Samsung predstavuje slúchadlá Galaxy Buds Pro

Doposiaľ najlepšie slúchadlá značky Samsung sa pýšia jedinečnou kvalitou zvuku, inteligentným systémom ANC, bohatými možnosťami konektivity a atraktívnym prevedením.

 

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila svoje najnovšie slúchadlá Galaxy Buds Pro. Slúchadlá so „štupľovou“ konštrukciou sa vyznačujú vynikajúcim zvukom, špičkovou kvalitou hovorov, inteligentnou technológiou aktívneho potlačenia hluku (ANC) a bohatými možnosťami konektivity, takže je možné ich pripojiť k celému radu zariadení. Medzi ďalšie prednosti patrí aj moderný elegantný dizajn. Doteraz najlepšie slúchadlá značky Samsung uľahčia majiteľom prácu i zábavu.

„Ľudia hľadajú technológie, ktoré im uľahčia prechod na nový štýl a spôsob života. Vďaka tomu rastie dopyt po slúchadlách typu true wireless a zákazníci od nich očakávajú čoraz viac,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú miniatúrne, ale predstavujú veľký krok vpred. Užívatelia sa môžu tešiť na skvelý zvuk, vďaka ktorému sa stanú aj každodenné maličkosti jednou veľkou radosťou.“

Vynikajúca kvalita zvuku aj hovorov

Ku špičkovým slúchadlám pochopiteľne patrí skvelý zvuk. Či už ich používate na počúvanie hudby pri behaní alebo podcastov cestou do práce, na kvalite audio prenosu vždy záleží na prvom mieste. Slúchadlá Galaxy Buds Pro v tomto smere naozaj potešia – woofer s priemerom 11 mm sa stará o náležite dunivé basy, dopĺňa ho výšková membrána čiže tweeter s 6,5 mm a minimálnym skreslením.
Žiadne slúchadlá značky Samsung ešte nezneli lepšie, užívatelia sa môžu tešiť na vyvážený dynamický zvuk, či už dávajú prednosť hiphopovým rytmom alebo napríklad vážnej hudbe.
Lenže dnes už slúchadlá neslúžia len na zábavu – majú veľký význam aj pre pracovnú komunikáciu a skôr ako v minulosti tak záleží na kvalite hlasových prenosov. Slúchadlá Galaxy Buds Pro dokážu oddeliť hlas od nevítaných ruchov pomocou troch mikrofónov a technológie rozpoznávania hlasu Voice Pickup Unit (VPU), takže vás druhá strana bude vždy dobre počuť. Jeden z vonkajších mikrofónov má aj mimoriadne veľký odstup signálu od šumu, takže dokáže výborne eliminovať aj neurčitý ruch v pozadí.
Okrem toho Samsung vybavil slúchadlá Galaxy Buds Pro najnovším veterným filtrom – vietor eliminuje tvar s minimálnou kontaktnou plochou, ako aj špeciálna komora a filter. Tým pádom je úplne jedno, že okolo zúria živly, na kvalitu hovoru to nemá žiadny vplyv.

 

Najinteligentnejšia technológia ANC, akú štupľové slúchadlá kedy mali

So slúchadlami Galaxy Buds Pro tak budete počuť, čo počuť chcete, a ostatné zvuky vás nebudú rušiť. Postará sa o to okrem iného ANC čiže systém tlmenia okolitého ruchu, vôbec najinteligentnejší, aký bol na true wireless štupľových slúchadlách kedy k dispozícii[1].
Ak sa chcete sústrediť na prácu alebo jednoducho len na chvíľu „vypnúť“ a nevnímať okolitý svet, je možné ruchy z pozadia eliminovať až z 99 percent[2] (intenzitu tlmenia je možné nastaviť podľa ľubovôle).
Naopak funkcia Ambient Sound umožňuje okolité zvuky až o 20 decibelov zosilniť, takže aj so slúchadlami budete počuť, čo sa okolo vás deje. To sa hodí, ak pracujete z domu a pritom sa staráte o deti alebo ak si chcete zabehať v rušnej mestskej premávke a vedieť o autách, ktoré vás míňajú.
Technológie ANC a Ambient Sound navyše automaticky spolupracujú a prispôsobujú sa okoliu.
Slúchadlá Galaxy Buds Pro spoznajú, že hovoríte, a automaticky dokážu prepínať medzi tlmením a zosilňovaním okolitého zvuku[3]. Tiež pri hovore stlmí hudbu, dokonca aj s vypnutými funkciami Ambient Sound alebo ANC. To pomáha k efektívnejšej komunikácii a z Galaxy Buds Pro sa tak stáva skvelý spoločník pre každodenné využitie.

