším veterným filtrom – vietor eliminuje tvar s minimálnou kontaktnou plochou, ako aj špeciálna komora a filter. Tým pádom je úplne jedno, že okolo zúria živly, na kvalitu hovoru to nemá žiadny vplyv.

 

Najinteligentnejšia technológia ANC, akú štupľové slúchadlá kedy mali

So slúchadlami Galaxy Buds Pro tak budete počuť, čo počuť chcete, a ostatné zvuky vás nebudú rušiť. Postará sa o to okrem iného ANC čiže systém tlmenia okolitého ruchu, vôbec najinteligentnejší, aký bol na true wireless štupľových slúchadlách kedy k dispozícii[1].
Ak sa chcete sústrediť na prácu alebo jednoducho len na chvíľu „vypnúť“ a nevnímať okolitý svet, je možné ruchy z pozadia eliminovať až z 99 percent[2] (intenzitu tlmenia je možné nastaviť podľa ľubovôle).
Naopak funkcia Ambient Sound umožňuje okolité zvuky až o 20 decibelov zosilniť, takže aj so slúchadlami budete počuť, čo sa okolo vás deje. To sa hodí, ak pracujete z domu a pritom sa staráte o deti alebo ak si chcete zabehať v rušnej mestskej premávke a vedieť o autách, ktoré vás míňajú.
Technológie ANC a Ambient Sound navyše automaticky spolupracujú a prispôsobujú sa okoliu.
Slúchadlá Galaxy Buds Pro spoznajú, že hovoríte, a automaticky dokážu prepínať medzi tlmením a zosilňovaním okolitého zvuku[3]. Tiež pri hovore stlmí hudbu, dokonca aj s vypnutými funkciami Ambient Sound alebo ANC. To pomáha k efektívnejšej komunikácii a z Galaxy Buds Pro sa tak stáva skvelý spoločník pre každodenné využitie.

Súčasť ekosystému Galaxy

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú integrálnou súčasťou ekosystému Galaxy – ešte nikdy nešla našim slúchadlám spolupráce s ostatnými zariadeniami tak dobre. Môžete automaticky prepínať pripojenie medzi slúchadlami na jednej strane a smartfónmi či tabletmi na druhej, žiadne ručné nastavenia nie sú potrebné[4]. Príklad: sledujete film na Galaxy Tab S7 a pritom vám niekto zavolá na Galaxy S21 5G.
V tú chvíľu sa aktivuje nová funkcia Auto Switch, zastaví film a keď prijmete hovor, ozve sa v slúchadlách hlas volajúceho. Akonáhle hovor ukončíte, slúchadlá sa okamžite zase pripoja k tabletu a film sa znovu spustí.
Spolupráca Galaxy Buds Pro a ďalších zariadení Galaxy je naozaj príkladná, predovšetkým to platí pre telefóny série Galaxy S21 5G. Vďaka funkcii 360 Audio s technológiou Dolby Head TrackingTM [5] je sledovanie filmov skutočným zážitkom – máte pocit, že ste súčasťou scény. Vlogeri nepochybne ocenia vynikajúci záznam hlasu i okolitých zvukov vďaka synchronizácii mikrofónov na slúchadlách Galaxy Buds Pro s mikrofónmi na Galaxy S21 5G. V režime Game Mode si zase užijete hranie na najvyššej úrovni.
Či už používate slúchadlá Galaxy Buds Pro akýmkoľvek spôsobom, rozhodne sa nemusíte báť, že by im došla energia. Pri plnom nabití zvládajú až 8 hodín prehrávania a ďalších 20 hodín majú v rezerve vďaka bezdrôtovému dobíjaciemu puzdru. Dokonca aj pri zapnutom tlmiacom systéme ANC môžete počítať s 5 hodinami prehrávania a 13 hodinami rezervy vďaka puzdru[6].
A ak vám šťava náhodou predsa len dôjde, stačí päť minút rýchleho dobíjania a máte dosť energie na hodinu prevádzky[7].

