OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

Autor
Dátum zverejnenia 15. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Find N2 a Find N2 Flip prinášajú vďaka revolučnému hardvéru a inovatívnym softvérovým riešeniam nový zážitok zo skladacích smartfónov

Spoločnosť OPPO dnes predstavila druhú generáciu svojej série špičkových skladacích smartfónov – OPPO Find N2, nástupca OPPO Find N a prvý „vyklápací“ OPPO Find N2 Flip. Najnovšie zariadenia série Find N posúvajú hranice možností skladacích inteligentných telefónov. Model Find N2 Flip sa stane prvým zariadením značky OPPO s týmto novým typom dizajnu, ktorý bude v budúcom roku uvedený na globálny trh.

V rámci dvojdenného OPPO INNO Day predstavilo OPPO tiež dva nové telefóny zo série Find N. Špičkový skladací smartfón OPPO Find N2 a vyklápací OPPO Find N2 Flip sa vyznačujú tenkou a ľahkou konštrukciou, takmer neviditeľným ohybom a špičkovým výkonom. Oba smartfóny budú po predstavení dostupné na čínskom trhu a OPPO Find N2 Flip môžeme v budúcom roku očakávať aj na európskom kontinente.

Skladacie smartfóny sú jednou z najdôležitejších produktových stratégií spoločnosti OPPO. S modelmi Find N2 a naším prvým zariadením vo vyklápacom prevedení, Find N2 Flip, v tomto rastúcom segmente trhu so smartfónmi sebavedome konkurujeme ďalším značkám. Do skladacích telefónov budeme investovať aj naďalej a tešíme sa, že ich budeme môcť ponúknuť viacerým používateľom po celom svete,“ povedal Billy Zhang, prezident OPPO Overseas Sales and Services.

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Spoločnosť OPPO predstavuje prvý vyklápací smartfón OPPO Find N2 Flip. Po troch rokoch vývoja rieši Find N2 Flip mnoho problematických miest predchádzajúcich vyklápacích telefónov.

Po dnešnom uvedení na čínsky trh OPPO začiatkom budúceho roka oficiálne uvedie Find N2 Flip na globálny trh, vrátane väčšiny európskych krajín. Ďalšie podrobnosti o globálnej verzii zariadenia budú zverejnené neskôr.

OPPO Find N2 – najľahší horizontálne skladací telefón na trhu

OPPO Find N2 je nástupcom priekopníckeho počinu spoločnosti OPPO v oblasti skladacích smartfónov, modelu Find N, ktorý bol predstavený na minuloročnej akcii INNO Day. S hmotnosťou iba 233 gramov je čierna verzia Find N2, ktorá je pokrytá vegánskou kožou, najľahším horizontálne skladacím smartfónom na trhu, dokonca ľahším ako niektoré tradičné vlajkové telefóny. Len s 14,6 milimetrami v uzavretom stave je Find N2 taktiež veľmi tenký. Spoločne s jedinečným pomerom vnútorného, na šírku orientovaného displeja a vonkajšieho displeja plnej veľkosti, zdedeným z pôvodného modelu Find N, ponúka OPPO Find N2 pri každodennom používaní praktické a intuitívne zážitky.

Druhá generácia pántu Flexion Hinge

Na základe prvej generácie pántu Flexion Hinge vytvorila spoločnosť OPPO pre model Find N2 menší, tenší a robustnejší systém kĺbového otvárania. Pant Flexion Hinge druhej generácie využíva špičkové materiály, vrátane uhlíkových vlákien a vysokopevnostnej zliatiny používanej v leteckom priemysle. Patent je vyrobený zo 100 súčiastok, čo je o 36 menej, než má predchádzajúca generácia. Spolu s optimalizáciami displeja a vnútornej štruktúry sa podarilo výrazne znížiť hmotnosť Find N2 a to o 42 gramov oproti pôvodnému modelu Find N.

Vylepšená konštrukcia druhej generácie Flexion Hinge prináša tiež takmer neviditeľný ohyb v zrovnaní s predchádzajúcim modelom Find N. Ohyb pozdĺž stredu vnútorného displeja smarfónu Find N2 je o 67 % užší, čo zaručuje lepšie zážitky z práce aj zábavy. Vďaka vylepšenému pántu tiež nie je medzi oboma časťami Find N2 v uzavretom stave žiadna medzera.

Displeje

Do vnútorného displeja zariadenia Find N2 boli tiež zabudované uhlíkové vlákna, ktoré ďalej znižujú hmotnosť a zároveň robia telefón ešte pevnejším. Podľa laboratórnych testov TUV možno Find N2 zložiť až 400 000krát, pričom stále bez problému funguje.

Vonkajšie aj vnútorné displeje telefónu Find N2 pracujú s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Snímače teploty farieb na oboch displejoch zaisťujú, že sa obraz prispôsobí tak, aby jemne a presne odrážal okolité prostredie.

