OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

Autor
Dátum zverejnenia 15. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Find N2 a Find N2 Flip prinášajú vďaka revolučnému hardvéru a inovatívnym softvérovým riešeniam nový zážitok zo skladacích smartfónov

Spoločnosť OPPO dnes predstavila druhú generáciu svojej série špičkových skladacích smartfónov – OPPO Find N2, nástupca OPPO Find N a prvý „vyklápací“ OPPO Find N2 Flip. Najnovšie zariadenia série Find N posúvajú hranice možností skladacích inteligentných telefónov. Model Find N2 Flip sa stane prvým zariadením značky OPPO s týmto novým typom dizajnu, ktorý bude v budúcom roku uvedený na globálny trh.

V rámci dvojdenného OPPO INNO Day predstavilo OPPO tiež dva nové telefóny zo série Find N. Špičkový skladací smartfón OPPO Find N2 a vyklápací OPPO Find N2 Flip sa vyznačujú tenkou a ľahkou konštrukciou, takmer neviditeľným ohybom a špičkovým výkonom. Oba smartfóny budú po predstavení dostupné na čínskom trhu a OPPO Find N2 Flip môžeme v budúcom roku očakávať aj na európskom kontinente.

Skladacie smartfóny sú jednou z najdôležitejších produktových stratégií spoločnosti OPPO. S modelmi Find N2 a naším prvým zariadením vo vyklápacom prevedení, Find N2 Flip, v tomto rastúcom segmente trhu so smartfónmi sebavedome konkurujeme ďalším značkám. Do skladacích telefónov budeme investovať aj naďalej a tešíme sa, že ich budeme môcť ponúknuť viacerým používateľom po celom svete,“ povedal Billy Zhang, prezident OPPO Overseas Sales and Services.

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Spoločnosť OPPO predstavuje prvý vyklápací smartfón OPPO Find N2 Flip. Po troch rokoch vývoja rieši Find N2 Flip mnoho problematických miest predchádzajúcich vyklápacích telefónov.

Po dnešnom uvedení na čínsky trh OPPO začiatkom budúceho roka oficiálne uvedie Find N2 Flip na globálny trh, vrátane väčšiny európskych krajín. Ďalšie podrobnosti o globálnej verzii zariadenia budú zverejnené neskôr.

OPPO Find N2 – najľahší horizontálne skladací telefón na trhu

OPPO Find N2 je nástupcom priekopníckeho počinu spoločnosti OPPO v oblasti skladacích smartfónov, modelu Find N, ktorý bol predstavený na minuloročnej akcii INNO Day. S hmotnosťou iba 233 gramov je čierna verzia Find N2, ktorá je pokrytá vegánskou kožou, najľahším horizontálne skladacím smartfónom na trhu, dokonca ľahším ako niektoré tradičné vlajkové telefóny. Len s 14,6 milimetrami v uzavretom stave je Find N2 taktiež veľmi tenký. Spoločne s jedinečným pomerom vnútorného, na šírku orientovaného displeja a vonkajšieho displeja plnej veľkosti, zdedeným z pôvodného modelu Find N, ponúka OPPO Find N2 pri každodennom používaní praktické a intuitívne zážitky.

Druhá generácia pántu Flexion Hinge

Na základe prvej generácie pántu Flexion Hinge vytvorila spoločnosť OPPO pre model Find N2 menší, tenší a robustnejší systém kĺbového otvárania. Pant Flexion Hinge druhej generácie využíva špičkové materiály, vrátane uhlíkových vlákien a vysokopevnostnej zliatiny používanej v leteckom priemysle. Patent je vyrobený zo 100 súčiastok, čo je o 36 menej, než má predchádzajúca generácia. Spolu s optimalizáciami displeja a vnútornej štruktúry sa podarilo výrazne znížiť hmotnosť Find N2 a to o 42 gramov oproti pôvodnému modelu Find N.

Vylepšená konštrukcia druhej generácie Flexion Hinge prináša tiež takmer neviditeľný ohyb v zrovnaní s predchádzajúcim modelom Find N. Ohyb pozdĺž stredu vnútorného displeja smarfónu Find N2 je o 67 % užší, čo zaručuje lepšie zážitky z práce aj zábavy. Vďaka vylepšenému pántu tiež nie je medzi oboma časťami Find N2 v uzavretom stave žiadna medzera.

Displeje

Do vnútorného displeja zariadenia Find N2 boli tiež zabudované uhlíkové vlákna, ktoré ďalej znižujú hmotnosť a zároveň robia telefón ešte pevnejším. Podľa laboratórnych testov TUV možno Find N2 zložiť až 400 000krát, pričom stále bez problému funguje.

Vonkajšie aj vnútorné displeje telefónu Find N2 pracujú s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Snímače teploty farieb na oboch displejoch zaisťujú, že sa obraz prispôsobí tak, aby jemne a presne odrážal okolité prostredie.