Štýlové a užitočné prevedenie

Slúchadlá Galaxy Buds Pro nielenže výborne hrajú, ale tiež krásne vyzerajú. Od modelu Galaxy Buds Live prevzali originálny ikonický tvar, ale sú ešte o niečo lepšie po ergonomickej stránke. Tvar napomáha vyššej kvalite zvuku a v ušiach slúchadlá navyše vyzerajú celkom prirodzene.
Okrem toho sa zmenšila kontaktná plocha medzi uchom a slúchadlom, takže je ich nosenie pohodlnejšie a odpadajú nepríjemné pocity upchatých uší. O slúchadlá Galaxy Buds Pro sa navyše nemusíte báť ani v náročných podmienkach.
Sú vodotesné – majú štandard IPX7[8], teda najvyššiu odolnosť zo všetkých modelov Galaxy Buds. Okrem toho sa nemusíte obávať, že jedno zo slúchadiel stratíte – aj keby sa to stalo, vďaka systému SmartThings Find ho zase rýchlo nájdete aj v prípade, že je mimo dosahu Bluetooth® alebo dokonca úplne z dohľadu na nejakom ďalekom mieste[9]. Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú navyše ekologické, pri ich výrobe sme použili 20 percent recyklovaných materiálov (PCM).

Dostupnosť a ceny Galaxy Buds Pro na Slovensku

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sa na Slovensku začnú predávať 29. 1. 2021 v čiernej (Phantom Black), striebornej (Phantom Silver) a fialovej (Phantom Violet) farbe tak, aby ladili s telefónmi série Galaxy S21 5G. Odporúčaná maloobchodná cena slúchadiel je 229 Eur.
Zákazník, ktorý si v období od 14. 1. 2021 do 28. 1. 2021 predobjedná slúchadlá Galaxy Buds Pro z e-shopu www.samsung.sk a v značkových predajniach Samsung, získa nárok na bonus v podobe bezdrôtovej nabíjacej podložky (EP-P1300T) v hodnote 39,90 €. Pre získanie bonusu nie je potrebná registrácia a podložku zákazník dostane spoločne s dodávkou Galaxy Buds Pro, ktoré predajcovia začnú expedovať 29. 1. 2021. Ponuka platí do vyčerpania zásob. Ďalšie informácie o slúchadlách Galaxy Buds Pro: samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo www.samsung.com/sk/galaxy-buds-pro.

Galaxy Buds Pro – technické špecifikácie[10]

Galaxy Buds Pro
Farba Phantom Violet (fialová), Phantom Black (čierna), Phantom Silver (strieborná)
Rozmery a hmotnosť

Slúchadlá: 19,5 x 20,5 x 20,8 mm, 6,3 g

Dobíjacie puzdro: 50 x 50,2 x 27,8 mm, 44,9 g

Membrána 2pásmové (11 mm woofer + 6,5 mm tweeter)
Mikrofón 3 mikrofóny (2 vonkajšie + 1 vnútorný) + snímač hlasu + veterný filter
Technológia aktívneho potlačenia
hluku (ANC)
& Ambient Sound

ANC: obmedzuje externý hluk na pozadí až o 99 %,

2 nastaviteľné úrovne

Ambient Sound: zosilnenie až o +20dB, 4 nastaviteľné úrovne

Detekcia hlasu

Kapacita batérie6

Slúchadlá: 61 mAh

Dobíjacie puzdro: 472 mAh

Výdrž pri přehrávaní6

5 h / celkom 18 h (s ANC)

8 h / celkom 28 h (bez ANC)

Výdrž pri hovore6

4 h / celkom 14,5 h (s ANC)

5 h / celkom 17,5 h (bez ANC)

Nabíjanie

1 h prehrávania / 5 minút rýchlonabíjania[11]

Bezdrôtové nabíjanie, štandard Qi

Konektivita

Bluetooth 5.0

Kodek: Scalable (Samsung), AAC, SBC

Senzory Akcelerometer, gyroskop, senzor prítomnosti, Hallov senzor, dotykový senzor, detekcia hlasu (VPU)
Kompatibilita Android 7.0 alebo novší s 1,5 GB RAM
Odolnosť voči vlhkosti IPX7[12]

 

[1] Galaxy Buds Pro rozlišujú medzi bežnými ruchmi a ľudským hlasom. Keď hovoríte, prepnite do režimu Ambient Sound a znížte hlasitosť médií, aby ste počuli hovor a nemusíte si slúchadlá vyberať z uší.