Súčasť ekosystému Galaxy

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú integrálnou súčasťou ekosystému Galaxy – ešte nikdy nešla našim slúchadlám spolupráce s ostatnými zariadeniami tak dobre. Môžete automaticky prepínať pripojenie medzi slúchadlami na jednej strane a smartfónmi či tabletmi na druhej, žiadne ručné nastavenia nie sú potrebné[4]. Príklad: sledujete film na Galaxy Tab S7 a pritom vám niekto zavolá na Galaxy S21 5G.
V tú chvíľu sa aktivuje nová funkcia Auto Switch, zastaví film a keď prijmete hovor, ozve sa v slúchadlách hlas volajúceho. Akonáhle hovor ukončíte, slúchadlá sa okamžite zase pripoja k tabletu a film sa znovu spustí.
Spolupráca Galaxy Buds Pro a ďalších zariadení Galaxy je naozaj príkladná, predovšetkým to platí pre telefóny série Galaxy S21 5G. Vďaka funkcii 360 Audio s technológiou Dolby Head TrackingTM [5] je sledovanie filmov skutočným zážitkom – máte pocit, že ste súčasťou scény. Vlogeri nepochybne ocenia vynikajúci záznam hlasu i okolitých zvukov vďaka synchronizácii mikrofónov na slúchadlách Galaxy Buds Pro s mikrofónmi na Galaxy S21 5G. V režime Game Mode si zase užijete hranie na najvyššej úrovni.
Či už používate slúchadlá Galaxy Buds Pro akýmkoľvek spôsobom, rozhodne sa nemusíte báť, že by im došla energia. Pri plnom nabití zvládajú až 8 hodín prehrávania a ďalších 20 hodín majú v rezerve vďaka bezdrôtovému dobíjaciemu puzdru. Dokonca aj pri zapnutom tlmiacom systéme ANC môžete počítať s 5 hodinami prehrávania a 13 hodinami rezervy vďaka puzdru[6].
A ak vám šťava náhodou predsa len dôjde, stačí päť minút rýchleho dobíjania a máte dosť energie na hodinu prevádzky[7].

Štýlové a užitočné prevedenie

Slúchadlá Galaxy Buds Pro nielenže výborne hrajú, ale tiež krásne vyzerajú. Od modelu Galaxy Buds Live prevzali originálny ikonický tvar, ale sú ešte o niečo lepšie po ergonomickej stránke. Tvar napomáha vyššej kvalite zvuku a v ušiach slúchadlá navyše vyzerajú celkom prirodzene.
Okrem toho sa zmenšila kontaktná plocha medzi uchom a slúchadlom, takže je ich nosenie pohodlnejšie a odpadajú nepríjemné pocity upchatých uší. O slúchadlá Galaxy Buds Pro sa navyše nemusíte báť ani v náročných podmienkach.
Sú vodotesné – majú štandard IPX7[8], teda najvyššiu odolnosť zo všetkých modelov Galaxy Buds. Okrem toho sa nemusíte obávať, že jedno zo slúchadiel stratíte – aj keby sa to stalo, vďaka systému SmartThings Find ho zase rýchlo nájdete aj v prípade, že je mimo dosahu Bluetooth® alebo dokonca úplne z dohľadu na nejakom ďalekom mieste[9]. Slúchadlá Galaxy Buds Pro sú navyše ekologické, pri ich výrobe sme použili 20 percent recyklovaných materiálov (PCM).

Dostupnosť a ceny Galaxy Buds Pro na Slovensku

Slúchadlá Galaxy Buds Pro sa na Slovensku začnú predávať 29. 1. 2021 v čiernej (Phantom Black), striebornej (Phantom Silver) a fialovej (Phantom Violet) farbe tak, aby ladili s telefónmi série Galaxy S21 5G. Odporúčaná maloobchodná cena slúchadiel je 229 Eur.
Zákazník, ktorý si v období od 14. 1. 2021 do 28. 1. 2021 predobjedná slúchadlá Galaxy Buds Pro z e-shopu www.samsung.sk a v značkových predajniach Samsung, získa nárok na bonus v podobe bezdrôtovej nabíjacej podložky (EP-P1300T) v hodnote 39,90 €. Pre získanie bonusu nie je potrebná registrácia a podložku zákazník dostane spoločne s dodávkou Galaxy Buds Pro, ktoré predajcovia začnú expedovať 29. 1. 2021. Ponuka platí do vyčerpania zásob. Ďalšie informácie o slúchadlách Galaxy Buds Pro: samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo www.samsung.com/sk/galaxy-buds-pro.

