OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

Autor
Dátum zverejnenia 15. decembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Find N2 a Find N2 Flip prinášajú vďaka revolučnému hardvéru a inovatívnym softvérovým riešeniam nový zážitok zo skladacích smartfónov

Spoločnosť OPPO dnes predstavila druhú generáciu svojej série špičkových skladacích smartfónov – OPPO Find N2, nástupca OPPO Find N a prvý „vyklápací“ OPPO Find N2 Flip. Najnovšie zariadenia série Find N posúvajú hranice možností skladacích inteligentných telefónov. Model Find N2 Flip sa stane prvým zariadením značky OPPO s týmto novým typom dizajnu, ktorý bude v budúcom roku uvedený na globálny trh.

V rámci dvojdenného OPPO INNO Day predstavilo OPPO tiež dva nové telefóny zo série Find N. Špičkový skladací smartfón OPPO Find N2 a vyklápací OPPO Find N2 Flip sa vyznačujú tenkou a ľahkou konštrukciou, takmer neviditeľným ohybom a špičkovým výkonom. Oba smartfóny budú po predstavení dostupné na čínskom trhu a OPPO Find N2 Flip môžeme v budúcom roku očakávať aj na európskom kontinente.

Skladacie smartfóny sú jednou z najdôležitejších produktových stratégií spoločnosti OPPO. S modelmi Find N2 a naším prvým zariadením vo vyklápacom prevedení, Find N2 Flip, v tomto rastúcom segmente trhu so smartfónmi sebavedome konkurujeme ďalším značkám. Do skladacích telefónov budeme investovať aj naďalej a tešíme sa, že ich budeme môcť ponúknuť viacerým používateľom po celom svete,“ povedal Billy Zhang, prezident OPPO Overseas Sales and Services.

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Spoločnosť OPPO predstavuje prvý vyklápací smartfón OPPO Find N2 Flip. Po troch rokoch vývoja rieši Find N2 Flip mnoho problematických miest predchádzajúcich vyklápacích telefónov.

Po dnešnom uvedení na čínsky trh OPPO začiatkom budúceho roka oficiálne uvedie Find N2 Flip na globálny trh, vrátane väčšiny európskych krajín. Ďalšie podrobnosti o globálnej verzii zariadenia budú zverejnené neskôr.

OPPO Find N2 – najľahší horizontálne skladací telefón na trhu

OPPO Find N2 je nástupcom priekopníckeho počinu spoločnosti OPPO v oblasti skladacích smartfónov, modelu Find N, ktorý bol predstavený na minuloročnej akcii INNO Day. S hmotnosťou iba 233 gramov je čierna verzia Find N2, ktorá je pokrytá vegánskou kožou, najľahším horizontálne skladacím smartfónom na trhu, dokonca ľahším ako niektoré tradičné vlajkové telefóny. Len s 14,6 milimetrami v uzavretom stave je Find N2 taktiež veľmi tenký. Spoločne s jedinečným pomerom vnútorného, na šírku orientovaného displeja a vonkajšieho displeja plnej veľkosti, zdedeným z pôvodného modelu Find N, ponúka OPPO Find N2 pri každodennom používaní praktické a intuitívne zážitky.

Druhá generácia pántu Flexion Hinge

Na základe prvej generácie pántu Flexion Hinge vytvorila spoločnosť OPPO pre model Find N2 menší, tenší a robustnejší systém kĺbového otvárania. Pant Flexion Hinge druhej generácie využíva špičkové materiály, vrátane uhlíkových vlákien a vysokopevnostnej zliatiny používanej v leteckom priemysle. Patent je vyrobený zo 100 súčiastok, čo je o 36 menej, než má predchádzajúca generácia. Spolu s optimalizáciami displeja a vnútornej štruktúry sa podarilo výrazne znížiť hmotnosť Find N2 a to o 42 gramov oproti pôvodnému modelu Find N.

Vylepšená konštrukcia druhej generácie Flexion Hinge prináša tiež takmer neviditeľný ohyb v zrovnaní s predchádzajúcim modelom Find N. Ohyb pozdĺž stredu vnútorného displeja smarfónu Find N2 je o 67 % užší, čo zaručuje lepšie zážitky z práce aj zábavy. Vďaka vylepšenému pántu tiež nie je medzi oboma časťami Find N2 v uzavretom stave žiadna medzera.

Displeje

Do vnútorného displeja zariadenia Find N2 boli tiež zabudované uhlíkové vlákna, ktoré ďalej znižujú hmotnosť a zároveň robia telefón ešte pevnejším. Podľa laboratórnych testov TUV možno Find N2 zložiť až 400 000krát, pričom stále bez problému funguje.

Vonkajšie aj vnútorné displeje telefónu Find N2 pracujú s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Snímače teploty farieb na oboch displejoch zaisťujú, že sa obraz prispôsobí tak, aby jemne a presne odrážal okolité prostredie.