[2] Systém ANC na slúchadlách Galaxy Buds Pro získal potvrdenie UL Verification, že obmedzuje externý ruch na pozadí až o 99 % pri hodnote 118,43 Hz. Funkcie využívajúce ANC sú k dispozícii prostredníctvom pripojenia Bluetooth® alebo aplikácie Galaxy Wearable pre systém Android, dostupné v internetových obchodoch Galaxy Store alebo Google Play Store.

[3] Inteligentné funkcie ako ANC, Ambient Sound alebo Voice Detect je možné zapnúť prostredníctvom aplikácie Galaxy Wearable.

[4] Táto funkcia je dostupná na smartfónoch alebo tabletoch Samsung Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 3.1 a vyšším, je možné ju zapínať a vypínať pomocou nastavenia pre Bluetooth®. Na všetkých pripojených zariadeniach musí byť registrovaný rovnaký účet Samsung. Dostupnosť funkcie sa môže v závislosti na okolnostiach líšiť

[5] Táto funkcia je dostupná na smartfónoch alebo tabletoch Samsung Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 3.1 a vyšším, je možné ju nájsť v paneli Advanced v aplikácii Galaxy Wearable. Dostupnosť závisí na prístroji, aplikácii a obsahu. Pri spárovaní s Dolby Atmos získa zvuk na jasnosti, detaile a hĺbke.

[6] Pri základnom nastavení s vypnutou hlasovou funkciou Bixby a detekciou hlasu (Voice Detect). Skutočná výdrž batérie závisí oi. na nastavení funkcií, typu prehrávaných súborov a intenzite signálu Bluetooth.

[7] Doba dobíjania platí v prípade, že stav energie v slúchadlách nepresahuje pri spustení dobíjania 30 %. Skutočná doba dobíjania závisí oi. na spôsobe používania a počtu dobíjacích cyklov.

[8] Certifikát IPX7 je založený na laboratórnom teste ponorenia do 1 m sladkej vody po dobu 30 minút. Nehodí sa pre použitie na pláži ani pri bazéne. Dobíjacie puzdro nie je vodotesné. V prípade poškodenia slúchadiel neplatí záruka na vodeodolnosť. Ak sú slúchadlá na dotyk mokré, musia sa pred použitím alebo dobíjaním usušiť.

[9] Lokalizácia stratených prístrojov pomocou aplikácie SmartThings Find je približná, na základe posledného výskytu signálu. SmartThings Find je k dispozícii na smartfónoch nebo tabletoch s operačným systémom Android 8 a novšom.

[10] Všetky funkcie, technické údaje, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente, vrátane uvádzaných predností, údajov o dizajne, cenách, komponentoch, výkone, dostupnosti a schopnostiach produktov sa môžu bez ohlásenia meniť. Dostupnosť závisí od trhu a mobilného operátora.

 

[11] Doba dobíjania platí v prípade, že stav energie v slúchadlách nepresahuje pri spustení dobíjania 30 %. Skutočná doba dobíjania závisí oi. na spôsobe používania a počtu dobíjacích cyklov.

[12] Certifikát IPX7 je založený na laboratórnom teste ponorenia do 1 m sladkej vody po dobu 30 minút. Nehodí sa pre použitie na pláži ani pri bazéne. Dobíjacie puzdro nie je vodotesné. V prípade poškodenia slúchadiel neplatí záruka na vodeodolnosť. Ak sú slúchadlá na dotyk mokré, musia sa pred použitím alebo dobíjaním usušiť.

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022