Galaxy Buds Pro – technické špecifikácie[10]

Galaxy Buds Pro
Farba Phantom Violet (fialová), Phantom Black (čierna), Phantom Silver (strieborná)
Rozmery a hmotnosť

Slúchadlá: 19,5 x 20,5 x 20,8 mm, 6,3 g

Dobíjacie puzdro: 50 x 50,2 x 27,8 mm, 44,9 g

Membrána 2pásmové (11 mm woofer + 6,5 mm tweeter)
Mikrofón 3 mikrofóny (2 vonkajšie + 1 vnútorný) + snímač hlasu + veterný filter
Technológia aktívneho potlačenia
hluku (ANC)
& Ambient Sound

ANC: obmedzuje externý hluk na pozadí až o 99 %,

2 nastaviteľné úrovne

Ambient Sound: zosilnenie až o +20dB, 4 nastaviteľné úrovne

Detekcia hlasu

Kapacita batérie6

Slúchadlá: 61 mAh

Dobíjacie puzdro: 472 mAh

Výdrž pri přehrávaní6

5 h / celkom 18 h (s ANC)

8 h / celkom 28 h (bez ANC)

Výdrž pri hovore6

4 h / celkom 14,5 h (s ANC)

5 h / celkom 17,5 h (bez ANC)

Nabíjanie

1 h prehrávania / 5 minút rýchlonabíjania[11]

Bezdrôtové nabíjanie, štandard Qi

Konektivita

Bluetooth 5.0

Kodek: Scalable (Samsung), AAC, SBC

Senzory Akcelerometer, gyroskop, senzor prítomnosti, Hallov senzor, dotykový senzor, detekcia hlasu (VPU)
Kompatibilita Android 7.0 alebo novší s 1,5 GB RAM
Odolnosť voči vlhkosti IPX7[12]

 

[1] Galaxy Buds Pro rozlišujú medzi bežnými ruchmi a ľudským hlasom. Keď hovoríte, prepnite do režimu Ambient Sound a znížte hlasitosť médií, aby ste počuli hovor a nemusíte si slúchadlá vyberať z uší.

[2] Systém ANC na slúchadlách Galaxy Buds Pro získal potvrdenie UL Verification, že obmedzuje externý ruch na pozadí až o 99 % pri hodnote 118,43 Hz. Funkcie využívajúce ANC sú k dispozícii prostredníctvom pripojenia Bluetooth® alebo aplikácie Galaxy Wearable pre systém Android, dostupné v internetových obchodoch Galaxy Store alebo Google Play Store.

[3] Inteligentné funkcie ako ANC, Ambient Sound alebo Voice Detect je možné zapnúť prostredníctvom aplikácie Galaxy Wearable.

[4] Táto funkcia je dostupná na smartfónoch alebo tabletoch Samsung Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 3.1 a vyšším, je možné ju zapínať a vypínať pomocou nastavenia pre Bluetooth®. Na všetkých pripojených zariadeniach musí byť registrovaný rovnaký účet Samsung. Dostupnosť funkcie sa môže v závislosti na okolnostiach líšiť

[5] Táto funkcia je dostupná na smartfónoch alebo tabletoch Samsung Galaxy s užívateľským rozhraním One UI 3.1 a vyšším, je možné ju nájsť v paneli Advanced v aplikácii Galaxy Wearable. Dostupnosť závisí na prístroji, aplikácii a obsahu. Pri spárovaní s Dolby Atmos získa zvuk na jasnosti, detaile a hĺbke.

[6] Pri základnom nastavení s vypnutou hlasovou funkciou Bixby a detekciou hlasu (Voice Detect). Skutočná výdrž batérie závisí oi. na nastavení funkcií, typu prehrávaných súborov a intenzite signálu Bluetooth.

[7] Doba dobíjania platí v prípade, že stav energie v slúchadlách nepresahuje pri spustení dobíjania 30 %. Skutočná doba dobíjania závisí oi. na spôsobe používania a počtu dobíjacích cyklov.

[8] Certifikát IPX7 je založený na laboratórnom teste ponorenia do 1 m sladkej vody po dobu 30 minút. Nehodí sa pre použitie na pláži ani pri bazéne. Dobíjacie puzdro nie je vodotesné. V prípade poškodenia slúchadiel neplatí záruka na vodeodolnosť. Ak sú slúchadlá na dotyk mokré, musia sa pred použitím alebo dobíjaním usušiť.

[9] Lokalizácia stratených prístrojov pomocou aplikácie SmartThings Find je približná, na základe posledného výskytu signálu. SmartThings Find je k dispozícii na smartfónoch nebo tabletoch s operačným systémom Android 8 a novšom.

[10] Všetky funkcie, technické údaje, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente, vrátane uvádzaných predností, údajov o dizajne, cenách, komponentoch, výkone, dostupnosti a schopnostiach produktov sa môžu bez ohlásenia meniť. Dostupnosť závisí od trhu a mobilného operátora.