Vnútorný 7,1palcový displej dosahuje jasu 1 550 nitov a je vybavený antireflexnou vrstvou, ktorá zlepšuje viditeľnosť vo vonkajšom prostredí. Vonkajší 5,54palcový displej dosahuje jasu až 1 350 nitov. Vďaka vylepšenému pántu Flexion Hinge druhej generácie sa rámček vonkajšieho displeja oproti pôvodnému modelu Find N zmenšil o 47 %.

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Vďaka mobilnej platforme Snapdragon® 8+ Gen 1, vysokej rýchlosti 5G, veľkej 4 520mAh batérii a 67W SUPERVOOC nabíjaniu je Find N2 jedným z najvýkonnejších a najrýchlejšie sa nabíjajúcich skladacích smartfónov.

Find N2 má úplne nový systém trojitého fotoaparátu. Fotoaparát je vyladený v spolupráci so značkou Hasselblad a s výkonným špecializovaným zobrazovacím OPPO NPU MariSilicon X. Telefón je vybavený snímaním FlexForm pre všestranné zážitky z fotografovania a zadováženia selfie snímok v štúdiovej kvalite.

Hlavný 50Mpx fotoaparát so snímačom Sony IMX890 zaistí vysokú kvalitu fotiek. Ultraširokouhlý fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx možno použiť aj pre makro snímky a 32Mpx RGBW fotoaparát s teleobjektívom s dvojnásobným priblížením znižuje šum pre lepšie portréty aj zoomovanie.

Funkcia systému ColorOS prispôsobená skladacím zariadeniam

OPPO Find N2 používa softvér prispôsobený skladacím zariadeniam, založený na systéme ColorOS 13, ktorý integruje to najlepšie zo systému Android 13, pre optimalizovaný zážitok zo softvéru.

Spoločnosť OPPO ďalej vylepšila zážitok z rozdelenej obrazovky a to vrátane gesta rozdelenia obrazovky dvoma prstami, ktoré bolo minulý rok predstavené u modelu Find N. Prechádzanie dvoma prstami po strede 7,1palcovej vnútornej obrazovky rýchle a jednoducho aktivuje rozdelené zobrazenie, ktoré naplno využíva výhod veľkého displeja.

Pri rozdelenom zobrazení môžete jednoducho zadovážiť snímku obrazovky jednej alebo oboch spustených aplikácií. Jednoduché prechádzanie troma prstami dole po ľavej alebo pravej strane vytvorí snímku obrazovky danej aplikácie, zatiaľ čo prechádzanie troma prstami dole po strede zachytí celé rozdelené zobrazenie.

Aby bolo možné čo najlepšie využiť režim FlexForm, vytvorila spoločnosť OPPO pre zariadenie Find N2 tiež funkciu FlexForm Space. Stačí na jednu sekundu ohnúť zariadenie, aby ste vstúpili do FlexForm Space, kde uvidíte naposledy spustené aplikácie, filmy a hudbu. Find N2 sa tak premení v mini notebook, kde môžete napríklad na hornej obrazovke sledovať film a zároveň používať spodnú obrazovku ako trackpad.

Dostupnosť a ceny

Ceny, dostupnosť a ďalšie podrobnosti o globálnej verzii Find N2 Flip budú k dispozícii neskôr.

kladné technické špecifikácie

  OPPO Find N2 Flip OPPO Find N2
Dizajn vyklápací skladací
Procesor a pamäť MediaTek Dimensity 9000+

RAM: 8/12 GB

ROM: 128/256 GB

Qualcomm Snapdragon® 8+ Gen 1

RAM: 8/12 GB

ROM: 256/512 GB

Operačný systém ColorOS 13 (Android 13) ColorOS 13 (Android 13)
Displej vonkajší: AMOLED, 3,3“, 120 Hz

vnútorný: AMOLED, 6,8“, 1 080 × 2 640 bodov, 120 Hz

vonkajší: AMOLED, 5,5“, 1 080 × 2 120 bodov, 120 Hz

vnútorný: AMOLED, 7,1“, 1 792 × 1 920 bodov, 120 Hz

Selfie fotoaparát 32Mpx 32Mpx, f/2.4
Hlavný fotoaparát 50Mpx hlavná kamera

8Mpx ultraširokouhlý

 

50Mpx hlavná kamera, f/1.8

48Mpx ultraširokoúhlý (114 °)

32Mpx teleobjektív (2× optický zoom)

Mobilné siete 5G 5G
Batéria 4 300 mAh, 44W dobíjanie 4 520 mAh, 67W dobíjanie, bezdrôtové (15W) a reverzné (10W) dobíjanie
Konektivita Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB-C Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB-C
Ďalšia výbava GPS, senzor odtlačkov prstov GPS, senzor odtlačkov prstov

 

 

 

 

Najnovšie

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024