Vnútorný 7,1palcový displej dosahuje jasu 1 550 nitov a je vybavený antireflexnou vrstvou, ktorá zlepšuje viditeľnosť vo vonkajšom prostredí. Vonkajší 5,54palcový displej dosahuje jasu až 1 350 nitov. Vďaka vylepšenému pántu Flexion Hinge druhej generácie sa rámček vonkajšieho displeja oproti pôvodnému modelu Find N zmenšil o 47 %.

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Vďaka mobilnej platforme Snapdragon® 8+ Gen 1, vysokej rýchlosti 5G, veľkej 4 520mAh batérii a 67W SUPERVOOC nabíjaniu je Find N2 jedným z najvýkonnejších a najrýchlejšie sa nabíjajúcich skladacích smartfónov.

Find N2 má úplne nový systém trojitého fotoaparátu. Fotoaparát je vyladený v spolupráci so značkou Hasselblad a s výkonným špecializovaným zobrazovacím OPPO NPU MariSilicon X. Telefón je vybavený snímaním FlexForm pre všestranné zážitky z fotografovania a zadováženia selfie snímok v štúdiovej kvalite.

Hlavný 50Mpx fotoaparát so snímačom Sony IMX890 zaistí vysokú kvalitu fotiek. Ultraširokouhlý fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx možno použiť aj pre makro snímky a 32Mpx RGBW fotoaparát s teleobjektívom s dvojnásobným priblížením znižuje šum pre lepšie portréty aj zoomovanie.

Funkcia systému ColorOS prispôsobená skladacím zariadeniam

OPPO Find N2 používa softvér prispôsobený skladacím zariadeniam, založený na systéme ColorOS 13, ktorý integruje to najlepšie zo systému Android 13, pre optimalizovaný zážitok zo softvéru.

Spoločnosť OPPO ďalej vylepšila zážitok z rozdelenej obrazovky a to vrátane gesta rozdelenia obrazovky dvoma prstami, ktoré bolo minulý rok predstavené u modelu Find N. Prechádzanie dvoma prstami po strede 7,1palcovej vnútornej obrazovky rýchle a jednoducho aktivuje rozdelené zobrazenie, ktoré naplno využíva výhod veľkého displeja.

Pri rozdelenom zobrazení môžete jednoducho zadovážiť snímku obrazovky jednej alebo oboch spustených aplikácií. Jednoduché prechádzanie troma prstami dole po ľavej alebo pravej strane vytvorí snímku obrazovky danej aplikácie, zatiaľ čo prechádzanie troma prstami dole po strede zachytí celé rozdelené zobrazenie.

Aby bolo možné čo najlepšie využiť režim FlexForm, vytvorila spoločnosť OPPO pre zariadenie Find N2 tiež funkciu FlexForm Space. Stačí na jednu sekundu ohnúť zariadenie, aby ste vstúpili do FlexForm Space, kde uvidíte naposledy spustené aplikácie, filmy a hudbu. Find N2 sa tak premení v mini notebook, kde môžete napríklad na hornej obrazovke sledovať film a zároveň používať spodnú obrazovku ako trackpad.

Dostupnosť a ceny

Ceny, dostupnosť a ďalšie podrobnosti o globálnej verzii Find N2 Flip budú k dispozícii neskôr.

kladné technické špecifikácie

  OPPO Find N2 Flip OPPO Find N2
Dizajn vyklápací skladací
Procesor a pamäť MediaTek Dimensity 9000+

RAM: 8/12 GB

ROM: 128/256 GB

Qualcomm Snapdragon® 8+ Gen 1

RAM: 8/12 GB

ROM: 256/512 GB

Operačný systém ColorOS 13 (Android 13) ColorOS 13 (Android 13)
Displej vonkajší: AMOLED, 3,3“, 120 Hz

vnútorný: AMOLED, 6,8“, 1 080 × 2 640 bodov, 120 Hz

vonkajší: AMOLED, 5,5“, 1 080 × 2 120 bodov, 120 Hz

vnútorný: AMOLED, 7,1“, 1 792 × 1 920 bodov, 120 Hz

Selfie fotoaparát 32Mpx 32Mpx, f/2.4
Hlavný fotoaparát 50Mpx hlavná kamera

8Mpx ultraširokouhlý

 

50Mpx hlavná kamera, f/1.8

48Mpx ultraširokoúhlý (114 °)

32Mpx teleobjektív (2× optický zoom)

Mobilné siete 5G 5G
Batéria 4 300 mAh, 44W dobíjanie 4 520 mAh, 67W dobíjanie, bezdrôtové (15W) a reverzné (10W) dobíjanie
Konektivita Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB-C Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB-C
Ďalšia výbava GPS, senzor odtlačkov prstov GPS, senzor odtlačkov prstov

 

 

 

 

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022