Vnútorný 7,1palcový displej dosahuje jasu 1 550 nitov a je vybavený antireflexnou vrstvou, ktorá zlepšuje viditeľnosť vo vonkajšom prostredí. Vonkajší 5,54palcový displej dosahuje jasu až 1 350 nitov. Vďaka vylepšenému pántu Flexion Hinge druhej generácie sa rámček vonkajšieho displeja oproti pôvodnému modelu Find N zmenšil o 47 %.

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Vďaka mobilnej platforme Snapdragon® 8+ Gen 1, vysokej rýchlosti 5G, veľkej 4 520mAh batérii a 67W SUPERVOOC nabíjaniu je Find N2 jedným z najvýkonnejších a najrýchlejšie sa nabíjajúcich skladacích smartfónov.

Find N2 má úplne nový systém trojitého fotoaparátu. Fotoaparát je vyladený v spolupráci so značkou Hasselblad a s výkonným špecializovaným zobrazovacím OPPO NPU MariSilicon X. Telefón je vybavený snímaním FlexForm pre všestranné zážitky z fotografovania a zadováženia selfie snímok v štúdiovej kvalite.

Hlavný 50Mpx fotoaparát so snímačom Sony IMX890 zaistí vysokú kvalitu fotiek. Ultraširokouhlý fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx možno použiť aj pre makro snímky a 32Mpx RGBW fotoaparát s teleobjektívom s dvojnásobným priblížením znižuje šum pre lepšie portréty aj zoomovanie.

Funkcia systému ColorOS prispôsobená skladacím zariadeniam

OPPO Find N2 používa softvér prispôsobený skladacím zariadeniam, založený na systéme ColorOS 13, ktorý integruje to najlepšie zo systému Android 13, pre optimalizovaný zážitok zo softvéru.

Spoločnosť OPPO ďalej vylepšila zážitok z rozdelenej obrazovky a to vrátane gesta rozdelenia obrazovky dvoma prstami, ktoré bolo minulý rok predstavené u modelu Find N. Prechádzanie dvoma prstami po strede 7,1palcovej vnútornej obrazovky rýchle a jednoducho aktivuje rozdelené zobrazenie, ktoré naplno využíva výhod veľkého displeja.

Pri rozdelenom zobrazení môžete jednoducho zadovážiť snímku obrazovky jednej alebo oboch spustených aplikácií. Jednoduché prechádzanie troma prstami dole po ľavej alebo pravej strane vytvorí snímku obrazovky danej aplikácie, zatiaľ čo prechádzanie troma prstami dole po strede zachytí celé rozdelené zobrazenie.

Aby bolo možné čo najlepšie využiť režim FlexForm, vytvorila spoločnosť OPPO pre zariadenie Find N2 tiež funkciu FlexForm Space. Stačí na jednu sekundu ohnúť zariadenie, aby ste vstúpili do FlexForm Space, kde uvidíte naposledy spustené aplikácie, filmy a hudbu. Find N2 sa tak premení v mini notebook, kde môžete napríklad na hornej obrazovke sledovať film a zároveň používať spodnú obrazovku ako trackpad.

Dostupnosť a ceny

Ceny, dostupnosť a ďalšie podrobnosti o globálnej verzii Find N2 Flip budú k dispozícii neskôr.

kladné technické špecifikácie

  OPPO Find N2 Flip OPPO Find N2
Dizajn vyklápací skladací
Procesor a pamäť MediaTek Dimensity 9000+

RAM: 8/12 GB

ROM: 128/256 GB

Qualcomm Snapdragon® 8+ Gen 1

RAM: 8/12 GB

ROM: 256/512 GB

Operačný systém ColorOS 13 (Android 13) ColorOS 13 (Android 13)
Displej vonkajší: AMOLED, 3,3“, 120 Hz

vnútorný: AMOLED, 6,8“, 1 080 × 2 640 bodov, 120 Hz

vonkajší: AMOLED, 5,5“, 1 080 × 2 120 bodov, 120 Hz

vnútorný: AMOLED, 7,1“, 1 792 × 1 920 bodov, 120 Hz

Selfie fotoaparát 32Mpx 32Mpx, f/2.4
Hlavný fotoaparát 50Mpx hlavná kamera

8Mpx ultraširokouhlý

 

50Mpx hlavná kamera, f/1.8

48Mpx ultraširokoúhlý (114 °)

32Mpx teleobjektív (2× optický zoom)

Mobilné siete 5G 5G
Batéria 4 300 mAh, 44W dobíjanie 4 520 mAh, 67W dobíjanie, bezdrôtové (15W) a reverzné (10W) dobíjanie
Konektivita Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB-C Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB-C
Ďalšia výbava GPS, senzor odtlačkov prstov GPS, senzor odtlačkov prstov

 

 

 

 

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022