 

[11] Doba dobíjania platí v prípade, že stav energie v slúchadlách nepresahuje pri spustení dobíjania 30 %. Skutočná doba dobíjania závisí oi. na spôsobe používania a počtu dobíjacích cyklov.

[12] Certifikát IPX7 je založený na laboratórnom teste ponorenia do 1 m sladkej vody po dobu 30 minút. Nehodí sa pre použitie na pláži ani pri bazéne. Dobíjacie puzdro nie je vodotesné. V prípade poškodenia slúchadiel neplatí záruka na vodeodolnosť. Ak sú slúchadlá na dotyk mokré, musia sa pred použitím alebo dobíjaním usušiť.

Najnovšie

TEST

RECENZIA

Oplatí sa investovať do drahšej autokamery? Vyskúšali sme Lamax T10

Ponuka autokamier sa v uplynulých rokoch podstatne zväčšila a dnes nájdete na trhu stovky modelov rôznych výrobcov. Ako si spomedzi nich vybrať tú najlepšiu?

5. marca 2021

Samsung predstavuje Galaxy XCover 5

Najnovší odolný smartfón do drsného prostredia

Nový model Galaxy XCover 5 je ideálny do továrne aj do terénu, je skvele chránený voči vode aj prachu.

5. marca 2021

Samsung spúšťa projekt Wildlife Watch

Aj vy sa môžete stať virtuálnymi ochrancami ohrozenej divokej zveri v africkom buši

4. marca 2021

Samsung predstavil zobrazovacie zariadenia pre rok 2021

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila na virtuálnej akcii Unbox & Discover svoj tohtoročný rad televízorov MICRO LED, Samsung Neo QLED aj lifestylových modelov. Okrem nich sa online predstavili aj nové monitory a soundbary. V čase, keď ľudia trávia najviac času doma, Samsung výrazne rozširuje možnosti svojich televízorov – nové modely uľahčujú prácu, komunikáciu aj zábavu.

3. marca 2021

D-Link ohlásil cenovo efektívne plne manažovateľné gigabitové switche

Spoločnosť D-Link, globálny líder v oblasti sieťových technológií, oznamuje pridanie gigabitových manažovateľných prepínačov radu DGS-2000 do svojho portfólia. Nový rad ponúka cenovo efektívne, flexibilné a plne spravované riešenie pre podniky, verejný sektor a poskytovateľov služieb.

26. februára 2021

WESTech sa stal distribútorom Dell Technologies na Slovensku

Spoločnosť WESTech je distribútorom kompletného portfólia

26. februára 2021

Axis uvádza kompaktný a zároveň robustný IP interkom. Doplní akýkoľvek systém video dohľadu

Spoločnosť Axis Communications prichádza na trh s kompaktným, a pritom vysoko robustným sieťovým video interkom AXIS I8016-LVE, ktorý bol vyvinutý na obojsmernú komunikáciu, spoľahlivú video identifikáciu a diaľkové ovládanie vstupu. Zabezpečí dohľad aj v úplnej tme alebo v náročných podmienkach.

26. februára 2021

Kingston Technology predá svoju hernú divíziu HyperX spoločnosti HP Inc.

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, Inc., svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila definitívnu dohodu o predaji svojej hernej divízie HyperX spoločnosti HP Inc. Táto akvizícia podporuje stratégiu spoločnosti HP zameranú na rast jej podnikania v oblasti osobných systémov, ktorých atraktívnou súčasťou sú aj hry […]

25. februára 2021

Tri pásma v ultra rýchlom prevedení

TP-Link Archer AX90

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov a zariadení pre inteligentnú domácnosť, predstavuje na trhu novinku v podobe AX6600 bezdrôtového routera  Archer AX90 s podporou najnovšieho štandardu Wi-Fi 6 (802.11ax), vďaka ktorému dosahuje maximálnu prenosovú rýchlosť až 6 579 Mb/s.

25. februára 2021

Ponúka smart funkcie a špičkovú obrazovú kvalitu

Nová bezzrkadlovka Canon EOS M50 Mark II

Spoločnosť Canon vychádza v ústrety rastúcemu dopytu po kvalitnom fotografickom vybavení zo strany tvorcov audiovizuálneho obsahu a predstavuje EOS M50 Mark II.

25. februára 2021

Odporúčané

TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

17. decembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

25. novembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

29. októbra 2020

Zbaľte si kanceláriu na cesty s tlačiarňou Canon PIXMA TR150 alebo verziou s batériou

Spoločnosť Canon Europe uvedie na trh dve výkonné, prenosné a odolné tlačiarne Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s batériou, ktoré sa popri mimoriadne kvalitnej tlači vyznačujú jednoduchosťou obsluhy. Oba kompaktné modely komunikujú bezdrôtovo cez Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a je možné ich ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

25. októbra 2020